Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  5,987
 • Joined

 • Days Won

  466

Jakub Łopatko last won the day on December 12

Jakub Łopatko had the most liked content!

Community Reputation

2,572 Excellent

About Jakub Łopatko

 • Rank
  Highest grade chinesium

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Aurium + Pathos Converto
 • Odtwarzacze
  Redmi Note 4 MTK
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Inny sprzęt
  Lucarto IA100PP Custom

Recent Profile Visitors

9,670 profile views
 1. Raczej LCD-2CB. Z kolei NH bliższe LCD-X. Alternatywy dla Audeze LCD-2 (model F 2016): K270 Studio HD650 SRS-3030 LCD-i3 lub iSine 20 Wydaje mi się, że albo 650-tki, albo i20 dadzą tu najwięcej szans na powodzenie.
 2. Podobną średnicę można znaleźć w AKG K17x, może i też troszkę staroci by się tu znalazło z tej firmy, a także starych Beyerów. HD6xx były wiele lat na rynku i jest to obok HD800 ikona tej marki. Ja osobiście w takim fanklubie funkcjonowałbym tylko przez pryzmat jednej pary: Czemu HD800? Ich wybredność i analityczność, a przede wszystkim czułość i dokładność, ułatwiają wszelakie testy sprzętu audio. Wiele osób zarzuca im syntetyczność, sztuczność, za dużą scenę, zbyt dużą jasność. Takim osobom raczej pisane są więc inne rozwiązania. Aby HD800 mogły błysnąć, potrzeba dopieszczonego toru i inwestycji w np. lepsze okablowanie. Sumarycznie jest to mocno demotywujące i nieekonomiczne, dlatego przy wszystkich swoich zaletach, nie jest to para w 100% kwalifikująca się na model do użytku codziennego. Prędzej już HD600 lub 650 się nadają do tego celu. A czemu więc nie HD600? Mam je na liście, ale jeśli posiadam już słuchawki lepsze, ich wartość determinowałaby tylko możliwość testowania kabli pod tą właśnie serię słuchawek. Także zostawiam to sobie na przyszłość i ewentualne potrzeby. Co do "kocykowej średnicy", wiele osób jest przekonanych, że da się to zwalczyć i słuchawki wyprostować na lepszym torze. Seria 6 ma sporo potencjału, tak jak i 8. Sekretem tego jest moim zdaniem nie tylko konstrukcja o dobrej akustyce własnej, ale też wysoka impedancja.
 3. Więc nie kupuj i nie korzystaj. Przypomina mi się sytuacja, gdy zwróciłem uwagę jednemu z użytkowników allegro, że ukradł moje zdjęcia i opisy z recenzji, aby wystawić sobie aukcję. Usłyszałem że wszyscy kradną i jego też parę razy okradli. I to miało legitymizować to, że on okradł mnie. Temat zamykam.
 4. Tymczasem wracając na chwilę do K1000, ktoś mnie dawno temu pytał jak wygląda ten mój mod z polaryzatorem basowym. Tak to wygląda. Słuchawki mają przez to wyraźnie więcej basu i o tyle jest to ciekawe, że jeśli zastosuje się jeszcze odpowiednie wkładki akustyczne, których montaż jest koszmarny i wymaga sporego główkowania, basu średniego przybywa, ale niskiego ubywa. Dlatego jest to moja ostateczna i jedyna jak na razie zastosowana tu modyfikacja. Na wkładkach wypadają lepiej tonalnie, ale gorzej właśnie z tym niskim basem i sceną. A że scena jest jednym z ich koników, mają te same problemy co HD800 - konieczność bardzo mądrej, precyzyjnie aplikowanej korekcji i ostrożnego modyfikowania krok po kroku, aby próbując naprawić jedną rzecz, nie zepsuć dwóch innych.
 5. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-anc900bt/ Jeśli w grę wchodzą dokanałowe rozwiązania, Etymotic ER3XR, do kupienia w Audiomagic.pl
 6. Ze swojej strony dziękuję za założenie tematu, albowiem nie odpowiadam na takie zapytania via PW. Teraz zaś mogę to już uczynić bez przeszkód . Uważam, że w takich sytuacjach absolutnie nie powinno się używać żadnych słuchawek, bo będzie to tylko dalsza degradacja i niszczenie słuchu. W takiej sytuacji używa się specjalistycznych, equalizowanych aparatów słuchowych dostosowanych do konkretnej wady słuchu. Jedyna konstrukcja jaką znam to przewodowe AKG K70 TV z dawnych lat, które miały regulację na każdy kanał w formie przewodowego pilota. Na tym jednak kończy mi się pamięć na temat modeli wyposażonych jakkolwiek w regulację balansu. W każdym innym przypadku - jeśli tylko źródło ma taką regulację, należałoby korzystać z regulacji balansu wbudowanego w takież właśnie źródło.
 7. To nie marża tylko podatki i cło. Poza tym kupując w Polsce od polskiego dystrybutora, ma się pewność, że produkt jest objęty pełną gwarancją i jest w pełni oryginalny. FiiO zdarzało się, że podrabiano, dlatego producent stosuje stickery z numerami seryjnymi i system walidacji.
