Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  8,306
 • Joined

 • Days Won

  672

Posts posted by EvilKillaruna

 1. 1 godzinę temu, Nehero napisał:

  Podejrzewam, że to po prostu coś z tym strzelaniem w uszach bardziej się zaczyna rozwijać

  Czyli masz po prostu zapalenie ucha. Słuchawki temu bardzo pomogły. Mam znajomego który po zapaleniu ucha nie jest w stanie korzystać z 98% słuchawek i przeszedł niemal w całości na kolumny. 

 2. 12 minut temu, Nehero napisał:

  Ale ucho zewnątrz jest czyste, problem leży w środku ucha.

  Ale ja mówię o wewnętrznej części.

  12 minut temu, Nehero napisał:

  Jak dziś nic nie pomoże po wizycie, to trzeba szukać innego laryngologa.

  Nie zaszkodziłoby.

  12 minut temu, Nehero napisał:

  Na razie to zobaczymy co z uchem,bo od ponad roku tylko mi strzelało w uszach, a od jakiegoś czasu również przytyka się lewe ucho od środka i czasami towarzyszy temu ból

  Miałem tak z dużym korkiem woskowym. Ból odczuwasz od ciśnienia wewnętrznego. Dlatego nie korzystam ze słuchawek dokanałowych poza LCD-i3 i może CK3TW na piankach. Wzmagają i tak dużą produkcję woskowiny. 

  Jeśli korzystasz często z dokanałówek - to dobry moment aby przestać. Sprawdź też czy nie masz problemów od korzystania ze słuchawek zamkniętych. Prawdopodobnie rozwiązaniem będzie regularne czyszczenie środkami tak jak wskazałem, czyli na bazie olejków eterycznych, bo mają dobre właściwości rozpuszczające woskowinę, a także zmiana rodzaju sprzętu lub nawyków. Co prawda nie jestem lekarzem, ale coś tam wiem z własnego doświadczenia i własnych perypetii. Sam w większości siedzę teraz na słuchawkach typu full-open, a więc HD800 i K1000, a także idę w solidniejsze kolumny własnego projektu, bo to generalnie najzdrowsze typy słuchawek i sprzętów. Na kolumnach masz najbardziej naturalną formę odbioru dźwięku. W słuchawkach mniej więcej zawsze jest to fala kierunkowa. Najlepsze rozpraszanie mają chyba tylko K1000. 

  9 minut temu, bpiotrow13 napisał:

  Ja właśnie na etapie wyprzedaży wszystkiego jestem.

  Szkoda że i mój kabel idzie w odstawkę, ale cóż :).

 3. Teraz, Nehero napisał:

  Dziś idę znów do laryngologa bo do tej pory uszy nie dość, że pykał przy przełykaniu śliny, to teraz jeszcze lewe ucho się przytyka( coś związane z trąbką słuchową podobno), mam nadzieję że to w końcu zostanie wyleczone, więc do zakupów audio chyba mi aż tak nie spieszno na razie. Dostałem pastylki i krople które początkowo pomagały, a teraz przestały pomagać.

  Testowałem różne środki i pomógł mi tylko jeden: Otosan. Jedno ucho było u laryngologa, drugie udało mi się perfekcyjnie wyczyścić samodzielnie. 

  1 minutę temu, Nehero napisał:

  Czy potrzebuje? Hmmm na pewno chciałbym to z ciekawości, bo nie miałem okazji jeszcze korzystać z systemu MAC OS, poza tym na wakacje na działkę bardziej przyda mi się laptop niż tablet. Poza tym większy ekran, bardziej na plus dla mnie jeśli chodzi o konsumpcje mediów, lepszy ekran.

  Po trzecie jak sprzedam iPada pro który jako używka chodzi po ok. 2,5k obecnie plus klawiaturę magic keyboard plus rysik Adonit to tak z 2800-2900 może powinienem z tego uzyskać. Więc dopłata do MacBooka nie będzie aż tak odczuwalna, gdyby patrzeć na jego pełną cenę. Ale zobaczymy póki co jeszcze nie było premiery nowych maczkow.

