Jump to content

vrael560

Użytkownik
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Sennheiser HD650
 • Słuchawki (pozostałe)
  Beyerdynamic dt990pro
 • IEMy
  FINAL AUDIO E3000
 • Sprzęt źródłowy
  Aune X1s pro
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Aune X1s pro
 • Głośniki / kolumny
  Monitor Audio Bronze 6
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Audiolab 6000a

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

vrael560's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

4

Reputation

1

Community Answers

 1. W styczniu tego roku premierę miał też następca Cambridge Audio Melomania Touch.
 2. @Rafq Tak, kupowałem je nowe jakoś na przełomie 2019/2020 więc jak jest nowa wersja to pewnie miałem tą. Ciężko mi powiedzieć ? Najlepiej przesłuchać samemu zawsze. Nie do końca wiem co uznawać za "lepszą jakość" a co jest po prostu innym brzmieniem. Posłuchałem w salonie jednych i drugich przez jakieś pół godziny i LCD-1 przypadły mi dużo bardziej. Z tego co ja szukałem na temat HD650 też to dają radę z X1S ale lepiej im się robi jak dostaną więcej mocy ze wzmacniacza, LCD-1 są łatwe w napędzeniu, grają ze wszystkiego praktycznie. Jak bierzesz pod uwagę rynek wtórny to co jeszcze możesz brak pod uwagę - HD650 często chodzą z customowym kablem i jest sporo opinii i bardzo pozytywnym wpływie wymiany kabla fabrycznego.
 3. Na wstępie zaznaczę że nie mam jakiegoś wybitnego słuchu ani dużego doświadczenia ze sprzętem audio ale przechodziłem podobną drogę poszukiwań chyba więc dzielę się moimi znaleziskami ? Również posiadam Aune X1S Pro. U mnie wymiana słuchawek szła drogą Dt 990 pr 250 -> HD650 -> LCD-1 . Te ostatnie posiadam do dzisiaj i jestem nadal zadowolony. Jak wyglądały poszczególne porównania? DT 990 -> HD650 - Beyery miały tą ostrą górę o której już wspomniałeś, w niektórych utworach dość syczące miały też słabsze uderzenie w basie niż 650, a wokal bardziej odsunięty. Tutaj dość szybko wymieniłem jedne na drugie. HD650 -> LCD-1- w HD650 wokal gra z czymś co ludzie nazywają "kocykiem", wokal jest bliski ale jednocześnie jest trochę przykryty, przytłumiony. Jak dla mnie brakowało w nim więcej detali i faktury i to właśnie znalazłem w LCD-1. Czy w LCD-1 coś zachwyca? Na to chyba nie będę w stanie odpowiedzieć, nie było tak że po przesiadce z HD650 byłem oszołomiony, raczej musiałem się dobrze wsłuchać w kilka utworów i dopiero wyszła mi ta większa detaliczność na wierzch. Jedyny minus jaki znajduje w LCD-1 to ich budowa, w porównaniu z HD650 są trochę skrzypiące, plastik wydaje się trochę rozklekotany tak jak trzymałem DT1990 w ręku (nie słuchałem) i biorąc pod uwagę że to około ten sam przedział cenowy to beyery są 2 poziomy wyżej w jakości wykonania.
 4. Tesle w Beyerdynamicach to znaczy Amiron albo dt 1770?
 5. No tak To bardziej retoryczne pytanie i już sam będę dalej kalkulował. Chciałem zebrać tylko trochę propozycji z czym porównywać. a AP2000Ti znacznie poza mój budżet wychodzą.
