Jump to content

PiotrAudio

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

Community Reputation

7 Neutral

About PiotrAudio

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PiotrAudio

  Primephonic

  Ciekawy serwis, to na pewno lepsze niż Tidal, gdzie nie ma tyle muzyki klasycznej i poważnej. Z tego co widać to faktycznie ofertę mają bogatą: Baremboim, Abbado, Argerich, Sara Ott, Karajan, Jao Pires, Sophie Mutter etc... i nie tylko, czyli cała plejada, jest czego posłuchać. Wypróbuję, dzięki!
 2. Legendy polskiego jazzu: Z Krzysztofem Komedą grali, Tomasz Stańko - trąbka, Michał Urbaniak - saksofon sopranowy i tenorowy oraz Czesław Bartkowski - perkusja. Znakomity cały album! A na dokładkę dodam jeszcze inny ciekawy utwór, ulubiony z albumu: ''Sings Salvadore Poe''. Uroczy wocal (zwłaszcza na cieplejszych słuchawkach), uzupełniony ładną partią fortepianu i intymnym saksofonem.
 3. Dwa znakomite albumy: The Wall grupy Pink Floyd oraz The Time Leszka Możdzera. Klasyka rocka, arcydzieło w każdym calu. Tu znalazłem w wersji analogowej, a osobiście posiadam album w wydaniu CD. Jazz nie jedno ma imię, ten utwór ze wspomnianego albumu jest moim ulubionym. Tutaj wersja live.
 4. Ze swojego doświadczenia jeśli mogę coś dodać. Gdy masz zamiar przesiąść się z ciemniejszych lub cieplejszych słuchawek na msr7 - to jeśli masz taką możliwość, najpierw warto posłuchać czy taka zmiana będzie Ci odpowiadać. To dość specyficzne słuchawki. Ja wybierałem w ciemno...przesiadając się z Somic v2 i w efekcie dla mnie nawet na DF Black wspomniane siódemki wydały się zbyt jasne i krzykliwe, z uwagi na wyeksponowany skraj wyższej średnicy i niższych sopranów w okolicy 2k, oraz podbicia sopranów w okolicy 10k. Aktualnie poradziłem sobie z tym delikatnym modem i okazjonalnie w zależności od muzyki jakiej słucham dodatkowo stosuję aqalizer APO, w celu redukcji tego podbicia wyższej średnicy. Jakich gatunków muzyki słuchasz? I jakie masz ogólne preferencje co do dźwięku? Odpowiedź na te pytania to jest fundament, bez tego raczej nie otrzymasz trafnych sugestii.
 5. Ciekawy i prosty w odbiorze jazz okraszony dość skąpo improwizacją. Godny polecania zwłaszcza utwór Anomalia - tytułowy z płyty.
 6. Ja mam na CD, a znalazłem wersję analogową - fajne brzmienie, szkoda tylko że youtube tak kompresuje... A tutaj znakomita interpretacja utworu Krzysztofa Komedy - "The law and the Fist"

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...