  Mi chodzi tylko o jedno - jeśli ustalamy sobie jakiś cel w audio, np. drogie słuchawki czy kolumny, to KAŻDY wydatek po drodze będzie hamulcowym. Każdy. Jeśli potrzebujesz, to spoko, jeśli tylko z ciekawości, to tu już sam musisz decydować. Nawet drobne wydatki typu 100, 200 zł potrafią mocno wyhamować dany zakup. Tak samo każde 100-200 zł potrafi go mocno przyspieszyć. Sprzedaj 5 rzeczy zbędnych po te 100-200 zł i masz 500-1000 zł na zakupy. Za to masz już całkiem dobry kabel do Empów, albo po prostu dokładasz do ich zakupu. Jeśli używki chodziły po 8k zł, to jest to 1/8 kwoty i to od ręki. Zamknąłbym temat audio najpierw, a potem patrzył na zachcianki i ciekawostki. 

  • Approved 1
 4. Na nowe ejple :)

  Nowości nowościami, ale pytanie czy na pewno tego potrzebujesz. A Empyreanów w takim razie to chyba nigdy nie kupisz. Zawsze będzie coś po drodze. Zawsze będzie coś. Znam po sobie z dawnych lat.

 5. Nie wiem, ale wiem, że silver a silver-plated to troszkę inna para kaloszy, a często stosowana w uproszczeniu jako ta pierwsza, także w recenzjach. Inaczej kabel byłby bardzo sztywny i kruszył się przy załamywaniu/zginaniu. Musi być więc w środku jakaś ilość miedzi. 

  Ale ja się nie znam jak coś :).

 6. Dla pewnego wyklarowania, pozwolę sobie tylko jeszcze raz podkreślić, że nie są to kable srebrne, tylko srebrzone, prawdopodobnie napylane srebrem, jeśli są bardzo elastyczne. Takie moje 3 grosze niezwiązane bezpośrednio z przedmiotem recenzji.

 7. Godzinę temu, heaton124 napisał:

  Mam nawet właśnie na biurku mojego Xonara D1 sprzed prawie dekady, ale niestety bez optycznego wejścia.

  D1 ma wyjście optyczne. 

  Godzinę temu, heaton124 napisał:

  Myślałem na początku, żeby do niego podłączyć się koaksjalem ale pamiętam że odłączyłem tą kartę od PC'ta ze względu na to że w losowych momentach potrafił wygenerować szumy na maksymalnej głośności w słuchawkach, co było dramatem. Znajomy mający tą samą kartę miał podobne problemy i trochę się zraziłem. 

  Tzw. pisk śmierci. Opisywałem to w specjalnym artykule na blogu: https://www.audiofanatyk.pl/optymalizujemy-i-polepszamy-dzwiek-na-kartach-asus-xonar-essence-st-stx/

  Podpowiem, że jest to związane z działaniem karty w trybie miksera windows i nie występuje ani w trybie ASIO, ani po optyku.

  Godzinę temu, heaton124 napisał:

  btw. zawsze mnie to dziwi nie bedąc w temacie - drogie kable do głośników, wzmacniacz, kable optyczne czy coaxiale za konkretne pieniądze, DAC, a potem to wszystko podłączamy przez micro-usb do zwykłej płyty głównej.

  Nie znam płyty do której podłącza się sprzęt przez micro-USB. Prędzej przez zwykłe pełne USB, ale i tam jest mimo faktu cyfrowego sygnału wiele miejsca do usprawnień. Natomiast DAC ma znaczenie i to na jakich komponentach jest zbudowany, tak samo wzmacniacz. Z kolei drogie kable do głośników to transmisja analogowa i duża ilość przewodnika, stąd na ogół cena. Niektórzy z nas korzystają z wyspecjalizowanych transportów cyfrowych, a nawet korzystają z dedykowanych komputerów do audio pod specjalnym oprogramowaniem. 

  • Upvote 1
 8. Słuchawek bezprzewodowych nie podłącza się pod żadne karty dźwiękowe. Słuchawki mają w sobie odbiornik, baterię i mikro-wzmacniacz. Karta dźwiękowa to kompletnie inne urządzenie przeznaczone do słuchawek przewodowych.

