Jump to content

melofil

Użytkownik
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

melofil last won the day on August 19

melofil had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

712 profile views

melofil's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

72

Reputation

 1. Są jeszcze Audeze Penrose. Teoretycznie po części powinny sprostać twoim wymaganiom. Co prawda są trochę ponad założony budżet (1400zł), ale jest możliwość negocjacji ceny ze sklepem. Ewentualnie można kupić jakieś słuchawki bezprzewodowe do 500 zł. (np. któryś model z polecanych na audiofanatyku), a za resztę bezprzewodowy mikrofon np. Antlion modmic wireless.
 2. Tak a propos kabelków, o których rozmawiacie. Właśnie na żółtym forum pojawił się taki oto wpis na temat kabli Pana Jakuba. @EvilKillaruna jakiś komentarz?
 3. Też zastanawiałem się nad tymi słuchawkami. Jednak wtedy, jak i zresztą teraz mało można znaleźć coś o nich w sieci. Pamiętam, że przeglądając informacje na temat Phobosów natknąłem się na wywiad z jakimś gościem od Erzeticha, nie pamiętam dokładnie kto to był, chyba szef firmy. Rozmowa dotyczyła ich flagowego modelu słuchawek. Na pytanie o przetworniki koleś unikał szczegółowej odpowiedzi. Powiedział wprost, że nie chce o tym rozmawiać. Jedyne co udało się od niego wyciągnąć, to że oni ich nie produkują i mają zewnętrznego dostawcę. Zaciekawiło mnie to i zacząłem szukać czegoś więcej na ten temat. O ile się nie mylę na SBAF był wątek na temat Phobosów. Pisały tam osoby, które również ciekawiło co to za przetwornik. W końcu ktoś dodał zdjęcie przetwornika Phobosów i Monoprice M1060. Wyglądały identycznie. Dla mnie to był moment żeby sobie darować te słuchawki. Właśnie próbowałem znaleźć ponownie to zdjęcie i wątek, niestety bezskutecznie. Są tylko jakieś wzmianki na reddicie.
 4. Pomijając absurdalne ceny flagowców, to inflacja w naszym pięknym kraju rośnie jak na drożdżach. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że taniej nie będzie. Jedyny ratunek to używki.
 5. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pisałeś, że zastanawiasz się nad LCD-4. Jeśli dostałbyś odpowiedź, że planowana jest premiera nowego flagowca, to kupiłbyś LCD-4 czy zaczekał na nową wersję? No właśnie, skoro wolą milczeć, to liczą pewnie na to, że znajdą się osoby, które kupią coś ze starszego wypustu. Dokładnie, jestem tego samego zdania.
 6. Ja swoje mam od niedawna i jeszcze się nimi nie nacieszyłem. Elite ponoć nie są tak "funowskie" jak pierwowzór. Zaczekam jeszcze jakiś czas jak będzie więcej opinii i recenzji. Na hedfaju ktoś zapytał producenta o możliwość wymiany przetwornika na te od Elite, powinno być to możliwe skoro składają je ręcznie, a wielu osobom kolorystyka Elite nie bardzo się spodobała. Odpowiedzieli, że się nad tym zastanowią. Na ten moment gdybym miał kupować słuchawki za 4 tys. $ to celowałbym raczej w HEKse, to będzie mój cel na przyszły rok.
 7. @MichalZZZZ Gratulacje! Ile na nie czekałeś, pół roku? Jak już się trochę osłuchasz to napisz jak grają. Jak wypadają w porównaniu z LCD-3? Pewnie już ktoś ci to pisał nieraz, ale zdjęcia robisz pierwszorzędne.
 8. Jeżeli twój Playmate ma w ustawieniach opcję DPLL, to zmień z high na medium lub low. U mnie efekt migania ustąpił.
