Jump to content

Jersey

Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About Jersey

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli chodzi o jeszcze w miarę strawne cenowo kable firmowe to @folab spróbuj przetestować Qed Reference Audio 40. Bardzo fajny przewód, w mojej opinii nie powodujący popadania w skrajności brzmieniowe typu napompowany bas czy wyostrzone soprany.
 2. Ze swojej strony mogę potwierdzić, że wersja MK1 nieznacznie szumi ale w połączeniu z HD800S. Najbardziej to słychać w trybie ultralinear. Z K701 jest cisza. Również bardzo lubię ten wzmacniacz. Szczególnie dobrze zgrywa się z tymi pierwszymi pod względem tonalnym. Co do szumów i brumów, niektóre konstrukcje lampowe dużo droższe od HA-1A/mk2 mają tę cechę. Chociażby Leben CS-300, który właśnie z HD800 lubi sobie lekko przybrumić.
 3. K701 i HD800S Design MK2 jest zdecydowanie przyjemniejszy dla oka na tle blaszanego w całości poprzednika, to prawda
 4. Oprócz selektora impedancji z rozszerzonym do 600 Ohm zakresem, względem wersji pierwszej HA-1A istotną zmianą jest również zastąpienie duetu lamp sterujących 12AU7 i 12AX7 parą 12AU7. W sumie MK2 ma tych lamp 5 na pokładzie, poprzednik 4. Kolejną zmianą, moim zdaniem na minus jest pozbycie się przełącznika triode/ultralinear, który w pierwszej rewizji tego wzmacniacza dawał możliwość wyboru brzmienia pomiędzy dynamicznym i łagodnym. Co prawda nie miałem do czynienia z MK2 bezpośrednio ale przymierzałem się swego czasu do jego zakupu. Pamiętać należy też o tym, że nie jest to OTL choć właśnie
 5. To jest efekt mocniejszego ugniatania się żelowych nausznic K712, w wyniku czego przetworniki znajdują się bliżej uszu. Założone na K701/702 powodują właśnie takie nieciekawe rozmycie się ich fabrycznego brzmienia.
 6. K701/702 mają inaczej wyprofilowane i twardsze pady, które są płytsze na froncie i grubsze w ich tylnej części. Przez to drivery są ustawione pod kątem względem uszu. Prosty zabieg ale potrafiący wnieść znaczące zmiany w odbiorze brzmienia a zwłaszcza sceny, która wydaje się być przez to obszerniejsza.
 7. Czyli mamy dokładnie te same refleksje. Problemem K701/702 jest właśnie ta wybita górna średnica, która w połączeniu ze szczupłym (aczkolwiek dokładnym) dołem i jak dla mnie pewnymi brakami w najwyższych sopranach powoduje, że właściwie na każdym torze te słuchawki jazgoczą W mojej ocenie one się przez te cechy rewelacyjne spisują przy słuchaniu audycji radiowych (w końcu to marka o studyjnym rodowodzie). U mnie wyszło tak, że wylądowały podpięte do wyjścia słuchawkowego w laptopie i o dziwo, w takich zastosowaniach sprawdzają się bardzo dobrze
 8. Które cechy K702 uznajesz za wady? Pytam z ciekawości bo sam mam na ten temat swoje spostrzeżenia.
 9. Cześć, K701 względem K612 moim zdaniem nie będą wyraźnym progresem. Dostaniesz właściwie takie samo brzmienie, różniące się drobnymi niuansami. Osobiście odpuściłbym też łączenie ich z torem, mającym gdzieś po drodze lampy. Również skłaniałbym się w stronę DT880, jeżeli priorytetem jest analityczność.
 10. Jak bardzo różny potrafi być odbiór brzmienia słuchawek najlepiej obrazuje sytuacja, w której moja dziewczyna słuchając naprzemiennie K701 i HD800S stwierdziła, że te pierwsze, szczególnie podłączone do wzmacniacza lampowego grają jak stare radio natomiast Sennki jak tnąca po uszach żyletka
 11. Z tego co kojarzę ktoś na innym forum testował OTL'a tej firmy zarówno z HD800 jak i HD800S i wg tamtej opinii, po dłuższym odsłuchu nie był w stanie wyłapać znaczących różnić pomiędzy tymi słuchawkami Można przez to wywnioskować, że jest to wzmacniacz dość mocno koloryzujący przekaz.
 12. @el3ndil a czy miałeś kiedykolwiek wcześniej okazję posłuchać HD800?
 13. @Palpatine jasne, że osobiste upodobania mają duże znaczenie, dlatego uważam, że zanim na starcie skreśli się takie HD800S bez ich spróbowania, warto jednak dać im szansę. Może się np. okazać, że nabywca HD800 będzie się starał torem i różnymi akcesoriami zrobić z nich to, czym S'ki są już na dzień dobry. Oczywiście doceniam aspekty czysto techniczne i związaną z tym lepszość aczkolwiek mnie osobiście HD800S podobały się najbardziej w towarzystwie wzmacniaczy lampowych, które na tle tranzystorów na ogół z technicznością nie mają wiele wspólnego
 14. Co prawda nie miałem okazji porównać HD800S do klasycznych HD800 ale chciałbym zauważyć, że na tle innych, obecnie produkowanych słuchawek z podobnego pułapu jakościowego i cenowego S'ki i tak mają ogromną scenę. Można się spotkać nawet z opiniami, że jest ona nienaturalnie wielka więc myślę, że przed zakupem warto byłoby samodzielnie ich posłuchać. Mnie sposób grania HD800S spodobał się bardzo do tego stopnia, że reszta testowanych w tym samym czasie modeli powodowała wrażenie klaustrofobii ale taki sposób prezentacji muzyki po prostu trzeba lubić.
 15. Jeżeli taki scenariusz u kolegi się zrealizuje to współczuję Jego portfelowi bo na założonym budżecie pewnie się przygoda nie zakończy

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...