Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,960
 • Joined

 • Days Won

  643

Everything posted by EvilKillaruna

 1. Skoro "teoria swoje, praktyka swoje", to proszę powiedzieć jak zamierza Pan podłączyć w kablu słuchawkowym 5-ty pin. A także czy posiada Pan wiarygodne dane pomiarowe, które opisałyby eliminację szumu w interkonektach PW-Audio. Jak również czy wie Pan jak zachowują się niektóre urządzenia po obsadzeniu BAL i SE jednocześnie. Chociażby na przykładzie Aune, bo tam producent opisuje to nawet w instrukcji obsługi. Wydaje mi się bowiem, że rozumiem o co Panu chodzi i co próbuje Pan przekazać, ale sytuacja z interkonektów jest moim zdaniem nie do końca przekładalna na sytuację z odbiornikiem (s
 2. Ale 4.4 ma sam w sobie już GND jako 5-ty pin. Dodatkowo nie powinno mieszać się lub użytkować jednocześnie gniazd SE i BAL. Uziemienie jest też w gniazdach XLR i stosuje się je głównie przy starym sprzęcie stacjonarnym, nie w słuchawkach.
 3. Można prosić o rozwinięcie? Nie mam zielonego pojęcia czy taka gimnastyka jakkolwiek zadziała niestety. Plus za dużo punktów potencjalne degradujących dźwięk.
 4. Witam, Te słuchawki nie mają sterowników, bo ich nie wymagają. Wszystko instaluje się automatycznie. Na swoim Win10 nie miałem problemów z tymi słuchawkami i w recenzji. Jeśli słuchawki nie pokazują, że "połączono: głos - muzyka", to znaczy że słuchawki nie zostały prawidłowo zainicjowane. Może to być kwestia kompatybilności nadajnika ze słuchawkami.
 5. https://www.audiofanatyk.pl/optymalizujemy-i-polepszamy-dzwiek-na-kartach-asus-xonar-essence-st-stx/ Aczkolwiek proszę sprawdzić.
 6. Ale te pyrczenie o którym Pan wspomina też się skądś bierze. Moim zdaniem jest to jakiś problem z podatnością na zakłócenia i kabel "antenuje". Samo pyrczenie i zakłócenia również zaliczają się do jakości. Do droższych kabli absolutnie nie namawiam. Tak naprawdę wybór jest w Pana rękach. Można spróbować z Cordialem, można i spróbować czegoś innego. Choć na pewnym etapie suma tych zakupów okaże sie taka, że wyszedłby jeden normalny droższy kabel.
 7. Sam sobie Pan w tym momencie zaprzeczył. Obraca się Pan w ramach podobnych rozwiązań, więc tak naprawdę jest to obojętne. Nie mam pojęcia jak będzie się to zachowywało w tym przypadku.
 8. W ramach bardzo budżetowych są w porządku, ale nie są neutralne brzmieniowo. Ciepły i matowy dźwięk, lepszy niż popularne Prolinki, ale wciąż. Długość wpływa na dźwięk. Jeśli ma być zachowana jakość przy długości 3 m, to: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-jack-35-mm-wtyk-jack-35-mm-gniazdo/ Tematy łączę, bo pytał Pan już o coś takiego. Nie sądzę aby uzyskał Pan inne odpowiedzi niż poprzednio.
 9. Pytanie czy faktycznie ma on aptX. Widziałem nadajniki tego typu mające spore problemy z poprawnym działaniem. W niektórych przypadkach w ogóle to nie działało i wychodziło to na jaw przy urządzeniach faktycznie zgłaszających na jakim trybie pracują.
 10. Bardzo dziękuję. Ten kabel to model eksperymentalny i nie jest planowany do sprzedaży, bo powstał jako jeden egzemplarz typu "proof of concept" na mój własny użytek. Wykorzystuje do absolutnego maksimum pojemność wtyków i możliwości płynących z gabarytów materiału. Konstrukcja na czystej miedzi, wykończenie w kolorze karminowym w stylu Heimdalla II, splitter z drewna Padouk także kolorystycznie bardzo czerwonego. Niestety buduje się go bardzo trudno, notorycznie używając siły i w reżimie odpowiedniej sekwencji kroków, a po skręceniu jakiekolwiek zmiany oznaczają w praktyce rozbiórkę całego kab
 11. Tak samo ja z XC. Pod K1000 buduję transport cyfrowy, pod kolumny wstawiłem odnogę analogową, a pod XC eksperymentuję z akustyką i kablami.
 12. Nie ma szans na takie bezpośrednie porównanie. Chyba że sam wypożyczysz i podeślesz, bo inaczej to obawiam się że słabo będzie . Natomiast pomiarowo mogę przyłożyć się tu do LCD-4z. Właśnie to jest zaleta pomiarów akustycznych, że można nawet i tą drogą oraz na bazie pamięci/doświadczenia dojść do konkretnych wniosków.