 9. 12 minut temu, bpiotrow13 napisał:

  ja z utęsknieniem czekam na dzień w którym już wszystko sobie poukładam

  Tak samo ja z serwerem. Gdy okazało się że wszystko jest już na miejscu i działa, a projekt został ukończony w 100%, teraz jestem na etapie oczekiwania na kości OPA i będę fine-tuningował dźwięk pod przyszłe kolumny oraz pod HD800 właśnie. Ale ma to też swój plus, bo zrobiłem kilka ulepszeń przy okazji, np. nieco inny montaż dysku, zwiększenie porowatości dolnej płyty pod kartą i przygotowanie jej do pracy z kośćmi piętrowymi twin-single. 

  3 minuty temu, Hardened napisał:

  Nie wiem na czym stanęło i czy zastosowano kolejną korektę, czy też to bardziej wygodna, lecz gorzej grająca, rewizja jest teraz w sprzedaży

  Niestety również nic mi o tym nie wiadomo. 

  3 minuty temu, Hardened napisał:

  Na koniec niemal wszyscy z nich (po krótkich chwilach ulotnego entuzjazmu) powrócili do oryginalnego setupu.

  Stare powiedzenie, że "lepsze jest wrogiem dobrego" :).

 10. @bpiotrow13 Potrafi, ale na etapie doinwestowania w inne komponenty. Zakładając błędnie, że zysk jakościowy wprowadzanych zmian w tor jest funkcją liniową, to np.

  • zmiana zasilania da 10%,
  • zmiana kabla zasilającego 5%,
  • zmiana interkonektów na lepsze 15%,
  • zmiana lamp 15%. 

  Sęk w tym, że dana zmiana może wpłynąć na czułość sprzętu względem następnych zmian. W rzeczywistości jest to więc funkcja bardziej logarytmiczna. 

  Znów przykład HD800, bo to fajny case study do takich rzeczy:

  • modyfikacje komór (wkładki, filtry) na fabrycznym kablu dają określone zmiany
  • zmiana kabla słuchawkowego daje sporo
  • zmiana wewn. okablowania także jest słyszalna.

  Jeśli zastosować na starcie zmianę wewn. okablowania, słuchawki robią się jeszcze czulsze na zmianę okablowania głównego. Do tego stopnia, że wkładki zaczęły więcej przeszkadzać niż pomagać. Na fabryce było na odwrót i tam wkładki robiły dobrą robotę. 

  1 minutę temu, Hardened napisał:

  Jeśli ktoś Ci zdoła odpowiedzieć na takie pytanie, to jest chyba jasnowidzem. Podobała mi się rozmowa/wywiad z audiofilami, który siedzą w temacie po kilkadziesiąt lat. Konkluzja była taka, że - przy wyćwiczonym słuchu - praktycznie każda wymiana elementu toru niesie odczuwalną zmianę. Problemem jest określenie czy zmiana jest dla danej osoby dobra. W ramach eksperymentu dociążali nawet kolumny arbuzami (i też przyniosło to konkretną zmianę). 

  Rezonans obudowy i podłoża (akustyka pomieszczenia). Niestety chleb powszedni w kolumnach, tak jak u nas zabawy padami i wkładkami (akustyka komór). 

 11. Zależy od tych interkonektów. Price vs Value. Cena nie zawsze równa się wartości. Patrzenie na relatywne kwoty sprzętu względem siebie jest błędne, a powinno być tylko orientacyjne. 

  Przykład:

  • Cena nowych HD800 gdy były produkowane: 5000 zł
  • Cena używanych HD800 gdy były produkowane: 2600-3800 zł
  • Cena używanych HD800 dziś: 7000-8000 zł. 

  Słuchawki mają swoją określoną wartość dźwiękową, ale cena w każdym z tych przypadków jest inna. Jeśli patrzeć tylko na nią i kupować w ten sposób kabel X, to okazuje się, że raz się "opłaca" kupić drogi kabel, a raz "nie opłaca", bo jego wartość zrównuje się miejscami z wartością słuchawek. A przecież w każdym z trzech przypadków są to te same słuchawki o tych samych przetwornikach i tym samym potencjale (wartości - tj. dźwiękowej). 

  O zauważalności różnic decyduje słuch słuchacza i finalnie każdy element systemu. Nie ma tu drogi na skróty. 

