Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,800
 • Joined

 • Days Won

  624

Posts posted by EvilKillaruna

 1. 47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  Ale zasilacz moge dokupic w pozniejszym terminie?

  Tak.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  Na poczatek zagra mi to na oryginalnym, ktory przyjdzie z Pathosem?

  Tak.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  Bo tam zdaje sie cos jest

  Jest.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  Az taki kiepski jest ?

  Nie.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  Co do XLR vs RCA jezeli jakość będzie zdecydowanie po stronie XLR to taką drogą bym chciał iść.

  Ok.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  odrazu potrzebuje zakupić zasilacz?

  Nie.

  47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

  jaka cena za Fanatum Emmoni 6CR ? 

  Długość i preferencje co do drewna bardzo proszę wysłać na PW. Tam kable są już dosyć konkretne, więc bez takich rzeczy ani rusz.

  Przy czym mój błąd: podałem złą nazwę. Mój model to 6CG, na złoconych wtykach, nie rodowanych. 

   

 2. W dniu 30.10.2020 o 20:07, nowmat napisał:

  Wiem, że Pan Jakub jest z niego zadowolony, gdyż nawet posiada go na własność.

  Tak jest, posiadam na własność.

  W dniu 30.10.2020 o 20:07, nowmat napisał:

  Poza tym odniosłem wrażenie, że Pan Jakub był z tego połączenia zadowolony tak na 4+ w skali ocen szkolnych. 😉

  Akurat z połączenia z Aurium z HD800 jestem zadowolony trochę bardziej niż na 4+, ale celujący również to nie jest, bo inaczej wzmacniacz musiałby grać z mocno wykrojonym punktem 6 kHz, a to pokaleczyłoby wszystko inne :)

  W dniu 30.10.2020 o 20:07, nowmat napisał:

  Również Pan Jakub łączył go z tego co mi wiadomo później chyba z Converto Mk2 jako dac

  Tak, Converto MK2 pracuje u mnie po balansie z Aurium w duecie. Mój aktualny sprzęt na bieżąco mam wylistowany na blogu na stronie z platformą testową. HD800 również posiadam.

  W dniu 30.10.2020 o 20:07, nowmat napisał:

  Także w recenzji mk2 wspomniano, że Aurium ogólnie świetnie zagrało z conductorV2, jednak nie jestem pewien na ile ma to znaczenie w stosunku do C3.

  Aurium ogólnie bardzo fajnie zgrywa się z różnymi urządzeniami. CV2+ miałem na własność i był to świetny sprzęt, ale brzmieniowo odmienny od C3. Jeśli miałbym do HD800 wybierać którąś z tych wersji, wolałbym 2 zamiast 3. Lepsza synergia.

  W dniu 30.10.2020 o 21:44, nowmat napisał:

  No cóż chyba pozostaje mi się pogodzić, że HD800 nie będzie grało tak jakbym tego oczekiwał i zostanę przy samym słuchawkach Audeze, które jednak super dla mnie grają na tym sprzęcie.

  Bo Audeze to na ogół przeciwny kierunek, dlatego posiadam LCD-XC, które też są po jaśniejszej stronie. HD800 mają natomiast ogromny potencjał na modyfikacje. Mając C3, to właśnie Burson musiałby pełnić rolę DACa i wprowadzać sygnał do Aurium. Moje obecnie posiadane HD800 na tą chwilę mają wymienione wewnętrzne okablowanie przy konektorach i to już potrafi dać różnicę na plus. W kolejce jest jeszcze customowe okablowanie, ale mam tyle zamówień na kable sklepowe, że to one mają obecnie priorytet.

  2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

  Na jaką kwote musiałbym sie przygotować, żeby to fajnie ze sobą zagrało?

  Zależy jaki efekt końcowy.

  2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

  Zmieszcze sie w 2500 zł ?

  Powinno się udać, przynajmniej z kablami. Albo zasilaczem osobno. Razem może być problem, choć też niekoniecznie^.

