Jump to content

pabloj

Użytkownik
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Good

About pabloj

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Stax Sr-L300, Kennerton Magister Pro, Hifiman He-560, Bosshifi B8
 • Sprzęt źródłowy
  Aune S6, Little Dot Mk3 SE, iFi iTube2, Stax SRM-252S, Dragonfly Red
 • Głośniki / kolumny
  Taga Harmony Azure B-40 v.2, Edifier R2600
 • Inny sprzęt
  Onkyo TX-8150

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @MIR05LAV Kennerton Magister Pro mimo, że są zamknięte podobają mi się bardziej od Hifiman HE-560 i Beyerdynamic Amiron (wszystko porównywane w systemie Aune S6 -> Little dot mk3 po XLR). Mają dużą scene dźwiękową, i mam wrażenie jakbym słuchał kolumn a nie słuchawek. Słucham ich na zmianę z modowanymi Staxami L300 (które są jeszcze boostowane ifi Itube2, które dodaje im konturowości oraz basu).
 2. @Jakub Łopatko Ale nie były pewnie grafenowane
 3. Kilka dni temu natrafiłem na nowe słuchawki Rosyjskiej produkcji, mianowicie: Kennerton Magni: https://www.kennerton.com/shop/magni/ Słuchawki mają częściowo grafenowy przetwornik: jak możemy tutaj wyczytać: Czyli grafen jest naniesiony jakąś aplikacyjną metodą na membrane z materiału 'mylar' to chyba jakiś rodzaj poliestru, nie wiem dokładnie. Modyfikacjom uległ też cały mechanizm dynamiczny jak czytamy tutaj: Producent opisuje je jako niezwykle szczegółowe, rozdzielcze oraz o szerokim zakresie dynamiki, grające podobnie do planarów. Jak dotąd jest tylko jedna kilku zdaniowa opinia na ich temat: https://www.soundphilereview.com/reports/report-munich-high-end-2019-day-two-3810/ Czyli brzmią jak otwarte, z fajną przestrzenią. Jako, że troche e-mailowełem z Kennertonami przed poprzednim zakupem, postanowiłem zapytać o ich nowe słuchawki. Oto częśc maila, którego otrzymałem w odpowiedzi: Jestem zachwycony ostatnim nabytkiem od tej firmy, tj. Kennerton Magister Pro i aż mnie kusi żeby zakupić jeszcze te, W końcu słuchawek opartych o grafen jest chyba niewiele.
 4. pabloj

  Muzyczne Zakupy

  @pablo650 Miałeś może do czynienia z którymkolwiek z tych: Hegel HD12/HD20/HD25, Questyle 600i, Audio GD-28.28/38, Yulong DA-9/10?
 5. pabloj

  Muzyczne Zakupy

  @pablo650 Sąsiad nawet nie zdaje sobie sprawy, że masz równowartość jego Passerati na stole To na dole to Matrix X-Sabre, to na górze Matrix X-SPDIF 2 (serio robi aż taką różnice?), a to pośrodku?
 6. @Tommy66 Dzięki za opinie, niestety ten Marantz nie ma wyjść XLR, a LD mk3 SE to nie jest w pełni lampa tylko integra. Druga sprawa jest też taka, że sekcja DAC ma zasilać również Staxy, prócz 'normalnych' drugich słuchawek.
 7. @Nehero O nim też trochę poczytałem. Natomiast biorąc pod uwagę ich ceny różnica jest spora Używka Matrixa to 5-6kzł, a tego Hegla widziałem po 2.5k.
 8. Tutaj również bardzo pozytywnie: https://kropka.audio/test/wzmacniacze/recenzja-hegel-hd12/2/ Na head-faju też zachwalają. Chyba będę szukał używki w okolicy, coby posłuchać
 9. @Jakub Łopatko Wspominałeś na początku o Heglach, np HD20 i HD25. Poczytałem trochę recek na ich temat i wyniuchałem, ze jest również bardziej "słuchawkowy" HD12. Z tej recki http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/09/dacwzmacniniacz-suchawkowy-hegel-hd12.html wynika, że podobne brzmienie do HD25 no i dodatkowo ma wyjście słuchawkowe. To, że nie ma słuchawkowego XLR to nie aż taki problem, bo wyczytałem, że wyjścia z preampa XLR są w pełni zbalansowane, więc mógłbym go w tym celu podłączyć pod mojego Little Dota mk3 SE. Z recki wynika, że ten DAC robi z dźwiękiem mniej wiecej to czego oczekuje. Mieliście do czynienia z tym Heglem HD12?
 10. @Roberto Nie używam WASAPI to się nie wypowiem.
 11. @Roberto Właśnie podłączyłem i działa, Aune wyświetla PCM 48.
 12. To chyba trzeba pisać do supportu Aune i pytać ich.
 13. No ale słychać coś teraz jak słuchawki do Aune podłączysz?
 14. @Roberto a zobacz w w TV nie masz Coaxiala, wtedy TV sproboj podlaczyc do Aune i sprawdz czy działa. edit. widzę, że właśnie to opisałeś ;D

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...