Jump to content

pabloj

Użytkownik
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pabloj last won the day on March 13

pabloj had the most liked content!

Community Reputation

105 Excellent

About pabloj

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Stax Sr-L300, Kennerton Magister Pro, Hifiman He-560, Bosshifi B8
 • Sprzęt źródłowy
  Aune S6, Little Dot Mk3 SE, iFi iTube2, Stax SRM-252S, Dragonfly Red
 • Głośniki / kolumny
  Taga Harmony Azure B-40 v.2, Edifier R2600
 • Inny sprzęt audio
  Onkyo TX-8150

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z nowych zakupów (bo Hawki już miałem): - rodowana wtyczka XLR Furutech do zbalansowanego miedzianego 8-żyłowego kabla - Nightowle - srebrny 8 żyłowy zbalansowany kabel od Lavricables do Owli Te Hawki razem z moim obecnym torem to mój pierwszy w życiu ENDGAME! Owle będą stanowiły świetny support aby się wyciszyć i od czasu do czasu lekko zmienić sygnaturę, gdyż też bardzo po mojemu grają, szczególnie teraz gdy cały system dopracowany jest pod Hawki - jeden ruch guziczkiem od iFi iTube2 i mam Owle gotowe z tym srebrniakiem
 2. @pablo650 Już się umówiłem z Jakubem na Signature One, jest robiony Dzięki za sugestie, poczytam o tym kablu. Tak notabene, to jestem mega zadowolony już obecnie z tego co siągnąłem. Praktycznie wreszcie dogoniłem swojego króliczka, czuje to chyba pierwszy raz tak dobitnie odkąd wszedłem w to hobby. To o czym teraz mówimy to bardziej takie 'kosmetyczne' zmiany pewnych aspektów brzmieniowych, tak druga kropki nad i. Audiofilskie i umlaut
 3. Wszystko jest warte tyle ile ludzie są w stanie za to zapłacić
 4. @LoCzekk A na co myślisz zmienić S6? Mi się w nim podoba to, że mogę sterować napięciem LineOutu, że nie jest stałe - to się mocno przydaje, bo również wpływa na sygnaturę jaką po amplifikacji tworzy dalszy wzmacniacz.
 5. @LoCzekk Ciekawe info odnośnie Coplanda, bo sam się nad nim zastanawiam, ale wciąż jednak męczy mnie to, że te super wzmaki kurcze nie mają dziury XLR ; / Co Cię przekonało do Aurium przy Coplandzie? (Też mam S6 już chyba trochę za długo ;p, ale za to bardzo jest funkcjonalne)
 6. @LoCzekk A z czym Aurium wygrało? Bo na pewno to nie jedyny wzmacniacz, który odsłuchiwałeś przed kupnem.
 7. @Jakub Łopatko To może bym i zaryzykował bo mimo, że jestem w 99% (no możę 95% jak mam gorszy nastrój :D) zadowolony obecnie, to ciekawość odnośnie interkonektów mocno wzrosła. Na pewno zostawiam sobie ten od Stines Audio (siedzi na końcu toru pomiędzy buforem iFi a SMSL SP200), ale zaczynam się zastanawiać nad zastępstwem Wireworld Oasis 8, który prowadzi sygnał od DACa do iFiego. Jest mi obecnie na prawdę bardzo po mojemu w obecnym zestawie, jednak czuje, że średnicowo można by to jeszcze podciągnąć. A żadne z moich starych kabli tego Wireworlda nie przebijają, a wręcz mocno słyszalnie 'pogarszają dźwięk' (mowa o Melodika Purple Rain i InAkustik Premium) wpięte w jego miejsce. Odnoszę po prostu takie wrażenie, że ten Wireworld sprawia, że dźwięk jest troszkę 'za chudy' w średnicy, szczególnie na przełomie z górą.
 8. Fostex TH610 mimo wielu pozytywnych opinii mnie osobiście akurat w ogóle nie zachwyciły (podłączane do różnych wzmacniaczy). Miałem je tydzień na odsłuchy domowe. Sądze jednak, że wine tutaj ponoszą moje dość spore uszy, które się nie mieściły w środku padów.
 9. @Jakub Łopatko No ciekawe, a Signature One po jakiej będą cenie za 0.5m?
 10. W każdym razie, wracając do interkonektów, są wam znane takie, które najmocniej otwierają średnicę w cenie do tych tytułowych kilkuset zł? (możemy nagiąć do 500)
 11. To myślę, że każdy kto się czuje pełnoprawnym audiofilem i kocha to hobby, dobrze wie, że aby się upewnić jak coś gra, potrzeba się przespać parę nocy i na nowo każdego dnia podchodzić do odsłuchów. Początkowy 'szok' nowymi słuchawkami może wynikać z adaptacji mózgu do kompletnie nowej sygnatury, której wcześniej nigdy nie 'słyszał' - dlatego pierwsze zetkniecie z nowymi słuchawkami wywołuje albo efekt WOW, albo kompletne jego przeciwieństwo - a jak jest na prawdę, dowiadujemy sie dopiero po paru dniach odsłuchów, gdy mózg odeśpi i przetrawi nowe dane. Co do różnicy pomiędzy słuchawkami ciemnymi a jasnymi, to posiadanie w domu jakiegokolwiek zestawu elektrostatów oraz drugich jakichś dynamików, powinno wyleczyć każdego audiohobbyste z nazbyt szybkiego krytykowania innych słuchawek. Jak chce się dowiedzieć czy jakieś słuchawki grają mi jasno czy nie, wrzucam po nich na głowę Staxy L300 i od razu wiem Ale żeby ponownie docenić L300, musze ich posłuchać dłużej niż parę minut.
 12. @Jakub Łopatko Coś o tym wiem, szczególnie w kotenkście sesji porównawczaj dwóch czy więcej różnych słuchawek (im wiecej na raz tym trudniej). Co kilka-kilkanaście minut podczas takich porównań muszę zrobić przerwę ponieważ słuch/mózg męczy się naprzeminnymi zmianami sygnatur, jeśli słuchawki są mocno różne od siebie to bym bardziej. Można to uczucie nazwać 'zmęczeniem sygnaturowym'
 13. Na stronie Denona są teraz D5200 z outletu w tej cenie. https://www.new.salonydenon.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne-denon-ah-d5200-outlet-glo-92450.html?gclid=CjwKCAjwg6b0BRBMEiwANd1_SLEZjqGjeR61z1KWljsJ_LONtn6pgWLBQvBCZ9WcELJIbVAv1N5msRoCpfoQAvD_BwE Odnośnie NIghtowli, one są uniwersalne ale z odpowiednio dobranym źródłem, które otworzy ich średnicę. Grają bardzo dobrze z DragonFly Redem. Osobiście najlepiej mi brzmią z wzmacniaczy hybrydowych, czyli w 'połowie' lampowych. No i są mega wygodne oraz mieszczą duże uszy.
 14. @Jakub Łopatko Być może, wychodzi na to, że dojdziemy kiedyś do odpowiednich audiofilskichsesji medytacyjnych, które warto odbywać przed odsłuchami

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...