Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,311
 • Joined

 • Days Won

  577

Everything posted by EvilKillaruna

 1. Raczej nikt nie słucha muzyki na całą parę, więc trudno wskazać tu winnego.
 2. Witam, Oficjalne stanowisko w tej sprawie, które chciałbym aby przy tej okazji widniało na forum: Co do modeli 2.1, może będę testował coś od Edifiera, więc będzie to okazja aby to i owo powiedzieć. Czemu jednak koniecznie chce Pan model 2.1?
 3. K1000 można dostać znacznie taniej niż CZ-1. Swojej pary używam właśnie z Aurium.
 4. Użytkownicy słuchawek tak samo postrzegają kolumny. Po prostu dwa różne sposoby odbierania dźwięku. Dlatego moją główną parą są stare K1000. Każdemu wg potrzeb.
 5. Może też Pan sprawdzić je kompletnie bez dekielków (tzw. open XMOD). Jeśli mają miejsce przyzwyczajenia z kolumn, to wtedy CZ1 faktycznie mogą być interesujące.
 6. Nie na tym forum. Takich "znawców" którzy mówią innym co mają słyszeć i co im się lepiej podoba można znaleźć od groma na innych. W pierwszej kolejności rzuciłbym okiem na Polecane. A jeśli NH się podobały, to ciemne, gęste i basowe są CKS5TW z takich dosyć dobrze znanych mi modeli.
 7. Byłby, choć to kompletnie inna sygnatura i w ogóle sposób prezentacji dźwięku wg mojej najlepszej wiedzy. Z XC zaś można poluzować dekielki i sprawdzić czy posiadana para nie ma efektu "nadmiernego zamknięcia".
 8. Ponieważ po raz drugi taki wątek jest wykorzystywany do treści politycznych oraz wulgaryzmów, zostaje on zamknięty. Wszystkie przyszłe wątki z gatunku "coś śmiesznego" itd. będą podlegały automatycznemu zamknięciu w przyszłości.
 9. chyba że po przeróbkach, ale raz że te słuchawki nie potrzebują balansu, a dwa, że koszt nieadekwatny do zysku.
 10. Poprzedni właściciel nie miał zielonego pojęcia co i jak podłącza, niestety. Kable da się jednak wykorzystać. Odcięcie wtyków RCA, zostawienie surowych odcinków kabla pokrytych cyną i ma Pan kable głośnikowe do wzmacniacza. Przykładowe urządzenie: https://allegro.pl/oferta/yamaha-amplituner-av-rx-v476-9468317036
 11. Ma Pan rację, przepraszam. Odzywa się we mnie kolekcjoner starych słuchawek i niejednych napraw uszkodzeń po osobach trzecich. Nie miałem na myśli nic personalnego.
 12. Wolę jedną parę top niż kilka mid. Inaczej wiecznie będzie skakanie między nimi że jedna ma to, druga nie ma tego itd.
 13. Czyli coś się stało z końcówką mocy, ale to ciekawe że wymiana OPA nic nie daje i na każdym wyjściu jest tak samo. Sprawdziłbym jeszcze tylko czy z gniazdem zasilania molex jest wszystko w porządku lub kablami zasilającymi które doń dochodzą. Wyjścia cyfrowego nie ma jak sprawdzić?
 14. Karkołomna będzie to rekomendacja, ale może AKG K1000. Tylko że to na dzień dzisiejszy już dosyć ryzykowna konstrukcja w nieobytych rękach i wymagająca konkretnego toru. LCD-2F bezpieczniejszym wyborem. Mooooże używane Grado GS1000 i rzucenie okiem za nowymi iSine 10 lub używanymi iSine 20. Z zamkniętych można spróbować ATH-W1000Z.
 15. Obie moje recenzje tych produktów ma Pan na blogu, gdzie opisywałem także wygodę na własnej głowie i uszach. Nie mogę jednak ręczyć za głowę cudzą. Jeśli u mnie słuchawki się sprawdzały, to jest na to szansa.