 9. Mnie rozbawiła odpowiedź producenta na skargi użytkowników Bursonów, którzy mieli problem z migającym ekranem w miejscu gdzie pokazuje próbkowanie. Burson odniósł się na zasadzie: "it's not a bug, it's a feature". Nie wszystkich taka odpowiedź usatysfakcjonowała. Co niektórzy na head-fi zaklejali taśmą ekran w miejscu migotania, bo tak ich to drażniło. Swego C3XR miałem prawie 2 lata. Wspaniale brzmiący kawał sprzętu. Niestety z początku drobne z pozoru wady konstrukcyjne okazały się dla mnie być finalnie nie do zniesienia. Jeszcze przebolałbym to, że sposób działania potencjometru to jakaś kpina (raz nie reagował, raz zamiast ściszyć to pogłaśniał lub na odwrót). Bateria w pilocie zdążyła mi się rozładować dwukrotnie, mimo że użyłem go raptem kilka razy. Również miałem migający ekran. Albo, że zaleca się odpinać słuchawki przed włączaniem-wyłączaniem urządzenia, inaczej w słuchawkach słychać wyraźne trzaśnięcie. To co mnie najbardziej irytowało to to, że ten wzmacniacz głównie nadaje się do słuchawek, które "lubią prąd", inaczej będzie nam towarzyszył głośny lub mniej głośny szum. Nie ważne czy są to 420Ω ADX5000, 300Ω ZMFy, nie wspominając już o 32Ω słuchawkach jak T1 v3 czy 25Ω TH900 (szum na Sonorousach VI to jakaś masakra). Generalnie im łatwiejsze w wysterowaniu/czulsze słuchawki, tym gorzej z szumem. Aby móc komfortowo posłuchać muzyki musiałem posiłkować się adapterami filtrującymi. Zmiana gainu na low nie rozwiązywała problemu. Koniec końców zdecydowałem się go sprzedać. Co ciekawe problem szumu w nowych Bursonach był często poruszany na forach, wiec nie trafiła mi się wadliwa sztuka, tylko tak ten wzmacniacz został skonstruowany. Szkoda. EDIT: Żeby nie być gołosłownym to wkleję odpowiedź bursona na zapytanie jednego z użytkowników head-fi dot. migającego ekranu: Regarding that flickering icon, that's part of the design and there is a perfect reason why it is there. The C3 is programmed to display the incoming signal sample rate accurately. The incoming audio signal can be anything from 44khz to 768khz and from DSD16 to DSD512. These changes happen from one song to another and sometimes it can change within one song. To ensure accuracy, the C3-Reference resamples the incoming signal every few seconds. In that moment of resampling, you get this little blink from the icon. Tu "rozwiązanie problemu". W tym przypadku to model C3XP A tu, co potrafi zrobić ze słuchawkami Focala
 10. W mojej opinii, w tej cenie (którą można jeszcze obniżyć negocjując ze sklepem) są to najlepiej brzmiące słuchawki. Przydałoby się żeby w następnej rewizji zrobili coś z regulacją wysokości pałąka. Już po pierwszym użyciu schodzi farba z tych otworów i wygląda to nieestetycznie, co zresztą widać na zdjęciach.
 11. Słuchawki już dość leciwe zatem nowych, oryginalnych padów raczej nie dostaniesz. Podostaje ściągać zamienniki z ebaya lub aliekspress.
 12. Elegancko, w takim pozostaje jedynie czekać aż będzie dostępny, wtedy złożę zamówienie
 13. To wspaniale Tak się składa, że miałem do Pana pisać w sprawie kabla ze srebra na zamówienie, a tu proszę. Kiedy możemy spodziewać się wersji finalnej kabla i pojawieniu się go w ofercie sklepu?
 14. Myślę nad kablem ze srebra. Ponoć sporo osób poleca i warto w niego zainwestować.
 15. Dziękuję. Przyznam, że z początku wahałem się czy zmiana rzeczywiście będzie warta dopłaty, jednak po kilkugodzinnym odsłuchu mogę powiedzieć, że nie żałuję podjętej decyzji.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...