Jump to content

RALU

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About RALU

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tylko właśnie problem, że Converto widzę tylko u nich, no i też mają najniższą cenę za LCD-3, LCD-2F. Chyba trzeba będzie zaryzykować, najwyżej oddam, jak coś będzie nie tak ( o ile się zorientuję )
 2. A słuchałeś LCD-2F na Pathosie? Osobiście strasznie polecam Converto MK2 świetnie pasują do LCD-3, a gdybyś miał kiedyś wolne środki to dokup Aurium i dźwięk wgniata w fotel, dywan, podłogę itd.
 3. Teoretycznie niby nadal to nówki sztuki. Tłumaczono mi, że mają na stanie określoną liczbę tak drogich słuchawek i gdy przychodzi klient jak ja, który chce dotknąć i posłuchać to wtedy wyciągają z pudełek i dadzą na odsłuch. Dlatego LCD-3 kosztują u nich nie 10 000 tylko 7500. Jak patrzyłem na te słuchawki co miałem na odsłuchu to wyglądają z zewnątrz jak nowe, zero śladów zużycia. No ale zawsze zostaje gdzieś z tyłu głowy, że to praktycznie już w jakiś sposób używany sprzęt i dochodzi stres czy coś w środku się nie popsuło Mam nadzieje, że nie okantują mnie z tym, że dadzą np. wersje z 2018 czy 2017 roku, bo taką mają na stanie TopHifi
 4. Jakimś sposobem udało się dostać również 2F Tutaj różnica między 2F a 3, nie jest tak znacząca jak z 2C -> 3, przez co jest mały mętlik w głowie. Mam wrażenie, że LCD-2F wydają się być bardziej nastawione na "referencyjność", dźwięk jest taki jakim chciał go ukazać artysta. Mają wystarczająco wszystkiego, nic tu nie jest przesadzone, może delikatnie brakowało mi większej sceny. Słuchając utworów czułem się jakbym siedział na genialnym koncercie w pierwszym rzędzie. Gdybym nie słuchał LCD-3, byłbym kupiony z miejsca, ponieważ był to dźwięk którego poszukiwałem. Jednak cały czas siedzi w głowie sposób "interpretacji" utworów LCD-3.Tutaj już nie jestem w pierwszym rzędzie, tylko stoję obok artysty na scenie. Niskie tony są genialne, połączenie z samym Converto MK2 nie przyciemnia ich tak jak sam Aurium, a połączenie Converto i Aurium... WOW. Umysł mówi, że utwór "lepiej" brzmi na LCD-2F, wokal jest odpowiednio oddalony, każdy dźwięk i instrument brzmi tak jak powinien. Ale w pamięci zostaje na dłużej tylko brzmienie "trójek", tak strasznie uwodzą swoim charakterem. Converto MK2, brzmi bardzo podobnie co sam Aurium. Scena wydaję się być większa na samym Converto, natomiast Aurium jest odczuwalnie mocniejsze. Połączenie tego zestawu + LCD2/LCD3 to już dla mnie optimum, samo Aurium/Converto gra świetnie, ale razem biorą z siebie wszystko co najlepsze. Obecnie wybrałem Converto MK2 z planami dokupienia Aurium za rok, dwa. Z wyborem słuchawek już nie jest tak łatwo Tak jak pytałem wcześniej, czy będzie znacząca różnica w zakupie nowych z salonu, które jednak mogą być po odsłuchach, przymiarkach, po wygrzaniu itd. - za to taniej? Czy nastawić się na sprowadzenie zupełnie nowej, nieodpakowanej sztuki z USA - drożej o ok. 1500-2500 zł ?
 5. Wczoraj miałem okazję posłuchać kilku słuchawek. Niestety nie mogą udostępnić LCD-2F do odsłuchu, jedyne dostępne "dwójki" to 2C. Odsłuch na wzmacniaczu Aurium. LCD-2C wydały mi się bardzo muzykalne, z odpowiednią ilością basu i poczuciem oddalenia dźwięku, co powodowało uczucie doświadczenia większej głębi scenicznej, w niektórych utworach może i większej detaliczności. Ogólnie dźwięk był dla mnie o wiele ciekawszy, niż to co doświadczyłem z AD2000X. LCD-3 spowodowały na samym początku efekt "WOW". Nigdy nie doświadczyłem tak mocnego, ale idealnie kontrolowanego basu. Podczas odsłuchu towarzyszyło poczucie zapadania się w coraz to miększe powłoki, które szczelnie zaciskają się dookoła i dostarczają kolejne bogate warstwy dźwięku. Przez ten efekt, w niektórych mainstreamowych utworach scena wydawała się pozornie mniejsza od 2C, jednak gdy doszło do zmiany utworu, na ten który nie był "nagrany płasko", słyszalna już była spora różnica w scenie na plus "trójek". Przy odsłuchu Darkside - Paper Trails, to była już przepaść klasowa. Jedynie zacząłem się zastanawiać przy słuchaniu utworów nastawionych bardziej na wokal, bez zaznaczonej lini basowej, czy słuchawki nie grają trochę za ciemno i wydawało mi się, że brakuje w niektórych momentach trochę powietrza. Możliwe, że był to efekt przełączania się między słuchawkami, gdzie 2C jednak przez oddalenie dźwięku nie miało tego efektu przyduszenia i dość mocno kontrastowało to z kameralnością "trójek". Po prawie 2h jestem nastawiony na LCD-3, jednak delikatnie obawiam się, czy po jakimś czasie dążenie do ciemności średnicy i góry nie spowoduje ogólnego zmęczenia tym zestawem. Czy ktoś z Was może mi choć trochę przybliżyć jak grają LCD-2F w porównaniu do 2C? Udało mi się jakoś dogadać z Panem z salonu i w prawdopodobnie w piątek podjadę na odsłuch Converto MK2 + LCD-3, LCD-2C, LCD-XC. Dostałem informację, że cena widoczna na stronie dotyczy sprzętu który mają na stanie, dany sprzęt może być po odsłuchach itd. czy jest sens dopłacać, żeby sprowadzono nowy zestaw od producenta?
