Jump to content

KiiT

Bywalec
 • Content Count

  738
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

KiiT last won the day on April 17

KiiT had the most liked content!

Community Reputation

171 Excellent

About KiiT

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zmieniło się, o pozytywy mi się włączyły, zwierzęta jakby śmielsze, jakby ich więcej. Zieleń jakby bujniejsza... i pracuje się z takiego odludzia fajniej. I muzyki się lepiej przy kominku słucha... . I zarazić się trudniej.
 2. Zauważ, że napisałem bez ironii, po namowach zachwyconego nimi właściciela... . Mnie nie przekonały, ale jego najwyraźniej tak. To zawsze jest pytanie czego szukasz w sprzęcie....
 3. czekaj, pytasz jaki sens badanie czy ktoś jest chory czy zdrowy na zakaźną chorobę o niemałym współczynniku śmiertelności, szerokim spektrum powikłań i łatwej dalszej transmisji? Serio pytasz?
 4. Przeglądałem wczoraj na spotkaniu statystyki ilości zarażonych osób (dobowe) na 100 tys. mieszkańców w EU w poszczególnych Państwach. Statystyki i ilości osób na kwarantannach i aktywnych chorych. Ilość wykonywanych testów (współczynnik penetracji: ilu ze 100 tys. mieszkańców przetestowano), i zastanawiałem się co powinno trigerować wchodzenie w poszczególne fazy obostrzeń, lockdownów, ostrzeżeń, etc. Jak innymi słowy skalować spójną komunikację o zagrożeniu. Bo inaczej działa wskaźnik dobowych zarażeń w Niemczech a inaczej u Nas tam przy dwukrotnie wyższym nie czekało się decyzję o izola
 5. Wirusy na pewno nie umrą ostatnie bo nigdy nie ożyły. Jest taka stara anegdota o tym jak rząd kontroluje: - Panie premierze nie boi się Pan że w obecnej sytuacji statystyki wymkną się spod kontroli? - W żadnym razie nasi specjaliści już w pełni nauczyli się kontrolować statystyki! To chyba najlepiej obrazuje wysiłku to i teraz i te w ostatniej połowie roku. W jednym z miast wojewódzkich szpital zakaźny dostało na weekend limit na wykonane testy: szt. 10 Robilliśmy 50-60tys testów dziennie, wyszło za dużo zarażonych to teraz robimy 35tys, będzie źle to będziemy rob
 6. a ja słuchałem, po namowach zachwyconego nimi właściciela, co ciekawe działo się to chwilę po odsłuchu FH7, Andromed i jeszcze kilku modeli. Pierwsze wrażenie było, że są troche nijakie i wszystkiego jest za mało. Ale to co ustawiło mnie do nich na nie to przepaść między nimi a Andromedami w rysowaniu sceny. To zapamiętałem najbardziej.
 7. tak się zastanawiam, nad tym wątkiem w temacie zasilania. Naładowany akumulator AA Eneloop przez dobre kilka minut pod obciążeniem ma 1.3V i naprawę wystarczającą wydajność prądową w poruszanym zastosowaniu. Połączenie czterech takich z bezpiecznikiem 500mA-1A daje zasilanie w bliskich okolicach 5V i szanse na pomiar omawianych parametrów a nawet na odsłuch.... . Why not? Może być ciekawy dodatek do recensji.... ja bym próbował.
 8. Żaden wirus który nie wybije całej albo sporej części ludzkości nie obniży biurokracji ani podatków. Natomiast wirus który skasuje znaczącą część populacji raczej zwiększy niż zmniejszy chaos. Chaos który obserwujemy nie jest bezpośrednim rezultatem działania wirusa (tak na marginesie wirus, jego mutacją, transmisja jest procesem silnie losowych, więc zwiększającym entropię z definicji), ale wynikiem dyletanctwa rządzących i ich niezwykłej umiejętności do opowiadania bzdur i ignorowania faktów, czy to statystycznych, czy modeli matematycznych, czy medycznych, czy wszystkich na raz. D
 9. ja korzystam. Główny powód bezpieczeństwo. Drugi rozdzielenie płatności rzeczywistej od płatności z konta od płatności z Apple Pay. Dodatkowo szybkie i elastyczne zarządzanie kontem (możesz wlać środki Apple Pay od razy, zablokowanie niechcianej transakcji, i odpowiedzialność finansowa do wysokości stanu konta. Oraz fakt, że co i gdzie kupujesz niekoniecznie płyną dalej.
 10. Tak liczba dwucyfrowa i jeden przypadek śmiertelny. Ale mam dość szerokie grono do monitorowania - obawiam się ze już za chwilę będę znał dwa - dobrze nie rokuje...
 11. jestem za tym aby gimbazowe zwroty typu "przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem" przykrywać absolutnym całunem milczenia. Nie sądze by było warto promować chamstwo na tym forum. Raczej należy je zwalczać ostracyzmem. Bo do wychowywania takich osób nie roszczę sobie pretensji. Tym niech się ktoś inny zajmie.
 12. Zewnętrzne zasilanie, albo dodatkowa filtracja zasilania z komputera może wydajnie poprawić (zmniejszyć) poziom szumów i przydźwięków jeśli się z tym problemem borykasz. do 200zł nie znam niczego co mógłbym polecić.
 13. w tym budżecie sugeruję skupić się na słuchawkach z mikrofonem podłączanych po USB lub bezprzewodowo.
 14. Burson’owi będzie wszystko jedno. Raczej go nie przegrzejesz. Ale ja unikam kontaktu elektrycznego obudów urządzeń zasilanych zasilaczami impulsowym. Długo by rozprawiać dlaczego. Ale unikam. Więc ja bym nie postawił. W temacie słuchawek Burson łapie synergie z tym https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-d8000/ i jest w tym połączeniu pewien bonus: w zależności od położenia słuchawek na uszach dźwięk jest wyraźnie cieplejszy lub wyraźnie jaśniejszy. Można sobie tym całkiem dobrze manewrować. Ale nie kupuj proszę bez odsłuchu.... .
 15. I zacząłem się zastanawiać czy to dobre głośniki do domku letniskowego....

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...