Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  5,588
 • Joined

 • Days Won

  420

Everything posted by Jakub Łopatko

 1. Ale o tym decyduje zawsze sam użytkownik. Różnica nie będzie kolosalnie duża, ale spokojnie wyczuwalna. Wszystko powinno być opisane czytelnie w recenzjach powyżej.
 2. Zawsze można sobie kupić i sprawdzić samemu albo poczytać na sieci. Ja zaś napisałem wyraźnie: Czas, w którym chciałem w nim uczestniczyć na poziomie merytorycznym (czyli od tej dobrej strony), minął. Bardzo proszę jakiekolwiek dalsze dywagacje prowadzić bez mojego udziału .
 3. Użytkownika nie ma z nami już od paru lat. Obawiam się, że uzyskanie odpowiedzi nie będzie możliwe. Z tego co wiem, STAX jest szybszy, czystszy, lepiej wykonany (zwłaszcza pady).
 4. Forum zaktualizowane do wersji 4.4.6. Changelog dostępny na stronie: https://invisioncommunity.com/release-notes/ Jeśli wygląd skórek by się posypał: Ctrl + F5 (cache).
 5. No to proszę: Moje (dosłownie, to mój egzemplarz) stare K240 MKII, Made in Austria, kupione przeze mnie w 2009. Wymiana za M220 PRO.
 6. Dziękuję, czyli cały czas opcja 2. Więc na tym mój udział w tym wątku pragnę zakończyć.
 7. Mówi Pan zdaje się o zupełnie innym zjawisku. Ale to właśnie wpływu tego kabla nie byłem w stanie się doszukać. Mogę spróbować ponownie go wypożyczyć. Zresztą i tak innej jak widzę metody w tym wątku mi nie przedstawiono.
 8. Być może przetestowali i uznali, że będą pasowały. Ja natomiast pamiętam relację jednej z osób, która mówiła, że tipsy się jej zostawały. Być może miała je po innych słuchawkach i już z rozepchanymi tulejami.
 9. Tak. Ale jeśli posiada Pan ciekawe informacje na ten temat, z chęcią poczytam.
 10. Czyli podsumowując - w zakresie konkretnego wpływu listwy zasilającej lub kabla zasilającego na dźwięk, jako postronny użytkownik: jeśli nie dopuszczam takiego wpływu, to jestem ciemnogrodem ze średniowiecza z zepsutym dzieciństwem i należę do 90% społeczeństwa które bierze wszystko ślepo na wiarę, bo mu się tak mówi, jeśli chcę ustalić wpływ i proszę o jakiekolwiek dowody oraz prostą fizykę na poparcie tej tezy, to sam mam sobie takie testy zrobić i odpowiedzieć samodzielnie na wszystkie swoje pytania i wątpliwości, jeśli dopuszczam, to jestem fajny i należę do 10% oświeconego, nowoczesnego społeczeństwa, które nie bierze niczego na wiarę. Ujmuję to bardzo brutalnie, ale tak to w tej chwili wygląda. Celowo postawiłem się w roli osoby postronnej chcącej zrozumieć z jakim zjawiskiem ma się tu styczność, bo taką też w istocie jestem, kilkukrotnie prosząc o bardzo prostą i krótką odpowiedź. Temat jest dla mnie nowy, stąd była możliwość przekonania mnie konkretną odpowiedzią wprost: zmienia się to i to, sprzęt reaguje tak i tak. Nie uzyskałem takowej, choć wcześniejsze wypowiedzi jednoznacznie zdążyły mnie profilaktycznie zakwalifikować w gronie osób określonych pejoratywnie, jeśli takowego wpływu by nie słyszały/nie dopuszczały. Dlatego nie dziwcie się proszę Panowie, że później temat ten jest traktowany jak audiovoodoo i wywołuje u osób postronnych taką agresję, jeśli sami nie jesteście konkretnie wyjaśnić tego co słyszycie i dlaczego. Nawet jeśli podszedłbym do problemu od opcji nr 2, czyli "wypchaj się i sam sobie testuj", gdzie jednak