Jump to content

urticae

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About urticae

 • Rank
  Początkujący
 1. Chodzi mi o to, które z nich lepiej są dostosowane do słuchawek Audio-technica m50x oraz o opinię, czy fakt , że SMSL ma "wspierane formaty: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz, DSD64, DSD128, DSD256, DSD512 i obsługę USB: 16 bitów, 24 bity, 32 bity, 1 bit" ma znaczenie praktyczne dla kogoś kto czerpie przyjemność słuchania muzyki nawet z CD-Audio. Co do możliwości wyjścia SMSL na wzmacniacz to chyba nie będzie problemu, co wynika ze strony producenta gdzie napisano o możliwości współpracy ze słuchawkami wzmacniaczem i głośnikami aktywnymi.
 2. Dzień dobry proszę o poradę. Które z powyższych urządzeń będzie lepsze muzycznie i użytkowo. Muzyka słuchana głownie z laptopa (Dezeer, Tidal orac CD), sygnał na słuchawki (audio-technica m50x) lub na wzmacniacz i dalej na kolumny. Muzyka ze smartfona - okazjonalnie. Pozdrawiam
 3. urticae

  Deezer HiFi

  Wracając do tematu, czy w ustawieniach komputera są jakieś kruczki o których trzeba pamiętać przy słuchaniu plików z Deezer w wersji Hifi? Jak napisałem wcześniej: "We właściwościach dźwięku zaznaczyłem opcje 1. "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem; 2. nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności." czy to jest Ok? Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia w jakiej faktycznie jakości odsłuchuję plik?
 4. Wydaje mi się, że kryteria spełniać mogą posiadane przeze mnie Audio-technica ATH M50x. Bas jest zaznaczony, ale nie przesadnie a co do średnicy i tonów wysokich też jest ok. Jak grać będą w połączeniu z Dragonfly Black i w porównaniu do Beyerdynamic DT 770 PRO niestety nie wiem. Może ktoś się wypowie. Mnie to też interesuje, ponieważ rozważam zakup DF black. Pozdrawiam
 5. urticae

  Deezer HiFi

  OK. wyjaśniło się. Po zarejestrowaniu rozpocząłem słuchanie ze strony internetowej. Tymczasem, okazuje się, że opcja Hifi jest dostępna w wersji aplikacji z Microsoft Store. Slucham Deezer HiFi zmieniając jakość dźwięku pomiędzy 128, 320 i 1411 kb/s i nie słyszę żadnej różnicy. Dla porównania równolegle odpaliłem Tidala Premiumi słucham ten sam utwór i co? Też nie słyszę różnicy :))). Odsłuchy robię na laptopie, (karta dźwiękowa zintegrowana) Słuchawki Audio-technica M50x. We właściwościach dźwięku zaznaczyłem opcje 1. "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem; 2. nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności. Czegoś nie dopatrzyłem, czy po prostu jestem głuchy? (ostatnie badania tego nie potwierdzały).
 6. Cześć:) Subskrybowałem na 30 dni Deezer HiFi. Jakość muzyki miała przy być na poziomie 16 bitów, 1411 kb/s, a tym czasem maksimum jakie mogę uzyskać w dotychczas odsłuchanych plikach to 320 kb/s. Czy ktoś wie w jaki sposób wyszukać w Deezer obiecane pliki z w formacie FLAC o bitracie 16 bitów / 44,1 kHz, ?
 7. Jeszcze jedna sprawa. Czy z punktu widzenia współpracy ze wzmacniaczem ( np. stary Sansui AU-D7), któraś z wersji - black vs red jest lepszym rozwiązaniem?
 8. Dzień dobry, W moim starym Denonie DCD 1015 padł laser KSS240A. Problem w tym, że dostępne są chińskie podróbki, tanie ale podobno bardzo niepewne. Oryginały (podobno) po ok. 250 zł. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby pójść w kierunku np. Dragonfly Black i wykorzystać jako napęd komputer. Tu pytania: 1. Czy dragonfly odczytuje bezpośrednio pliki z płyt CD czy trzeba je najpierw zripować? 2. Czy można dragonfly podłączyć z moim starym wzmacniaczem analogicznie jak podłączony był DCD?
 9. Jakie zmiany dźwięku mogą nastąpić po zastosowaniu welurowych HM5 w stosunku do oryginalnych ATH-M50x? I czy to w ogóle dobry pomysł - welur do M50x?
 10. Dzień dobry, Czy może ktoś zasugerować gdzie można kupić odpowiednie pady dla M50x pady? na allegro są, jak piszą, takie które pasują do ATH-M50x M40x MSR7, ale czy to prawda?
 11. Pozostanę przy AKG K 271. Jak nie spełnią oczekiwań, to po prostu je zmienię na inne. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji i pozdrawiam.
 12. Co do DT150 to jestem zaskoczony tą opinią , bo z opisów wynika, że chociaż bas u nich słyszalny to jednak nienachalny. (nawet rymnęło się). Te słuchawki wydawały mi się ciekawe, bo z racji uniwersalności powinny być dobre w innych gatunkach, gdzie bas spełnia większą rolę niż w muzyce kameralnej. Poza tym są interesujące przez sam fakt, że pomimo swojej brzydoty są produkowane od dziesiątków lat. Coś w tym chyba musi być poza swoistym snobizmem.
 13. AKG K271 są w tej chwili moim faworytem jeśli chodzi o słuchawki nowe. Zawsze jednak można upolować używki a z nich, posiłkując się recenzjami, chodzą mi po głowie AKG K 550 oraz Beyerdynamic DT150. Obydwie, jak sądzę z opisów, sprawdziłyby się w muzyce którą preferuję. Pytanie jednak czy istnieje jakaś sensowna granica wiekowa dla słuchawek poniżej której nie ma sensu schodzić. Oczywiście stan zależy od sposobu i intensywności ich użytkowania, ale sam wiek też zapewne ma znaczenie z powodu utleniania i ogólnie zmęczenia materiału. Kupując np. używane AKG K550, można kupić słuchawki mające ok 10 lat (nie wiem kiedy zaczęto je produkować). Reasumując: czy jest sens kupowanie używanych słuchawek powiedzmy 5-letnich, czy pozostać przy nowych AKG K271?
 14. Czy to będzie test różnych transmiterów, czy test słuchawek BT z tym transmiterem? Kiedy można spodziewać się wyników?
 15. Dziękuję za informację. Skłaniam się ku AKG K27. Jeszcze jedno pytanie, nieco na marginesie, dotyczące wykorzystania do słuchawek korektora ( Mam taki od starego Radmora). Czy dobrze rozumuję, że aby spełniał dobrze swoją rolę, lepiej byłoby żeby współpracował raczej z słuchawkami o charakterystyce "V" (dużo basu i sopranu) niż z słuchawkami neutralnymi. Korektor sam z siebie niczego nie doda do źródła dźwięku tylko może wyciszyć wybrane częstotliwości. Jeśli tak jest, to z tego punktu widzenia większy fan byłby z słuchawkami "V" np. ISK HD9999.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...