Jump to content

KiiT

Bywalec
 • Content Count

  645
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

KiiT last won the day on April 1

KiiT had the most liked content!

Community Reputation

142 Excellent

About KiiT

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spróbowałbym Sony MDR-7506 Nie lubią ospałego wolnego lub niewydajnego prądowo źródła. Ale to jak widzę masz ogarnięte. Choć nie wiem jakie OAMPy wstawiłeś do karty. Świetny opis potrzeb. Ułatwia bardzo odpowiadanie i sugerowanie co może się spodobać. P.S. Jak leżą na głowie można zobaczyć tutaj: fajne lokowanie produktu nie?
 2. Poniżej 20 roku życia 50% całkowicie bezobjawowo, kolejne 30% z lekkimi objawami. 20-35 ok. 30% bezobjawowo, kolejne 30% lekkie objawy. Powyżej 40roku życia większość ma objawy. Bardziej mnie martwi, ze codziennie jakiś szpital pada a co kilkanaście godzin zamykają kwarantanna jakiś oddział. Normalnie jesteśmy przygotowani jak ta lala. Niechcący im się opublikowało wytyczne kogo badać w sieci. Chyba oba warunki musiały być spełnione, czyli (a) grupy ryzyka zarażenia poprzez bezpośredni kontakt i (b) mające ponadnormatywne objawy. Ze zgonami tez jest ciekawie. Po medialnej aferze, ze ukrywamy przypadki wpisując inne choroby jako przyczynę wydali łaskawie update ze choroba zakaźna jest nadrzędna https://karta-zgonu.pzh.gov.pl/2020/03/27/wazne-wytyczne-dotyczace-okreslania-przyczyn-zgonow-zwiazanych-z-epidemia-koronawirusa-wywolujacego-covid-19/ Ale dalej nie kodujemy i nie raportujemy przypadków gdzie ktoś umarł a nie ma testem za życia potwierdzonego COVID-2. Mimo ze WHO wymaga tego i jest na to zarezerwowany specjalny kod zgonu. W rezultacie mamy zgonów z tytułu niewydolności oddechowej lub/i niewydolności układu krążenia za pierwszy kwartał tego roku pięć razy więcej niż za cały 2019. Ale z tytuły COVID wszystko pod kontrolą. Update: już łaskawie raportujemy po publikacji Gazety o tym szwindlu: https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-1.pdf Czyli jak ktoś władze za rączkę złapie to władza krzyczy najpierw ze to nie jej ręka, a potem cichaczem wydaje uaktualnienia, po ty by jak ktoś jej wypomni mogła twierdzić, ze jak nie, dokładnie tak jak trzeba robi.... Bo prawdopodobieństwo zarażenia bezpośredniej ekspozycji jest o kilka rzędów wielkości większe. Dodatkowo przed godzina Senior sklepy typu Biedronka przeprowadzają dezynfekcje. Dodatkowo szansa na to ze w grupie +65 ktoś choruje bezobjawowo jest znikoma. Łącząc kropki łatwo dostrzec ze to bardzo dobre zalecenie. https://polskatimes.pl/epidemiczne-domino-pozbawione-wsparcia-i-ochrony-polskie-szpitale-padaja-jeden-po-drugim/ar/c1-14894913 Powoli informacje na temat jak wielki burdel zafundowało nam ministerstwo zdrowia i jaka indolencja się wykazuje przenikają wraz z analiza zagrożeń do mediów. A co odważniejsi dziennikarze to publikują, pomimo gróźb o pozew o nalot które stają się normalna procedura cenzury informacji.
 3. Ja bym jednak IPA traktował, lekarze drodzy i jeszcze się teraz dostać do nich nie można...
 4. Programowo nie badamy osób z kwarantanny i nadzoru. No chyba, że mają bardzo ciężki przebieg. A tak to nie. Więc potencjalnie można spokojnie przyjąć, że jakby ich poprawnie przebadać to 1/4 pewnie miała albo ma COViD19. Co daje wynik całkiem niezły bo pewnie w okolicach 50-70 tys przypadków. Z modeli statystycznych dla przechodzących go bezobjawowo, albo raportujących objawy już po fakcie, przyjmuje się, że faktyczna liczba zarażonych jest ok .4-6 razy większa niż potwierdzonych. Czyli jakbyśmy uczciwie badali na właściwym poziomie i wszystkich co mają uzasadnione powody (co najmniej na tyle, że są na kwarantannie) to byśmy mieli już teraz kilkadziesiąt tysięcy przypadków potwierdzonych (kwarantanna, i nadzór epidemiologiczny objęła ok 250 tys. osób od początku zabawy), a faktycznych zarażeń jest powiedzmy ostrożnie 5 razy tyle. Co daje wynikowo kilkaset. Jeden z epidemiologów których miałem w czwartek na konferencji nie bał się powiedzieć, że do końca kwietnia to by go nawet milion nie zdziwił. A że nie robimy testów serologicznych (na obecność przeciwciał u tych co mogli mieć przebieg bezobjawowy) to w tym temacie też jesteśmy ślepi jak małe kotki.
 5. Mam od kilku tygodni nieprawdopodobną frajdę ze słuchania muzyki na słuchawkach Audio Technica - nausznych model ATH-ESW950H. Złapały jakąś magiczną synergię z moimi uszami. Na tyle, że postanowiłem je obdarzyć własny kablem. do realizacji pomysły brakuje już mi tylko wtyków po stronie słuchawek. Czy ktoś wie może gdzie to można kupić? Zależy mi na dobrej wtykach dobrej jakości. Z góry dziękuję za pomoc.
 6. to sugeruje je potraktować płynem do dezynfekcji o szerokim spektrum: bakterie, grzyby, prątki, etc.
 7. czekamy.... przebierając nóżkami
 8. O fajnie nie dość, że ciekawy, ładny, to jeszcze unikatowy.
 9. Leciutkie te stojaki. Ten aluminiowy to niespotykana konstrukcja. Profilowana na drewno fornirowane aluminium. Nigdy wczesniej tego nie widziałem.
 10. Nie chodzę w godzinach 10:00-11:00. Wskaźnik w kraju bezobjawowego zarażenia szacuje się na wyższy niż 35% wszystkich przypadków, a faktyczna liczbę zarażonych na kilkaset tysięcy. Nie chce mieć kogoś na sumieniu. Przeżywalność powyżej 65 jest przy tak działającej SZ czysto iluzoryczne.
 11. A na które transformatory się zdecydowałeś?
 12. tak ten dongle to USB-C to 3.5mm headphone dongle. Ale tak naprawdę to jest DAC+AMP na kabelku i w odróżnieniu od tego na kablu lighting brzmi nawet nawet.
 13. Dzieki za odzew. Czy próbowałeś je łączyć pod wyjście kolumnowe? co za wzmacniacz pracuje u Ciebie w stacjonarnym torze?
 14. Basu raczej nie ubędzie. Dopasowanie padów zwiększy jego udział, wygrzanie może go nieco przyspieszyć albo wygładzić. Ale tonalnie to będą te same słuchawki.
 15. Nie wiem nie mam i nie słuchałem tych słuchawek, nie znam też Pana preferencji i oczekiwań. Co więcej w tym budżecie mam znikome doświadczenie. Raczej celuje w wyższe półki.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...