Jump to content

Passt

Użytkownik
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Passt's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

0

Reputation

 1. Obecnie mam dźwiękówkę w slocie PCIex4. Jest to trzeci/ostatni długi slot dla karty graficznej. Czy temacie współdzielenia szyny (zasobów) pomoże coś jeśli przepnę kartę do slotu powyżej PCIex1?? Co zrobić w kwestii sterownika karty graficznej, który daje takie duże opóźnienia?? Myślicie, że nowsze stery będą miały mniejsze opóźnienia??
 2. Jestem zupełnym laikiem w kwestii dźwięku. Co to jest tryb ASIO i BCLK??
 3. Witam, mam mały problem z dźwiękiem podczas podłączania pendrive'a przez USB w obudowie. Mianowicie prawie za każdym razem dźwiękowi systemowemu towarzyszy trzask. Czy to jest normalne?? Specyfikacja sprzętu: Intel core i9 9900KF Gigabyte Aorus Master AIM SC808 Głośniki Focal Shape 40 Zasilacz Be quiet 1500Wat Dodam ,że trzaski pojawiły się również podczas jazdy konnej /przemieszczania się między lokacjami w grze Red Dead Redemption 2. O dziwo w mieście czy obozie ich nie słuchać. Czy normalnym jest w Windows 10, że jeśli przerwę trwanie jednego dźwięku systemowego innym dźwiękiem występuje trzask lub stuk?? Byłbym wdzięczny za pomoc.
 4. Mam ten sam problem. Karta zniknęła podczas grania. Po zresetowaniu PC system jej nie widział. Będę dzwonił do nich jutro. Mam nadzieję, że pomogą. W dalszym ciągu te karty naprawia firma Audeos. Koszt to 50 złotych.
 5. Dziękuję Panowie za pomoc Zamówiłem parę Focali Shape 40. Do tego zastanawiam się jeszcze dodatkowo nad kartą dźwiękową AIM SC808. Moje pytanie: Czy podłączę te monitory oraz tę kartę kablem: https://sklep.rms.pl/wireworld-luna-8-lui-interkonekt-2xrca-2xrca-2m
 6. Mam dokładnie taki kabel: https://sklep.rms.pl/wireworld-pulse-kabel-polaczeniowy-jack-stereo-3-5mm-2xrca-2m ale wygląda na to, że musiałbym go samodzielnie rozdzielić na odległości około 1 m,żeby połączyć oba monitory.
 7. Czyli jaki dokładnie kabel musiałbym kupić do tej karty i monitorów Focal Shape 40??
 8. To wejście RCA jest unbalanced, natomiast wejście XLR jest balanced. Jaka jest między nimi różnica?? Czy będą jakieś straty mocy przy podłączeniu kablem RCA <-> RCA??
 9. OK. Jak w takim razie je podłącze do karty dźwiękowej Creative Sound BlasterX AE-5??
 10. Czy byłby sens łączyć Yamaha A-S701 z monitorami Focal Shape (model 40 lub 50)?? Takie by mi podeszły na biurko. Czy model Yamaha A-S501 jest od dużo gorszy od A-S701??
 11. Na biurko 140x75 cm. Pokój chyba 6-8 m2. To mają być głośniki komputerowe do gier, filmów, YouTube. Nikt nie pomoże ??
 12. Nawet mógłbym wziąć ten wzmacniacz nowy, bo jest obniżka i kosztuje 2200 PLN. A jakie monitory na biurko do tego wzmacniacza??
 13. Dobrze, a jakie konkretnie podzespoły byś polecał. Raczej wolałbym kupić nowe, może z wyjątkiem wzmacniacza, który-dobrej jakości- mógłby być używany?? Jestem całkowitym laikiem w sprawach audio więc proszę o wyrozumiałość.
 14. Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Zastanawiam się nad kupnem głośników stereo z wbudowanym wzmacniaczem bardzo dobrej jakości na biurko do PC. Będzie je obsługiwała karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 lub lepsza. Co warto byłoby kupić z podzespołami wysokiej jakości ?? Cena głośników powiedzmy do 2000-2500 PLN. Ewentualnie w grę wchodzą 2 monitory + wzmacniacz również wysokiej jakości. Również na biurko. Głośniki do 2000 PLN + wzmacniacz do 1500, ewentualnie 2000 PLN max. Chciałbym, żeby sprzęt ten posłużył mi w PC przez około 10-15 lat, więc dlatego chcę wysokiej jakości podzespoły. Obecnie mam Edifier R1850DB i są na nich przepięcia, więc będę je reklamował. Dlatego chciałbym coś lepszego.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...