 16. Nie wiem (nie testowałem tego modelu karty). Zależy jaka moc jest z niej wydalana i o jakich parametrach. Zależy to też od wymagań samych słuchawek, które są opisywane nie tylko opornością. https://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/ Generalnie do 150 Ohm przy typowych parametrach SPL jeszcze powinno się udać. Ale przy słuchaniu na niskich poziomach głośności być może dodatkowe zakupy w ogóle nie będą potrzebne.
 17. Zasada jest taka jak w Kompendium na blogu: najpierw kupić słuchawki, testować, sprawdzać, potem iść na dalsze zakupy. Zależy na jakiej głośności słucha się muzyki przede wszystkim.
 18. Z tych wszystkich najbardziej bogate dźwiękowo są E1, ale to tulejka bodajże T500. Wszystko zależy od tipsów. Można obrać takie, że będzie sensownie pod daną anatomię. Wypadanie to problem z reguły albo nadmiernej potliwości kanałów (u mnie przykładowo) albo zbyt płytkiej aplikacji.
 19. napisz że zależy Ci na "dobrej jakości dźwięku" każ wszystkim domyślać się co to znaczy wypisz 3 kompletnie różnie grające pary oczekuj akuratnej pomocy Jak sam Pan widzi, to się troszkę nie trzyma ładu i składu . Przydałoby się coś więcej w zakresie przynajmniej opisu dźwiękowego. Nikt tego Panu nie zaręczy. Każde słuchawki można uwalić lub zniszczyć. Miałem słuchawki które służyły mi przez 2+ lat, a ludziom padały po kwartale. Bo tu się kablem szarpnęło, tu słuchawkę wyrwało przy wstawaniu, a tu wpychało na chama do ucha i wcisnęło membranę ciśnieniem powietrza... Apple nie znam, Carbo nie wiem jak żywotność, RE400 nie miałem problemów.
 20. Obie pary grają kompletnie inaczej. AF100 poza tym były niedawno raportowane jako z powrotem problematyczności z trwałością znaną z HM5, więc... tak, wybór jakoby się klaruje sam.
 21. Dziękuję za opis i uwagi odnośnie basu - ciekawe, u siebie nie stwierdziłem takowych, ale możliwe że to przez to, że większość sprzętu mam nastawioną właśnie na średni bas. Fajnie też że udało się tak szybko posłuchać, bo sam osobiście z przygotowaniem demówki byłbym jeszcze w szczerym polu.
 22. ... co skutkowało zadaniem pytania w komentarzach. Autorowi pytania przypomnę, że @Hardened miał na myśli lekturę recenzji, nie oddelegowanie do zadania pytania natury jabłka vs pomarańcze w innym miejscu. Oba modele mam opisane w recenzjach. Co prawda posiadam H1707 jako kompakty podróżne i słuchawki do rozmów telefonicznych, ale mam też np. bardzo obecnie tanie K240 MKII z dawnej serii Made in Austria, w których spędzam znacznie więcej czasu niż w H1707 z racji łagodniejszego brzmienia i większej wygody. To naprawdę więc jest kwestia tylko i wyłącznie preferencji nabywcy co mu się spodoba. Żadnej z par nie testowałem na C10. Teoretycznie pod ten odtwarzacz pasują MSR, w praktyce H1707 mogą się bardziej spodobać, mimo że to nauszne. Bo większy fun, bas itd. Czy tak będzie - nie wiem i raczej nikt z forumowiczów też tego nie wie, chyba że posiada zdolności parapsychiczne i jest w stanie przewidzieć przyszłość.
 23. Niestety nie wiem. Nie testowałem P2, natomiast od M6 jest naturalniej i cieplej, a od SE215 znacznie szybciej i jaśniej. Słowem, po prostu normalnie. Recenzję ma Pan na blogu w razie czego, a jeśli jeszcze jej nie ma, to w Polecanych jest mini-opis.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...