Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  8,051
 • Joined

 • Days Won

  650

Everything posted by EvilKillaruna

 1. https://drop.com/buy/drop-sennheiser-hd-8xx-headphones
 2. No dokładnie, dlatego projekt własny, który tu opisałem. https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Ferro-DSD-Stream-Player lub tak jak pisałem własne cudo DIY. Niestety aby odpowiedzieć na to pytanie, musiałbym znać ofertę od Sonore. Na pewno przy projekcie własnym jest mnóstwo frajdy i można zagospodarować sporo sprzętu. Choć jest to elektronika o kilka generacji do tyłu, efekty są jak pisałem lepsze niż przy specjalnie skonfigurowanym sygnale bit-perfect z normalnego PC. Do tego koszt nie jest duży i użytkownik nie uzależnia się w żaden sposób od sterowników czy w ogóle użytkowan
 3. Ale ja płacę za całe urządzenie. Nauczmy się patrzeć z szacunkiem na swoje pieniądze. W temacie streamingu aplikacja i obsługa była dla mnie zbyt toporna, często się przywieszała i lagowała. Praca wireless też szwankowała. Było to sporo czasu temu, ale sumarycznie za 2500 zł oczekiwałem jednak więcej. Dlatego odesłałem bez recenzji. I dlatego też buduję teraz to co wyżej, z dużym powodzeniem i jeszcze większą satysfakcją.
 4. Dopowiem, że firma dostarcza mi na zamówienie tylko obudowę i drobne modyfikacje w zakresie karty oraz konwersji zasilacza ATX na wewnętrznie zorganizowaną jednostkę. Cała konfiguracja, wszystkie komponenty elektroniczne i finalny montaż wszystkiego w środku to już moja inicjatywa i mój własny sprzęt: Streamer Lucarto jest z kolei oparty o Raspberry Pi z dodatkowymi modułami, nastawiony na pracę wyłącznie po cyfrze. U mnie zaś będzie to platforma na Intelu x86, na zdjęciu powyżej, z funkcją integry słuchawkowej. Są to dwa zupełnie inne podejścia i urządzenia, które ze sobą w żad
 5. W przygotowaniu mam recenzję ESP/950. Ścigały mi się spokojnie ze słuchawkami z kilka tysięcy, a po wymianie padów na zamsz, np. z częściowo modowanymi HD800.
 6. Pod taki dokładnie system buduję sobie własnoręcznie serwer muzyczny, pełniący dokładnie opisaną tu funkcję, we współpracy z Lucarto Audio (obudowa, zasilanie). (^ wizualizacja) Użycie DAPa w takiej roli, o ile jest możliwe, o tyle będzie na dłuższą metę niepraktyczne ze względu na jego zasilanie bateryjne. Plus dobije taką baterię przy ciągłym użytkowaniu. Jakość dźwięku - zależnie od tego jakie wyjścia posiada dany model playera, jaki DAC jest na pokładzie itd. Żaden jednak nie będzie w stanie jak zakładam wyrzucić z siebie sygnału USB bit-perfect dla Converto. Taki serwer moż
 7. Jest w zestawie. A jak coś lepszego to służę własną produkcją.
 8. Dlatego muzyka i jej odbiór to sfera subiektywna, tak samo wspomniana "referencyjność", i o ile każdy ma prawo do wyłożenia swojej własnej wizji obcowania z nią, nawet jeśli uważa ją za jedyną słuszną, nie powinien przepraszać nikogo, że ośmiela się żyć i taką wizję preferować oraz się nią dzielić z innymi. Nikt tu też nikogo nie potępia za to, że słucha gatunku X na sprzęcie Y. Na forach konkurencyjnych widziałem takie podejście, nawet istnienie nieformalnej listy sprzętu który jest "jedyny słuszny" i od tak samo jedynych słusznych sprzedawców/marek. My jesteśmy forum liberalnym, każdy słucha
 9. SC8000 jest w stanie działać na sterownikach UniXonar.
 10. Moje pierwsze kable głośnikowe z prawdziwego zdarzenia - Connector4 SPK. 4x 1,50 mm2. Brzmienie: ciepłe, muzykalne, bardzo nasycone, pełniutkie wokale i bas. Perfekcyjne do kolumn grających V-ką jako element korekcyjny systemu. Wkrótce będą dostępne na sklepie, choć prototyp jest do wzięcia już teraz (bodajże 2x 2,5 m).
 11. xD W tym świetle na zdjęciu wyglądały jak LCD-i3 z jakimś kablem. Przepraszam. To tym bardziej gratuluję endgame'a . @januszmuzy To teraz kabelek magiczny, jeśli ma być po analogu, i jesteśmy w domu. Fabryczny kabelek niestety ogranicza ich możliwości.
 12. Polecam fix via APO który opisywałem na forum. Zmieniają się w "prawie LCD-i4". No i oczywiście gratuluję zakupu .
 13. https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-dt150/ https://forum.audiofanatyk.pl/topic/6309-wymiana-opa-w-audiotrak-prodigy-cube/ https://forum.audiofanatyk.pl/topic/5461-prodigy-cube-opamp/ https://forum.audiofanatyk.pl/topic/2383-opamp-czy-wymiana-słuchawek/
 14. Akurat Logitechy G432 (nie 430) mam na testach i o dziwo nie są to złe słuchawki. Z nowych słuchawek może coś u Oneodio się znajdzie, ale to będzie gorsze jakościowo rozwiązanie od Logów.
 15. Na forum miała miejsce mała rewolucja z działami tematycznymi. Ponieważ notorycznie zakładano wątki w nieprawidłowych działach, nastąpiła ich konsolidacja. Teraz działy zakupowy i dyskusyjny są połączone, niwelując problem. Doszło za to większe rozbicie tematyczne, głównie w obszarze akcesoriów i DIY.
 16. Obawiam się, że miesza Pan w tym momencie dwa pojęcia. Ja mówię o innej tonalności i wielokrotnie mocniejszym basie XB (na logikę więc: słabszym wielokrotnie w SR50BT). Abstrahuję kompletnie od jakości dźwięku, która nie jest zależna od ilości basu. Bas może być bardzo czysty i o świetnej rozdzielczości, ale małej ilości. Może być go też dużo, ale byle jak i byle na ilość.
 17. Przede wszystkim proszę poprawnie nazwać swój wątek. Inaczej zostanie skasowany. Co do wtyku, mały Amphenol 3,5 mm jest pierwszą moją myślą.
 18. V - velour VB - velour black VB są nieco twardsze i trwalsze, ale poza tym brak różnic.
 19. To kompletnie inny sposób grania. I znając serię XB, wielokrotnie słabszy bas. I jeszcze z podbijaniem.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...