 6. Cześć, aktualnie używam Audeze LCD-1 i dźwiękowo bardzo mi odpowiadają - ciepłe, z zaznaczonym basem ale jednocześnie nie pozbawione detali. Rozglądam się jednak za jakąś alternatywą z użytkowych powodów. Wymagania co do słuchawek. - Pracuje przy komputerze i siedzę w słuchawkach prawie cały czas po 5-6 godzin. Audeze mają dość małe nauszniki, uwierają mnie przy dłuższych odsłuchach i są skórzane - trochę grzeją. - Konstrukcja otwarta - mieszkam w bloku i często są jakieś hałasy z zewnątrz, od sąsiadów z ulicy etc. Chcę mieć drugą parę słuchawek, której będę używał jako główne a LCD-1 planarne, otwarte zostają jako alternatywa do konkretnych odsłuchów. - Dość lekkie, jak wyżej pisałem siedzę w nich długo więc duże i ciężkie konstrukcje raczej odpadają. - Czasem przemieszczam się też między pokojami więc odpadają słuchawki trudne w napędzeniu, muszą zagrać dobrze z przenośnych źródeł (chord mojo, ifi xdsd, dragonfly cobalt). Aktualnie mam tylko Aune x1s pro natomiast nie wykluczam dokupienia czegoś jak wybiorę słuchawki. - ogólne priorytety wygoda > cena > brzmienie. Chciałbym w miarę możliwości zachować jakość dźwięku z LCD-1. Słuchawki które testowałem i rozważam: - Beyerdynamic dt770 pro - W kwestii wygody ideał, jednak trochę nie podchodziły mi brzmieniowo, barwa i mimo wszystko to chyba będzie półka lub 2 niżej niż LCD-1 ? Mimo wszystko jestem gotowy pójść tutaj na kompromis ze względu na cenę (550 zł). Jeśli kolejne dobre opcje będą dużo droższe. - Audeze LCD-2 - pozycja z polecanych jednak odrzucam je ze względu na rozmiar i wagę. - Fostex th610 - Brzmieniowo bardzo dobrze, jednak trochę ciężkie i mają skórzane pady - również problem z grzaniem. Tu też chyba mógłbym pójść na kompromis w ostateczności. - Focal Elegia - nie miałem jeszcze okazji słuchać, na papierze spełniają wszystkie moje kryteria. Opcja najdroższa i nie ukrywam wolałbym znaleźć coś tańszego, jeśli jednak powalą mnie brzmieniowo to rozważę je też. - Pozostałe słuchawki ze stajni Beyerdynamic - T5p, Amiron Tu widziałem kilka modeli z welurowymi padami, pytanie tylko jak dużą przepaść będę w stanie usłyszeć pomiędzy nimi a dt770 pro i czy warto będzie dopłacać? Jesteście w stanie podrzucić jeszcze jakieś propozycje na które mógłbym rzucić okiem? Najchętniej z przedziałów 1000-2000, pewnie będę porównywał wszystko z dt770 i dalej przekalkuluje czy warto dopłacać za jakość/barwę.
 7. @Noizer no to nazewnictwo coś chyba kuleje bo też właśnie widziałem w wielu miejscach "nauszne". Fakt że sklepy chyba nie rozdzielają tego w ogóle ? nauszne/wokółuszne. A wg strony producenta over-ear to właśnie będą wokółuszne, nauszne to on-ear.
 8. LCD-1 są wokółuszne ale reklamowane są jako bardziej kompaktowe i sama słuchawka jest dość mała (porównując np z Sennheiser HD650). Uniwersalne nausznice mogą wystawać tak na oko 0,5 cm. Jak dojedzie paczka to będę mógł zmierzyć dokładniej
 9. Dopisuje się do klubu właśnie z LCD-1 Zakończyłem na tym wyborze poszukiwania wygodnych słuchawek z cieplejszym brzmieniem i dobrym zaznaczeniem basu. Wygrały u mnie z Sennheiserami HD650, Fostex th-610, Audioquest Nightowl, Hifiman Sundara, Na start miałbym pytanie odnośnie wymiany nauszników. Fabryczne są lekko za małe na mnie, i pomimo że skóra jest bardzo miękka a słuchawki lekkie to przy długim słuchaniu są męczące. Chciałbym spróbować z czymś welurowym i nieco większym. Natomiast problem jest taki że oryginalne nauszniki osadzone są na ramce z bolcami i ramka dalej wchodzi w otwory w słuchawce. Niestety ramka wydaje się być na stałe przyklejona/przyszyta do skóry, nie wygląda na to żeby