wyszłoby mi że wpływ na dźwięk jest, to jeśli próbowałbym go wyjaśniać w taki sposób, jaki obrano w tym wątku - wyśmiano by mnie. My akurat jesteśmy jako społeczność dosyć tolerancyjni, nawet jeśli nazywa się nas średniowieczem i ciemnogrodem (wiem, że nie było to ad personam, ale mogło być to tak odebrane), ale jeśli nie potrafi się wykonać dowodu, nie należy stawiać tezy. A przynajmniej tak kategorycznie. Niestety ale dla mnie temat jest spalony. Akurat kierunkowość kabli audio to chybiony troszkę argument, ponieważ faktycznie jest coś takiego w IC (RCA), ale działa to na zasadzie czegoś w stylu pułapki pojemnościowej (z jednej strony ekran nie ma kontaktu z masą). Różnice są słyszalne, ale dla wygody użytkownika i jakości dźwięku nie stosuję kierunkowości w swoich kablach RCA. Tylko znów - ja jestem w stanie Ci to wyjaśnić prostymi słowami (mam nadzieję), bez konieczności obchodzenia tematu łukiem i wzbudzania w ten sposób niepotrzebnej wymiany zdań. Przy dwóch różnych wtykach jest de facto zbędna. RCA mają wtyk identyczny z dwóch stron.
 11. Trochę się z nich drugi HiFiMAN robi powoli.
 12. Podchodziłem bardzo sceptycznie do testów podstawek IsoAcoustics. Okazało się, że faktycznie zachodziło tam bardzo dużo zjawisk fizycznych, nota bene obserwowalnych również w słuchawkach. Tylko że właśnie - wszystko to dało się wyjaśnić prostymi słowami, bez konieczności wchodzenia na poziom fizyki kwantowej, właściwości rozpraszania fal itp. itd. Rezonans jest więc słyszalny, zresztą jest to namacalne zjawisko więc udowodnienie tezy było de facto banalnie proste. Tak samo chciałbym po prostu podejść do prądu, bez podważania czyichś wrażeń dźwiękowych i prawa do ich odczuwania. Także jeszcze raz: w jaki sposób listwa zasilająca lub kabel zasilający 1,5 m po podłączeniu bezpośrednio do gniazdka w ścianie rekondycjonują prąd?
 13. Nie. Zadałem bardzo proste pytanie. Nie ma tu czego nie rozumieć. Nawet podsunąłem problematykę: jak listwa zasilająca jest w stanie zrekondycjonować prąd (tudzież kable są w stanie to zrobić). Nie oczekiwałem wykładu z fizyki, tylko prostej odpowiedzi w kilku zdaniach, na bazie tego konkretnego przykładu. Ewentualnie link do pomiarów pokazujących faktyczną zmianę właściwości prądowych. Skoro da się to wyjaśnić fizyką, to nie rozumiem dlaczego jest z tym tak ogromny kłopot, a problem usilnie próbuje się wyjaśnić za pomocą światopoglądowego wykładu filozoficznego lub mieszaniem w to kabli cyfrowych albo analogowych, idących idealnie z punktu A do B. Temat ten jest więc na tą chwilę bezprzedmiotowy, jeśli postawiona została teza bez możliwości dowodu. Przed chwilą jeszcze wszystko miała wyjaśnić fizyka i wpływ kabli/listew na prąd nie był żadną magią. Nagle jest z tym problem gdy ktoś pyta o konkrety. Naprawdę trudno się dziwić, że ludzie podchodzą potem do tego jak do audiovoodoo. Nie neguję tego czy ktoś coś słyszy, nie jest to przedmiotem mojego zainteresowania. Interesuje mnie natomiast powód i dowód. Tylko tyle i aż tyle.
 14. Ta "ekskluzywna" recenzja wygląda bardzo podejrzanie. Zwłaszcza że na oko jest to kabel fabryczny z LCD-4/4z, który spokojnie można zamienić lepszym. Ale na szczęście... ... więc bardzo szybko znikną i będą możliwe do kupienia za 2x tyle za jakiś czas .
