Jump to content

bpiotrow13

Użytkownik
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

bpiotrow13 last won the day on June 3

bpiotrow13 had the most liked content!

Community Reputation

71 Good

About bpiotrow13

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na sprzedaż mój wzmacniacz słuchawkowy Sinus Audio dual mono 6n13s. Moim zdaniem w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Gra nie tylko piękną barwą pełnej lampy, ale jest też świetny technicznie. Dodatkowo bardzo atrakcyjnie wygląda. Wzmacniacz w stanie idealnym, zadbany, jak nowy. Ma dwa lata. Sprzedaję bo przesiadam się na segment wyżej. W komplecie sprzedaję lampy mocy: 6n13s, tung sol 6as7g, General Electric 6AS7GA, RCA 6as7g oraz sterujące RFT, Jan Philips NOS 5963 oraz Elektro Harmonix. Naprawdę można pobawić się w żąglowanie lampami. Ze względu na liczbę dobranych przeze mnie lamp w komplecie cena jest atrakcyjna. Dane techniczne: Zasilacz stabilizowany z aktywną filtracją napięcia anodowego. Opóźnienie załączenia napięcia anodowego. Kondensatory w zasilaniu Rubycon + bocznikowanie Jantzen Kondensatory w torze audio - Nichicon + Mundorf EVO Aluminium Oil + Mundorf Mcap Rezystory AUDIO GOLD w katodach 6N13S. Przewód do gniazda słuchawek srebro w teflonie. 2 wejścia RCA - Neutrik Gniazdo słuchawkowe - 6,3 mm Neutrik Obudowa: czarny połysk. Cena za wzmacniacz i wszystkie lampy 2500 pln.
 2. Jak się poszuka i popyta, to się znajdzie. Na przykład Sinusaudio, czy WBA. Plus jest taki, że można osobiście porozmawiać. Oczywiście zawsze jest ryzyko nowych konstrukcji, ale w dużych firmach sporo ceny to marketing plus ceny producentów zachodnich nie uwzględniają polskich realiów. Transport i cło ma znaczenie też przy sprzęcie ze Stanów.
 3. Czy ktoś porównywał brzmienie lamp bezpośrednio żarzonych (jak 300b, 2a3) do takich lamp jak 5998/6080/6as7g i może się podzielić doświadczeniami? Czy te pierwsze mają faktycznie dużo ładniejszą barwę?
 4. Aktualizacja: ayon ha 3 pierwsza wersja brumi jednak z lcd 3 trochę jak donoszą słuchający. Idę jednak w opcję ewentualnego zrobienia wzmacniacza w Polsce. Nic na siłę, ale przy sprzęcie stacjonarnym mi się sprawdziło kupno polskiej produkcji z fantastycznym stosunkiem cena/jakość.
 5. Dzięki, to na razie ze względu na kwotę długa przyszłosc ale interesujaca opcja. Używki jak najbardziej są, np. w komisie w Norwegii. Pytanie, czy pierwsza wersja brumi z lcd 3, chyba nie. Akurat pierwsze wersje mogą być dlatego osiągalne cenowo:)
 6. A to jest bardzo ciekawy trop, dzięki. Używane stoją w atrakcyjnych cenach. No i synergia z lcd 3 jest. Chyba powoli zacznę zbierać..
 7. To pech z tym driverem.. ja do moich lcd 3 już się tak przywiązalem, że nie wiem co bym zobił. To dla mnie ostateczne słuchawki, choć z 2016, więc dość już jasne (mocno mnie tu zdziwiły po moich poprzednich lcd2f), ale wciąż Audeze z ich klimatem i kolorem. Mam fakturę zakupu z 2016 od poprzedniego wlaściciela, ale już oczywiście po gwarancji. Na razie nic się nie dzieje, chociaż podłączam je do OTLa co niektórzy odradzają (chyba bezpodstawnie). Pewnie dlatego mimo, że jestem zadowolony z obecnego lampowca docelowo chciałbym dobrać jakiś wzmacniacz nie OTL. Na razie się rozglądam: Wa22 jest chyba niewarty ceny, ampsandsound wygląda ciekawie, songolo używek brak. Macie może jakieś doświadczenia z takimi pełnymi lampami nie OTL do Audeze? Jak to ja szukam raczej używanego.
 8. Pabloj, to z mojego doświadczenia dobry krok. Ja tak zrobiłem i mam jeden wzmacniacz tranzystorowy i jedną pełną lampę. Człowiek ma od razu mniej dylematów i można coś lepszego kupić.
