Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  5,952
 • Joined

 • Days Won

  464

Everything posted by Jakub Łopatko

 1. Nie wiem jak w hybrydzie, więc powinno się zapytać o to raczej producenta, ale w IA100PP: zależy co rozumieć przez lekko, ale o ile nie jest to w pełni precyzyjne, o tyle lekko ciszej/głośniej da się zrobić, wystarczy raz kliknąć przycisk. u mnie jest cicho. pełna lampa to 20 sekund całościowo od pojawienia się dźwięku i 30 sekund całościowo w zakresie ustabilizowania się głośności.
 2. LCD-i3 Brzmieniowo: cieplejsze, trochę płynniejsze i mniej basowe i20 z większą głębią ale mniejszą szerokością. Nie jest to kolosalna różnica jakościowa i obie słuchawki są do siebie bardzo podobne. i3 można odebrać jako przyjemniejsze, zaś i20 jako bardziej żywiołowe. Fizycznie: i3 cięższe od i20. Wygodniejsze zausznice - odchylone na końcach. Głębsze tipsy - o 2 mm dłuższe czapy. Bardzo bogate wyposażenie przy i3, choć moja sztuka i20 im nie ustępuje pod tym względem, nie licząc że Ciphery trzeba sobie u mnie dokupić samodzielnie. Lepsza jakość wykonania po stronie i3 - lepszy plastik na korpusie wewn., metalowy korpus zewn.
 3. Witam, Zakładając że umiemy czytać w myślach i wiemy jak kto słyszy i czy usłyszy - tak x2. A przynajmniej ja bym usłyszał, zwłaszcza względem DFB. Sam kabel sygnałowy również będzie pewnym limiterem, więc postępuje się z reguły tak: słuchawki -> sprzęt źródłowy -> okablowanie i akcesoria.
 4. Większość i tak zrobią słuchawki. Są ludzie których świat audio się wywrócił jak posłuchali LCD-3 z Songolo HPA300SE i moim AC3. Ostatnio nawet sparowano go z LCD-4 i ponoć wymiótł nawet Heimdala, nie mówiąc już o stockowym starym niebieskim kablu jaki był dodawany do tamtych słuchawek, a który był też jakimś niezłym customem. Sam jednak świadomie postanowiłem przycupnąć przy K1000 i kolumnach (albo R7, albo modowane Q80), zwłaszcza w kontekście rozmów jakie ostatnio odbywałem, a w których wyrażana była obawa, czy aby słuch pozwoli mi na kontynuowanie działalności. Coś w tym jednak jest, więc łącząc to z cichym słuchaniem muzyki, być może warto abym myślał również od tej strony w tym temacie. Chodzi o "substancję". To akurat często sam używałem swego czasu. I nadal używam. Trudno to jednoznacznie wyrazić słowami. To się bardziej czuje.
 5. Notorycznie robią to za nas inni niestety, zwłaszcza ci nie mający nic sensownego do powiedzenia lub próbujący się dowartościować samemu mając gorszy - lub nawet po prostu inny - sprzęt. Swoje powody często opisywałem i tak samo podwaliny za decyzją, aby nie kombinować już i nie szukać sprzętu lepszego. Czasami pogoń za sprzętem aż do granic wytrzymałości powoduje tylko niepotrzebne frustracje i dylematy, zatracając rzecz najważniejszą, czyli muzykę i czerpaną z niej przyjemność. Dla mnie osobiście nieprzekraczalna granica obecnie to te 14-15 tysięcy za pojedynczy komponent audio, z preferencjami za sprzętem kosztującym znacznie mniej, a grającym niewiele gorzej, a więc bardziej kompromisowo. Tak naprawdę wszystko zależy od człowieka. Niektórym do szczęścia wystarcza najtańszy DragonFly i jakieś sensowne słuchawki mid-fi lub premium poniżej 1000 zł. Chord i ogólnie droższe zestawy są natomiast kierowane do entuzjastów i generalnie nawet nie oczekiwałbym w tym zrozumienia ze strony osób bardziej budżetowych, że tak powiem. Inny target. Na koniec i tak najważniejsze jest, aby Pan czy ja byliśmy zadowoleni z tego co mamy . A jak ktoś ma z tym problem, no to cóż, to już jego problem.
 6. U Chorda słuchałem tylko modelu TT i był to bardzo wysoki poziom, ale jeśli TT2 gra jeszcze czyściej i lepiej, to faktycznie może to się równać z X-Sabre PRO. Również przeszedłem na zestaw dzielony, ale głównie już jako wybór ostateczny, bo gwarantowało to sensowny poziom jakościowy, elastyczność i ponad wszystkim nie miało w tle chęci dalszego eksperymentowania z torem. Niemniej integry są na ogół znacznie praktyczniejsze i mniej kłopotliwe, jak sam Pan zauważył. Plus pomijając najbardziej wymagające słuchawki, w większości przypadków sam Converto (patrząc po sobie) czy nawet i iDSD PRO (np. Hir0) wystarcza ludziom w zupełności.
 7. Witam, https://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/ Proszę
 8. Recenzji nie ma bo sprzęt swego czasu przyjechał z padniętym kanałem i pęknięciami konstrukcji.
 9. Już się udało - T5p. Model v2 znacznie bardziej mi się podobał od T1 v2, ten sam driver, po prostu zamknięta konstrukcja.