  • Like 3
 12. Witam,

  Na sprzedaż trzy jedna kość Burson Supreme Sound V5i-D. Kości mało używane, łącznie może z 40-60 godzin przebiegu. Kupione na Allegro u autoryzowanego dealera. Stan idealny.

  Zestaw dedykowany pod SC808. Na Essence ST/STX w starszych rewizjach głównie jako kości I/V. 

  bHvEjOG.png

  Cena: 139 zł za sztukę.

  Wysyłka: paczkomat lub kurierem InPost do wyboru.

 13. @Nehero One teraz mają na rynku wtórnym takie ceny, że byłbym mocno do przodu na odsprzedaży, gdyby trzymać się tylko fabrycznych elementów, głównie kabla sygnałowego, który niestety mam uszkodzony. Byłem już o nie podpytywany wcześniej parę razy. Zwłaszcza, że są w pełni recablowane od początku do końca (szkoda że nie zrobiłem zdjęć drucików idących od driverów do konektorów, bo byś się przeraził tymi niteczkami). Ale niestety na tą chwilę nie mam takich planów, bo jest to moja podstawowa para do benchmarkingu, plus dopiero co złożyłem dla nich samodzielnie dedykowany tor:

  st3200-20.jpg

  Nawet dorobiłem stojak pod kolor drewna na kablu. 😉

  Swoją drogą i4 mogłyby zagrać z tego mega obłędnie, ale musiałby być użyty bardzo długi kabel (gniazda jack mam tam z tyłu).

 14. To jest też jeden z powodów, dla których mógłbym porzucić LCD-i3 na ich rzecz. Bo do kabli testowania i ogólnie testów jako takich wystarczają, ale pokazywanie klasowości i granie "tak jak trzeba" wprost z dziurki, a potem "jeszcze lepiej" jak się popracuje nad torem/Cipherami, to jednak masywny game changer. I Audeze o tym wie, dlatego taka a nie inna cena. 

  Na pewno trafiasz w racjonalny i logiczny punkt, bo faktycznie taki iPhone/iPad/iPod albo nawet i ten mój Anker z telefonu i jesteśmy w domu oszczędzając tyle na torze, co wydajemy na same słuchawki. Niestety LCD-i3 tak nie mają, bo Audeze - celowo czy nie - zastosowało ten sam EQ/DSP do obu modeli ix, choć grają diametralnie różnie. Jeśli wypuszczą Ciphera USB specjalnie pod i3 zamiast wersji "uniwersalnej" pod 3/4, biorę od ręki. Inaczej pozostaje APO/MathEQ + Cipher dotychczasowy. A to z kolei są powody dla których na wyjazdy zabieram i3 z Cipherem/Ankerem i na PC słucham sobie bez żadnych kart dźwiękowych ani kombinatoryki.

  LCD-i4 są jeszcze łatwiejsze w tym względzie. Choć za tą wygodę i jakość dźwięku płaci się 3x więcej.

  Powiem tak - jeśli kiedykolwiek zobaczycie w komisie moje i3, to będzie wiadomo od razu co chcę po ich sprzedaży kupić 😉.

  • Haha 1
 15. 53 minuty temu, Nehero napisał:

  ( Choć skoro się zachwycał, to zapewne i tak był opłacony jak każdy 😂🤪)

  Oczywiście. Toć to standard w światku audio w tym kraju:

  • jeśli sprzęt pochwalasz, jesteś na pewno sprzedany, kupiony, wynajęty, sponsorowany, opłacony 🙂
  • jeśli sprzęt krytykujesz, jesteś głupi, głuchy, niekompetentny, masz słaby tor, kiepski gust, złą muzykę i krzywe uszy 🙃

  Nie dogodzisz.

  PS. Dokładnie taki sam komentarz został mi usunięty na jednym z konkurencyjnych forów, także chyba trafiło tam w czuły punkt. 😉

   

  35 minut temu, Palpatine napisał:

  Ja na takie zabawy straciłem jedno i drugie próbując swoich sił z i10/20

  Mogę zapewnić, że przy całej sympatii jaką darzę wszystkie modele iSine/LCD-ix, jedynie LCD-i4 są słuchawkami mogącymi grać wprost z dziurki bez Reveala czy jakiegokolwiek innego upiększacza/korektora i nadal zachwycać. Wszystkie inne grają dobrze, póki nie zostaną zestawione z i4. 😉

  • Approved 1
 16. W dniu 3.05.2021 o 12:08, Walker Of Dissonant Worlds napisał:

  chciałbym jednak takich jałowych dyskusji unikać.