  2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

   warto jeszcze dokupic inny zasilacz ?

  U mnie wymiana była odczuwalna. Korzystam z Lucarto LPS. Pablo korzysta zaś z Kecesa. Moja opcja była trochę tańsza, ale zbudowana pod zasilanie jednocześnie Aurium i Converto. Dosyć tanio wychodził też sBooster.

  2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

  W sensie pytam o okablowanie.

  *Jeśli kable RCA wchodzą w grę, to mam na dzień dzisiejszy 3 modele. Najwyższy jest Signature One. Jego odświeżona wersja na rok 2021 pojawi się na dniach na sklepie. Korzystam z nich przy torze kolumnowym. Jeśli kable XLR, najlepszymi jakie opracowałem są Fanatum Emmoni 6CR 6CG. Nie są jeszcze dostępne na sklepie w tej chwili, ale są możliwe do wykonania indywidualnie. To właśnie je wykorzystuję obecnie do Aurium jako główny interkonekt XLR i raczej nie planuję już zmian. Projektowane były specjalnie pod K1000. Tak naprawdę wszystko sprowadzi się więc finalnie do budżetu i tak jak radzi Pablo: XLR preferowany, ale po RCA też Aurium potrafi zagrać zacnie. 

  • Thanks 1
 3. 10 godzin temu, Canicasta napisał:

  Chciałbym przesiąść się na coś z miłym basowym brzmieniem jak w H880, ale ze sceną z M220.

  Być może klasyczny wybór DT990 albo K712 PRO będzie tu rozsądnym wyjściem. 

  Oczywiście o ile opinia Audiofanatyka nadal ma rację bytu. Jeśli nie, proszę śmiało zignorować mój post. 

 4. To właśnie Head-fi słynie ze sponsoringu. Było tam kilka afer i aferek na przestrzeni lat. 

  Recenzowałem owszem, choć tylko kartę dźwiękową i to sporo czasu temu. Bardzo dziękuję za ocenę jej obiektywności, ponieważ była to recenzja komercyjna - czyli jak widać da się. Nie wiem jak sytuacja wygląda z tym producentem obecnie, ale też nie sugerowałem, że ten właśnie producent stosuje aktualnie jakieś niecne praktyki. Opisałem tylko ogólną sytuację w branży, usprawiedliwiając jednocześnie profilaktyczną podejrzliwość, jak i uczulając, że każda opinia może być nieuczciwa, ale widzę, że obaj podzielamy dokładnie ten sam punkt widzenia. W moim przypadku nie było wtedy żadnych problemów z TempoTec'iem, aczkolwiek parę miesięcy temu miałem przypadek innego producenta z Chin, który zaoferował się z obdarzeniem mnie sprzętem w zamian za recenzję. Grzecznie podziękowałem. Dwa dni temu otrzymałem np. propozycję udostępnienia bloga dla wpisów gościnnych i sponsorowanych. Nawet nie odpowiadałem, szkoda czasu. 

  Tutaj to już osiąga się powoli szóstą gęstość, ale kto wie, może faktycznie autor coś słyszy.  

  • Like 1
 5. Nie wiem jak w tym przypadku, ale "chińczyki" często zgłaszają się z giveaway'ami za recenzję, co jest niczym innym jak opłaceniem recenzenta w formie barteru. 

  Co do forów - tutaj wbrew pozorom proceder również jest obserwowany, nawet w szerszym spektrum. Obecnie każda opinia może być sponsorowana mniej lub bardziej, a jeśli jest, to zawsze dla nas użytkowników lepiej, żeby jednak mniej. A najlepiej wcale. To zaś wychodzi dopiero w praniu po jakimś czasie. Ogólnie temat-rzeka. 

 6. Pierwsza myśl to szukać starych EL8 Titanium lub NightOwl. Jeśli nie będzie przeszkadzała V-ka na duży detal, to bardzo wygodne są AP2000Ti.

