Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  6,861
 • Joined

 • Days Won

  534

Jakub Łopatko last won the day on April 7

Jakub Łopatko had the most liked content!

Community Reputation

3,022 Excellent

About Jakub Łopatko

 • Rank
  Zarobiony i niewyspany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Słuchawki (pozostałe)
  AKG K240 MKII / 1MORE H1707
 • IEMy
  Audeze iSine 20 (CBT) / Etymotic HF2 / Audictus Explorer 2.0
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MKII / AudioQuest DragonFly Cobalt / ASUS Essence STX
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium (6N1P-EW OC)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Redmi Note 4 MTK (Sandisk 200 GB)
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Lucarto Audio IA100PP Custom
 • Okablowanie i zasilanie
  iFi Audio iSilencer 3.0 / Lucarto Audio KS300 / Lucarto Audio LPS / własne okablowanie

Recent Profile Visitors

11,295 profile views
 1. @raulendymion "Promocje się skończyły" W większości jest tak jak mówi @Palpatine. Ale trzeba doliczyć też aspektyw nakreślone przez @el3ndila. Koszty pracy, ZUS, inflacja, paliwo, jednym słowem wszystkie koszty prowadzenia działalności mogą mieć wpływ na cenę, bo utrzymanie pierwotnej, jeśli MSRP po stronie producenta nie uległo zmianie, to cały czas każde wahnięcie się cen i kursów odbywa się kosztem marży sklepu, który też przecież musi z czegoś zapłacić pracownikom i utrzymać lokal/działalność. Nie wiem czy wiecie, ale sporo sklepów dokłada do paczek, bo kurierzy i inpost kilkukrotnie podnosili stawki w zeszłym roku. Jeśli macie dostawę za 17 zł np. UPSem, to tak naprawdę to potrafi być koszt wyższy, nie licząc w ogóle pakowania i użytych do tego celu materiałów. Część ze sprzedających gro tychże kosztów bierze na siebie, aby nie obciążać nimi klientów. To taki przykład, ale każdy ma swój określony bufor i po jego przekroczeniu, ceny rosną.
 2. 1. Tak, ale tylko i wyłącznie z perspektywy osób je oceniających. Rezultaty - przy założeniu napisania prawdy w takich recenzjach - będą miały największą szansę na sprawdzenie się u osób o podobnych właściwościach anatomicznych co u opisującego. Dlatego mówi się, że recenzje audio są zawsze subiektywne. 2. Dlatego, że każdy ocenia swoją miarą. Mam kilka par słuchawek, które dla mnie są wygodne, a w innych recenzjach były mocno krytykowane za bycie czy to za dużymi, czy cisnącymi nadmiernie skronie/żuchwę. Z kolei testowałem też takie, które dla mnie były bardzo niewygodne, a za czego opinię wręcz obrażano mnie personalnie na innych forach w imię niezgadzania się z moją oceną, choć nikogo ona nie obrażała i nie ujmowała nikomu przyjemności z korzystania z ocenianej pary. Nie są to informacje bezużyteczne, ale nie są też gwarantem 100% powtarzalności efektu końcowego u ewentualnego nabywcy. Zatem nie jestem w stanie polecić Panu słuchawek izolujących i jednocześnie wygodnych w tej cenie. Najprędzej może coś wypośrodkowanego w stylu K271, ale nawet używane stoją za 2x tyle ile wynosi budżet. Wygody z izolacją nie daje się z reguły pogodzić z tego powodu, że słuchawki izolujące muszą być: nauszne i zakrywające szczelnie i mocno uszy, co powoduje docisk chrząstek i dyskomfort/ból po długim użytkowaniu wokółuszne z dużymi, głębokimi padami i mocnym przyleganiem do głowy coś z powyższych ale z systemem aktywnej redukcji szumów o sensownej jakości Takie słuchawki istnieją, ale nie w tak małych pieniądzach. A przynajmniej mi nic do głowy nie przychodzi z modeli wokółusznych izolacyjnych. Z nausznych widziałem K172 HD za 220 zł w licytacji, ale to model zakrywający tylko małżowinę, więc o ile izolacja jest tam dobra, to wygoda słaba. Poza tym dla kogoś izolacja może być "dobra", ale to też zależy jaką ilość dB chce się wygłuszyć i o jakim charakterze są to hałasy. Osobiście posiadam tylko dwie pary słuchawek zamkniętych, z czego pełnowymiarowe są wygodne, ale umiarkowanie izolujące, nauszne są średnio wygodne, ale daje się w nich posiedzieć dłużej i przy dobrych właściwościach tłumiących, zaś na maksymalne tłumienie (30-35 dB) mam słuchawki dokanałowe wielopłaszczowe o wysokiej penetracji. Wszystkie te pary sprawdzają się do pewnego stopnia, zależnie od sytuacji. A ta jest różna u różnych osób. PS. Funkcja Cytuj nie służy do cytowania całych postów jeden pod drugim. To tak jakby rozmawiając z np. pracownicą banku, powtarzał Pan jej wypowiedź a potem dopiero dodawał swoją. Jak sam Pan widzi, słaba byłaby w tym logika .
