Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  5,576
 • Joined

 • Days Won

  420

Jakub Łopatko last won the day on August 14

Jakub Łopatko had the most liked content!

Community Reputation

2,261 Excellent

About Jakub Łopatko

 • Rank
  Nieustannie zarobiony

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Aurium + Pathos Converto
 • Odtwarzacze
  Redmi Note 4 MTK
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Inny sprzęt
  Yamaha A-S201

Recent Profile Visitors

8,452 profile views
 1. Ta "ekskluzywna" recenzja wygląda bardzo podejrzanie. Zwłaszcza że na oko jest to kabel fabryczny z LCD-4/4z, który spokojnie można zamienić lepszym. Ale na szczęście... ... więc bardzo szybko znikną i będą możliwe do kupienia za 2x tyle za jakiś czas .
 2. Ale mnie nie interesują przewody głośnikowe czy cyfrowe. Poprosiłem konkretnie o wyjaśnienia praw fizyki w aplikacji do instalacji elektrycznych. Nie mieszajmy proszę do tego kabli transmisyjnych, bo to zupełnie inny temat i inne środowisko w jakim operujemy i raczej świadczy to o nie do końca poprawnym zrozumieniu problematyki, o którą zapytałem. Oczywiście jeśli jest to odpowiedź na moje pytania.
 3. Mogę prosić pomiary ukazujące wpływ na parametry elektryczne? Miałem przez 2 tygodnie customowy kabel zasilający u siebie w systemie i ciężko było mi usłyszeć różnicę. J.w. Czy mogę prosić o pomiary pokazujące kondycjonujący (pozytywny) wpływ na charakterystykę prądową po zastosowaniu 1,5 m odcinka kabla zasilającego? Powiedzmy że jestem z tego 10% wycinka.
 4. A wygląd bez zmian. LCD-4z z odjętymi magnesami i zmniejszonym przez to basem w cenie pomiędzy MX4 (3000$) a 4z (4000$).
 5. Witamy również, Sprawdziłbym BE-Sport3. Adrenaline są dosyć duże i jeśli z BTA był problem z wypadaniem, tu także może być. Komfortu nikt nie zagwarantuje - to cecha anatomiczna i w pełni indywidualna, zawsze.
 6. Innej niż darmowa lub kupna na tym forum nie spotkasz. https://forum.audiofanatyk.pl/topic/4480-skad-brac-muzyke-flac/
 7. Nie posiadam ADX5000. Co najwyżej z pamięci mogę powiedzieć. Ale generalnie wolałbym ADXy, bo mam większą scenę i teoretycznie te same wady związane z nieco ekscesywną górą. To tak na bardzo szybko. Przy czym sprawdzam je na razie na kablu od D8000, więc wiele może się zmienić, bo mocno reagują ze źródłami. Rozróżniają Aurium na 6N1P od Converto bardzo dobrze. Osobiście z Converto bym je bardziej widział, a jeśli z Aurium, to na czymś cieplejszym, np. Teslach E88CC.
 8. Bardzo dziękuję, to naprawdę miłe. Co do Arya - mam je właśnie przed sobą. Na razie wstępne testy, ale bardzo blisko strojenia moich zmodowanych LCD-XC, a więc bardzo neutralnie, z tendencją do zaznaczania skrajów na mocniejszym sprzęcie i góry na słabszym. Generalnie coś pomiędzy Edition X a HE1000. LCD-XCm są od nich pełniejsze brzmieniowo, a góra jest bardziej poprawna barwowo. W Aryach lekko wpada w nosowość.
 9. Miałem E10 kiedyś na testach, ale były strasznie nijakie brzmieniowo i wolałem M1. Określiłbym je jako zwyczajne i bez wyrazu, z niekomfortowym spowolnieniem i kocem na dźwięku skutkującym małą sceną. Delty które testowałem były wyraźnie bardziej neutralne, ale ponoć później Brainwavz zmienił je w model z wyraźnym basem. Nigdy nie byłem w stanie tego potem zweryfikować. Spróbowałbym natomiast HD387. Ale jeśli mówić o naprawdę betonowej neutralności, nic nie przebije Etymotica (używane MC5, MK5). To jest już naprawdę płaskie brzmienie, z tym że potrzeba wyłożyć na nie większe środki. Tak samo na cokolwiek z serii HF, które wykorzystuję w testach na blogu.
 10. @pablo650 Wszystko zależy od tego jak wykorzystywane są sekcje na wtyku. Elex też mają wtyk mono, a pracują na kablu z wtykami mono od D8000 i jednocześnie ze stereo od SE-Monitor5. Jestem niemal pewien, że Arye też zagrają ze wszystkimi tymi kablami.
 11. Nie jestem z Żywca i nawet nie wiem gdzie ta miejscowość jest zlokalizowana, a z wymienionym sklepem nie mam nic wspólnego. Natomiast jak pisałem taki kabel jest w fazie powstawania, ale pasować będzie nie tylko do Magni, także chcę go sobie na spokojnie przetestować m.in. z Arya, Elexami i SE-Monitor5.
 12. Brainwavz tak ma. Mój egzemplarz z recenzji grał jaśniej i równiej niż późniejszy kupiony normalnie w sklepie. Nie zdziwiłbym się, gdyby znów jakieś zmiany wprowadzili (np. przekładka z modeli Alpha/ProAlpha), choć model ten nie jest już i tak produkowany.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...