Jump to content

BartekBartek

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About BartekBartek

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panie Jakubie, dziękuję za fachowe wyjaśnienie. Na szczęście w moich Lambdach nie ma dominacji kierunkowej ani basu ani sopranu podczas słuchania muzyki. Kontaktowałem się w tej sprawie z brytyjskim sklepem, w którym kupiłem Stax'y, i znów (tak jak z problemem buczącego energizera) stwierdzili, że nigdy wcześniej się z tym nie spotkali. Dziwna strategia chowania głowy w piasek. Ciekawe, że gdy puściłem sygnał testowy na tanie dokanałówki Sony, to dźwięk stał na środku sceny w całej rozpiętości pasma.
 2. Witam, Jako świeżo upieczony posiadacz zestawu Stax SRS-3100 staram się wycisnąć z moich Lambd co tylko się da, więc przepuściłem je przez testy na tej stronie: https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php. Wyszły zwycięsko ze wszystkich, za wyjątkiem jednego - testu sprawdzającego dopasowanie sterowników (głośników) w słuchawkach (Driver Matching). Sygnał testowy powinien utrzymywać się po środku sceny w całym zakresie pasma. W moich Lambdach pływa z prawa na lewo w górnej średnicy i ponownie, bliżej górnego końca skali. Nie wiem czy ten efekt to właściwość Stax'ów, czy też wada mojego egzemplarza.
 3. Problem rozwiązany. Kupiłem iFi AC iPurifier'a w komplecie z Groundhog'iem na rynku brytyjskim. Jeden z kabelków Groundhog'a jest zakończony półksiężycowymi widełkami, które idealnie pasują do średnicy wtyku zasilacza energizera, więc nasadziłem go na wtyk zasilacza, wpiąłem do energizera i buczenie znikło. Jest krystalicznie czysto, bez żadnych zakłóceń. Pełny sukces! Jako ciekawostkę dodam, że panowie z brytyjskiego sklepu, w którym kupiłem Stax'y stwierdzili, że nie spotkali się wcześniej z takim zjawiskiem, przekazali mojego maila z opisem problemu do przedstawiciela Stax'a na UK i tam również byli zaskoczeni (trochę to podejrzane), ale zapewnili mnie o swojej gotowości do pomocy, gdyby iPurifie'r nie zadziałał. Jestem bardzo wdzięczny Panu Jakubowi za szybką i fachową pomoc. Jeszcze raz dziękuję. Serdecznie pozdrawiam, życząc wielu nowych pasjonujących przygód w świecie audio.
 4. Chętnie skorzystam z Pana propozycji zakupu zestawu uziemiającego, ale mieszkam w Wielkiej Brytanii. Czy mógłby Pan wysłać na brytyjski adres? Ciekawy pomysł z prowizorycznym uziemieniem - będę kombinować. Teraz radzę sobie w ten sposób, że odpinam od Stax'ów NuForce'a, podłączam Astell'a, kładę go na podłodze i przyciskam stopą - zero buczenia. No ale chodzi o to, żeby źródłem dźwięku był NuForce.
 5. Pozostaje mi kupić iPurifier'a z Groundhog'iem. Dziękuję za pomoc. Bardzo się martwiłem, bo zakup Lambd wraz z NuForce'm to kosztowna sprawa. Do tej pory słuchałem na Meze 99 Classic + Astell'n'Kern jr. Skok jakościowy jest uderzający. Dotyczy to również komfortu słuchania. Na szczęście moje małżowiny są blisko czaszki i nie dotykają żadnego elementu Lambd - długie przyjemne odsłuchy.
 6. Dziękuję bardzo wszystkim Panom za zaangażowanie i merytoryczne wskazówki. Chciałbym spróbować metody z iPurifier'em, ale nie do końca rozumiem, do którego gniazda RCA w energizerze powinienem podpiąć kabel z IPurifier'a. Kaloryfery w mieszkaniu mam tylko elektryczne i jeśli uziemienie w sieci elektrycznej domu działa, to zakładam, że wyjdzie na to samo. Ciekawą sprawą dla mnie (dodam, że nie jestem zbyt biegły w kwestiach inżynierii elktryczno-elektronicznej) jest fakt, że słuchawki buczą nawet gdy wtyczka zasilacza jest wypięta z gniazdka, i znów, dotknięcie obudowy energizera niweluje zakłócenia.
 7. Witam, Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ulżyło mi . Obawiałem się, że ze sprzętem coś się dzieje złego. Te słuchawki tak pięknie mi grają w parze z NuForce Dac80. Jakkolwiek problem pozostaje - podłączałem zasilacz do wszystkich gniazdek w domu moim i kolegi, a buczenie pozostało.
 8. Witam, Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu buczenia energizera srm-252s z zestawu stax srs 3100. Kłopot jest taki, że energizer podaje na słuchawki buczenie, jednak gdy go dotknę znika ono i dźwięk jest krystalicznie czysty.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...