 15. Ale mnie nie interesują przewody głośnikowe czy cyfrowe. Poprosiłem konkretnie o wyjaśnienia praw fizyki w aplikacji do instalacji elektrycznych. Nie mieszajmy proszę do tego kabli transmisyjnych, bo to zupełnie inny temat i inne środowisko w jakim operujemy i raczej świadczy to o nie do końca poprawnym zrozumieniu problematyki, o którą zapytałem. Oczywiście jeśli jest to odpowiedź na moje pytania.
 16. Mogę prosić pomiary ukazujące wpływ na parametry elektryczne? Miałem przez 2 tygodnie customowy kabel zasilający u siebie w systemie i ciężko było mi usłyszeć różnicę. J.w. Czy mogę prosić o pomiary pokazujące kondycjonujący (pozytywny) wpływ na charakterystykę prądową po zastosowaniu 1,5 m odcinka kabla zasilającego? Powiedzmy że jestem z tego 10% wycinka.
 17. A wygląd bez zmian. LCD-4z z odjętymi magnesami i zmniejszonym przez to basem w cenie pomiędzy MX4 (3000$) a 4z (4000$).
 18. Witamy również, Sprawdziłbym BE-Sport3. Adrenaline są dosyć duże i jeśli z BTA był problem z wypadaniem, tu także może być. Komfortu nikt nie zagwarantuje - to cecha anatomiczna i w pełni indywidualna, zawsze.
 19. Innej niż darmowa lub kupna na tym forum nie spotkasz. https://forum.audiofanatyk.pl/topic/4480-skad-brac-muzyke-flac/
 20. Nie posiadam ADX5000. Co najwyżej z pamięci mogę powiedzieć. Ale generalnie wolałbym ADXy, bo mam większą scenę i teoretycznie te same wady związane z nieco ekscesywną górą. To tak na bardzo szybko. Przy czym sprawdzam je na razie na kablu od D8000, więc wiele może się zmienić, bo mocno reagują ze źródłami. Rozróżniają Aurium na 6N1P od Converto bardzo dobrze. Osobiście z Converto bym je bardziej widział, a jeśli z Aurium, to na czymś cieplejszym, np. Teslach E88CC.
 21. Bardzo dziękuję, to naprawdę miłe. Co do Arya - mam je właśnie przed sobą. Na razie wstępne testy, ale bardzo blisko strojenia moich zmodowanych LCD-XC, a więc bardzo neutralnie, z tendencją do zaznaczania skrajów na mocniejszym sprzęcie i góry na słabszym. Generalnie coś pomiędzy Edition X a HE1000. LCD-XCm są od nich pełniejsze brzmieniowo, a góra jest bardziej poprawna barwowo. W Aryach lekko wpada w nosowość.
 22. Miałem E10 kiedyś na testach, ale były strasznie nijakie brzmieniowo i wolałem M1. Określiłbym je jako zwyczajne i bez wyrazu, z niekomfortowym spowolnieniem i kocem na dźwięku skutkującym małą sceną. Delty które testowałem były wyraźnie bardziej neutralne, ale ponoć później Brainwavz zmienił je w model z wyraźnym basem. Nigdy nie byłem w stanie tego potem zweryfikować. Spróbowałbym natomiast HD387. Ale jeśli mówić o naprawdę betonowej neutralności, nic nie przebije Etymotica (używane MC5, MK5). To jest już naprawdę płaskie brzmienie, z tym że potrzeba wyłożyć na nie większe środki. Tak samo na cokolwiek z serii HF, które wykorzystuję w testach na blogu.
 23. @pablo650 Wszystko zależy od tego jak wykorzystywane są sekcje na wtyku. Elex też mają wtyk mono, a pracują na kablu z wtykami mono od D8000 i jednocześnie ze stereo od SE-Monitor5. Jestem niemal pewien, że Arye też zagrają ze wszystkimi tymi kablami.
 24. Nie jestem z Żywca i nawet nie wiem gdzie ta miejscowość jest zlokalizowana, a z wymienionym sklepem nie mam nic wspólnego. Natomiast jak pisałem taki kabel jest w fazie powstawania, ale pasować będzie nie tylko do Magni, także chcę go sobie na spokojnie przetestować m.in. z Arya, Elexami i SE-Monitor5.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...