 9. Mnie połączenie lcd 3 z coplandem 215 ciekawi, czy nie jest za gęsto na średnicy, ale z najnowszą rewizją lcd 3 może nie być. Z kolei lcd 3 z pathosem nie wiem, czy nie jest za dużo basu. Obie opcje pathos i copland mogą przez ciepłe brzmienie dobrze zgrywać się z najnowszymi lcd 3 (choć i burson brzmi świetnie). Z recenzji @Audiofanatyk czytam, że copland i pathos są cieplejsze od bursona cv2 (którego znam), ale copland ma nieco wypchniętą średnicę, a pathos podkreślony bas. Z tym, że jak rozumiem pathos bliższy bursonowi. Tu i tak w każdej konfiguracji poruszamy się po ciepłym brzmieniu.
 10. No ja miałem podobnie po przesiadce na lcd3, ale jednak brzmienie bogatsze niż lcd 2 i bardziej wyrafinowane. Jeszcze mi się nie udało przyciemnić lcd 3 lampami pod podobny efekt, ale idę w tym kierunku. Plan mam taki, żeby może zamówić lampy mocy rca (ciemne) i dać jakieś neutralne sterujące. Lcd 2 z coplandem to już naprawdę ciemno musiało być.
 11. Ciekawe, że do tej pory wszyscy mówili, że to właśnie przewaga lcd 3 nad lcd 4, że są muzykalniejsze. A tu nowa rewizja jest jaśniejsza. Z tym, że jak rozumie lcd 3 są ciągle muzykalniejsze od lcd 4. Ja właśnie lcd 3 z coplandem bym typował na takie brzmienie.. @Zielarz testował i obiecał coś więcej napisać.
 12. Panowie, wielkie dzięki za podzielenie się doświadczeniami, są absolutnie unikalne. Mi moje lcd 3 przy moich poprzednich lcd2f też się wydały zupełnie jasne, na początku aż za bardzo. Ciekawi mnie właśnie na ile nowe lcd 3/lcd 4 da się skierować torem na nieco cieplejszą/ciemnieszą barwę bez utraty szczegółów. U siebie próbowałem założyć cieplejsze lampy, ale detal zrobił się nie taki i finalnie słucham na jaśniejszych electro harmonix/siemens. Obstawiam, że to chyba już mój ideał, ale poeksperymentuje jeszcze z lampami. Lubię lcd 3 też z bursonem cv2, jak kilka razy pisałem, to wciąż naturalnie ciepłe brzmienie mające dodatkowo inne plusy (holografia, przestrzeń). Bardzo ciekawe to doświadczenie z coplandem i aurium. Któryś z nich kiedyś w przyszłości obstawiam jeśli bym się zdecydował zmigrować na jeden tor. Ten opis lcd 4/lcd3 daje dużo do myślenia. Wygląda z pierwszej ręki, że jakość/cena trójek nie do pobicia. Meze dla mnie odpadają, bo rynku wtórnego na nie jeszcze chyba nie ma...
 13. Lcd 4 spokojnie nawet za nieco ponad 10 k można dostać, jak się jest cierpliwym. To sprzęt mało dostępny, ale i mało chodliwy. Jak się jest cierpliwym można dostać co się chce za 50-60% wartości nowego sprzętu zasadniczo. Mi się przynajmniej udało. Ja tylko nie wiem, czy wszystko co najdroższe jest najlepsze. Mam wrażenie, że najdroższy sprzęt jest czasami na siłę. No i ja w muzyce nie szukam nienaturalnych detali i naturalności za wszelką cenę, choć to rzecz gustu. Raczej szukam eufoniczności i koloru, choć wysokiej klasy. A tutaj lcd 4 może przegrać nie tylko ceną.. Ja chyba szukam tego samego. Napisz koniecznie o doświadczeniach. Po przesiadce z lcd 2f na lcd 3 przez chwilę było dla mnie za jasno nawet. Teraz do klimatycznych utworów podłączam lcd 3 pod lampę i jest idealnie:) Napisz coś więcej o lcd 3 z coplandem.
 14. No tego to ja nie wiem, ale zgaduje, ze pewnie jak nie Copland (szanse duże) to Pathos aurium (coś ciepłego, bo tak lubię). Więcej opcji moja wyobraźnia nie ma, no i to już horror cenowy, a stosunek jakość/cena za bardzo się zaczyna rozjeżdżać chyba...
 15. No i mnie z tego powodu nie ciągnie do zakupów, raz że drogo, a dwa, że gdzieś się trzeba zatrzymać w zakupach, łatwo tu przecholować, a ja mam już tor ustawiony i jestem zadowolony. Ale posłuchać lcd 4 bym chciał. No, a cena to nie 18, tylko 21, bo za tyle są teraz w promocji z coplandem 215:))

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...