Jump to content

Alaundo

Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Good

About Alaundo

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Grado SR60e

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @NuYam Mam porównanie na świeżo do Grado SR60e, które dają dźwięk dość lekki i detaliczny, eksponują wokal. Monolithy mają bardziej dociążony bas i nasyconą średnicę. Wokale brzmią bardziej naturalnie i nie wydają się tak bliskie jak w Grado. Scena jest znacznie większa ze świetną holografią. Słuchając nocą zdarzyło mi się zastanawiać czy dźwięk pochodzi ze słuchawek, czy z otoczenia. Niektóre detale z sampli nie są tak wyraźne jak w Grado ale dużej straty nie ma. Gdyby 80% muzyki, której słucham, stanowił jazz i klasyka to pewnie zostałbym przy Grado, jednak najczęściej słucham hip-hopu i tu
 2. Moje pierwsze planary (i pierwsze słuchawki w cenie powyżej 1000) - Monolith M1060. Mają to czego szukałem i czego się po cichu po nich spodziewałem: bas z dobrym wybrzmieniem, niezłą scenę i świetną holografię. Chyba zostaną na długo.
 3. Tak też myślałem. Moją podejrzliwość wzbudził też dziwny kabel z przejściówkami 2,5mm na 3,5mm i coś tam jeszcze. Oferta, którą znalazłem miała już zmodyfikowane zewnętrzne osłony (w jednej recenzji znalazłem sugestię konieczności takiej modyfikacji), które wyglądały podobnie do tych z Mr Speakers Ether Flow.
 4. Czy ktoś z Was wie coś o słuchawkach Thieaudio Phantom? https://www.linsoul.com/products/thieaudio-phantom Przez chwilę były na Allegro używane z 940 zł ale zanim zdążyłem się zorientować czy są w ogóle warte uwagi to zniknęły.
 5. Alaundo

  Hip Hop/Rap

  @LoCzekk Brzmią nieźle ale do mnie jakoś nie trafiają. Ostatnio najczęściej słucham płyt Czarface: "A Fistful of Peril", "Czarface Meets Ghostface" i "Every Hero Needs A Villain". Zwłaszcza tej ostatniej. W międzyczasie wydali kolejną "The Odd Czar Against Us", więc pewnie za jakiś czas ją kupię, w ciemno. Mam też zamówioną w przedsprzedaży O.S.T.R. "Gniew" (premiera 27.02), więc na razie będzie czego słuchać. Płyta Evidenca "Weather or not", z której jest ten kawałek jest świetna. Prawie każdy kawałek mi się podoba, a to rzadko się zdarza.
 6. Generalnie tak, z Grado nawet dobrze się zgrywa. Basu ubyło ponieważ poprzednia konfiguracja (dość słaba) bardziej podbijała bas, i to tak, że większość kawałków z mocniejszym bitem brzmiała tak samo. Teraz pojawiły się wyraźne różnice pomiędzy nagraniami i niektóre dobrze osłuchane utwory straciły trochę "dołu", a inne go zachowały.
 7. Zaznaczyłem to specjalnie, żeby ktoś nie wyciągał zbyt daleko idących wniosków natury ogólnej. Biorąc pod uwagę jakoś brzmienia jak i wykonania sądzę, że produkty Schiit są warte uwagi. Jednak ktoś z większą znajomością sprzętu może uznać, że to nic specjalnego. Z tego co wiem, producent przyjął strategię sprzedaży bezpośredniej w celu obniżenia kosztów. Produkcja odbywa się w Ameryce, więc żeby konkurować ze sprzętem chińskim trzeba gdzieś szukać oszczędności. Fakt, że w ogóle jest jakiś pośrednik w Europie wskazuje na to, że jakoś tam się jednak naszym kontynentem interesują. Obserwując
 8. Po długich poszukiwaniach i przemyśleniu potrzeb oraz planów postanowiłem nabyć rzadko u nas spotykany wzmacniacz firmy Schiit. Z tego też względu chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami, choć z góry zaznaczam, że brakuje mi punktów odniesienia do sprzętu podobnej klasy - zarówno w słuchawkach jak i wzmacniaczach i DACach. Stąd też proszę nie traktować mojego opisu jako zbliżonego do obiektywizmu. Może być tak, że przeciętny klocek za 1000zł gra lepiej ale ja nie miałem okazji takowych posłuchać. Asgarda sprowadziłem do Polski za pośrednictwem europejskiego dystrybutora z Hol
 9. Schiit Asgard 3. Przyszedł przed świętami ale wcześniej nie miałem czasu na wrzucenie zdjęcia.
 10. Zarówno zawodowy recenzent, doświadczony użytkownik (anonimowy internauta) jak i rzetelny sprzedawca mogą i często pełnią tę samą rolę - doradcy w procesie decyzyjnym przed zakupem. O ile w przypadku sprzedawców ludzie często zakładają jego nieuczciwość (potencjalny konflikt interesów klient-sprzedawca), o tyle w Internecie tego nie dostrzegają, zakładając rzetelność zaciągniętej z takiego źródła opinii. Specjaliści od agresywnego marketingu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się ubrać wyrafinowany marketing w szaty recenzji lub opinii użytkownika. Mnie to nie zaskakuje (może
 11. Zjawisko kreatorów opinii i problemy z tym związane jest tylko z pozoru nowe. Z pewnością nowa jest forma, pozbawiona kontaktu bezpośredniego, która zwiększa wrażenie szczerości i bezinteresowności takiego influencera. Dzisiaj nie jest on też, jak dawniej, powiązany bezpośrednio ze sprzedażą, ale przecież taki związek istnieje. Po to szukamy opinii i recenzji w sieci, żeby wyrobić sobie zdanie i dokonać wyboru zakupowego. Dawniej tą rolę pełnił sam sprzedawca. Jeśli oszukiwał klientów, kosztem jednorazowego zysku, tracił reputację i długoterminowe zyski. Tak samo dzisiaj influencer jeśli "sprz
 12. Wyraziłem się nieprecyzyjnie ale to przez skojarzenie, które mi się narzuciło, bo Asgard nagrzewa się do ok. 50 stopni na spodzie, na górze jest dużo chłodniejszy.
 13. Sprzęt dotarł, zaczynam wygrzewanie (dosłownie ) i pierwsze odsłuchy. Jak znajdę czas po świętach to wrzucę fotki i wstępne opinie w innym wątku. Temat do zamknięcia.
 14. W kraju nikt. Jedzie do mnie od dystrybutora na Europę z Holandii. Poprzednie wersje Asgarda nie miały możliwości rozbudowy o moduł DAC.
 15. Podobno w poprzednich wersjach. To już trzecia, dosyć nowa, więc zobaczymy. Na zagranicznych forach czytałem sporo dobrych opinii.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...