Jump to content

KiiT

Bywalec
 • Content Count

  725
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

KiiT last won the day on April 17

KiiT had the most liked content!

Community Reputation

166 Excellent

About KiiT

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jesli jestes z Wawy porozmawiaj w AudioMagic lub w MP3Store w temacie odsłuchu. Maja każde ze słuchawek od FiiO a w mp3store jeszcze kilka kabelków, DACow i źródeł do porównania. Nie widze powodu dla którego mieliby nie pomoc.
 2. Przestrzeń, subbas, większą dynamikę. Gdzieś już to pisałem w tym wątku.
 3. No tak to liczy Apple. I co do zasady to jest dobre przybliżenie. Tyle ze cykl Apple 0-100% to tak naprawdę 10%-95%. Ale w praktyce od najlepiej do najgorzej wyglada to tak: Trzydziesci cykli 90%-30% Sześćdziesiąt cykli 100%-70% dwadziescia cykli 100%-10% W każdym z tych scenariuszy accu odda tyle samo energii , ale kondycja będzie najlepszym na koniec pierwszego z powyższych. Tak nieużywane accu najlepiej przechowywać naładowane ok. 60%. Wszystkie inteligentne ładowarki maja cykl storage tak ustawiony
 4. Właśnie miałem okazje posłuchać Motu 4 (dwójka brzmi bliźniaczo). I powiem wow. W tanim segmencie cenowym wymiata.
 5. Soft jest bardzo ważny - kupowany oddzielnie jest wielokrotnością ceny urządzenia z softem czasami.
 6. Kilka slow obładowaniu akumulatorów liion/lipol zywotnosci ich skraca: - lądowanie zbyt dużym prądem (zabezpieczone przez elektronikę urządzenia) - lądowanie do 100% pojemności. Co ciekawe wiele urządzeń pokazuje 100% przy faktycznym naładowaniu 95% - 98%. Ale pozostawienie urządzenia podłączonego na stałe do źródła ladowania, raczej nie służy Accu. Wyjątek sprzęt Apple - ma to zabezpieczone. - Głębokie rozładowanie. Oraz pozostawianie accu w tym stanie. To jest chyba najbardziej zabójcze z wszystkich wymienionych. Rozładowanie ogniwa ponizej 2V raz solidnie go degraduje. - ilość cykli - ta nie jest imponując w tych typach ogniw. Warto je ładować w cyklach 30%- 95% by dobrze to wykorzystać (efekt pamięciowy jest znikomy, wiec nie trzeba schodzić do 0% ,wręcz to szkodzi). - temperatura - nie ładować gorącego urządzenia. Bardzo tego lipol’e nie lubią.
 7. I większość nawet tych droższych interfejsów audio ma wyjścia słuchawkowe pod wyższe impedancje. Raczej 30 Ohm tam nie zagra dobrze. No moze wyjątkiem jest rme babyface pro fs, z dwoma wyjściami po różne impedancje słuchawek. w DAC będziesz miał większe opóźnienie jeśli liczyć dla bloku C/A tylko i wyłącznie ale on nie jest robiony pod tworzenie muzyki. co do pytania, rozważałeś Focusrite Scarlett Solo 3gen? poczytaj jak wypada wyjście słuchawkowe generalnie wszędzie jest to dość podobnie. Wysoka rezystancja wyjściowa i przeciętny gain. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/teardown-few-basic-measurements-and-personal-thoughts-of-the-focusrite-solo-gen3.9101/ Jeszcze może warto na to rzucić okiem:
 8. Sprobuj Novox NCX - właśnie się nim bawię i jestem zadowolony. Yeti też mam NC-1 też. Generalnie trochę mikrofonów mam. Napisz kilka słów czego szukasz jak chcesz to podłączyć jaką potem robisz obróbkę. Poprawka: NC-1 poszedł do ludzi, bo leżał w szufladzie, więc już go nie mam.
 9. Bardzo dużo słucham FH7 na Q5S i po BT. Powiem nawet, że mocną stroną tego duetu jest fakt, że spokojnie można doborem pianek lub filtrów tak sobie ustawić charakterystykę barwową słuchawek pod BT, aby utrata informacji która ma miejsce po łączu BT była mało odczuwalna. Na kodekach Apple i przy Tidal wersji Master właściwie to ma nawet znaczenie marginalne. Oczywiście jeśli ktoś chce powrotu pełnego spektrum to zawsze jest kabel. Dlatego mam Q5S+ FH7 duża elastyczność ustawień, która nie jest korekcją EQ i robi bałaganu w charakterystyce fazowej dźwięku, co zawsze wywołuję mniejszy lub większy (na słuchawkach wielo-przetwornikowych większy) bajzel w charakterystyce fazowej, a co za tym idzie większy bałagan w scenie i pozycjonowaniu instrumentów. Inną dość istotną dla mnie rzeczą jest precyzyjny dobór głośności odsłuchu. Tutaj Q5S też ma jak dla mnie wystarczającą granulację i całkowity brak dysbalansu. Patrząc na powyższe moja kolejność to Q5S jednak w pierwszym rzędzie i jedyne co przemawia na nie to cena. Ale nie szukałem tanio tylko dobrze.
 10. to jest fajne urządzenie jeśli coś nagrywasz i zależy Ci na tym aby pomiędzy zarejestrowanym dźwiękiem (na przykład uderzeniem w strunę gitary), który zostanie przetworzony, a potem podany na słuchawki, a momentem w którym go usłyszysz w słuchawkach było jak najmniejsze opóźnienie (latency). Ale nie jest to urządzenie w którym największy nacisk i pieniądze położono na brzmienie toru słuchawkowego. Takim urządzeniem jest DAC
 11. A dlaczego do słychawek szukasz Interfejsu audio, którego pierwszym zadaniem jest przetwarzanie A/D i wprowadzanie dźwięku do obróbki, a dopiero drugim odsłuch słuchawkowy?
 12. W mojej domowej kwarantannie AKG-K240HD wyparły z zastosowania do gier ATH-MSR7. Niemniej do słuchania muzyki wolę inne rozwiązania. Natomiast w mojej ocenie żadne słuchawki do gier nie nadają się właściwie do niczego. Spełniają swoją podstawową rolę do czasu aż ktoś nie założy na głowę porządnych muzycznych słuchawek. Do gier nie widzię potrzeby inwestowania w inną kartę w Twoim sprzęcie. Do muzyki to już inna rozmowa, tylko dlaczego karta a nie zewnętrzny DAC który podepniesz i do komputera i do telefonu jak zajdzie taka potrzeba? Posiedź trochę w tych słuchawkach i postaraj sobie odpowiedzieć na pytania, co chciałbyś poprawić. Które zakresy pasmowe, co jeszcze bo to właśnie w jakimś stopniu koryguje się DAC'kiem i wtedy pytaj w działe DACi Natomiast warto posłuchać nagrań binauralnych, dobrych realizacji klubowych, kameralny, generalnie dobrych realizacji. I naprawdę poświęcić na to 1-2 tygodnie zanim wyruszysz na dalsze zakupy, bo będziesz miał większą świadomość dzwięku co te słuchawki potrafią a czego nie. PRzyzwyczaisz się też do ich sygnatury, to przeważnie trochę trwa.
 13. Nieuchronnie zmierzasz w stronę słuchawek AKG moim zdaniem, pytanie który model.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...