Jump to content

Tytus1988

Użytkownik
 • Posts

  406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Everything posted by Tytus1988

 1. @Hustler @pablo650piękne zdjęcia i również gratuluję! Z mojej strony kilka ujęć gościnnie przebywających Hifimanów
 2. Zawsze Susvary mogłyby być tymi trzecimi
 3. Tytus1988

  Muzyka poważna

  @Nehero dziękuję za wprowadzenie powyższą propozycją muzyczną w świąteczny klimat! Z mojej strony ubiegłoroczny album Sinkovsky'ego, Idylle héroïque https://tidal.com/album/153537532
 4. @Neheroniewykluczone, że mi to grozi Susvary oraz Sundary mam tylko wypożyczone do testów, aby z ciekawości sprawdzić, jak wypadają. Szczególnie ciekawiły mnie szczytowe Hifimany, o których krążą różne opinie. Część osób przedkłada nad nie HEKi SE, które mają bardziej imponującą scenę, będąc niczym planarna wersja HD800. Natomiast na Susvarach jest bardziej kameralnie, ale rekompensują to dla mnie w pełni swoim fantastycznym zejściem na basie, klarownością przekazu i eufonicznością, która wynika nie tylko z lekkiego ocieplenia, ale też fantastycznej złożoności harmonicznej, nadającej przekazowi bogactwa oraz dużej dozy naturalizmu stawiając je wśród kilku najlepszych słuchawek z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. Na to mają również wpływ technikalia, które porównałbym do tych z 009 STAXa, Abyssów 1266TC, Audio Techniki ATH-L5000, chociaż na tamtych słuchawkach detale są mocniej wyeksponowane, przede wszystkim na L5k oraz szczytowych Omegach. Naprawdę polecałbym sprawdzić Susvary. Dla mnie są fantastyczne szczególnie w muzyce akustycznej
 5. @pablo650dziękuję! Muszę przyznać, że w HE6 przede wszystkim robi wrażenie fizykalność ich dźwięku, wynikającą m.in. z mocnego basu. Scenicznie jest całkiem dobrze, chociaż względem HD800 sufit jest odczuwalnie niższy, a boki sceny są zdecydowanie bliżej. Mam też możliwość ich porównania z kilkoma innymi modelami, które sonicznie są również bardzo ciekawe Gratuluję zakupów i będę czekał na wieści, jak zostanie wykonanany przewód oraz jego sprawowania się z Twoimi słuchawkami! @Bednaar gratuluję zakupu świetnej płyty "Ptah, the El Daoud" Alice Coltrane oraz adaptera Furutecha - też bardzo je cenię za jakość wykonania @MichalZZZZ gratuluję świetnego nabytku!
 6. @MichalZZZZdziękuję i będę niecierpliwie wyczekiwał na opis wrażeń!
 7. @Zielarz @MichalZZZZ będę bardzo ciekaw Waszych spostrzeżeń, gdy będą już u Was wspomniane modele słuchawek. U mnie natomiast takie drobne zakupy: - Adapter MXG35-P4 - dziękuję @EvilKillarunaza ich staranne wykonanie! Są świetne Poniżej drobny zakup słuchawkowo (moje pierwsze Hifimany - model HE-6)-płytowy A także lampowy - prostowniki Mullarda GZ34:
 8. @Noizerpiękne słuchawki! Gratuluję zakupu!
