Jump to content

Tytus1988

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About Tytus1988

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

109 profile views
 1. Z własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że najbardziej zdradliwe są te bez efektu wow. Najpierw wydają się takie "zwyczajne", a potem... zostają
 2. Zawsze uważałem, że tylko osobisty odsłuch decyduje nabyciu danego sprzętu, a nie niczyja opinia, która jedynie może w większym lub mniejszym stopniu przyczynić się do jego przeprowadzenia w stosunku do danych słuchawek, wzmacniaczy, kolumn... Takich osób, jak nabywca K518 DJ nie jestem w stanie zrozumieć. Dobrze zrobiłeś, lekceważąc go. @Corvin74 po zerknięciu na listę widać, że będzie to udany meet, w sympatycznym gronie, obfitujący w wiele niezapomnianych muzycznych wrażeń Jestem szczególnie ciekaw opinii o RAALach oraz porównaniach uczestników między D8k z D8k Pro po spotkaniu
 3. Doświadczenie nabierają podczas dokonywania odsłuchów w różnych torach jest zawsze wartościowym doświadczeniem. Nighthawki posiadam i są to dobre słuchawki. Po porównaniu ich z Utopiami mogę stwierdzić, że prezentacja wokali (nasycenie, ich różnicowanie, trójwymiarowość, brak wiekszych podbarwień, odmładzania) jest po stronie Nighthawków i to bez konieczności zmian w torze, w takich albumach poradzą sobie lepiej. W instrumentalistyce FU były zdecydowanie górą (te czerwcowe, wypożyczone na 5 dni), ale egzemplarz testowany w salonie przy iDSD we wrześniu... wolałbym NH. W żadnym wypadku nie przegrywa z z nałogiem. Jak znajdziesz te właściwie, które się wpasują, pozostaną na wiele, wiele lat i będą sprawiać dużo przyjemności. Można potem sprawdzać inne , ale i tak do tych ulubionych zawsze się wróci z największą przyjemnością Koniecznie daj znać, jak wybierzesz
 4. Impedancja jest niska, ale ewentualne szumy nie powinny zakłócić przyjemności słuchania muzyki na nich w hybrydzie i na dobrej lampie. Miałem u siebie inne słuchawki z tej serii w moim torze stacjonarnym oraz sprawowały się fenomenalnie nawet przy gramofonie, gdzie mogą być słyszalne trzaski, a także szumy. U mnie były nawet na nich praktycznie nieslyszalne. Mam nadzieję, że choć trochę mogłem pomóc.
 5. Dziękuję i również życzę dużo szczęścia w Nowym Roku!!!
 6. @maszynista1987 Dziękuję za miłe słowa Staram się poszerzać horyzonty brzmieniowe i sprawdzać co w tzw. hi endzie "piszczy", a właściwie gra Osobiście preferuję mocno wysyconą średnicę, odpowiednio zaznaczony w ogólnym przekazie bas oraz soprany, które będą wyraziste, ale pozbawione nosowości. W przypadku konfrontacji HD600 vs ADX5000 podejrzewam, że mogła o tym zadecydować większa bezpośredniość przekazu Sennheiserów. Jednak podejrzewam, że po spokojnym odsłuchu w domu opinia mogłaby ulec zmianie. Po sobie wiem, że krótki odsłuch w salonie pozwala tylko z grubsza ocenić walory brzmieniowe danych słuchawek, a większość z nich nie posiada efektu wow, jak Focale Utopie. Dlatego warto w miarę możliwości sprzęt zabrać (oczywiście za kaucją😉) do domu na kilkudniowy odsłuch. Osobiście jeszcze przede mną plany odsłuchu ADX5000, LCD4z, Stelii, K1000 i wspomnianych Meze Empyreanów, a także Staxów 009s oraz 007mkII z ich energizerami, planując ewentualny zakup najbardziej odpowiadającego mi modelu najwcześniej za ponad rok. Orfeusz chętnie bym tylko posłuchał (szczególnie starszych), aby były z grubsza dźwiękowym punktem odniesienia w stosunku do innych modeli. Z tymi MPH1000 jest ciekawa sytuacja, bo rozmawiałem z jedną osobą (lubowała się w beyerdynamicach), która słuchała ich na jednym AVS z dedykowanym wzmacniaczem i ich dźwięk jej się podobał. Możliwe, że ich brzmienie wpasowuje się w jakimś stopniu w gusta osób lubujących się w nausznikach Beyerdynamica. Testowałem jedynie T5 i spodobały mi się bardziej niż HD800 oraz TH900 (od ich brzmienia wolałem bardziej wysycone, lekko ocieplone z moich NH), ale reprodukcja dźwięków instrumentów bardziej odpowiadała mi na Elearach. Dlatego je kupiłem. Dopiero domowy odsłuch Utopii sprawił, że niedługo będę je sprzedawał. Jestem pewien, że nowemu właścicielowi dostarczą dużo radości płynącej z jego ulubionej muzyki, jak mnie do tamtego momentu. Pozdrawiam!!! @Audiofanatyk Z tymi dt770 to ciekawa sytuacja, bo jedna osoba pod zagraniczną recenzją Utopii na yt stwierdziła, że woli ich brzmienie od flagowych Focali (inna zaś własnych dt1990)😉 Według mnie pozostaje się tylko cieszyć takiej osobie, że spełniają oczekiwania i nie czują potrzeby zmian... o ile są to szczere deklaracje. Życzę miłej niedzieli!
 7. Według mnie najważniejsze jest to, aby posiadany sprzęt satysfakcjonował dźwiękowo. Osobiście wyszedłem z założenia, że lepiej przyjrzeć się temu z nieco wyższej półki, aby wyeliminować kompulsywne kupowanie i nabywanie tylko tych sprzętów audio, których zakup planowałem, a cena należała do nader atrakcyjnych. Osobiście jestem skromną, oszczędną osobą. Dlatego wolę mieć mniej rzeczy, ale dobrej jakości na lata niż nieustannie zmieniać i przeznaczyć w ostatecznym rozrachunku porównywalnie, a nawet więcej pieniędzy w stosunku do tego, co wydałem do tej pory i nie osiągać przy tym tak zadowalającego mnie brzmienia moich ulubionych utworów/albumów.
 8. W przypadku tego wzmacniacza doskonale sprawdziłoby się powiedzenie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Niewątpliwie cieszy, że w Polsce powstają tak dobre sprzęty audio, które mogą konkurować z konstrukcjami Zachodnimi/Japońskimi i potrafią odnaleźć synergie w przypadku tak wielu dobrych modeli słuchawek Do tego od strony estetycznej ten wzmacniacz bez problemu odnalazłby się u mnie w salonie (Copland lepiej pasuje do mojego mini gabinetu:)). Podejrzewam , że w przypadku słuchawek McIntosha ich położenie na stojaku odzwierciedla poziom jakościowy dźwięku, jaki się z nich się wydobywa. Mam nadzieję, że po opublikowaniu ich recenzji nikogo nie poniosą niepotrzebne emocje. W końcu nie jest poddawana ocenie osoba, a jedynie jej sprzęt. Dziękuję za interesującą recenzję i życzę miłego weekendu!

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...