  Życie i zdrowie (oraz słuch) to sprawa każdej osoby indywidualnie. Nikt nie będzie nikogo moralizować na siłę, więc uniknąć się da jak najbardziej.

  Ja korzystam z CK3TW na piankach S400. Głównie do rozmów telefonicznych, da się gadać pod kominiarką rowerową. Muzyka rzadziej, bo trasy bardzo krótkie na mieście. Recenzja jest na blogu.

 17. 1 godzinę temu, MIR05LAV napisał:

  (zdaje się, że dla I3 i I4 jest to dokładnie ta sama zmiana?).

  Tak jak opisałem w recenzji i3 oraz i4 :). Audeze poszło na łatwiznę, jakby wręcz celowo. Mam tu kilka hipotez własnych, zaś samo Audeze nigdy się nie ustosunkowało do tego co opracowywałem via APO. 

  1 godzinę temu, MIR05LAV napisał:

  Jak fundusze pozwolą to będę musiał pomyśleć o zrobieniu toru stacjonarnego pod nie, chciałbym uzyskać trochę większą scenę. Wtedy zgłoszę się po kabelek i może podesłałbym swoją parę do Pana na warsztat :)

  Tor stacjonarny pod nie to z tego co najczęściej widziałem Hugo2, ale można poczytać też na sieci z czym ludzie lubią je parować, jeśli oczywiście ma to jakąkolwiek wartość. Wiem jednak że to z Hugo2 była łapana "złota synergia".

  Nie ma problemu. Jak przyjdzie ta chwila i będzie można z nimi popracować, zapraszam do kontaktu.

  • Approved 1
 18. Rzuciłem okiem i ze zdumieniem odkryłem, że nie mam pomiarów i4 z Cipherem. Ale poniekąd bardzo bliską odpowiedź dałoby zasymulowanie na i3 strojenia jak i4, następnie zastosowanie Ciphera i zebranie pomiaru. Różnice będą dokładnie tymi, jakie wprowadzać będzie Cipher na i4. 

  isine-compare-frequency-response-graph-1

  Proszę zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, nawet jeśli to tylko moje i3:

  • tzw. "midbass hump" w całym zakresie basowym z naciskiem na 30 Hz, ale kosztem zejścia w najniższy subbass.
  • całościowe wybicie sopranu od 1 kHz do ~16-17 kHz.
  • sopran z bardzo mocnym wzrostem kulminacyjnym w ok. 3 kHz.

   

  Cipher gra Panu lepiej, bo ma w sobie DSP opracowane dokładnie pod i4. A po analogu ogranicza Pana stockowy kabel, który jest moim zdaniem pomyłką do tego modelu i degraduje mocno dźwięk. Nie wiem przyznam po co Audeze go stworzyło. Gdyby dali ten swój płaski stock i obniżyli cenę, byłoby przynajmniej z korzyścią dla użytkowników, bo i tak byśmy wymieniali go na coś innego. Najgorsze jest to, że znam te przewody i widzę je co rusz w kolejnych to "cudownych" kablach plecionych za grosze (odwinięte z już uplecionej szpuli 4-core sprzedawanej na metry) lub na Aliexpress. Do tego zaczyna się liczyć klasa toru. 

   

  Jeśli chodzi o Reveal'a, to ciekawe spostrzeżenia miałem w recenzji CBT na i20:

  CBT-frequency-response-graph-1900-120-40

  Jeśli dobrze pamiętam, na i4 lubiłem 40-50%, mieszając nieco ich fabryczne granie ze zmodulowanym. 

  Jeśli natomiast chciałby Pan uzyskać specjalne EQ pod APO lub MathEQ, które dałoby Panu coś w stylu Ciphera USB bez Ciphera USB, to musiałbym obawiam się słuchawki mieć ponownie na warsztacie. 

  • Like 1

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...