Jump to content

KiiT

Użytkownik
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

KiiT last won the day on January 3

KiiT had the most liked content!

Community Reputation

44 Good

About KiiT

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spekuluje, ze ograniczeniem jest sekcja zasilania a do singla jest wykorzystywany tylko jeden blok wzmacniacza. Czyli dostajesz 3.5W. Dopiero w balansie gdy pracują oba dostajesz pełna moc. Natomiast może być tak, ze punkt pracy końcówki do 6W jest w klasie A a potem już nie, zgodnie z definicja klasy. mnie to korciło by podpiąć do niego kolumny. Przy 7W może być już całkiem całkiem. Ale ze mam 4Ohmowe to zrezygnowałem. Dasz znać jakie różnice Pomiędzy balanced/unbalanced ?
 2. Za każdym razem jak widzę Twój atawar to chce iść do ponownie rozważam zakup D8000/D8000Pro
 3. To coś więcej niż przyzwolenie albo akceptacja. To już jest etap wskazywania buty, chamstwa, bezczelności, łamania zasad jako skutecznych technik promujących osiąganie celu. Etap cichej aprobaty mamy już niestety w mojej obserwacji za sobą. Co gorsza ten trend jest nieodwracalny. Chyba że wydarzy się któraś z opcji społecznego resetu. Ale to jest jeszcze gorsze.
 4. A może warto rozważyć przeniesienie tej biblioteki muzycznej w bezstratnym formacie do urządzenia mobilnego. Wtedy masz możliwość nie tylko odsłuchów w domu ale także poza nim. Całkowicie nowa przygoda. Myśle ze warto spróbować. Muzyka na łonie natury, na spacerze w parku, w mieście - odmienia rzeczywistość.
 5. w rzeczywistości jest jeszcze gorzej - relacja osób z pierwszej ręki które prowadzą sklepy ze sprzedażą przez internet. Jak słucham to nie wierzę co się z tym narodem porobiło. Fakt, że 10-15% to mniejszość ale jak dla mnie przerażający odsetek.
 6. Złapany :). czyli dalej pytanie będzie bez odpowiedzi bo w temacie tych A2.0 brak zachwytów. Po prostu solidny produkt jakich coraz więcej. Swoją drogą wcześniej się na nich (na tę firmę) nie natknąłem. Teraz już się do tego używa botów. Czasami nie można się połapać, że prowadzisz dysputę z maszyną...
 7. to idąc za ciosem może warto wziąć na warsztat: https://audictus.com/produkty/adrenaline-2-0-sluchawki-douszne/ i w końcu faq: "jakie słuchawki bezprzewodowe do 200zł mam kupić?" znajdzie odpowiedź.....
 8. Bardzo często to jest połączone. CZyli taki suwak na skali gdzie po jednej stronie jest głęboki, szybki bas z dobrą mikrodynamiką i kontrolą, po drugiej jest klarowna przestrzeń i przejrzysty wokal. Na FH5 jak się zmienia filtry to jest to wręcz modelowe. Większy nacisk na dół jest kosztem przestrzeni, separacji źródeł i ich klarowności. Ale jak zmieniasz półkę cenową to obie te cechy startują od innych wartości bazowych, więc jest to akceptowalne. Taka uwaga z rodzaju "jak czytać wykresy". Wartość -3dB została przyjęta jako punkt odniesienia dlatego, że jest to dwukrotnie mniej, a percepcyjnie jest to taka różnica, która odczywamy jako brak, co najmniej niedosyt. W świecie HiFi przyjęła się wartość 1-1.5 dB bo tyle dość spokojnie słyszymy jako różnicę - zaburzenie tonalne. Czyli patrząc na oś OY i na różnicę z przedziału 1-3dB widać, że pojawia się ona już w okolicach 50-70Hz w zależności który wykres analizujemy. To co się dzieje przy 10Hz ba przy 20Hz oznacza, że nie ma tam tego zakresu. Tym bardziej, że każdy element tory zaczyna wprowadzać swoją korektę in minus w tym przedziale częstotliwości i to się dodaje.
 9. Moim skromnym zdaniem poszukujesz nie DACa z opcją BT (pracująca jak odbiornik w sporej części urządzeń), ale nadajnika BT. Nie znam takiego szczerze mówiąc. Bardzej bym się zastanawiał jakiego. Czy rozmawiamy o rozwiązaniu: CD + istniejący DAC => RCA output analog => BT nadajnik czy CD => Optyczny Toslink/cyfrowy RCA => nadajnik BT z wejściem cyfrowym. Oczywiscie można iść całkowicie inną drogą i stworzyć kopię cyfrową wszystkich płyt zaprząc do tego jakiś PC i z niego po interfejsie BT udostępniać muzykę do słuchawek. Lub zainwestować w DAP (przenośny odtwarzacz na którym zbudujesz taka sama bibliotekę utworów) podłączając słuchawki po kablu albo po BT (chyba jest już takie rozwiązanie na rynku DAP pracujący jako nadajnik BT) Pytanie moim zdaniem kluczowe, czy na pewno chcesz do domowych odsłuchów wpinać w tor interfejs BT i jego ograniczenia. P.S. Moim zdaniem analogowe brzmienie tego CD jest zasługa wbudowanego w niego DACa i cechą związana z analogowym wyjściem sygnału z tego CD playera.
