Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  6,264
 • Joined

 • Days Won

  494

Jakub Łopatko last won the day on January 26

Jakub Łopatko had the most liked content!

Community Reputation

2,708 Excellent

About Jakub Łopatko

 • Rank
  Niewyspany i zarobiony

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Słuchawki (pozostałe)
  AKG K242 HD / AKG K240 MKII
 • IEMy
  Audeze iSine 20 (CBT) / Etymotic HF2
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MKII / AudioQuest DragonFly Cobalt
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium (6N1P-EW OC)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Redmi Note 4 MTK (Sandisk 200 GB)
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Lucarto Audio IA100PP Custom
 • Okablowanie i zasilanie
  iFi Audio iSilencer 3.0 / iFi DC iPurifier / własne okablowanie

Recent Profile Visitors

10,349 profile views
 1. Ze swoim Essence STX w razie czego używam tego: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-ifi-audio-earbuddy-jack-35-mm/ Żadnych szumów i przebić od tamtej pory nie stwierdziłem, choć oczywiście głośność będzie zredukowana. Także na wszystko znajdzie się rozwiązanie.
 2. Zupełnie nikt: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-isine-20/ https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-modulu-bezprzewodowego-audeze-cipher-bt/
 3. @Rango Nasze forum raczej specjalizuje się w słuchawkach, ale poczytaj o rozwiązaniach oferowanych przez Yamahę. Ich urządzenia miały jakiś czas temu coś podobnego i chyba są nawet oferowane przez nich nadajniki sterowane za pomocą aplikacji MusicCast. Budżet jest jednak rażąco mały, aby zrobić to na dobrych kolumnach, czy może ogólnie zrobić. Nie napisałeś też nic o dźwięku, a wykorzystanie mocy masz przynajmniej dziwne, lub chcesz walić basem/głośnością po całym domu. Moja Yamaha miała kiedyś 43W na kanał i nie wykorzystywałem nawet połowy tego, druga miała 100 W i tam to już kompletnie. Nawet obecnie posiadany lampowiec ma chyba 25W jedynie, a z gałką głośności nie pamiętam czy kiedykolwiek dojechałem do połowy skali.
 4. W tej cenie to to nawet nie zamiata, tylko niszczy wszystko po kolei .
 5. A mimo to wypowiadasz się z nami regularnie . Tym samym wyrażasz swoją opinię. Nikt nigdy nie powiedział na tym forum, żeby Twoich opinii nie słuchać.
 6. LCD-i3 + CBT lub LCD-X to najbliższe wzorce jakich można posłuchać, aby się zapoznać z tamtym dźwiękiem. Albo zaryzykować zakup w ciemno z drugiej ręki.
 7. Wydaje mi się, że Audeze samo się pozamiatało tymi padami thermo-memory. Te starsze pady były brzmieniowo lepsze, a najlepsze były przejściówki non-memory.
 8. Z dokanałowych można pomyśleć o FiiO FA1 - prawdopodobnie najwygodniejsze słuchawki jakie można dostać w tej cenie. Z pełnowymiarowych sam osobiście szukałbym K272 HD Made in Austria, ale to wymagałoby bardzo dużo czasu i szczęścia.
 9. Bardzo precyzyjny opis, dzięki któremu na pewno każdy będzie wiedział co doradzić . W ciemno, z podanych skupiłbym się wokół Andromed. Do odsłuchów dorzuciłbym Meze Rai Penta. Dla ciekawości coś z Audeze: iSine/i3 z Cipherem BT, jeśli tylko otwarte wchodzą w grę. Plus rekomendacje z postu powyżej.
 10. Nie miałem na myśli Pana odsłuchów, bo nie odbiera Pan opinii o słuchawkach w sposób personalny, także spokojnie. Meze mają duży potencjał więc nie odmawiam im prawa do zagrania lepiej niż LCD-3, szanując jednocześnie Pana doświadczenie w tym zakresie. Moje odsłuchy były takie jak je opisywałem parokrotnie: że miałem wrażenie ograniczania możliwości słuchawek przez raz atmosferę AVS, dwa przez sprzęt (tak, była to wieża iFi). Songolo nie wiem co prawda z jakim DACiem pracował, ale jako wzmacniacz oferuje gwarantowaną i sprawdzoną jakość, także tutaj wątpliwości nie było i wszelkie zmiany w dźwięku względem