Jump to content

slawsim

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

slawsim last won the day on June 21 2016

slawsim had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

About slawsim

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Sennheiser HD-600 + Cardas (Moon Audio Blue Dragon, Audeos De Lux, FAW Claire HPC Mk2)
 • Sprzęt źródłowy
  Burson Lycan + Burson V5D, Staccato OS-OpAmp rev. 1.1, Staccato OSH, V6 Vivid, V6 Classic, SIL994Enh
 • Inny sprzęt audio
  CD Pioneer PD-S904 (wciąż modowany :) )

Recent Profile Visitors

795 profile views
 1. Sprzedam 2 sztuki opampów Staccato OSH Dual. Sprawdzone, nie używane. Zakupione 22.10.2018 r. Woreczki antystatyczne + oryginalny karton. Cena 360 zł z wysyłką paczkomatem. Zakupiłem 3 sztuki i te dwie się marnują.
 2. Kupię X-Can v.3 w bardzo dobrym stanie, zarówno zewnętrznym i wewnętrznym. Najlepiej nie "grzebany".
 3. Mała prośba. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, wstaw kilka fotek tego przewodu i napisz proszę co wniósł dobrego do dźwięku HD-600.
 4. Sądzę, że należałoby podać model słuchawek, wtedy ktoś z doświadczonych forumowiczów może pomóc.
 5. Witaj. Nikt nie podjął tematu, to zapytam z ciekawości, którą masz rewizję HD600? Były trzy i podobno każda inaczej gra. To jest chyba istotne przy doborze przewodu. Jak dużą kwotę chcesz przeznaczyć na przewód z wtykami? Może nie warto robić samemu? Mam kilka przewodów do tych słuchawek zarówno kupionych oraz zrobiony samemu z Mogami.
 6. Cześć hi-end74. Staccato miałem 3 sztuki, z czego 2 testowane w CD. Sprawowały się świetnie, choć cały czas mam wrażenie, że pierwszy plan prezentują bliżej niż inne opampy i to mi się nie bardzo podoba w słuchawkach. Ponadto nie mieściły się w CD i w końcu je sprzedałem. Teraz mam tylko jeden do celów porównawczych w Bursonie Lycanie. Wersję smd zmieszczę w CD, ale czy zagra lepiej niż Vivid nie wiem, bo ten jest bardziej przejrzysty niż V5 z zachowaniem jego pozytywnych cech. Też jeszcze nie mam pełnej opinii o nowych V6. Proces wygrzewania to żmudna rzecz. Jak już wyklarujesz opinię o nich to napisz coś. Pozdrawiam.
 7. Czy już możesz porównać V6 vivid i classic do staccato? Na czym polega różnica? Jak rozumieć to, że staccato zagrał lepiej od SIL994? Czy w CD podmieniasz opampy na wyjściu RCA analogowym? Nie są czasem gorące?
 8. Kupuję od niego różne opampy i jestem zadowolony. Zarówno Muses 8820 jaki Muses02 są zgodne z opisem Blondiego. Elmag raczej nie wciska podróbek. To, że u AdamL nie zagrał, niczego nie oznacza. W jego aplikacji mógł nie pasować, ponadto nie uważam go za wybitny opamp. W moim CD na wyjściach analogowych RCA niczego szczególnego nie zaprezentował. Lepiej zagrał OPA627. Ja szukam opampów, które zagrają przestrzennie zarówno szeroko i głęboko. Jak mi opamp kreuje dźwięk bliżej wnętrza głowy to nie ma racji bytu
 9. Może być sporo racji w tym co piszesz. Niepokoi mnie jednak kilka rzeczy. Burson Lycan jest platformą do porównywania opampów i nawet jeśli niektóre mogą w nim "świrować" to V5D lub V6D Vivid raczej nie powinny, a jednak zdarza się. Czy to trzeszczenie może pochodzić ze źródła CD? Mam wrażenie, że opampy wyjściowe na RCA różnią się kilka stopni temperaturą tzn. ten na chyba właśnie lewym kanale jest cieplejszy, choć napięcia dostają te same. Niczego w CD wokół opków nie zmieniałem, jedynie kondy i diody w zasilaniu oraz kondy na wyjściu zamiast elektrolitów 100uF mam 15uF MKT 1813 ERO , no i samymi opkami też czasem żongluję. A może Lycan tak ma? Nie zawsze to się dzieje i przeważnie jest tak, że przy pierwszym ruchu gałka potencjometru lekko zatrzeszczy, a potem mogę kręcić do woli i nic. Dziwne.... Wstawię do CD oryginalnego NJM5532 SD i jeszcze raz to sprawdzę. Jeśli to "szurnięcie" wystąpi to chyba Lycan tak ma.
