Jump to content

KiiT

Bywalec
 • Content Count

  740
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by KiiT

 1. Jednym z wyzwań jakie postawił COVID w temacie pracy/nauki/spotkań zdalnych jest konieczności prawie ciągłej pracy w słuchawkach. Osobiście do tego celu używam nausznych Poly Focus UC ale nie są one mistrzami świata w żadnym poza wygodą aspekcie. Natomiast młodym przypadł do gustu produkt AKG 242HD który zyskał określenie najwygodniejszych słuchawek nagłownych z wystarczającą izolacją od otoczenia do nauki zdalnej. Co ciekawe jest to dziedzina, gdzie aspekt wagi zaczyna odgrywać całkowicie inną rolę. A jakie szanowni forumowicze mają typu z rodziny słuchawek nagłownych w tym temacie?
 2. Burson aktywuje to złącze które wybierzesz. Jedno na raz.
 3. Zmieniło się, o pozytywy mi się włączyły, zwierzęta jakby śmielsze, jakby ich więcej. Zieleń jakby bujniejsza... i pracuje się z takiego odludzia fajniej. I muzyki się lepiej przy kominku słucha... . I zarazić się trudniej.
 4. czekaj, pytasz jaki sens badanie czy ktoś jest chory czy zdrowy na zakaźną chorobę o niemałym współczynniku śmiertelności, szerokim spektrum powikłań i łatwej dalszej transmisji? Serio pytasz?
 5. Przeglądałem wczoraj na spotkaniu statystyki ilości zarażonych osób (dobowe) na 100 tys. mieszkańców w EU w poszczególnych Państwach. Statystyki i ilości osób na kwarantannach i aktywnych chorych. Ilość wykonywanych testów (współczynnik penetracji: ilu ze 100 tys. mieszkańców przetestowano), i zastanawiałem się co powinno trigerować wchodzenie w poszczególne fazy obostrzeń, lockdownów, ostrzeżeń, etc. Jak innymi słowy skalować spójną komunikację o zagrożeniu. Bo inaczej działa wskaźnik dobowych zarażeń w Niemczech a inaczej u Nas tam przy dwukrotnie wyższym nie czekało się decyzję o izola
 6. Wirusy na pewno nie umrą ostatnie bo nigdy nie ożyły. Jest taka stara anegdota o tym jak rząd kontroluje: - Panie premierze nie boi się Pan że w obecnej sytuacji statystyki wymkną się spod kontroli? - W żadnym razie nasi specjaliści już w pełni nauczyli się kontrolować statystyki! To chyba najlepiej obrazuje wysiłku to i teraz i te w ostatniej połowie roku. W jednym z miast wojewódzkich szpital zakaźny dostało na weekend limit na wykonane testy: szt. 10 Robilliśmy 50-60tys testów dziennie, wyszło za dużo zarażonych to teraz robimy 35tys, będzie źle to będziemy rob
 7. tak się zastanawiam, nad tym wątkiem w temacie zasilania. Naładowany akumulator AA Eneloop przez dobre kilka minut pod obciążeniem ma 1.3V i naprawę wystarczającą wydajność prądową w poruszanym zastosowaniu. Połączenie czterech takich z bezpiecznikiem 500mA-1A daje zasilanie w bliskich okolicach 5V i szanse na pomiar omawianych parametrów a nawet na odsłuch.... . Why not? Może być ciekawy dodatek do recensji.... ja bym próbował.
 8. Żaden wirus który nie wybije całej albo sporej części ludzkości nie obniży biurokracji ani podatków. Natomiast wirus który skasuje znaczącą część populacji raczej zwiększy niż zmniejszy chaos. Chaos który obserwujemy nie jest bezpośrednim rezultatem działania wirusa (tak na marginesie wirus, jego mutacją, transmisja jest procesem silnie losowych, więc zwiększającym entropię z definicji), ale wynikiem dyletanctwa rządzących i ich niezwykłej umiejętności do opowiadania bzdur i ignorowania faktów, czy to statystycznych, czy modeli matematycznych, czy medycznych, czy wszystkich na raz. D
 9. ja korzystam. Główny powód bezpieczeństwo. Drugi rozdzielenie płatności rzeczywistej od płatności z konta od płatności z Apple Pay. Dodatkowo szybkie i elastyczne zarządzanie kontem (możesz wlać środki Apple Pay od razy, zablokowanie niechcianej transakcji, i odpowiedzialność finansowa do wysokości stanu konta. Oraz fakt, że co i gdzie kupujesz niekoniecznie płyną dalej.
 10. Tak liczba dwucyfrowa i jeden przypadek śmiertelny. Ale mam dość szerokie grono do monitorowania - obawiam się ze już za chwilę będę znał dwa - dobrze nie rokuje...
 11. jestem za tym aby gimbazowe zwroty typu "przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem" przykrywać absolutnym całunem milczenia. Nie sądze by było warto promować chamstwo na tym forum. Raczej należy je zwalczać ostracyzmem. Bo do wychowywania takich osób nie roszczę sobie pretensji. Tym niech się ktoś inny zajmie.
