Jump to content

KiiT

Użytkownik
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

KiiT last won the day on December 6

KiiT had the most liked content!

Community Reputation

12 Neutral

About KiiT

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. KiiT

  Fiio FH7

  Kilka dni zabaw z filtrami za mną. W pudełku ze słuchawkami, jak pewnie wiadomo, otrzymujemy trzy zestawy filtrów: - czerwona uszczelka - podbijające bas; - zielona uszczelka - eksponujące wysokie; - czarna uszczelka - zbalansowane. Przynajmniej tak mówi opis... bo rzeczywistość jest ciut inna. Jak ktoś przyjrzy się całkowicie "przezroczystemu filtrowi z zieloną uszczelką może zadać sobie pytanie czy jednak zakres basowy nie będzie tutaj również bardziej eksponowany. Na pewno na tym filtrze słuchawki grają najbardziej przestrzennie i jasno, ale co ciekawe także mają najbardziej wyrazisty sub-bas. I właściwie grają IMHO prawie tak samo jak bez filtra. Chwila poszukiwać w necie czy ktoś to już pomierzył i proszę The Phonograph to zrobił i to się dokładnie pokrywa z tym co słychać, a nie do końca z tym co było napisanie w recenzji na kropka-audio (ale pewnie ktoś słuchał na zielonych po odsłuchu na czerwonych, bo w kolejności czarne - zielone powinien usłyszeć różnicę, albo mamy różną budowę kanału usznego). Jak dla mnie na zielonych filtrach basu jest więcej niż na czarnych. Jest co prawna równoważony wzrostem wysokich tonów w okolicach 5 kHz ale na pewno nie jest go mniej. Jest to jeszcze lepiej słyszalne na LC-4.4D i AM3D, gdzie bas schodzi wyraźnie niżej. Innymi słowy dla mnie najciekawsze filtry to własnie zielone, która robią dźwięk FH7 bardziej przestrzennym, lepiej osadzonym ale też dość jasnym, jak dla mnie ciut za jasnym. Więc obecnie próbuje to skorygować piankowatymi tipsami. Te z zestawu ciut za małe. Czekam na L-ki. Zobaczymy jak to zagra... . Choć obawiam się, że wtedy dół już może być za mocny. Czyli mam dylemat czy przestrzenność i szybkość i pewna otwartość dźwięku z zielonego filtra, ale ze zbyt jasną górą (może to i dobrze będę słuchał ciszej), czy też znajdę lepszy balans na innych tipsach, pracując z niższym poziomem natężenia dźwięku (liczę, że piankowa L'ka lepiej też wytłumi dźwięki otoczenia). Co do słuchania "w drodze" może być naprawdę świetnym rozwiązaniem. Inna droga kabelek . Jednak po coś ta szuflada z kabelkami się przydaje...
 2. To moim skromnym zdaniem odpowiadając na tym samym poziomie ogólności: Każde z wymienionych tutaj głośników Podłączonych do jednego z tych DACów i jednego z tego zestawu kolumn poprzez jedne z tych wzmacniaczy wniosą poprawę - najczęściej proporcjonalną do wydatków. Jeśli zaś chodzi o słuchawki to lektura tego działu powinna pomóc. Pewnie jesteś trochę rozczarowany odpowiedzią, ale jest ona w pełni komplementarna z danymi jakie podałeś.
 3. Well, generalnie odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK. Tylko aby ktokolwiek mógł pomóc musisz napisać: dlaczego chcesz zmiany czego szukasz w dźwieku czego w nim nie lubisz słuchawki czy kolumny - na co kładziesz nacisk jaki masz budżet czego słuchasz
 4. zaburzenie fazy - kurcze nigdy nie miałem tego odsłuchowo na słuchawkach, to nie to samo co zaburzenie balansu. A masz jak zmierzyć impedancję tych przetworników? "Gorący" dodatni czy jak go tam zwał zawsze jest oznaczony na przetworniku.
 5. Udało mi się drogą kupna nabyć właśnie taki zestaw w celu napędzania po symetrycznym kablu LC.4.4D słuchawek FiiO FH7. Wcześniej moją podróżną platformą był FiiO E18, który jednak na FH18 za bardzo podkreśla dół pasma. Kupując zależało mi na spełnieniu kilku warunków: Dźwięk: wyważony pełne pasmo bez wyraźnie dominant muzykalna ale nie koniecznie ocieplona forma przekazu nie zaburzająca w szczególności. w miarę szybki nie rozlazły, bas z sub-basem świetną scenę i stereofonie napowietrzą z dobrą separacją i lokalizacją źródeł. i coś co nazywam bogatym albo tłustym dźwiękiem. Funkcjonalność: Wyjścia zbalansowane i niezbalansowane; Wyjście liniowe; kompatybilność z iPhone po kablu bez zbędnych kombinacji (czyli certyfikacja w tym temacie); BT 5.x z możliwie szerokim wsparciem dla różnych kodeków mile widziane podbicie basu do odsłuchów w środkach transportu publicznego; tzw. poręczność. Mieści się do kieszeni - nie deformuje marynarki, dobrze leży w dłoni, etc. Pułap cenowy: nie chciałem przekroczyć 3k PLN. Co do zasady nie planowałem dodatkowego modułu AM3D, ale jak doczytałem, że poprawia, stereofonię, dynamikę (czyli m.in. cichsze słuchanie) i sub bas, to postanowiłem zaryzykować i dokupić. Pierwsze wrażenia: Cięższe niż się spodziewałem dobrze wykrojone z aluminium , starannie wykonane urządzenie. O grzeje się. Wtyk 4.4 siedzi bardzo dokładnie i stabilnie. BT świetnie działa i nie przerywa. Aplikacja ma swoje życie. Wiesza się, odłącza od urządzenia BT, zatrzymuje odtwarzanie, coś tak wykrywa, czegoś nie... Innymi słowy sporo jej brakuje do konkurencyjnych produktów na IOS. AM3D który deklaruje pobór prądu 0.5A faktycznie ma wpływ na czas pracy na baterii. Jest odczuwalnie krócej. Nie wiem o ile bo moje przebiegi odsłuchowe są poniżej 2h na dockach. Dźwięk: Po podłączeniu AM3D i przejściu na zbalansowany ponoć srebrny kabelek - wszystkiego jest więcej. Lepsza dynamika, lepsza i to wyraźnie stereofonia (kilka razy binaurlane nagrania mnie oszukały i to tak na grubo... myślałem, że to dźwięki z otoczenia - trzeba uważać jak się chodzi po ulicy ). Faktycznie sub-bas lepszy ale i basu więcej. Pewnie nad tym basem popracuję. Coś się zmieniło też w średnicy, ale nie potrafię tego nazwać. Póki co dam się mu dobrze wygrzać (obu wzmacniaczą) i ponownie porównam. Jak dla mnie poważny kandydat do bycia przenośnym endgamer'em.
 6. A to jest bardzo istotny krok w doborze słuchawek. By potrafić je dobrać pod własne preferencję brzmieniowe i indywidualną charakterystykę narządu słuchu, zdać sobie sprawę czego szukam gdzie są moje "wrażliwe oktawy". W ramach ćwiczeń poznawczych warto się pobawić korektorem pasmowym z analizatorem i nauczyć się własnej wrażliwości. Zły dobór sprzętu oznacza właśnie głośniejsze słuchanie. Jeśli przy testowych odsłuchach musimy dać czadu by nam się spodobało to pierwszy sygnał, że to nie jest sprzęt dla nas. Kiedyś ukuto takie powiedzeni, że tylko dobre zestawy potrafią grać dobrze i cicho.
 7. To pewnie nie kupujesz też kabelka za kilkaset złotych. Jeśli chcesz odnieść się do czyjejś wypowiedzi warto ją przeczytać w całości, bo wyrywając poszczególne frazy z kontekstu będziesz podejrzany o manipulację, albo niezrozumienie tego co czytasz. Jeszcze krok dalej, kupiłem Teslę, ale ponieważ uważam, że cena za prąd jest wysoka podłączyłem się na lewo i go kradnę. To jest adekwatny przykład.
 8. O napisz słówko jak to gra.
 9. KiiT