dało się rozłączyć te elementy bez zniszczenia poduszki. Załączam zdjęcia jak to wygląda dokładnie. Czy jesteście w stanie coś doradzić odnośnie montowania uniwersalnych poduszek? np coś takiego https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-hybrid Widziałem że wyższe modele nauszne od Audeze mają po prostu naklejane nausznice. Myślałem nad tym czy dałoby się podkleić jakieś również do tego modelu. Moje główne obawy: - Czy takie podklejenie ma w ogóle racje bytu? - Jak najlepiej doszczelnić nausznice jeśli będą trochę większe niż sama słuchawka?
 10. Podepnę się pod temat też na stronie Top hifi isine 20 są oznaczone jako niedostępne i to jedyny sklep w Polsce w którym widziałem te słuchawki w ofercie. Czy macie jakieś informacje na temat dostępności tych słuchawek? Czy są produkowane nadal?
 11. Aktualnie Aune x1s pro Jestem po weekendowych testach Fostex th-610. Bardzo fajnie grały, to jest kierunek w którym chciałbym iść. Natomiast słuchając ich na zmianę z HD650 pokazały mi że takie brzmienie też jest przyjemne przy dłuższym słuchaniu. Będę rozważał kupno Fostexów ale też w mp3store doradzili mi żebym dał jeszcze więcej czasu HD650 na wygrzanie, także dalej będę sobie je osłuchiwał i testował. @Jakub Łopatko Dopytałbym jeszcze o dokanałówki. Zawsze słyszałem że takie słuchawki nie do końca są zalecane ze względu na to że szkodą na słuch. iSine 20 rozważałbym jako słuchawki "główne", takie których słucham po kilka godzin dziennie. Czy przy takim użytkowaniu faktycznie powinienem jest się czego obawiać i lepiej stosować słuchawki nauszne?
 12. A to pytałem wcześniej - Tak, gdzieś mi się przewijało chyba w recenzjach i na forum że można korygować słuchawki źródłem? Ale jestem zielony w temacie więc wolałem dopytać czy to ma sens. Jak na razie moje spostrzeżenia są takie że nie słyszę różnicy przy zmianach źródła. A to co zacytowałeś chodziło mi o uzupełnienie drugą parą słuchawek.
 13. @Jakub Łopatko dzięki za podrzucenie dokanałówek. Po 2 miesiącach używania biurkowego amp/dac i HD650 nie jestem w pełni przekonany do stacjonarnego toru. Słucham muzyki po 6-8 godzin ale nie wiem czy przez ten czas znajdzie się chociaż jedna godzina którą faktycznie całą przesiedzę, sporo się kręcę mimo wszystko. Także chyba zwrócę też oczy w kierunku czegoś mobilnego. Tylko jeszcze wrócę do recenzji zobaczyć jak tam jest z izolacją otoczenia
 14. No dobra to mam kilka pozycji do przetestowania Fostex th610 Beyerdynamic Amiron Focal Elear Teraz tylko będę szukał sklepów gdzie będą to mieli. Dzięki wszystkim za podpowiedzi!
 15. Właśnie w sklepie porównywałem sobie pary 650 i 600 i wydały mi się dość podobne, tylko 650 miały więcej basu. Myślałem o czymś co będzie totalnie różne od 650. Do wypróbowania Fostex th-610 przymierzam się ale czytając recenzję to jednak obawiam się że to nie będzie bas o który mi chodzi o Beyerdynamici podpytywałem w sklepie ale przedstawili mi wyższe modele 1990/1770, Amirony oraz serię T jakoś nie do końca udaną i że najlepiej sprzedają się jednak 990/880/770... Masz może porównanie jak wypadają Amirony z modelem 770 albo 990 pro? A w Koss Porta Pro poza pasującą sygnaturą, jak jest z jakością dźwięku? Jest sens porównywać je ze słuchawkami za 1000+ ?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...