Jump to content

lulu33

Użytkownik
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

lulu33's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

5

Reputation

 1. Jeżeli podoba się Panu model Hd 330, to naturalnym progresem wobec wcześniej wymienionych słuchawek mogą być DT 880, lub DT 990.
 2. Korzystam już dość długo ze słuchawek Isk 580. Na początku myślałem, że ze względu na niedopasowany i ruszający się przy muszli kabel podziałają miesiąc i przestaną grać. Pomyślałem sobie, że nawet jakby się zepsuły to 80 zł jest niewielką stratą. Minęły blisko trzy lata, a słuchawki nadal działają. Na początku są strasznie przymulające, dźwięk jakby spod koca., po około 100 godzinach barwa zmienia się na plus. Słuchawki grają ciepło z wyraźnym, ale mocno oddalonym wokalem , basem, który schodzi w tym przyjemnym niskim obszarze, jeżeli ktoś lubi mocno pogłosową średnicę to będzie zadowolony, wokale grają zdecydowanie przed głową słuchacza. Muszle słuchawek wyraźnie szersze od Akg 240 i Superlux 681, Pady są znacznie głębsze i wygodniejsze od wyżej wymienionych słuchawek.
 3. Nigdy nie słuchałem Superlux 330, ale według recenzji grają muzykalnym ciepłym dźwiękiem, 668b grają bardziej neutralnie, lecz odpowiednim źródłem można je ocieplić. Akg 220 podobno reagują na zmianę padów, ale niedoświadczony słuchacz może tego nawet nie zauważyć. Tak jak Pan napisał są to słuchawki importowane, więc będzie problem ze zwrotem. Testowałem słuchawki Akg 240 i Superluxy 668 b na płytkich padach skórkowych i welurowych, dźwięk na tych padach był taki sam, natomiast po założeniu głębokich padów skórkowych z Isk 580 cofnęła się średnica i zdecydowanie oddalił się wokal.
 4. Akg 240 będą grały cieplejszym dżwiękiem od Superlux 668B, te drugie będą grały jaśniej i ostrzej scena w obydwu modelach jest taka sama. Muszle są wykonane z tej samej jakości plastiku. Moim zdaniem różnicy w jakości dźwięku nie będzie między tymi modelami. Jeżeli ma być progres w brzmieniu to warto się zainteresować modelami Dt 990, albo Akg 701 lub 702. Dt zdecydowanie najlepiej wykonane i trwalsze od 701,702. Największym atutem serii k7 jest większa w porównaniu do 990 scena na szerokość.
 5. Polecam posłuchać nocą, wycieczka w kosmos bez ruszania się z własnego domu.
 6. Do chińskich modeli Akg 240 lepiej dobierać jaśniejsze źródła, te słuchawki na ciepłym źródle przymulają, Red będzie lepszy. Najlepiej jednak kupić lepszy jasny dac z dodatkowym zasilaniem.
 7. Red do 240 będzie lepszy, doda przestrzeni, z blackiem dzwięk może przymulać, brzmienie będzie za ciepłe.
 8. Witam, kupię słuchawki Akg 280 Parabolic w przyzwoitym stanie technicznym i akceptowalnej cenię.
 9. Dt 990 32 Ohm, Ath 700x Ath PDG 1, AkG 702. Wzmacniacz nie będzie konieczny, ale jeżeli brzmienie będzie zbyt analityczne i ostre, można dokupić jakiś ciepły dac, aby dzwięk był bardziej muzykalny, np Zen Isk w porównaniu do 681 są trochę ciemniejsze ze ściętą górą, która maskuje nieczystości kiepskich nagrań, mają niski i mocny bas. Superlux 681 są jaśniejsze z naciskiem na górne pasmo. Scena obu modeli porównywalna z Akg 240.
 10. Witam Pana do 300 zł ciężko będzie znaleźć model słuchawek, który będzie grał znacząco lepiej od Superlux 681. Wiadomo w grach liczy się przestrzeń, ale nie napisał Pan jakiej muzyki słucha. Zamiast Akg 240 wolałbym pozbierać trochę pieniędzy i kupić jakieś słuchawki, ale klasy premium.
 11. Elektronika Yamahy zawsze dobrze zgrywała się z Wilkinsami, jest to sprawdzone połączenie. Ważne jest tylko, aby tych kolumn nie stawiać blisko ściany.
 12. Dobrą alternatywą dla Pianocrafta jest Panasonic PMX 152. Ewentualnie amplituner Pioneer 86 bez głośników. Kolumny dobierzesz wedle gustu,
 13. lulu33

  Brzmienie lat 80tych

  Jeżeli chodzi o lata 80- te niestety jest to smutny dla mnie rok, w kwietniu zmarł Andrzej Adamiak z Rezerwatu a w grudniu zmarł Darek Malinowski basista i wokalista Siekiery. Posłuchajcie sobie na czesć Siekiery Misiowie puszyści i na cześć Andrzeja Adamiaka z Rezerwatu Serce dla... i Nieprzytomnie słodka noc.
 14. Posiadam słuchawki Isk 580 już ponad dwa lata grają przyciemnionym, muzykalnym dzwiękiem z cofniętą górą niskim i mocnym basem z szeroką sceną porównywalną ze słuchawkami Akg 240, nie są one słuchawkami studyjnymi ani monitorującymi, nazwałbym je raczej słuchawkami uniwersalnymi, grają dobrze w każdym gatunku muzycznym Isk 580 potrafią zagrać nawet na kiepskiej jakości empetrójkach. Używam je czasami gdy chcę odpocząć od jasnych Akg 702. W stosunku do Philipsów SHP2500 scena będzie zdecydowanie większa na szerokośc i trochę w przód.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...