Jump to content

slawsim

Użytkownik
 • Posts

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

slawsim last won the day on June 21 2016

slawsim had the most liked content!

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Sennheiser HD-600 + Cardas, (Audeos De Lux, Moon Audio Blue Dragon)
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Burson Lycan + OPM3320 SE Dual, (Muzg Audio opamp, Staccato OS-OpAmp rev. 1.1, Staccato OSH, Burson V5D, V6 Vivid, V6 Classic, SIL994Enh)
 • Inny sprzęt audio
  CD Pioneer PD-S904 (wciąż modowany :) )

Recent Profile Visitors

1,267 profile views

slawsim's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter
 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

8

Reputation

1

Community Answers

 1. My tu prosimy o ujawnienie marki przewodu, a Ty nic Też chcemy już mieć za sobą poszukiwania i wreszcie komfortowo słuchać To jak będzie?
 2. Dziękuję Jakubie za odpowiedź. Wybór w ciemno będzie jednak trudny. Ze względów praktycznych skłaniałbym się do wersji 4-core srebrzanki z uwagi na cechy srebra i lepszą użytkowość (miękkość) przewodu. 8-core miałem miedziany z FAW i jednak 4-core z tego samego (na oko) przewodnika od Audeosa lepiej się sprawdził z HD 600. Nie wiem niestety, czy podobnie wyjdzie ze srebrzanką. Wiem, że na srebrze jest czysty, dobrze artykułowany, nie zlewający się bas, który nie przysłania środka pasma, ale czy wystarczająco nisko schodzi? HD 600 i tak za wiele go nie mają. Będzie tu potrzebna Twoja szczegółowa opinia, jak te przewody wpływają na HD 580, które są podobne. Wspominałeś coś po ich zakupie o możliwym teście na łamach bloga Wracając do trudności w wyborze przewodu, chodzi mi o to, że łatwo "wtopić" pieniądze i się rozczarować. Na pewno nie chciałbym grania "na twarz" lub w środku głowy. Na razie do napędzania używam Lycana z dwoma opkami na zmianę Kolega Hir0 coś rzadko nas odwiedza, albo trzyma w tajemnicy co to za przewód
 3. Zwróć uwagę, że jest też wersja hybrydowa Clear. Ciekawe czym to się różni w brzmieniu od srebrzonej miedzi? Tego chyba nie można nazwać srebrzoną miedzią, ponieważ wg. opisu i fotek to splecione ze sobą żyły miedziane i srebrne, ale dzięki za opis. Sądziłem, że taki splot pozwoli uzyskać wspólne cechy miedzi i srebra. Jak słychać, trudno to osiągnąć.
 4. Szkoda, że na stronie firmy ledwie się o przewodach słuchawkowych wspomina, jakby był produktem ubocznym Tak trudno wstawić fotki przykładowe wykonanych na zamówienie przewodów? O cenniku nie wspomnę Wspominałeś chyba na którymś forum, że nieco sztywny jest Argentum. Ciekawe jak Jakubowi to wyjdzie? Może srebrzona miedź byłaby dobra? Kusiło mnie kiedyś, żeby kupić taki ADL Furutech, ale z uwagi na pandemię był nieosiągalny i odpuściłem. Szary Cardas odesłał do kartonu Audeosa, FAW Clear HPC MKII (sprzedany), Moon Audio Blue Dragon oraz własną twórczość na bazie Mogami
 5. Przyłączam się do pytania o przewód ze srebrnego przewodnika. Moje HD600 mają około 22 lat i są w stanie tzw. "gabinetowym" ( nie lubię tego określenia ). Przydałoby się posłuchać/sprawdzić czy będzie lepiej niż z Cardasem (szarym). Ciekaw jestem jak jest z jakością i ilością basu ze srebrnego przewodnika?
 6. Trudno kupić taki w bardzo dobrym stanie, to już wiekowy sprzęt. Naprawdę nie ma współczesnej nagrywarki, która by tego Plextora godnie zastąpiła?
 7. Kupię opampy Staccato OS-OpAmp lub OSC-OpAmp.
 8. Na poniższej stronie znajdziesz wykresy słupkowe, które dobrze oddają charakterystykę brzmienia opampów Bursona. https://www.bursonaudio.com/products/supreme-sound-opamp-v6/ Jeśli chcesz bliższego, bardziej wciągającego grania, to wybierz Classic, jednak będzie wtedy cieplej i mniej szczegółowo. Vivid to taki "oczyszczony" V5, bardziej przejrzysty. Takie eksperymenty to spory wydatek, a z tą trójwymiarowością Vivid to bym nie przesadzał. Pewnie to kwestia tego gdzie będą zaaplikowane, czy środowisko im odpowiada. Jak już chcesz wydać kasę, to spróbuj tych opampów: https://muzgaudio.com/produkt/dyskretny-wzmacniacz-operacyjny-jfet/ Chyba można wziąć na testy.
 9. Jeśli ten przewód dobrze wpłynąłby ma Sennki HD-600, to kupię.
 10. Zaplatanie przypomniało mi jeden z moich przewodów do HD-600 Forza Audio. Wygląda w tej czerni rewelacyjnie, splitter pasuje no i jack Furutecha również Dobra robota Jakub
 11. Mam Bursony V5i, V5, V6 Vivid i Classic. Wszystkie słuchałem we wzmaku Burson Lycan, ale ostatnio po odsłuchach postawiłem na: https://muzgaudio.com/produkt/dyskretny-wzmacniacz-operacyjny-jfet/ Tylko w kwestii basu nieco odstaje od SIL994, ale ten kosztuje 499.00 PLN. Chyba można wypożyczyć te opampy na odsłuch, to sam ocenisz. Bursony odstawiłem chyba, że wymyślą nowy i lepszy V7, czyli "wunderwaffe"
 12. Mała prośba. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, wstaw kilka fotek tego przewodu i napisz proszę co wniósł dobrego do dźwięku HD-600.
 13. Sądzę, że należałoby podać model słuchawek, wtedy ktoś z doświadczonych forumowiczów może pomóc.
 14. Witaj. Nikt nie podjął tematu, to zapytam z ciekawości, którą masz rewizję HD600? Były trzy i podobno każda inaczej gra. To jest chyba istotne przy doborze przewodu. Jak dużą kwotę chcesz przeznaczyć na przewód z wtykami? Może nie warto robić samemu? Mam kilka przewodów do tych słuchawek zarówno kupionych oraz zrobiony samemu z Mogami.
 15. Cześć hi-end74. Staccato miałem 3 sztuki, z czego 2 testowane w CD. Sprawowały się świetnie, choć cały czas mam wrażenie, że pierwszy plan prezentują bliżej niż inne opampy i to mi się nie bardzo podoba w słuchawkach. Ponadto nie mieściły się w CD i w końcu je sprzedałem. Teraz mam tylko jeden do celów porównawczych w Bursonie Lycanie. Wersję smd zmieszczę w CD, ale czy zagra lepiej niż Vivid nie wiem, bo ten jest bardziej przejrzysty niż V5 z zachowaniem jego pozytywnych cech. Też jeszcze nie mam pełnej opinii o nowych V6. Proces wygrzewania to żmudna rzecz. Jak już wyklarujesz opinię o nich to napisz coś. Pozdrawiam.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...