Jump to content

Tytus1988

Użytkownik
 • Posts

  406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Tytus1988 last won the day on October 27

Tytus1988 had the most liked content!

3 Followers

Recent Profile Visitors

1,042 profile views

Tytus1988's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Collaborator
 • First Post

Recent Badges

662

Reputation

 1. @Hustler @pablo650piękne zdjęcia i również gratuluję! Z mojej strony kilka ujęć gościnnie przebywających Hifimanów
 2. Zawsze Susvary mogłyby być tymi trzecimi
 3. Tytus1988

  Muzyka poważna

  @Nehero dziękuję za wprowadzenie powyższą propozycją muzyczną w świąteczny klimat! Z mojej strony ubiegłoroczny album Sinkovsky'ego, Idylle héroïque https://tidal.com/album/153537532
 4. @Neheroniewykluczone, że mi to grozi Susvary oraz Sundary mam tylko wypożyczone do testów, aby z ciekawości sprawdzić, jak wypadają. Szczególnie ciekawiły mnie szczytowe Hifimany, o których krążą różne opinie. Część osób przedkłada nad nie HEKi SE, które mają bardziej imponującą scenę, będąc niczym planarna wersja HD800. Natomiast na Susvarach jest bardziej kameralnie, ale rekompensują to dla mnie w pełni swoim fantastycznym zejściem na basie, klarownością przekazu i eufonicznością, która wynika nie tylko z lekkiego ocieplenia, ale też fantastycznej złożoności harmonicznej, nadającej przekazowi bogactwa oraz dużej dozy naturalizmu stawiając je wśród kilku najlepszych słuchawek z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. Na to mają również wpływ technikalia, które porównałbym do tych z 009 STAXa, Abyssów 1266TC, Audio Techniki ATH-L5000, chociaż na tamtych słuchawkach detale są mocniej wyeksponowane, przede wszystkim na L5k oraz szczytowych Omegach. Naprawdę polecałbym sprawdzić Susvary. Dla mnie są fantastyczne szczególnie w muzyce akustycznej
 5. @pablo650dziękuję! Muszę przyznać, że w HE6 przede wszystkim robi wrażenie fizykalność ich dźwięku, wynikającą m.in. z mocnego basu. Scenicznie jest całkiem dobrze, chociaż względem HD800 sufit jest odczuwalnie niższy, a boki sceny są zdecydowanie bliżej. Mam też możliwość ich porównania z kilkoma innymi modelami, które sonicznie są również bardzo ciekawe Gratuluję zakupów i będę czekał na wieści, jak zostanie wykonanany przewód oraz jego sprawowania się z Twoimi słuchawkami! @Bednaar gratuluję zakupu świetnej płyty "Ptah, the El Daoud" Alice Coltrane oraz adaptera Furutecha - też bardzo je cenię za jakość wykonania @MichalZZZZ gratuluję świetnego nabytku!
 6. @MichalZZZZdziękuję i będę niecierpliwie wyczekiwał na opis wrażeń!
 7. @Zielarz @MichalZZZZ będę bardzo ciekaw Waszych spostrzeżeń, gdy będą już u Was wspomniane modele słuchawek. U mnie natomiast takie drobne zakupy: - Adapter MXG35-P4 - dziękuję @EvilKillarunaza ich staranne wykonanie! Są świetne Poniżej drobny zakup słuchawkowo (moje pierwsze Hifimany - model HE-6)-płytowy A także lampowy - prostowniki Mullarda GZ34:
 8. @Noizerpiękne słuchawki! Gratuluję zakupu!
 9. @MichalZZZZ bardzo się cieszę, że tak dobrze sprawują się u Ciebie Meze Od znajomego wiem, że bardzo dobrze wypadają przy Niimbusie US4+. Na pewno jeszcze wielokrotnie Ciebie pozytywnie zaskoczą Do słuchawek, które posiadają odrobinę ciepła oraz muzykalną średnicę zaliczyłbym na pewno HEDDphony. Jednak są one bardzo prądożerne i potrzebowały niewiele mniej mocy od AKG K1000. Jeśli dostarczy się jej za mało, grają zwyczajnie, łagodnie... Można powiedzieć, że nudno. Natomiast przy maksymalnym gainie na Fluxie FA10, Violectricu V590 PRO oraz Fezzie Omega Lupi od @Tommy66 (dziękuję!) potrafiły wypaść świetnie, oferując tylko trochę gorsze zejście na nieco słabiej wypełnionym basie oraz mniej organiczną średnicę względem świetnych LCD3 od Tomka Mogłyby się Tobie spodobać ze względu na dużą koherentność oraz brak nieprzyjemnych peaków w jakimkolwiek rejonie pasma.
 10. @Neherocena jest wysoka i na pewno w najbliższych kilku latach nie kupiłbym tych słuchawek - chyba jedynie . Zależy mi na tym, aby po prostu sprawdzić, jak wypadają na tle Omegi 009/009s i ewentualnie 007mkII oraz lambd L700, o ile wystarczy mi czasu SR-009 uważam za niezwykłe słuchawki, które przy 007t naprawdę mnie oczarowały. Żadne z tych, które miałem u siebie, nie oferowały tak wspaniałej holografii, wglądu w detale oraz sopranowej koronkowości, która dopełniała wysublimowany, pełen gracji oraz elegancji przekaz. Warto przy okazji nadmienić, że wspomniane pierwsze Omegi na rynku wtórnym osiągają wartość od 9500 dolarów wzwyż. Jeśli spojrzymy z tej perspektywy na X9k, szczególnie jeśli ich jakość dźwięku okaże się przynajmniej porównywalna do nich, nie będzie tak źle. Poza tym, gdyby coś się stało z przetwornikiem, będzie możliwość ich naprawy w ramach gwarancji oraz dostępu do oryginalnych części, których do pierwszej Omegi nie ma.
 11. @MichalZZZZ to prawda, że w tym wypadku będzie potrzebny odpowiedni energizer (STAXowy albo inny, np. iESL od ifi, Eurydykę Dubiela) lub przejściówka LRT na wzmacniacz głośnikowy. W przeciwieństwie do ortodynamików ich najbardziej zachwycające są soprany oraz ogólne walory techniczne (SR-009 były jednymi z najbardziej detalicznych oraz rozdzielczych słuchawek z jakimi miałem do czynienia). Wyjątkiem są podobno 007mkII, które mają dużo basu jak na elektrostaty oraz prawdopodobnie Sennheiser HE90 z HEV90. Jednak nie miałem ich okazji sprawdzać. Przypuszczam, że CRBN mogą być podobne do 007mkII i podpytam w sprawie ich odsłuchu p. Konrada z salonu Top Hifi. Zapewne będzie możliwy szybciej niż w najnowszych Omeg STAXa SR-X9000, które mogą okazać się lepsze od legendarnego flagowca z '93, który zapoczątkował całą serię Ω i jestem ich bardzo ciekaw :))
 12. Zapowiadają się świetnie i na pewno warto będzie sprawdzić :)) Natomiast równie kuszące wydają się także elektrostatyczne Audeze CRBN: https://www.tophifi.pl/blog/post/audeze-crbn-rewolucyjne-sluchawki-elektrostatyczne.html
 13. @melofilrównież gratuluję zakupów!!! Piękna lampa, jak i Senki Życzę miłych chwil z muzyką!

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...