Jump to content

melofil

Użytkownik
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Good

About melofil

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

448 profile views
 1. Jeśli zasada działania niebieskiej odmiany jest taka sama jak w przypadku IEM-Guard AL35i (wymagania co do minimalnej i zalecanej impedancji wyjściowej źródła), to zdecydowałbym się na czerwony wariant - wydaje mi się, że do C3XR byłby bardziej odpowiedni. Aby już dłużej nie robić offtopu na wątku o Aune, jak projekt wyjdzie z fazy prototypu to proszę dać znać na priv, to ustalimy szczegóły z ceną i wysyłką. Ewentualnie jak pojawi się w ofercie sklepu - wtedy złożę zamówienie.
 2. Wygląda dobrze. Rozumiem, że w planach będą inne wersje prócz czerwonej?
 3. Akurat w moim przypadku wystarczy wersja klasyczna. Nie ma potrzeby cudować z oddzielnym urządzeniem, choć ciekaw jestem jak by to całościowo wyglądało. Nie spieszy mi się. Ile będzie trzeba, to tyle zaczekam na jego wykonanie. Jak będzie taka możliwość to chętnie złożę zamówienie.
 4. Posiadam już przez Pana wykonanego IEM-Guarda, i jestem z niego zadowolony. Jeśli planowany w niedalekiej przyszłości filtr na wzór ifi iematch będzie możliwy w wersji xlr, to można mnie wpisywać do "listy oczekujących". Chętnie bym coś takiego kupił.
 5. Uważam tak ja i niemal każdy kto posiadając nowego Conductora próbował podłączyć do niego czule/łatwe w wysterowaniu słuchawki. Na forach i recenzjach często o tym się wspomina. Mam finale sonorous vi. Po podłączeniu przez jacka i ustawieniu głośności na poziomie 1 (skala jest od 1 do 99) słuchawki grają tak głośno, że można sobie uszkodzić słuch. Zmiana gainu nie pomaga. Muszę obniżyć pasek głośności w odtwarzaczu o 50% by dało się słuchać muzyki. O szumie nawet nie wspominam, bo jest bardzo wyraźny i na dłuższą metę nieznośny. Oczywiście sprawę można załatwić Ifi iematch. Wtedy jest cisza j
 6. Tu mnie Pan zainteresował. Chętnie dowiedziałbym się coś więcej na temat "upadku" AKG. Tu pełna zgoda. Sam prawie zamówiłem zwykłą wersję. Osoby, które pospieszyły się z zakupem mogły lekko mówiąc poczuć się zniesmaczone. Co do wadliwych sztuk, to chodziło mi w odniesieniu do nowej serii. Najczęstsze zarzuty nowych Bursonów to początkowo problemy kablem USB, potraktowanie instrukcji obsługi po macoszemu, braku oznaczenia kanałów lewy-prawy na tyle obudowy i tym, że nowe Conductory nie nadają się do czułych słuchawek. To, że kiedyś coś się komuś popsuło i opisał swój problem w Inte
 7. A to coś złego? Firma musi jakoś się rozwijać i starać zaspokoić potrzeby potencjalnego klienta. Konkurencja na rynku audio nie śpi i jest bardzo duża, dlatego też bez rozwoju Burson daleko nie zajedzie. No tak, jak wcześniej wypuszczali wzmacniacze bez balansu to ludzie jęczeli, że chcą balans. Jak wprowadzili modele zbalansowane to ludzie znowu zaczęli jęczeć, bo zrywają z tradycją i "to nie to co kiedyś". Tak źle i tak niedobrze. źródło tych rewelacji? Pozwolę sobie zacytować post Meystera (handluje bursonami jakby ktoś nie wiedział) z żółtego forum : "
 8. Żeby było śmieszniej to pierwsze wypusty nowych conductorów miały kabelek w kolorze białym, który w ogóle nie działał, przez co pc nie wykrywał poprawnie podłączonego bursona. Dopiero po jakimś czasie dali inny w kolorze czarnym, który działał jak należy, ale jakość wykonania pozostała taka sama. Rzeczywiście też nie mogę znaleźć kabli USB A - C tej firmy. Ja mam B - A. Dodatkowo jak ty chciałem się przekonać czy jakość kabla USB ma znaczenie i czy można jakoś jeszcze polepszyć dźwięk więc dokupiłem Ifi iPurifier 3. Z tym gadżetem są dołączone przejściówki m.in. B - C. Kabel + iPurifier
 9. Skoro tak, to może coś od Wireworld. Do burka mam podłączony kabel tej firmy z serii Ultraviolet 7. Wykonany jest co najmniej dobrze, parametry na papierze też dobrze się prezentują. Co do dźwięku to nie usłyszałem różnicy między nim a zwykłem kablem od drukarki. Przyznaję jednak, że ten fabrycznie dodawany kabel USB do burków to żart więc wymianę na inny jak najbardziej rozumiem i popieram.
 10. Kup jakikolwiek do 100, max 150 zł. W tej cenie masz solidne i dobrze wykonane kable USB. Jak nie zamierzasz kupować kabla dłuższego niż 5m, to nie ma sensu wywalać pieniądzy w błoto. Różnicy w dźwięku i tak nie usłyszysz.
 11. To już trzeba się postarać aby coś spartolić. Do mnie też dziś dotarł Zen Dac (korzystając z Pana sugestii odnośnie DACa do kossów esp/95x w innym wątku). Aktualizacja oprogramowania zajęła kilkanaście sekund na zasadzie "dalej, dalej, zakończ" Co do samego sprzętu jestem zadowolony, ale różnicy w dźwięku po aktualizacji nie odczułem.
 12. Jaką wersję oprogramowania ma twój zen dac? Najnowsza ma oznaczenie 5.3c. Niektórzy twierdzą, że słyszą różnicę na plus w porównaniu do starszej wersji więc może warto spróbować.
 13. Rozumiem, co do przejściówek xlr-rca to burson ich nie zaleca bo takie połączenie uszkodziłoby opampy w bursonie. Jedyne wyjście to zastosowanie transformera xlr-rca, a to za dużo zabawy i dodatkowe koszty. A czy podłączenie kablem jack-2xrca pod integrę w pececie lub w moim przypadku Shanlinga up4 by nie zaszkodziło, czy też lepiej tego nie robić?
 14. Mam takie pytanie z kategorii głupich, ale jak to mawiają "kto pyta nie błądzi" więc pomyślałem, że lepiej zapytać. Mianowicie idą do mnie słuchawki Koss esp/95x. Energizer do tych słuchawek ma wejście analogowe RCA i problem polega na tym, że mój conductor 3XR nie ma wyjść rca tylko same xlr. I naszła mnie taka myśl - czy można podłączyć conductora przez wyjście słuchawkowe do energizera za pomocą kabla jakc-2x RCA? Wtedy Burson robiłby za DAC. Czy takie połączenie jest bezpieczne i czy ma ono jakikolwiek sens?
 15. Miałem wzmacniacze w podobnej klasie co ten ifi i dla mnie po przesiadce na Bursona przeskok jakościowy był widoczny i słyszalny

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...