Jump to content

slawsim

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by slawsim

 1. slawsim

  OPM401 SE Dual

  Kupię opamp OPM401 SE Dual (nowa wersja).
 2. Na poniższej stronie znajdziesz wykresy słupkowe, które dobrze oddają charakterystykę brzmienia opampów Bursona. https://www.bursonaudio.com/products/supreme-sound-opamp-v6/ Jeśli chcesz bliższego, bardziej wciągającego grania, to wybierz Classic, jednak będzie wtedy cieplej i mniej szczegółowo. Vivid to taki "oczyszczony" V5, bardziej przejrzysty. Takie eksperymenty to spory wydatek, a z tą trójwymiarowością Vivid to bym nie przesadzał. Pewnie to kwestia tego gdzie będą zaaplikowane, czy środowisko im odpowiada. Jak już chcesz wydać kasę, to spróbuj tych opampów: https://muzgau
 3. Jeśli ten przewód dobrze wpłynąłby ma Sennki HD-600, to kupię.
 4. Zaplatanie przypomniało mi jeden z moich przewodów do HD-600 Forza Audio. Wygląda w tej czerni rewelacyjnie, splitter pasuje no i jack Furutecha również Dobra robota Jakub
 5. Mam Bursony V5i, V5, V6 Vivid i Classic. Wszystkie słuchałem we wzmaku Burson Lycan, ale ostatnio po odsłuchach postawiłem na: https://muzgaudio.com/produkt/dyskretny-wzmacniacz-operacyjny-jfet/ Tylko w kwestii basu nieco odstaje od SIL994, ale ten kosztuje 499.00 PLN. Chyba można wypożyczyć te opampy na odsłuch, to sam ocenisz. Bursony odstawiłem chyba, że wymyślą nowy i lepszy V7, czyli "wunderwaffe"
 6. Sprzedam 2 sztuki opampów Staccato OSH Dual. Sprawdzone, nie używane. Zakupione 22.10.2018 r. Woreczki antystatyczne + oryginalny karton. Cena 360 zł z wysyłką paczkomatem. Zakupiłem 3 sztuki i te dwie się marnują.
 7. Mała prośba. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, wstaw kilka fotek tego przewodu i napisz proszę co wniósł dobrego do dźwięku HD-600.
 8. Sądzę, że należałoby podać model słuchawek, wtedy ktoś z doświadczonych forumowiczów może pomóc.
 9. Witaj. Nikt nie podjął tematu, to zapytam z ciekawości, którą masz rewizję HD600? Były trzy i podobno każda inaczej gra. To jest chyba istotne przy doborze przewodu. Jak dużą kwotę chcesz przeznaczyć na przewód z wtykami? Może nie warto robić samemu? Mam kilka przewodów do tych słuchawek zarówno kupionych oraz zrobiony samemu z Mogami.
 10. Cześć hi-end74. Staccato miałem 3 sztuki, z czego 2 testowane w CD. Sprawowały się świetnie, choć cały czas mam wrażenie, że pierwszy plan prezentują bliżej niż inne opampy i to mi się nie bardzo podoba w słuchawkach. Ponadto nie mieściły się w CD i w końcu je sprzedałem. Teraz mam tylko jeden do celów porównawczych w Bursonie Lycanie. Wersję smd zmieszczę w CD, ale czy zagra lepiej niż Vivid nie wiem, bo ten jest bardziej przejrzysty niż V5 z zachowaniem jego pozytywnych cech. Też jeszcze nie mam pełnej opinii o nowych V6. Proces wygrzewania to żmudna rzecz. Jak już wyklarujesz opinię o nic
 11. Czy już możesz porównać V6 vivid i classic do staccato? Na czym polega różnica? Jak rozumieć to, że staccato zagrał lepiej od SIL994? Czy w CD podmieniasz opampy na wyjściu RCA analogowym? Nie są czasem gorące?
 12. Kupuję od niego różne opampy i jestem zadowolony. Zarówno Muses 8820 jaki Muses02 są zgodne z opisem Blondiego. Elmag raczej nie wciska podróbek. To, że u AdamL nie zagrał, niczego nie oznacza. W jego aplikacji mógł nie pasować, ponadto nie uważam go za wybitny opamp. W moim CD na wyjściach analogowych RCA niczego szczególnego nie zaprezentował. Lepiej zagrał OPA627. Ja szukam opampów, które zagrają przestrzennie zarówno szeroko i głęboko. Jak mi opamp kreuje dźwięk bliżej wnętrza głowy to nie ma racji bytu
 13. Może być sporo racji w tym co piszesz. Niepokoi mnie jednak kilka rzeczy. Burson Lycan jest platformą do porównywania opampów i nawet jeśli niektóre mogą w nim "świrować" to V5D lub V6D Vivid raczej nie powinny, a jednak zdarza się. Czy to trzeszczenie może pochodzić ze źródła CD? Mam wrażenie, że opampy wyjściowe na RCA różnią się kilka stopni temperaturą tzn. ten na chyba właśnie lewym kanale jest cieplejszy, choć napięcia dostają te same. Niczego w CD wokół opków nie zmieniałem, jedynie kondy i diody w zasilaniu oraz kondy na wyjściu zamiast elektrolitów 100uF mam 15uF MKT 1813 ERO , no i s