 10. Jestem w posiadaniu V6 Vivid. Nie umiem dobrze opisywać brzmienia opampów, mogę natomiast napisać, że wykres słupkowy umieszczony na stronie Bursona odpowiada temu co usłyszałem. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że jest to V5 z cechami SIL994, choćby w kwestii przejrzystości. Vivid zagościł w Lycanie na stałe. Do odtwarzacza CD ich nie zaryzykuję, bo skoro V5 padły to raczej i one zgon zaliczą pomimo dodanych szczelin na chłodzenie. A staccato nadal ci się tak podoba? Nie opisałeś wrażeń z odsłuchów.
 11. Cześć. Tradycyjnie wykonałeś kawał dobrej roboty dla nas forumowiczów. Czytałeś PW?
 12. Wszystko się zgadza. W Lycanie trany są końcówką mocy, a Staccato gra w nim pięknie
 13. Cześć. Po przeczytaniu Twojego opisu zachowania się Staccato w Lycanie jestem zszokowany! Nie doświadczyłem żadnego z tych zjawisk. Nie ma u mnie dominacji któregoś pasma nad pozostałymi, kanały grają równo i na pewno nie ciszej od innych opków. Gra on normalnie jak V5D czy SIL994. Jedyny mankament to puknięcie w słuchawkach przy wyłączaniu, ale słabsze niż te od SIL994. Na prawdę nie wiem co ma Ci napisać. Ponadto, czy w Lycanie opamp jest końcowym stopniem mocy czy tranzystory te pod PCB? Pan Jakub Honkisz chyba to w ciemno napisał nie spoglądając na schemat Lycana. Moim zdaniem opampy pracują tu na wejściu, ale nie jestem elektronikiem, więc nie mogę tu polemizować. U mnie to gra znakomicie. Mam fotki PCB mojego Lycana z obu stron (zrobione przy okazji usuwania słynnych kondów), może podeślę je panu Jakubowi, żeby się wypowiedział w tej kwestii. Myślę, że miałeś trefny egzemplarz. Moje grają od 14 czerwca bez "wpadki" na szczęście. Bursony w CD padły po trzech dniach, więc z tych jestem zadowolony. Jeszcze mi tak CD nie brzmiał. Oczywiście jak na rynku pojawi się coś lepszego to przetestuję. Czekam na Staccato w wersji smd, bo w CD jest bardzo ciasno. P.S. Pamiętasz jak Ci pisałem kiedyś, że Lycan w lewym kanale świruje, szumi itd.? Dopiero po usunięciu tych ceramicznych kondów to ustało. Może coś nie tak z tymi Lycanami? Czasem, gdy ruszę potencjometrem to trzeszczy w lewym kanale, ale nie zawsze. Gdy w CD miałem DAC-a Stelmacha, to odkąd mam Lycana, trzy razy padł w nim lewy kanał. Teraz mam znów oryginalny DAC i ten jakoś żyje, ale to trzeszczenie jest niepokojące w praktycznie nowym sprzęcie.
 14. Hej. Blondie, wiem, że masz Bursona Conductora V2+ i na Lycana pewnie już nie spoglądasz :), jednak chociaż wypożycz używanego (wygrzanego) Staccato i posłuchaj. V5D przy nim wydał mi się taki jakby blady i suchy, barwa zdecydowanie na korzyść Staccato. Nie umiem opisywać swoich wrażeń, trzeba posłuchać. Gdybyś opisał swoje wrażenia w porównaniu z V5D i SIL994 byłbym wdzięczny i pewnie inni forumowicze również. Mam 2 szt w CD i jedną w Lycanie i czekam już niecierpliwie na wersję smd z uwagi na niewielką ilość miejsca w CD. Z Lycana trzeba zdemontować osłonę z pleksi, ponieważ około 2 mm za duża jest PCB Staccato. Pozdrawiam.
 15. Witaj. FAW nie są tanie. Mam Claire HPC Mk2 do Sennheiserów HD-600. Misterna robota, piękny przewód i piękne granie. Wyciąga z HD-600 co najlepsze, ale mam też przewód od Audeos, który chyba jest z tego samego przewodnika, jednak 4-żyłowy zamiast ośmiu. W ślepym teście dałbym się oszukać, który jest podpięty. Mam wrażenie, że FAW ma nieco więcej basu, ale jest też dużo droższy. Jeśli bardzo chcesz wymienić przewód wraz z zamocowaniem gniazdka do muszli, skontaktuj się z Maysterem z Audeos. Na pewno doradzi co można z tym zrobić i czy się opłaca.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...