Jump to content

patee

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About patee

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam właśnie pewne obawy, że K712 Pro mając taki charakter jak opisałeś, będą pewnym powtórzeniem tego co mam na Shure SRH440 obecnie. Tym bardziej, że obydwa moje źródła (po wypięciu E11 z toru) stoją raczej po jasnej stronie. Z recenzji p.Jakuba i lektury internetu wydaje się, że K7xx będą bardziej trafiać w rozwiązanie tematu, pomimo pewnych trade-off, które też wymieniłeś. Sfokusowałem się na AKG i Sennkach, a może są jakieś jeszcze słuchawki, które warto by rozważyć? Beyery chyba będą dość ostrymi słuchawkami na górze, czy są jakieś modele z uładzoną górą?
 2. W vintage i słuchawki z potrzebą opieki, mimo atutów nie jestem w stanie się zaangażować. Czytam parę porównań bezpośrednich między K712/K7XX a Senkami HD650/58X. Sporo osób stwierdza, że scena w AKG lepsza i najlepsze słuchawki do gier, ale narzekają trochę na sterylność grania. Twierdzą, że Senki dają lepszą średnicę i więcej muzykalności. Czy ma Pan jakieś bezpośrednie porównanie? Czy warto rozważyć Senki w jakimkolwiek modelu?
 3. Przegląd ofert pokazuje, że jedne i drugie są w okolicach 700-750zł (nie wiem jak to się ma do cen transakcyjnych..?) Przy założeniu, że jest to ciut poza budżetem są jakieś alternatywy, czy lepiej klasyczne 'poczekaj, dozbieraj'
 4. Panie Jakubie mówiąc o K7XX, ma Pan na myśli ten model z Massdrop'a?
 5. Koledzy, w związku z pewnymi zmianami w torze słuchawkowym szukam słuchawek otwartych bądź półotwartych do stacjonarnych odsłuchów. Budżet: do 600zł, chyba że tuż powyżej będzie coś mocno wartego dołożenia. Może być rynek wtórny, aby była sensowna dostępność. Typ słuchawek: otwarte lub półotwarte; dobrze żeby był kabel prosty o długości min 2,5-3m Posiadane źródła: foobar2000/jriver -> Topping DX3 Pro (AK4493) -> słuchawki uapp -> LG G7 (ESS ES9218P) -> (FiiO E11 Kilimanjaro) -> słuchawki Typ muzyki: wszystkie gatunki z wyłączeniem hard rocka, metalu, grunge; Obecnie posiadane słuchawki: Shure SRH440 z padami z HM5, bez bas modów Obecnie słucham na Szurkach, które są dla mnie troszkę za jasne, szczególnie na ESS Sabre. Stąd wprowadzenie do toru E11 Kilimanjaro, który ocieplił trochę i podbił bas. Na Topping'u jest dość jasno, bardzo szczegółowo i dość analitycznie. W niektórych utworach góra zaczyna troszkę być za krzykliwa, niewiele ale jednak. Przydałoby się trochę więcej basu, troszkę bardziej schodzącego, chociaż przyznaje że Shure ma fajną dynamikę i kontrolę. Szukam słuchawek otwartych bądź półotwartych (przy długich odsłuchach na Shure robi się ciepło). Lekko ocieplonych, z porządną średnicą, sensownym basem ładnie schodzącym, ale nie rozlazłym. Miło by było gdyby holografia stała na niezłym poziomie i głębia sceny. Shure bym zostawił sobie do bardziej analitycznego grania i sytuacji gdy potrzebna będzie izolacja. W nowych słuchawkach szukałbym fun'u i muzykalności, wygody na długie odsłuchy. W kierunku jakich słuchawek patrzeć?
 6. Myślałem nad DFR, ale wolałbym coś co ma line-out. Czy ten Red skaluje się jakoś sensownie ze słuchawkami? Da radę napędzić bardziej wymagające słuchawki jak przyjdzie zmiana tychże?
 7. Witam, Na dziś sytuacja wygląda tak: Źródła: Xiaomi Redmi Note 7, Onkyo TX-NR525 (dziurka), integra w kompie na Realteku ALC1150 Słuchawki: NuForce BE Sport3, Shure SRH440 DAC/AMP: brak Muzyka: FLAC 44/16 lub 96/24, trochę DSD na NAS QNAP + Tidal Masters ze streamów Za portable na rower czy bieganie robi Note 7 poprzez BT z aptX na NuForce. I teraz pytanie co kupić do napędzenia i wysterowania Shure? Czy pójść w DAC/AMP np. FiiO E18 (to mój punkt odniesienia i budżetu czyli ok 400zł w używce)? Plusy rozwiązania to mobilność, możliwość ominięcia integry w kompie. Minusy to robienie kanapki z Xiaomi. Czy poszukać jakiegoś DAPa, który napędzi te Shury? Czy dam radę znaleźć coś do 500zł (używka) co obsłuży streaming? Bo chyba większość DAPów może teraz robić za DAC do kompa. Więc jeśli DAC/AMP to jaki? Jeśli DAP to jaki? Budżet ca.400-500zł (mogę być używki)

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...