 10. F9Pro ma lepszą separację, lepszą scenę, ale moim zdaniem gorszą podbudowę basową, choć bardzo fajną mikro dynamikę tego zakresu. Nie są przesadnie jasne ani nie szeleszczą górą. Są w połowie drogi pomiędzy FH5 i FA7. W sumie są dość bezpiecznym wyborem z pewnymi minusami: - mogą tonalnie nie do końca wpasować w upodobania; - nie mają takiego, mięsistego bogatego dźwięku jak modele mniej "pro" - spotkałem się dwa razy z sytuacją, gdzie nie pasowały do ucha lub z niego wypadały (licząc mnie to trzy) Rozumim, że to casus niespodzianki i nie ma szansy na wcześniejszy odsłuch? Dwa razy już byłem na odsłuchach: FH1, FA7, F9P, FH5 i zawsze te ostatnie wygrywały, ale nie mają w zestawie kabla balans. Zawsze to niezły pomysł na kolejny prezent jak chcesz go rozpieszczać.... gorzej jak się przyzwyczai... A czego luby używa teraz?
 11. dobre pytanie czy mogą z nimi współpracować. U moich rodziców okazało się, że nie. Słuchawki zakłócają pracę aparatu. Konieczny był aparat z opcją BT. Wątek laryngologa mamy za sobą, można spytać ile wynosi ten niedosłuch i jakiego zakresu dotyczy? A gdzie wyczytałeś że chodzi o 20kHz? Tym się różni odpowiedzialne udzielanie rad, od udzielania rad za które się potem nie chce wziąć odpowiedzialności, że nie chodzi się w takich przypadkach na skróty i nie omija się kroków koniecznych. Czasami to się zdobywa z wiekiem i doświadczeniem, czasami i to nie pomaga i zostaje w człowieku taki wieczny Piotruś Pan... . Naprawdę pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz...
 12. W przypadku upośledzenia słuchu sugerują wizytę u otolaryngologa/audiologa i i skorzystanie ze specjalistycznych aparatów słuchowych, a co ważniejsze o konieczne zdiagnozowanie przyczyn upośledzenia i wdrożeniu zapobiegania, by się ono nie pogłębiało. Każde słuchawki które będą starały się niwelować ten niedosłuch, niosą za sobą ryzyko pogłębiania schorzenia. Tak na marginesie obecnie na rynku są dostępne aparaty słuchowe z opcją Bluetooth, które nie tylko umożliwiają bezproblemowego korzystanie z telefonu i komputera, ale także słuchanie muzyki z tych źródeł.
 13. jest to aż za bardzo oczywiste. Porównujesz słuchawki przewodowe ze słuchawkami BT z opcją przewodowe. Czyli w koszcie słuchawek BT musi się zmieścić, wzmacniacz, DAC, moduł BT słuchawki i zasilanie całości. W przypadku słuchawek przewodowych tylko jeden komponent toru słuchawki. Coś o czym nie wiesz, to fakt, że BT wnosi kilka ograniczeń: - jakość transmisji; - limity związane z kodekami ( nie tylko po stronie słuchawek); - jeśli całość urządzenia odpowiada za maksymalną możliwą głośność do uzyskania, to dodatkowo musi być zgodne z wytycznymi EU. Chętnie posłucham tego mitycznego zestawu za 300zł który świetnie gra. Na resztę zostało po zakupie słuchawek 101zł (kosztów wysyłki litościwie nie policzę) Chyba, że definicja świetnie oznacza mocną Vkę i głośno. Wtedy pewnie się da. W końcu piękno niejedno ma imię. P.S. Zawsze się pod takim wątkiem pisanym pod konkretny produkt zastanawiam - jest to lokowanie i kryptoreklama, czy tylko ignorancja?
 14. Douszne -dokanałowe tzw. Docki / IEM, czy nauszne Z kablem i wtykiem 2.5mm odradzam duże słuchawki. do 600zł to ostatnio się pojawiły dość ciekawe słuchawki za 200zł Jade Audio EA3 do których można spokojnie w cenie do 200zł kupić kabel na jakim Ci zależy. Ale obecnie całość jest dostępna na AliExpress wyłącznie. Pewnie z 350zł by to kosztowało. Natomiast nieco drożej i nie wiem czy lepiej masz dostępne FH1 od FiiO poziom cenowy 400zł i są na krajownym rynku - kabel balans 2.5mm powinnien być w zestawie - dopytaj.
 15. Ale jak podłączysz USB-C to USB-A w przejściówkę foto Apple (USB-A+lighting to lighting) to powinno zadziałać. Cos jest dziwnego z tym kablem Apple USB-C to lighting i jego obsługa dźwięku. Nie udało mi się go zmusić do działania w różnych zestawieniach.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...