mojej dawnej sztuki słuchawek wynikają wprost z bycia najnowszą rewizją. Aczkolwiek irytujące jest dla mnie ogromnie, że Audeze co rusz coś zmienia i nie daje o tym znać użytkownikom. Wprowadza to tylko niepotrzebny chaos i stąd nawet fajnie byłoby, gdyby Meze dowiozły porządną jakość. Niemniej temat awaryjności miał być załatwiony dawno temu i jeśli nie jest, to znaczy, że Audeze zastosowało manewr jak FAD z D8000 PRO, aczkolwiek tam tematu awaryjności nie było. Firma na pewno zachowuje się bardzo w porządku w takich sytuacjach, często wymieniając przetworniki nawet poza gwarancją na własny koszt. Pytanie czego się szuka. Na mnie proszę nie patrzeć, bo z paru względów muszę mieć zestaw słuchawek do pracy, najlepiej z odpinanymi kablami. Obecnie moimi słuchawkami typu "personal choice" są K1000, ale gdybym miał wskazać na tą chwilę swój ideał dźwięku, to byłyby to one + większa czystość + równiejszy bas + może jeszcze większa holografia. Bo jednak w starciu z takimi LCD-4 czuć niedobory i wiek. Wciąż niemniej jest to dosyć wygodny i optymalny pod wieloma względami model słuchawek, który w większości przypadków nie daje się pobić lub nie daje zbyt łatwo takiej możliwości. Mając LCD-3 i to jeszcze za tak małe pieniądze w tak dobrym stanie, naprawdę nie można było trafić lepiej .
 11. Elex też mają. Te słuchawki są niemal identyczne, ale Elex brzmią bardziej naturalnie i są tańsze. Do Elexów porównywałem D8000, jest to opisane w recenzji. Recenzja Elexów jest na razie w szufladzie, czeka na wykończenie. Z tego samego powodu nie lubię Etherów Flow, a za czego fakt nie lubi się mnie. Ale takie jest życie.
 12. Potwierdzam, bardzo mi się podobały i grały kompletnie inaczej od moich LCD-3 2015. Meze jednak też mi się bardzo podobały, aczkolwiek miały moim zdaniem wyraźnie gorszy tor. Nie interesuje mnie czy komuś nadepnę tym na ego, ale takie miałem po prostu wrażenie i jeśli na testach już pod recenzję udałoby się to nadrobić, a słuchawki zrehabilitowałyby się jeszcze dodatkowo na moim kablu, to kto wie czy sam nie wpiszę ich sobie na własną listę życzeń. Niemniej obecnie nie mam planów zakupowych co do słuchawek. Co najwyżej myślę nad kolumnami, ale na razie Q80 mają się dobrze i tak też ten temat zostawiam na tą chwilę także. Tam przybędzie najwięcej średnicy, kosztem głębi sceny. Ciepło nie będzie aż tak mocno jak można byłoby podejrzewać. Mowa o fabrycznych lampach. Na niefabrycznych może być już ciekawie. O awaryjności i jej przyczynach pisałem w tym wątku parokrotnie. Ze swoimi 2F oraz XC nie miałem i nie mam żadnych awarii, prawdopodobnie wynika to z faktu, że słucham cicho muzyki i nie dociskam słuchawek do głowy, nie powodując gwałtownego wzrostu ciśnienia powietrza, które przerywa ścieżki na membranie. Jeśli jednak awaryjność nadal ma miejsce, to o ile nie użytkuje się słuchawek w bardziej agresywny sposób niż opisałem, moim zdaniem przejście na rozwiązania typu Meze jest wyraźnie mniej ryzykowne niż LCD-3 czy PS2000e (u Grado też jest bogata historia awaryjności). Osobiście byłbym jednak spokojny - wciąż, miałem bardzo długo 2F, mam też od ponad roku XC i żadnych z nimi problemów nie uświadczyłem, a korzystam ze słuchawek praktycznie cały czas.
 13. Nieco płynniejsze przejście ze średnicy na sopran. Pomiary potwierdzają. Poza tym brak różnic.
 14. https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ Tam też dowie się Pan o strategiach dzielenia budżetu i czemu to co planuje Pan zrobić nie ma sensu. Najlepiej opisać dokładniej swoje wymagania jeszcze raz. A na rolkach nie używać słuchawek ze względów bezpieczeństwa.
 15. Jak ma być organicznie, to DAC80. Jak ma być praktycznie, bezproblemowo i po BAL, HD20. Pozostałych nie znam. Ze względu na BAL brałbym HD20.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...