 8. Ciekawe, że niedawno miałem klienta z LCD-3 i LCD-4 który pisał o H2 dokładnie to samo. Porównując go z AC3B stwierdził, że H2 odsyła i składa zamówienie u mnie. Właśnie tego samego mu brakowało - nie było tego wygaru, tej mocy, żywiołowości w dźwięku, choć H2 teoretycznie lepszy scenicznie i bardziej liniowy.
 9. Wszystko + jeszcze kilka dodatków.
 10. Tak, mam w środku lepszą elektronikę, za którą specjalnie dopłacałem. Brzmienie ma przez to lepszą dynamikę i czystość, do tego stopnia że limitują mnie już tylko kolumny. Funkcjonalnie moja IA nie różni się natomiast niczym od standardowej wersji. Lampy również są te same. Dopłacałem także do białych płytek PCB, ale to również można wpisać na poczet zmian wizualnych.
 11. Paradoksalnie miało to swoje pozytywne konsekwencje, ponieważ przyspieszyło to tylko moją decyzję o wyłączeniu się z udziału i w ten sposób zaoszczędziłem trochę czasu. Ten czas poświęcam chociażby na pisanie tutaj, ale i np. na kable itd. Może po prostu tak miało być, także nie mam żalu. A wzmacniacz gra tak samo dobrze przed, jak i po .
 12. Kropelka Żel, a bezpieczniej Poxipol bezbarwny. Służę, choć to ja powinienem przeprosić, że słuchawki wpakowały troszkę w konieczność takich zabaw. Choć właśnie ten fakt ich przemyślanej konstrukcji powoduje, że w takich sytuacjach daje się wybronić. Gdzieś na pewno jest przyczyna. Albo wciąż docisk nierówny, albo kabelki niedokładnie polutowane, albo może któryś jest w ogóle uszkodzony (całe szczęście że jest dawca w postaci K271), albo pręty stawiają zbyt wysoki opór. W przypadku jakichkolwiek awarii te słuchawki łatwo jest naprawić i stosunkowo łatwo sprzedać. Poziom wejścia jest niski, podatność na modyfikacje też wysoka.
 13. Najlepszy zakup: Lucarto IA100PP Custom Najdroższy w tym roku zakup, dający też chyba najwięcej frajdy i możliwości. Wzmacniacz prawdopodobnie kontrowersyjny, bo na innym forum wprost odmówiono mi możliwości pisania na jego temat. Brzmieniowo to taki "Aurium pod kolumny", super głębia, bardzo fajna rozdzielczość, bardzo dobra synergia z Q80, no i opcja dogrzewania mieszkania w zimie. Najgorszy zakup: Melodika MDC2400 Kable głośnikowe z miedzi mające w teorii działać lepiej niż Ultralinki Challenger II. Zagrały gorzej, były znacznie grubsze niż sądziłem i choć było to brzmienie przyjemne, to wciąż jednak dosyć pospolite, nawet jak na wykorzystywaną wtedy A-S201. Szybko zmienione na tańszą i lepszą alternatywę miedzianą od innego producenta. Mogą się podobać, ale w moim systemie to nie było po prostu to.
 14. Otwory na talerzach mogą mieć wpływ na dźwięk tylko wówczas, gdy są one faktycznie widoczne i materiał ich nie zakrywa. Otworów na talerzu jest 6+2, sześć pełnych i dwa będące otworami na mechanizm X-Axis. Można je zaklejać i próbować szczęścia, ale jeśli zamiana przetworników stronami nic nie dała, to pozostaje: poprawienie wszystkich lutów profilaktycznie hurtem - zdarzyło się parę razy, była wtedy poprawa balansu sprawdzenie, czy któryś z kabelków nie jest nadłamany przy punkcie lutowania w taki sposób, że tylko część nitek miedzianych faktycznie przewodzi sygnał - przynajmniej raz miałem z tym problem i było widać i czuć poprawę balansu przelutowanie symetrycznie na odwrót sygnału podawanego na druty pałąka - po obu stronach zamieniamy kabelki czerwony z białym miejscami, aby sygnał był prowadzony nie po lewym i prawym, ale prawym i lewym. Pałąk ma dwa druty, więc być może tylko jeden z drutów wykazuje większą impedancję. Jeśli to nic nie da, pozostaje: radykalne rozwiązanie - podmiana całego pałąka wziętego z K271, jeśli tylko jest w dobrym stanie i nie wykazuje problemu z różną impedancją, jeśli to właśnie to jest problemem. opcja awaryjna - podesłanie słuchawek mi na przegląd, choć zajmie to ogromną ilość czasu by się za nie zabrać patrząc po tym ile mam pracy, zwłaszcza na koniec roku.
 15. Więc proszę o nie dbać i ich nie sprzedawać. Niech mają dzięki temu swojego zadowolonego użytkownika. Bo jeśli szukać będzie Pan alternatywy, to najbliżej znalazłem ją dopiero w LCD-XC po modyfikacjach i tylko ten fakt był powodem, dla którego sprzedałem swoją parę. A tak to wszystko inne pozamiatane. Jedynie do wygody trzeba mieć trochę cierpliwości, tak samo jak w Studio, ale w zamian nadrabia się tu brzmieniem i właściwościami technicznymi. Pozostaje pogratulować udanego ostatecznie zakupu .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...