 14. Jestem w posiadaniu V6 Vivid. Nie umiem dobrze opisywać brzmienia opampów, mogę natomiast napisać, że wykres słupkowy umieszczony na stronie Bursona odpowiada temu co usłyszałem. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że jest to V5 z cechami SIL994, choćby w kwestii przejrzystości. Vivid zagościł w Lycanie na stałe. Do odtwarzacza CD ich nie zaryzykuję, bo skoro V5 padły to raczej i one zgon zaliczą pomimo dodanych szczelin na chłodzenie. A staccato nadal ci się tak podoba? Nie opisałeś wrażeń z odsłuchów.
 15. Cześć. Tradycyjnie wykonałeś kawał dobrej roboty dla nas forumowiczów. Czytałeś PW?
 16. Wszystko się zgadza. W Lycanie trany są końcówką mocy, a Staccato gra w nim pięknie
 17. Cześć. Po przeczytaniu Twojego opisu zachowania się Staccato w Lycanie jestem zszokowany! Nie doświadczyłem żadnego z tych zjawisk. Nie ma u mnie dominacji któregoś pasma nad pozostałymi, kanały grają równo i na pewno nie ciszej od innych opków. Gra on normalnie jak V5D czy SIL994. Jedyny mankament to puknięcie w słuchawkach przy wyłączaniu, ale słabsze niż te od SIL994. Na prawdę nie wiem co ma Ci napisać. Ponadto, czy w Lycanie opamp jest końcowym stopniem mocy czy tranzystory te pod PCB? Pan Jakub Honkisz chyba to w ciemno napisał nie spoglądając na schemat Lycana. Moim zdaniem opampy pracu
 18. Hej. Blondie, wiem, że masz Bursona Conductora V2+ i na Lycana pewnie już nie spoglądasz :), jednak chociaż wypożycz używanego (wygrzanego) Staccato i posłuchaj. V5D przy nim wydał mi się taki jakby blady i suchy, barwa zdecydowanie na korzyść Staccato. Nie umiem opisywać swoich wrażeń, trzeba posłuchać. Gdybyś opisał swoje wrażenia w porównaniu z V5D i SIL994 byłbym wdzięczny i pewnie inni forumowicze również. Mam 2 szt w CD i jedną w Lycanie i czekam już niecierpliwie na wersję smd z uwagi na niewielką ilość miejsca w CD. Z Lycana trzeba zdemontować osłonę z pleksi, ponieważ około 2 mm za d
 19. Witaj. FAW nie są tanie. Mam Claire HPC Mk2 do Sennheiserów HD-600. Misterna robota, piękny przewód i piękne granie. Wyciąga z HD-600 co najlepsze, ale mam też przewód od Audeos, który chyba jest z tego samego przewodnika, jednak 4-żyłowy zamiast ośmiu. W ślepym teście dałbym się oszukać, który jest podpięty. Mam wrażenie, że FAW ma nieco więcej basu, ale jest też dużo droższy. Jeśli bardzo chcesz wymienić przewód wraz z zamocowaniem gniazdka do muszli, skontaktuj się z Maysterem z Audeos. Na pewno doradzi co można z tym zrobić i czy się opłaca.
 20. Ja mam wrażenie, że u mnie trzaski potencjometru zależą od tego jakie opampy testuję akurat w CD. Tylko dlaczego akurat w jednym kanale? Trudno, trzeba z tym żyć. Może z czasem się to wyjaśni.
 21. Witaj. Dziwnym zbiegiem okoliczności mam podobny problem, ale w lewym kanale i na wzmaku Burson Lycan. Moje HD600 również maja podpięty przewód od Audeos. Byłbym wdzięczny gdybyś odpisał co ustaliłeś. Pozdrawiam.
 22. Cześć, Mam podobną przygodę z Sennheiserami HD 600. Dopóki były oryginalne pady, było OK. Następne kupione były niestety wyprodukowane w Chinach i te skrzypią. Czy są dzisiaj dostępne oryginalne części do czegokolwiek? Wątpię. Dziwi mnie, że firma Sennheiser pozwala sobie na takie numery.
 23. W Poznaniu na ul. Głogowskiej 122 (za Hetmańską w kierunku Górczyna po prawej stronie) powinien być sklep Audiostrefa. Mają tam sporo słuchawek, więc popytaj lub przedtem zadzwoń. Na Woźnej 14 masz Top Hi-Fi, na Umultowskiej 39 jest Koris. Trzeba pojeździć, rozeznać temat. Na pewno Ci pomogą.
 24. Jak oceniasz LME49710? Czy kiedykolwiek porównywałeś je z innymi opampami? Moim zdaniem grają może nie wybitnie, ale przyjemnie, może ciut za blisko. Wiem, że w rankingach nie brylują na czołowych miejscach, ale fajne są.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...