 10. Testowałem True-Fi i odradzam produkty Sonarworks. Ich wtyczka sztucznie pogarszała jakość dźwięku aby pokazać że działa lepiej niż w rzeczywistości względem rzekomo trybu wyłączonego. Plus pojawiały się okazjonalne trzaski. Reference to bodajże ten sam silnik i metoda działania. Nie można mieć zaufania do takiej firmy. Już wolałbym bawić się generyczną FR-ką i ręcznie dostrajać wszystko w darmowym APO.
 11. https://oblivion-film.fandom.com/wiki/The_Tet Kto wie.
 12. Możliwe, że małe zainteresowanie wynika stąd: https://www.head-fi.org/showcase/audio-technica-at-pha100.20591/reviews
 13. Być może więc nie ma sensu rzucać się z motyką na słońce i spróbować czegoś bezpiecznego na początek. Do tego sensowny DAC, który też trzeba będzie uwzględnić w budżecie. Jako słuchawki można spróbować chociażby i coś ode mnie: https://www.olx.pl/oferta/akg-k172-hd-sluchawki-domowe-przenosne-dodatkowe-pady-CID99-IDCuwzB.html Jako DAC: https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/audioquest-dragonfly-red.html Kupić więc coś, co będzie bardzo elastyczne brzmieniowo, potestować z własnymi wymaganiami, zagrać w ten sposób zarówno bezpiecznie na wysoką naturalność, jak i z możliwością przejścia na brzmienie bardziej żywiołowe.
 14. Witam, Każde słuchawki o konstrukcji mniej lub bardziej otwartej zaoferują małą lub zerową izolację od otoczenia. Najmniejszą izolację oferują m.in.: Grado (dowolny model) Sennheiser HD800/800S AKG K1000 Audio-Technica z serii otwartych, np. ADX5000 HiFiMANy z linii Arya, Edition X, HE1000 itd. MySphere (dowolny model) Audeze iSine/LCDix itd.
 15. Wtyk powinno dać się spokojnie zarobić nowy. Także zakupy raczej nie będą konieczne. Gorzej z końcówką która została w telefonie. Być może patyczek z superglue pomoże.
 16. Oba modele są opisane na blogu. Wystarczy przeanalizować, porównać ze sobą, wybrać. Zwłaszcza że oba modele posiadają szczegółowe wykresy i rozbudowane analizy opłacalności.
 17. Ze wszystkimi opłatami wychodzi jakieś ~13 250 zł. Niedawno jeszcze zaś widziałem LCD-4 od Audiomagic u nas w komisie za podobną kwotę - Hir0 podsyłał link. Niby różnica niewielka, ale można i bez blak frajdej . Ewentualnie za 14k: https://www.audiomagic.pl/audeze-2/audeze-lcd-4 - z PL i z gwarancją.
 18. DAC: zalecałbym rzucić okiem na iFi iDSD Nano BL (neutralny) albo NuForce uDAC-3 (ocieplony). Słuchawki: RS mogą być, bo raczej ciężko będzie pogodzić wszystkie wymagania.
 19. Albo po prostu ja nie zwróciłem uwagi. Czasami jest tak że różne słuchawki różnie szumią, a nawet odległość ucha od przetwornika może powodować natężenie lub zmniejszenie się szumu (i głośności, ale tego się z reguły nie czuje). Wykresu nie rozdzielam natomiast w sytuacjach gdy sprzęt wypada mi identycznie. Nie ukrywam że to często oszczędność czasu. Ostatnio jednak staram się robić wykresy szczegółowe zawsze.
 20. "Z racji cyfrowego interfejsu, sprzęt sprawdzany był bezpośrednio na komputerze PC oraz bezprzewodowo w komunikacji ze smartfonem oraz odtwarzaczem Shanling M1." Cytat bezpośrednio z recenzji.
 21. Moim zdaniem tak, ale rozwinę się na ten temat w recenzji. Może uda mi się trochę temat pocisnąć i przyspieszyć.
 22. + = jedno zero gdzieś wcięło . Nie rozumiem. Kupił Pan słuchawki i DACa, po czym przeczytał Pan gdzieś, że nie jest to idealny zestaw? Nie ma Pan własnych uszu i nie słyszy czy zestaw gra dobrze (lub może dokładniej: satysfakcjonująco)? To Pan jest użytkownikiem i na Pana uszach sprzęt spoczywa i gra, a nie na czyichś. To nie że pytanie jest zbyt banalne, tylko fundamentalna teza stojąca za wątkiem jest nieprawidłowa. Oczywiście że będzie od K240 + E10K sprzęt lepszy i grający lepiej za więcej, ale nie każdy go potrzebuje. A co jeśli powiem Panu, że posiadając kilka par słuchawek za 4-6 tysięcy, siedzę sobie właśnie przy PC w tychże K240? (no, nie dokładnie tych, ale w modelu MKII Made in Austria z 2009 roku po drobnych modyfikacjach i recablingu). 1000 zł na słuchawki + DAC to wciąż mały budżet, ale jeśli już koniecznie chce Pan wprowadzać modyfikacje w posiadany sprzęt, najlepiej wymienić słuchawki na inny model. DT990 lub K702 często są wybierane w tym przedziale cenowym, zresztą tak jak mówią Polecane na blogu.
 23. Śmiałe stwierdzenie, jeśli brać pod uwagę, że aż tak dużo konstrukcji TWS nie testowałem. Niemniej z mojego doświadczenia na tą chwilę CKS5TW są najniższym modelem który jest jakkolwiek sensowny. Czy coś innego da się znaleźć? Możliwe, ale to już musiałaby się wypowiedzieć inna osoba/użytkownik.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...