 9. @MichalZZZZ bardzo się cieszę, że tak dobrze sprawują się u Ciebie Meze Od znajomego wiem, że bardzo dobrze wypadają przy Niimbusie US4+. Na pewno jeszcze wielokrotnie Ciebie pozytywnie zaskoczą Do słuchawek, które posiadają odrobinę ciepła oraz muzykalną średnicę zaliczyłbym na pewno HEDDphony. Jednak są one bardzo prądożerne i potrzebowały niewiele mniej mocy od AKG K1000. Jeśli dostarczy się jej za mało, grają zwyczajnie, łagodnie... Można powiedzieć, że nudno. Natomiast przy maksymalnym gainie na Fluxie FA10, Violectricu V590 PRO oraz Fezzie Omega Lupi od @Tommy66 (dziękuję!) potrafiły wypaść świetnie, oferując tylko trochę gorsze zejście na nieco słabiej wypełnionym basie oraz mniej organiczną średnicę względem świetnych LCD3 od Tomka Mogłyby się Tobie spodobać ze względu na dużą koherentność oraz brak nieprzyjemnych peaków w jakimkolwiek rejonie pasma.
 10. @Neherocena jest wysoka i na pewno w najbliższych kilku latach nie kupiłbym tych słuchawek - chyba jedynie . Zależy mi na tym, aby po prostu sprawdzić, jak wypadają na tle Omegi 009/009s i ewentualnie 007mkII oraz lambd L700, o ile wystarczy mi czasu SR-009 uważam za niezwykłe słuchawki, które przy 007t naprawdę mnie oczarowały. Żadne z tych, które miałem u siebie, nie oferowały tak wspaniałej holografii, wglądu w detale oraz sopranowej koronkowości, która dopełniała wysublimowany, pełen gracji oraz elegancji przekaz. Warto przy okazji nadmienić, że wspomniane pierwsze Omegi na rynku wtórnym osiągają wartość od 9500 dolarów wzwyż. Jeśli spojrzymy z tej perspektywy na X9k, szczególnie jeśli ich jakość dźwięku okaże się przynajmniej porównywalna do nich, nie będzie tak źle. Poza tym, gdyby coś się stało z przetwornikiem, będzie możliwość ich naprawy w ramach gwarancji oraz dostępu do oryginalnych części, których do pierwszej Omegi nie ma.
 11. @MichalZZZZ to prawda, że w tym wypadku będzie potrzebny odpowiedni energizer (STAXowy albo inny, np. iESL od ifi, Eurydykę Dubiela) lub przejściówka LRT na wzmacniacz głośnikowy. W przeciwieństwie do ortodynamików ich najbardziej zachwycające są soprany oraz ogólne walory techniczne (SR-009 były jednymi z najbardziej detalicznych oraz rozdzielczych słuchawek z jakimi miałem do czynienia). Wyjątkiem są podobno 007mkII, które mają dużo basu jak na elektrostaty oraz prawdopodobnie Sennheiser HE90 z HEV90. Jednak nie miałem ich okazji sprawdzać. Przypuszczam, że CRBN mogą być podobne do 007mkII i podpytam w sprawie ich odsłuchu p. Konrada z salonu Top Hifi. Zapewne będzie możliwy szybciej niż w najnowszych Omeg STAXa SR-X9000, które mogą okazać się lepsze od legendarnego flagowca z '93, który zapoczątkował całą serię Ω i jestem ich bardzo ciekaw :))
 12. Zapowiadają się świetnie i na pewno warto będzie sprawdzić :)) Natomiast równie kuszące wydają się także elektrostatyczne Audeze CRBN: https://www.tophifi.pl/blog/post/audeze-crbn-rewolucyjne-sluchawki-elektrostatyczne.html
 13. @melofilrównież gratuluję zakupów!!! Piękna lampa, jak i Senki Życzę miłych chwil z muzyką!
 14. https://youtu.be/t5qit4d36Ms
 15. @MichalZZZZcała przyjemność po mojej stronie! W przypadku tego dylematu najlepiej byłoby sprawdzić każdy z tych sprzętów u siebie, bo często ten najmniej spełniający oczekiwania po opisach, może się okazać najlepszym wyborem w danej konfiguracji. Tak czasami miewałem, m.in. podczas ostatniego spotkania ze znajomymi we Wrocławiu. W przypadku posiadania wysokiej jakości przetwornika, najlepszym wyborem okazuje się przeważnie wzmacniacz, który jest możliwie najbardziej transparentny. W tym wypadku dobry mógłby okazać się wspomniany, bardzo neutralny Niimbus. Jednak tak jak wspomniałem, koniecznie trzeba sprawdzić samemu, bo podążając za technikaliami trzeba mieć zawsze na względzie to, aby słuchanie na takim zestawie było nie tylko imponujące, ale dostarczało też przyjemności, radości i nie męczyło przy dłuższych odsłuchach