 12. Zewnętrzne zasilanie, albo dodatkowa filtracja zasilania z komputera może wydajnie poprawić (zmniejszyć) poziom szumów i przydźwięków jeśli się z tym problemem borykasz. do 200zł nie znam niczego co mógłbym polecić.
 13. w tym budżecie sugeruję skupić się na słuchawkach z mikrofonem podłączanych po USB lub bezprzewodowo.
 14. Burson’owi będzie wszystko jedno. Raczej go nie przegrzejesz. Ale ja unikam kontaktu elektrycznego obudów urządzeń zasilanych zasilaczami impulsowym. Długo by rozprawiać dlaczego. Ale unikam. Więc ja bym nie postawił. W temacie słuchawek Burson łapie synergie z tym https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-d8000/ i jest w tym połączeniu pewien bonus: w zależności od położenia słuchawek na uszach dźwięk jest wyraźnie cieplejszy lub wyraźnie jaśniejszy. Można sobie tym całkiem dobrze manewrować. Ale nie kupuj proszę bez odsłuchu.... .
 15. I zacząłem się zastanawiać czy to dobre głośniki do domku letniskowego....
 16. Mam już kable Jakuba w zestawach. Ale teraz szukam miękkiego kabla do sprzętu przenośnego do słuchawek w których najczęściej zasypiam AT-ESW950 w deklach ESW9. mam do nich robiony kabel w oplocie ale jest za sztywny i mnie drażni (ten nie od Jakuba). Szukam w miękkim teflonie... tak jak oryginał od AT. Pewnie sie skończy na przeszczepie (przerobię sreberko od FiiO na wtyki ATH). P.S. ESW990H tez za mną chodzą
 17. Moim zdaniem problem leży w doborze słuchawek a nie w doborze źródła na tym etapie. Przeczytalem cały wątek i mam tylko jedno pytanie czy był na odsłuchu Pathos? Na pierwszych stronach było to dość dobrze opisane. Jeśli Burson będzie za „ostry” za jasny, to Pathos jest właściwą alternatywą, do której łatwo można dosypać pieniędzy by zaoferowała także to w czym Burson jest dobry. I nie ma konieczności żaglowanie dziurkami.
 18. Jest coś w brzmieniu wyższych modeli AT ( tych przenośnych także) co mnie bezsprzecznie uwodzi i jak czytam, nie tylko mnie. Pytanie z innej beczki - poluje na ten kable AT (4.4mm) nie wiesz może gdzie go można dostać?
 19. Też preferuję cieplejsze brzmienie ( nie mylić z zamulonym lub z niedostatkami w paśmie) i siedzę na Bursonie C3. Szczerze mówiąc słuchałem Pathosa i mnie aż tak nie zachwycił w tym temacie. Wyróżnikiem w dokonaniu wyboru powinny być odpowiedzi na pytania: jak akceptujesz szum tła w obu urządzeniach na niskoimpedancyjnych czułych słuchawkach (do którym nie zostały te urządzenia stworzone). Ile docelowo tor ma kosztować. Do toru Pathosa trzeba dosypać trochę pieniędzy by się zaczął odpłacać... . Burson gra niejako out-of-the-box. Podłączałem C3 to kilku wzmacniaczy (do lampy raczej
 20. Witam, Chyba wkradł się błąd w specyfikacji S/N 25dB to na bank nie jest prawidłowa wartość. Ze strony producenta doczytałem, że prawidłową jest SIGNAL TO NOISE RATIO:⩾85dBA, tak znak większości nie mniejszości to sposób definiowania tego parametru (nie gorsza niż). Co do BT to jest 4.1 Z ważnych parametrów które warto zamieszczać to moim zdaniem są zniekształcenia: TOTAL HARMONIC DISTORTION:0.5 Źródło: https://www.edifier.com/int/en/speakers/r1850db
 21. Jesli jestes z Wawy porozmawiaj w AudioMagic lub w MP3Store w temacie odsłuchu. Maja każde ze słuchawek od FiiO a w mp3store jeszcze kilka kabelków, DACow i źródeł do porównania. Nie widze powodu dla którego mieliby nie pomoc.
 22. Przestrzeń, subbas, większą dynamikę. Gdzieś już to pisałem w tym wątku.
 23. No tak to liczy Apple. I co do zasady to jest dobre przybliżenie. Tyle ze cykl Apple 0-100% to tak naprawdę 10%-95%. Ale w praktyce od najlepiej do najgorzej wyglada to tak: Trzydziesci cykli 90%-30% Sześćdziesiąt cykli 100%-70% dwadziescia cykli 100%-10% W każdym z tych scenariuszy accu odda tyle samo energii , ale kondycja będzie najlepszym na koniec pierwszego z powyższych. Tak nieużywane accu najlepiej przechowywać naładowane ok. 60%. Wszystkie inteligentne ładowarki maja cykl storage tak ustawiony

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...