Jump to content

Jakub Łopatko

Audiofanatyk
 • Content Count

  5,831
 • Joined

 • Days Won

  443

Jakub Łopatko last won the day on October 12

Jakub Łopatko had the most liked content!

Community Reputation

2,441 Excellent

About Jakub Łopatko

 • Rank
  Zarobiony i niewyspany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Aurium + Pathos Converto
 • Odtwarzacze
  Redmi Note 4 MTK
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Inny sprzęt
  Lucarto IA100PP Custom

Recent Profile Visitors

8,999 profile views
 1. Tak. https://www.audeze.com/products/lcd-1 Zastąpienie serii Sine.
 2. Akurat każda z tych trzech par gra kompletnie inaczej i różnicę bardzo łatwo dałoby się zauważyć. DT990 mają dosyć dobre pozycjonowanie i nie najgorszą scenę.
 3. i to także, a nawet bardziej: https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ Przy czym jak żyję i zajmuję się tematem słuchawek, jest to pierwszy raz, gdy dobiera się słuchawki do padów, a nie pady do słuchawek .
 4. Jak ktoś się uparł na wyłącznie nowy sprzęt, to tak. Jeśli koniecznie mają być nowe, to https://stx.pl/stx-electrino-m-100-active.html ale w tej cenie https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-kef-q3-komis-audio-myslenice-8464931923 spokojnie je przebijają. 👍
 5. ... i męczą ten oplot nieszczęsny niebieski w rękach... xD Byle nie zamienili potem numerów seryjnych jak w moich SRS-3010 .
 6. Kontakt z serwisem jedynie. Aczkolwiek przy odrobinie pomysłowości można byłoby sobie z materiału samodzielnie takie obicie zrobić i podkleić taśmą dwustronną.
 7. Tak jest . Gnieździe mXLR. Patent sprawdzany na moich LCD-XC, M220 PRO i K240 MKII. Sprawdzany był też na LCD-2F i LCD-GX. Wszędzie z podobnymi obserwacjami.
 8. Nie. Rean nie jest chińską podmarką Neutrika, tylko Yongsheng. Większość wtyków tak ma od nowości w standardzie mXLR, nawet Furutechy za 200+ zł. Dobry patent to wygięcie wtyku w gnieździe w stronę przeciwną niż znajduje się przycisk i wtedy łatwo wszystko odpuszcza. Słuchałem wszystkich modeli, porównywałem też z X z 3 i - przynajmniej przed zmianą driverów - tak właśnie było. Nawet współczesne XMODy (XC zmodowane do X) są stosunkowo ciemnymi słuchawkami, a co potwierdzają też i pomiary. Zależy od przejściówki, ale jeśli jest dobrej jakości - raczej jej nie słychać. Samo urządzenie źródłowe też potrafi wprowadzić zmiany, zwłaszcza gdy wyjście XLR jest prawdziwym balansem. Ale testowałem swoje adaptery na Cavalli Tube Hybrid i wpływ był minimalny (XLR jest tam nadal jako single-ended). Standardowo dostępne są wersje 1,5 i 3 m, ale wersja 2 m nie będzie specjalnie droższa.
 9. Jeśli tak, to wliczając poniższe wrażenia: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-zbalansowany-ac3b-do-audeze-kennerton-meze-zestaw-z-adapterami-i-pokrowcem/ AC3 to właśnie pełne rozwinięcie fabryki ale z zachowaniem charakteru. Posiadałem kabel hybrydowy na tym samym materiale co kabel podany przez Ciebie, ale ostatecznie sprzedałem. Jakość była bardzo dobra, scena też, ale był cieplejszy i mniej dokładny, charakter się zmieniał. W przypadku wielu modeli byłoby to bardzo dobre, ale z X na pewno coś pokroju Heimdalla, jakkolwiek jasnego lub przynajmniej zachowującego wspomniany charakter jest wskazane. X są najcieplejszym i najciemniejszym modelem ze wszystkich LCD. Rean to submarka Neutrika. Właśnie Heimdall pokazuje, że konstrukcja przewodnika, sama budowa kabla, ma znaczenie. Przy rodowanych wtykach dobrej jakości mogłoby to zagrać epicko, ale już nawet na Reanach nie jest źle.
 10. @szwagiero Witam serdecznie. Także i mi osobiście jest bardzo miło móc Cię tu gościć. Na pewno wiele osób bez problemu będzie Cię kojarzyło .
 11. Nie jest, moja wypowiedź była ogólna.
 12. Pracuję nad tym, aby znalazły się w ofercie na stałe. Czerwone też prawdopodobnie się uda. Oba docelowo planuję wprowadzić też do serii AC2. Byłbym znacznie spokojniejszy o to, gdybym miał Heimdalla pod ręką i mógł wykonać porównania. Ale bardzo dziękuję, taki był cel obecnych kabli, aby m.in. przekonać osoby sceptyczne do okablowania w ogóle, że jednak ich zakup ma sens i że wprowadzają sporo zmian do słuchawek, jeśli zastosuje się odpowiedni przewodnik do odpowiedniego modelu. Z Heimdallem wierzę, że będą ścigały się przyszłe konstrukcje, albo przynajmniej próbowały.
 13. X300A to zestaw bardziej pod PC/laptopa, a nie do TV. Ze starszych Yamah znam głównie serie 396/496. Przy tak małym budżecie najważniejsze aby stan był dobry i dało się wszystko podłączyć. No i uwaga aby był pilot.
 14. Witam, Zależnie jak zostało to zrealizowane w słuchawkach, ale na ogół jest tak, że od gniazda idzie to samo okablowanie do obu przetworników. W ten sposób producenci unikają problemu z pozytywnym wpływem okablowania tylko na jeden przetwornik, ale też często nie ma po prostu innej możliwości realizacji. Brak wyrównania tonalności następuje jednak wówczas, gdy źle dobrano przetworniki (niedostateczne sparowanie) i fizycznie każdy z nich gra inaczej, nawet z połączeniem symetrycznym, albo zastosowane doprowadzenie sygnału do drugiego kanału powoduje zbyt dużą różnicę w impedancji (właściwości samych kabelków lub niedokładne przylutowanie).
 15. Oburzenie jest stąd, że po prostu nikt z nas, szanownych użytkowników sprzętu audio, nie znajduje się w grupie docelowej. Dla mnie osobiście górna granica to LCD-i4. Poziomem - z tego co czytałem - oraz finansowo. Przez lata wykształciłem w sobie przewagę rozsądku nad emocjami i stąd raz, że umie się docenić drogi sprzęt za dźwięk ale dwa, że waży się go nieskończenie na opłacalności. Drogie słuchawki, bardzo drogie i ultra-drogie były, są i będą. Tak samo jak HE-1 od Senna, jest to towar ekskluzywny i predysponowany do bardzo wąskiego grona operującego na innych wartościach, mniej praktycznych a bardziej prestiżowych. Nie ma w tym nic dziwnego i rynek odpowiada wprost na potrzeby klientów.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...