Jump to content

KiiT

Bywalec
 • Posts

  750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

KiiT last won the day on April 17 2020

KiiT had the most liked content!

2 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

KiiT's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

176

Reputation

 1. Folia do aut czarna rozwiązuje tego typu potrzeby - termokurczliwa. Pytanie dość nietypowe. Czy mają szansę zagrać jako monitory bliskiego pola w układzie biurkowym?
 2. Głośniki na wysokości uszu, a dokładniej wysokotonowy to pierwsza rzecz do poprawy. Na pewno powiększenie dystansu od ściany tylniej na im więcej powietrza w dolnym zakresie. Izolacja akustyczna od stolika lub dedykowane podstawki nie zaszkodzą - potrafią wiele zmienić. Pozycja słuchacza jest za daleko. Szukałbym optymalnego punku odsłuchowego w okolicach 1.7m (kanapa do przysunięcia). Jak jest odległość głośników od bocznych ścian? Jak powyżej 0.5m nie koniecznie bym je skręcał. Szczególnie jak osie symetrii przetworników lądują w narożnikach pomieszczenia.
 3. W Q5S mam wbudowany EQ ale nie używam, bo nie mam takie potrzeby by poprawiać Tor audio. Ale mam wrażenie, że sporo lepszych DACów ma w procesorze dźwięku opcję EQ. Tylko, że jeśli tor analogowy sobie najwyraźniej nie radzi na krańcach pasma, to opcja ta nie wiele daje, a na pewno nie daje poprawy jakościowej dźwięku. Zacząłbym od poprawy toru jak mam być szczery a nie od łatania jego dziur korekcją.
 4. Popatrz w działe DAC na urządzenia z wyjściem liniowym, nie tylko ze słuchawkowym. I powinno coś Ci przypasować.
 5. daruj sobie mikrofon z odszumowaniem do oceny wymowy szeleszczących głosek, transjentów i akcentu. Sprawdż czy Novox NCX jest w Twoim budżecie i myślę, że to dobry punkt startowy za tę kwotę Docelowe pomyślałbym o jakimś statywie na biurkowym (dobry jest w cenie lub droższy od tego mikrofonu). Pop-filter do tego zastosowania nie będzie potrzebny. Natomiast zamknięte słuchawki jak najbardziej się przydadzą.
 6. Jeżeli mikrofon ma odsłuch i wejście słuchawkowe, to oferuje opcję zero-latency. W sterowniku mikrofonu ( po stronie urządzenia audio od odtwarzania) zmienia się proporcję pomiędzy odsłuchem, a dźwiękami z komputera (np.: głośnością podkładu muzycznego do którego się śpiewa), to oferują tle "lepsze modele". Równolegle (albo tylko) można to też regulować potencjometrami na mikrofonie od odsłuchu słuchawek. Jeżeli słyszysz opóźnienie to znaczy, że na słuchawkach odsłuchujesz mikrofon "złapany" przez procesor dźwięku komputera i wysłany do słuchawek. Tą opcję włącza się lub wyłącza w sterowniku mikrofonu po stronie urządzeń do nagrywania. I jeśli wolisz odsłuch zero-latency to ją należy wyłączyć.
 7. Logitech wireless Zone+ bezprzewodowe anc bardzo dobry mikrofon wyciszany na dwa sposoby. Przycisk lub pionizujesz pałąk mikrofonu. ale to są słuchawki do VC do grania ale niekoniecznie do muzyki
 8. Poly Blackwire seria 3 lub seria 5. Jak podwozisz budżet to bez przewodowe systemy będzie można rozważać.
 9. A ja bym jeszcze dorzucił Sony MDR-7506 nie wiem tylko czy kryterium wokoluszne w tym przypadku się sprawdzi. Niemniej często używane jako odsłuchowe i mastering za te pieniądze rewelacja.
 10. Jednym z wyzwań jakie postawił COVID w temacie pracy/nauki/spotkań zdalnych jest konieczności prawie ciągłej pracy w słuchawkach. Osobiście do tego celu używam nausznych Poly Focus UC ale nie są one mistrzami świata w żadnym poza wygodą aspekcie. Natomiast młodym przypadł do gustu produkt AKG 242HD który zyskał określenie najwygodniejszych słuchawek nagłownych z wystarczającą izolacją od otoczenia do nauki zdalnej. Co ciekawe jest to dziedzina, gdzie aspekt wagi zaczyna odgrywać całkowicie inną rolę. A jakie szanowni forumowicze mają typu z rodziny słuchawek nagłownych w tym temacie? I oczywiście anty rekomendacje?
 11. Burson aktywuje to złącze które wybierzesz. Jedno na raz.
 12. Zmieniło się, o pozytywy mi się włączyły, zwierzęta jakby śmielsze, jakby ich więcej. Zieleń jakby bujniejsza... i pracuje się z takiego odludzia fajniej. I muzyki się lepiej przy kominku słucha... . I zarazić się trudniej.
 13. czekaj, pytasz jaki sens badanie czy ktoś jest chory czy zdrowy na zakaźną chorobę o niemałym współczynniku śmiertelności, szerokim spektrum powikłań i łatwej dalszej transmisji? Serio pytasz?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...