 3. 1. obie te rzeczy się z reguły wzajemnie wykluczają 2. obie te rzeczy nie są możliwe do estymacji przez Internet W tej cenie dla izolacji kupuje się słuchawki dokanałowe z racji potencjalnie największej skuteczności tłumienia.
 4. Nie ma sprawy. Czy uratowałem - na pewno opłacalność była tam niska, bo praktycznie to samo można byłoby nabyć u nas, jeśli nie taniej (wspomniane używki). Sam wybór też nie byłby wcale zły. To bardzo dobre, czyste i rozdzielcze słuchawki. HD800 są inne, może mniej szlachetne, ale mają też sporo walorów których STAX nie posiada. Znacznie łatwiejszy serwis i dostępność części, lepsza wygoda, odpinane kable, wyraźnie większa scena, podatność na mody... Ps. prośba aby nie cytować całych postów jeden pod drugim. Nie ma to uzasadnienia logicznego, a wprowadza tylko niepotrzebny chaos i wydłuża wątek u osób z telefonami.
 5. @el3ndil Więc szedłbym w Pathosa. Była dosłownie na dniach okazja u nas w komisie, ale się wzięła i sprzedała. Jeśli pytanie tyczy się słuchawek, to nabył Pan prawdopodobnie jedne z najlepszych słuchawek do gier jakie można kupić. Poważnie, nie jest to eufemizm. Nawet w STAXach, o ile mają kapitalną holografię, sumarycznie lepiej gra mi się w HD800 i powtarzają to też inni recenzenci, jak np. Joshua Valour.
 6. Mojo był bardzo fajny i ciepły. Hugo2 to już bardziej DAC z opcją wyjścia na słuchawki, ale też inne brzmienie. Natomiast Albero jest analogowy, dobrze się odnajdujący z tymi słuchawkami, choć wszystko co mogłem o nim napisać jest w recenzji. Można spróbować co najwyżej zapytać czy da się zrobić jego wersję bez DACa taniej. Zależy jaki jest budżet, ale opcji trochę jest. Przykładowo: Cavalli Tube Hybrid - ok. 1500 zł Lehmann Audio Rhinelander - 1800 zł Feliks Audio Echo - 2200 zł Feliks Audio Espressivo MKII - 3500 zł Pathos Aurium - 5500 zł Sam osobiście korzystam z tego ostatniego, ale spokojnie udałoby się też poprzestać i na opcji 4.
 7. Tak, będę pouczał że na rowerze nie powinno się używać słuchawek dokanałowych. I nie zlatuję się co wątek, po prostu mówię jak jest i nie chcę, aby ktoś podczas uprawiania tego sportu zrobił sobie krzywdę. Wiatr będzie zawsze przy słuchawkach z kabelkiem. Jedyne rozwiązanie to dyskretne słuchawki TWS. Patrząc po budżecie, chyba tylko QCY T2C.
 8. Parawan antyrefleksyjny służy do czegoś innego. On chroni przed falami odbitymi z pustego, echowego pomieszczenia. Może nieco pomóc, teoretycznie można próbować też czap gąbkowych, ale wszystko to nie powoduje że mikrofon nagle zbiera z konkretnego punktu. Być może zastosowanie innego mikrofonu będzie lepszym rozwiązaniem. Jakiś kierunkowy lub osobisty (headset, lavalier).
 9. Wysoce śmiała konkluzja Panie Krzysztofie, ale ze swojej strony dziękuję za komplement. Aczkolwiek spór wydaje mi się w tej chwili dosyć jałowy, bo nie widzę czemu ma służyć. Teraz to jest już musztarda po obiedzie i jedyne co możemy realnie zrobić, to dbać o swoje bezpieczeństwo i ew. wymieniać rady dot. kwarantanny. Lub po prostu się z tego śmiać. Nie jest to oczywiście do Pana uwaga, ale jakby tak jeszcze było mniej wrzutek politycznych, to już w ogóle byłoby super.
 10. Kto wie. Andromedy mają @raulendymion oraz @Palpatine, więc coś mogą powiedzieć na pewno w tym zakresie. Ja je słuchałem na AVS w zeszłym roku, testowałem Rai Penta, zaś prywatnie posiadam iSine 20 od paru lat.
 11. Na szczęście w tym wątku możemy skupić się na ciekawszych tematach.
 12. Bo lubię mieć kable zabezpieczone, bo zwiększa to bezpieczeństwo, estetykę i trwałość produktu, bo nic o nie przypadkowo nie zaczepi.
 13. @Krzysztof Miś Bo Panie Krzysztofie teraz jest już za późno na cokolwiek. Zmarnowano sporo czasu, a teraz najważniejsze jest chronienie szafy, aby z niej trupy nie wypadły. W obecnej sytuacji najlepiej założyć że wszyscy mamy CV19 oraz dostęp powinien być przede wszystkim dla służb. Ale nie ma to już znaczenia. Teraz najważniejsze są gowiny i wybory. Dlatego nawet nie patrzę już na to co się dzieje tylko biorę się za robotę - lepiej i czyściej się po niej myśli, a przede wszystkim spokojniej .
 14. Każdy kto podważa sensowność testów obawiam się nie wie co mówi. Przykład Korei Płd. jest bardzo dobry w tym zakresie.
 15. Obudzą się jak pińcetplusy i czynaste nagle się skończą .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...