 6. @Nehero ok Czyli nie będzie większej różnicy (na plus) jak np. połączyłbym Converto + Aurium vs Matrix+Aurium(bądź jakiś inny wzmacniacz) A czy ktoś z Was miał już okazję słyszeć jak LCD-3, bądź nawet LCD-4 grają z Converto? Ponieważ może być mały problem w salonie, żeby dostać go na odsłuchy, mają obecnie tylko Aurium. A z tego co czytam na forum i innych stronach to LCD-3 itd. potrzebują dość dużej mocy. Burson zapewniał wystarczającą ilość, jednak Converto i Aurium są trochę słabsze w tym aspekcie.
 7. Czyli ten zestaw będzie ciekawszy od Pathosa, bądź Bursona? X będą lepiej współpracować z Pathosem? Czy chodzi tylko o to, że Pathos doda trochę ciemniejszej barwy LCD-X, przez co przybliży to do grania normalnego LCD-3? Czy wszystkie pliki w Tidal są w jakości Hifi i Master?
 8. Dzięki za propozycje, jutro posłucham co tylko będą mieli i dam znać czy udało się odnaleźć efekt WOW
 9. @Jakub Łopatko Przy pierwszym mini odsłuchu LCD-2 miałem już niemały efekt WOW, a przy mojej preferencji ciemniejszego brzmienia liczę na zwielokrotnienie tego efektu przy LDC-3 @Nehero Hifiman HE1000 obecnie poza moim budżetem, może kiedyś jak będę planował większy zakup to trzeba będzie porównać z LCD-4. Do testów mogę jeszcze dostać P9 i ATH-W1000Z oraz LCD-XC. Z kwestii upewnienia się: Z tego co w większości miejsc czytam to różnica między wersją Shedua, a Roosewood jest tylko w materiale wykończenia i nie ma to wpływu na dźwięk LCD-2. Nie wiem czy już zaszedłem zbyt głęboko w otchłań internetu, ale gdzieś już przeczytałem, że jest różnica również w dźwięku tych dwójek. Poza tym podobno : przy zamiarze kupna LCD-3, lepiej nie kupować nowej wersji, tylko starą (przed 2018/2019). Coś z tego jest prawdą? W przypadku chęci podłączenia słuchawek do komputera to wystarczy sam zakup Converto Mk2, czy jednak będzie potrzebne uzupełnienie w przyszłości o Aurium? Akurat tylko samo Aurium będę mógł potestować, z Bursonem, czy tańszym Deckardem nie mam szans obecnie na testy, nie mówiąc już o innych wymienianych przy Audeze wzmacniaczach. Oraz czy ktoś już wcześniej miał możliwość słyszeć LCD-3 na Converto? @decees one też trochę nie w tym pułapie cenowym, może za 2-3 lata
 10. @LoCzekk recenzje Pana Jakuba czytam już od kliku lat, także i te recenzje czytałem, które właśnie w dużym stopniu nakierowały mnie w stronę możliwej zmiany celu zakupowego z Bursona na Pathosa. Z tym, że obawiam się rzetelności mojej opinii przy podłączeniu np. LDC-3, a spodziewam się, że efekt WOW trochę przeszkodzi w moim prawidłowym osądzie.
 11. @maszynista1987 używki raczej nie wchodzą w grę, musi być zakup na fakturę. Planuje jutro dołączyć do ww. zestawu to co będą mieli na stanie w sklepie, mam nadzieję, że to bardziej wyklaruje mi moją wizję na zakup sprzętu. Z opisów/recenzji i kilkuminutowego przesłuchania LCD-2, na sucho wnioskuję, że Audeze najbardziej wpisuje się w moje przekonania odnośnie "idealnego dźwięku". Jednak podejrzewam, że sam odsłuch przy braku większego doświadczenia może nie wystarczyć, żeby podjąć właściwą decyzję. Dlatego też, patrząc na Waszą o wiele większą kompetentność liczę, że uda się doradzić mi np. że warto dołożyć do LCD-3; bądź lepsze byłyby inne słuchawki, ale w nich trzeba zmienić okablowanie itd.
 12. Witam ! Planuję właśnie zakup Audeze i właśnie jutro wybieram się na odsłuch LCD-2 i LCD-3 z Pathos Aurium. Początkowo, miałem zamiar zakupić LCD-3/LCD-2 z Bursonem Conductorem V2+, jednak coraz częściej widzi i słyszy się pochlebne opinie o połączeniu słuchawek Audeze z wzmacniaczami od Pathosa. Niestety nie jestem zbyt mocnym znawcą tematu, poza kilkoma "odsłuchami"(HD650; B&W P7; LCD-2), na codzień miałem styczność tylko z wzmacniaczami od FiiO, oraz AKG K550 czy K701. Również nie znam się i nie potrafię wyciągnąć sam wniosków z czystej specyfikacji samego sprzętu (przynajmniej tak mi się wydaję). W związku z tym, jeśli moglibyście doradzić w którą stronę powinienem podążyć, byłbym więcej niż rad Planuje podłączyć cały zestaw do Macbooka Pro, pliki AIFF bądź FLAC, również myślę nad Tidal HiFi.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...