 13. Temat drewna na XC nie jest problemem, a przynajmniej nie będzie nim jeśli uda mi się zakończyć planowany projekt ich modyfikacji. Natomiast co do strawności - XC można modyfikować także i w tym rejonie, w efekcie robiąc z nich słuchawki bliższe umownej referencji. Chyba że ktoś planuje iść konkretnie w muzykalność, wtedy owszem. Jak już powiedziano, szansa jest, ale na tą chwilę nic powiedzieć nie umiem konkretnego. Jeśli byłaby takowa, na pewno porównaniom, pomiarom i opisom nie byłoby końca.
 14. Szkodzi, jeśli: nie robi się przerw (interwały) przesadza z natężeniem dźwięku nie stosuje się podstawowych zasad higieny doprowadza do nadmiernej potliwości i wysokiej temperatury wewnątrz kanałów słuchowych dociska się długotrwale głowę w czułych miejscach aplikuje się słuchawki bardzo głęboko używa słuchawek mających potwierdzony zły wpływ na nasz słuch (przeczulenie na konkretne częstotliwości, użytkowanie mimo bólu głowy itd.) Ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić. Cecha uwarunkowana anatomicznie u każdego użytkownika. Ogólnie można sprób
 15. Oj tam oj tam, kryzys jest i takie tam. Jest promka? Jest promka. Nie ma co drążyć tematu A na poważnie, m.in. dlatego odpuściłem sobie LCD-4.
 16. https://drop.com/buy/massdrop-x-koss-esp-95x-electrostatic-system KOSSiary ESP/95X na Massdropie za 390 USD w promce. W tej cenie to jest steal roku.
 17. Recenzje wszystkich trzech par są na blogu. Na oko 660S, ale scena nadal będzie tutaj stosunkowo mała. O tym także było w recenzji .
 18. 20 g. Na muszle przyjdzie pora w swoim czasie. Nie są to pady przeznaczone do AKG, są to chińskie podróbki o negatywnym wpływie na dźwięk. Nawet kształt nie jest zgodny ze słuchawkami. Poza tym w K2xx konstrukcja komory odsłuchowej kreowanej przez nauszniki jest kluczowa dla optymalnych właściwości akustycznych i wynika to z pryncypiów projektowych tych słuchawek, sięgających jeszcze lat 70-tych. W K1000 materiał nie wpływa na dźwięk.
 19. Z ukłonami dla p. Jarosława. Chyba najbardziej za cierpliwość. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-dt1990-pro/ PS. Otwory o których mówiłem w recenzji - za jednym z użytkowników reddita:
 20. Witam, Gdyby nie fakt, że to 4,4 mm, mógłbym pomóc, bowiem jest możliwość zrobienia filtracji tego typu także pod sygnał zbalansowany, ale niestety nie posiadam odpowiedniej jakości gniazd tego typu. Musiałbym się więc poruszać w ramach AC3 i adaptera BAL44, a to oznacza niepotrzebne koszty na dodatkowy kabel. Najlepiej byłoby po prostu tak dopasować głośność źródła, aby na wzmacniaczu pojawił się wyraźnie większy headroom dla regulacji głośności. Ew. szukać czegoś na Ali, ale nad jakością dźwięku zrodzi się wtedy duży znak zapytania.
 21. Witam Tak naprawdę jest to Pana wybór i decyzja, któremu wykonawcy zaufać. Pod swoimi kablami podpisuję się imieniem, nazwiskiem i renomą, więc jedynie tutaj mogę zabrać głos. Dwa pozostałe kable nie są jednak plecione. W tych cenach nie dostanie się plecionki, tak pozwalając sobie zauważyć.
 22. https://forum.audiofanatyk.pl/topic/7806-prośba-o-dopasowanie-padów-tych-gąbek-przylegających-do-uszu-w-audiotechnica-ath-adg1x/?tab=comments#comment-56295 W K240 i K271 MKII: fabryczne pady welurowe z ręcznie powiększanymi otworami metodą "palowania" dla większej pojemności na małżowinę uszną. W LCD-XC - wymiana pałąka na karbonowy dla drobnej redukcji wagi, dodanie wkładek akustycznych amortyzujących ucho do środka padów. W LCD-i3 - doginane własnoręcznie oryginalne zausznice z i20 dla większego komfortu i braku gniecenia małżowiny. W K1000 - samodzielnie szyte poduszk
 23. Teraz na pewno nie uzyska Pan na tym forum porady od nikogo. Radzę założyć wątek na innym forum. Plus wgrać słownik ortograficzny do telefonu.
 24. Będzie miał Pan podobną jakość raczej. U mnie były mocne przebicia z dwóch AIMów na dwóch komputerach. Bardzo słabo to wypadało. Wszystkiemu winne są taśmy dla karty-córki. Aczkolwiek... Dokładnie tak.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...