 16. @MichalZZZZ dziękuję za podzielenie się wrażeniami! Zgadzam się, że w Meze scena robi wrażenie swoją szerokością, dalszą prezencją planów. Dla mnie wysokość była dobra, chociaż w VC odbierałem scenę bardziej sferycznie. Mogę się zapytać, czy słuchasz ich po symetryku? Na jakim kablu?
 17. W pierwszej kolejności chciałbym pogratulować pięknych nabytków audio! Muszę przyznać, że dla mnie Meze Empyrean w wersji copper są dla mnie jednymi z najpiękniejszych słuchawek na rynku Natomiast co się tyczy modelu 1266TC Abyssów i ich sopranów... dużo będzie zależało od konfiguracji toru. Dla mnie w połączeniu z samym Violectrikiem V590 Pro jako integrą potrafiły okazać się w gorszych realizacjach rockowo-popowych odrobinę zbyt ostre, peakujące, natomiast przetwornik Chorda Hugo 2 w tym względzie potrafił te zapędy poskromić, ukulturalnić, nadać wysublimowania. Jednak góry będzie i tak więcej niż we wszystkich posiadanych przez Ciebie modelach słuchawek. U mnie jedynie zdecydowanie więcej w tym względzie potrafiły pokazać AKG K1000, a przypuszczam, że więcej góry względem nich mają też HD800. Focali nie miałem, aby móc je z nimi porównać (pożyczyl je Kolega w zamian za Hugo 2 i MDR-Z1R). Od strony wizualnej prezentowały się lepiej niż przypuszczałem po obejrzeniu zdjęć w internecie.
 18. @MichalZZZZ z czasem będziesz na pewno jeszcze w większym stopniu doceniał Empyreany, które z czasem będą się otwierać. Dla mnie technicznie egzemplarz z jakim miałem do czynienia w tym roku, pod względem technikaliów w niczym nie ustępował Verite Closed. Zgadzam się z @melofil, że warto pomyśleć nad lampą w torze do nich (pre lub wzmacniacz, ale musi być odpowiednio mocny, z odpowiednio dobranymi lampami do swoich preferencji brzmieniowych). U mnie wiosną spisywały się znakomicie
 19. Tytus1988

  Muzyka z gier

  Piękny cover Teldrassil z WoW w wykonaniu Eliotta Tordo
 20. @MichalZZZZ cała przyjemność po mojej stronie Na pewno warto się nimi zainteresować, szczególnie jeśli ktoś ceni strojenie bliskie HD650, ale z lepszymi walorami technicznymi, w tym wzorowym zejściem na basie. Jakbyś miał okazję je sprawdzić, koniecznie daj znać
 21. Tytus1988

  Muzyka filmowa

  https://tidal.com/track/89067188
 22. LCD 5 mają mniejszą ilość basu, niższej średnicy względem LCD 4, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w dźwięku lżejszym, mniej pogłębionym. Natomiast bardziej podkreślona, bliższa neutralności wyższa średnica pozwoli wydobyć więcej niuansów i detali z nagrań. Obniżenie w niższych sopranach może wpłynąć na niezbyt zadowalającą reprodukcję instrumentów smyczkowych, jak choćby skrzypce. Będą też miały mniej odczuwanego powietrza niż LCD4 oraz LCD5. W sumie pokrywa się to z grubsza ze spostrzeżeniami osoby z filmiku, który zamieścił @melofil.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...