Jump to content

Wren1234

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Wren1234

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @daviox Chciałbym zrobić głośnik przypominające wymiarami głośniki komputerowe. Chciałbym konstrukcję 3 drożną. Dobry bas o generalnie poprawne granie na wszystkich pasmach.
 2. @bachankas Tyle tych informacji jest że nie wiadomo gdzie ręce włożyć..... Chciałbym zrobić bardzo prosty projekt. Konkretnie o głośniki biurkowe. Tylko nie wiem od czego zacząć....
 3. @LoCzekk @bachankas Panowie jakieś rady dla początkującego ? Jakaś lektura , poradnik. Gdzie można kupić gotowce open-sourcowe ? Chodzi o zaufane źródło.
 4. Dzień Dobry, Jak zrobić własne głośniki komputerowe ? ( Czy da się samemu kino domowe w ten sposób zrobić ? ) Jak zrobić coś takiego jak ten gość robi
 5. @Jakub Łopatko Chodzi o taki zestaw 2.1 który potrafi zagrać lepiej niż zestaw 2.0 w miarę rozsądnych pieniądzach. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-afc-connector2-rca-rca/ - Czy kupując ten kabelRCA do Edifierów polepszę swój dźwięk ?
 6. @Jakub Łopatko Jestem ci bardzo wdzięczny za polecenie Nuforca DAC-80 bo on baaardzo dużo zmienił jeżeli chodzi o odsłuch. Gra tak jak z recenzji którą opisałeś i na razie spisuje się z niższej klasy wzmacniaczem. Na słuchawkach było ogromne przeżycie że można tyle detali usłyszeć że nie potrafiłem się przyzwyczaić. Mimo że zdanie o plastikowych logitechach jest wyrobione to nawet one dostały drugie życie ( Że się dało to cud ). Czy zmiana kabli RCA na lepsze niż z marketu podniesie jakość dźwięku ? Miałeś do czynienia z zestawem 2.1 od Edifiera a mianowicie S350DB ? W jakim budżecie można "zmontować" zestaw 2.1 aby grał przyzwoicie ? ( wersja "budżetowa" i "maks" )
 7. @Jakub Łopatko Jednak po analizach może się skuszę na R2600. Przechodzę z zestawu Logitech Z533 i jak podłączyłem to do toru to byłem w SZOKU. Nie wiedziałem że jeszcze da się coś z tego wycisnąć. Nawet Subwoofer ożył
 8. @Jakub Łopatko Proszę mi wybaczyć za złe sformułowanie zdania Chodzi generalnie o to czy jak dane głośniki będą brzmieć na moim torze. Czy warto dopłacić do Edifierów R2600 czy lepiej kupić R1280DB. Czy będzie odczuwalna różnica ?
 9. @Jakub Łopatko Tak ale ja mam Aune x7s nie x1s. Chyba że wpiąć bezpośrednio pod Nuforca ? X7s ma wyjście jedynie RCA a Nuforce Coaxial i Toslink a także RCA. Co będzie lepiej ? A co do głośników... Edifier R2600 vs Edifier R1280DB Czytałem recenzje tych drugich. Wiem że miał Pan ponoć powyższe głośniki na odsłuchach. Czy warto dopłacić ?
 10. @Jakub Łopatko Takie ostatnie pytanie. Jakbym chciał podłączyć głośniki do tego toru to przez coaxial ? Głośniki mają swój własny wzmacniacz. Np. Edifier R2600 lub Edifier R1280DB. Sam nie wiem na które się zdecydować.
 11. @LoCzekk @decees Właśnie dzisiaj dostałem DAC80. Nie wiedziałem że to taki duży upgrade. X7s był ustawiony na gainie średnim ( chyba 15 ) a teraz mam na 0. Jednym słowem jest MOC. Reasumując słuchawki dostały "drugie życie". @Jakub Łopatko Dzięki za poradę. Sprzęt gra lepiej niż się spodziewałem. ( Z przytupem aż gain na x7s musiałem zmniejszyć ) Wspomniałeś że testowałeś ów wspomniany tor z innymi słuchawkami. Mógłbyś powiedzieć jakie to były słuchawki ?
 12. @LoCzekk Jest coś lepszego niż WAV ? Jak przyjdzie czas to się upoluje Pathosa
 13. @decees A będą jakieś różnice odsłuchowe między Xonarem a DAC80 ? W polecanych słuchawkach dla graczy jest AKG K702. Szkoda że nie napisano tam jaki sprzęt trzeba mieć aby wykorzystać te słuchawki w 100%..... Prawda jest taka że wziąłem z Xonara tylko dlatego że ponoć potrafi napędzić Beyerdymanic 600 OHM to czemu nie AKG K702..... Dlatego zalecam aby podano jakieś minimalne wymagania co do źródła w polecanych. Bo różnice są powalające.
 14. @decees Problem polega na tym że stwierdzenie "dobry wzmacniacz " jest stwierdzeniem abstrakcyjnym. Każdy ma swoje postrzeganie "dobrego wzmacniacza". Czasami nawet nie wiadomo czy ma się dobry sprzęt czy nie ( albo przynajmniej poprawny ). Odnośnie upgradów to tak szczerze na co AKG jest w stanie likwidacji więc nie będzie takich słuchawek jak AKG 702 , więc na co się przesiadać ? Tak samo wzmacniacz też oczywiście trzeba odpowiednio dobrać do słuchawek co nie jest takie proste ( dla mnie ) jak na początku się wydawało. @LoCzekk Co do formatów audio. Lepiej kupić WAV niż FLAC ? ( kryterium najlepsza jakość ) przynajmniej w teorii. Co do wzmacniacza ( Pathos ) masz na myśli jakiś konkretny model ?
 15. @LoCzekk Aune x7s nie jest dobrym wzmacniaczem ?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...