  Fiio FH7

  No zobaczymy co przyjdzie. Potrzebuje jktos etui do M6 albo dwa 😉
 10. No nie wiem, tak sobie myślę bo co mi super sprzęt jak nie mam muzyki, którą chciałbym słuchać? Dla mnie Tidal, Apple Music są świetnym miejscem do pierwszego kontaktu z muzyką, z którą cieżko się zetknąć inaczej. Ocenić czy to jest to co lubię, czy to jest to co chcę na własność kupić w postaci stałego nośnika. Więc dla mnie cena na HiFi rodzinna czy single user nie jest wygórowana. Natomiast nie rozumiem, jak można mieć lekką rękę w zakupię, nie wiem, kabelka, wtyczki, czy podobnego drobiazgu, za kilkaset złotych by posłuchać muzyki i cieszyć się jej brzmieniem, ale mieć skrupuły czy powiniem zapłacić 40zł za dostęp online, tylko naciągać postanowienia regulaminowe by zatrzymać sobie 30zł w kieszeni. Jakoś mi się to nie zamyka mentalnie.
 11. nie wiem czy to tak działa. Jak anulowałem subskrypcję i dobiegła ona końca (brałem przez Itunes i nie mogłem tam przejść na family plan) to potem na tym samym koncie już przez paypal zakładałem nowy plan i wszystkie listy i ustawienia przeszły bez problemów. Po skasowaniu konta lub robiąc przejście na inne pewnie wtedy wszystko się traci.
 12. Ale chyba można coś sobie kupić po latach oszczędzania i zrobić to bez moralnych dylematów, jeśli się ma porządek w życiowych piorytetach, czy coś źle załapałem?
 13. to jest dobry, będzie Pan zadowolony przynajmniej masz taki który się łatwo rozdziela.
 14. KiiT

  Fiio FH7

  o a co to jest etui od DD? Bo używam od E18 - neoprenowe nie wiem czy do dobry pomysł bo trochę się ta Q5S nagrzewa.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...