  1 godzinę temu, vrael560 napisał:

  pytanie tylko jak dużą przepaść będę w stanie usłyszeć pomiędzy nimi a dt770 pro i czy warto będzie dopłacać? 

  Na to nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

 7. 9 godzin temu, Blackromek napisał:

  czy któreś z oferty Dekoni

  Po czasie puszczają pigment i farbują skórę twarzy oraz wszelakie szmatki czyszczące. 

 8. Jest to standardowa cena za parę. Również takowe pady sprowadzałem klientom, dokładnie w tej samej cenie. Aktualnie wszystkie jakie miałem są wykupione. Na zdjęciu widzę że są to pady zamszowe - to pady starego typu, obecnie są oferowane wyłącznie memory foam.

  To co zeszło to ceratka na kołnierzu. Standardowa wada wszystkich starych padów Audeze. Dlatego wprowadzali nowe.

 9. W dniu 17.11.2020 o 09:09, Agres napisał:

  Z takim zestawem w sumie w dźwięku niczego mi nie brakowało, więc szukam czegoś co będzie brzmiało podobnie
  Mogłoby być coś z większą sceną, fajnie żeby też były to słuchawki zamknięte ale niekoniecznie.

  Może DT770, może DT990. Problemem może być trochę góra w tym przypadku, ale to będzie trzeba sprawdzić finalnie po zakupie. Przy SC808 można celować w wersje 250 i 600 Ohm. 

 10. Godzinę temu, Hardened napisał:

  a przecież chodzi o to, by recenzje Audiofanatyka były zawsze najlepsze

  Mikrofony to częsty problem i czasami test z jakąś osobą polegający na zadaniu pytania, czy rozmówca mnie słyszy i rozumie, niekoniecznie musi być najlepszą do tego metodologią. Nie chodzi też o to, aby moje recenzje były zawsze najlepsze, ale jak najbardziej kompleksowe w ramach możliwości, jakimi dysponuję. Staram się zwracać coraz mocniej uwagę w testach na aspekt mikrofonu, jeśli o to chodzi.

 11. Wszystkie znane mi słuchawki BT się wyłączają. Jedynymi które tego nie robiły, były właśnie Creative Jam i wspomniana seria DSR. Nie pamiętam jak to było w Mobiusach, może tez się nie wyłączały. Wszystkie te modele mają gniazda USB i elektronikę zorientowaną na pracę w trybie data+power, a nie charging only. Aczkolwiek jest to mały wycinek rynku i zapewne znajdą się też i inne modele, które to potrafią. W każdym razie testując multum modeli BT, poza wymienionymi, wszystkie wyłączały się podczas ładowania, aby przejść spokojnie cykl ładowania i nie drenować baterii w trakcie tego procesu.

  Wynika to z tego, że Creative ma rodowód komputerowy i po prostu dla nich zrobienie tego w słuchawkach jest banalne. ATH ma zdaje się inne podejście. Nie bronię producenta, żeby nie było, ale wskazuję, że nie jest to ujma, a wybór i coś wynikowego z doświadczeń rynkowych jednego i drugiego.

  U mnie była to kwestia wprawy. I zapewne ostatecznie sprowadzi się do preferencji. Miałem już słuchawki z przyciskami, które się zapadały do środka, telepały, albo były pod warstwą gumy wodoszczelnej i nie dawało się ich tak łatwo wcisnąć. Także kwestie dobrego/złego rozwiązania ma zastosowanie zawsze.

 12. Audio-Technica posiada dedykowaną do pracy po USB serię DSR. SR50BT nigdzie nie zostały opisane jako słuchawki pracujące po USB, mają status "charging only". Natomiast przyciski dotykowe mają chociażby obsługę gestów i wielokrotnie mniejszą podatność na uszkodzenia mechaniczne, tudzież wnikanie przez szczeliny brudu i wilgoci. 

  Tak tylko przypominając, gdyż uwagi te wyglądały w tekście jako elementy przeznaczone do ewentualnej dalszej dyskusji. 

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...