Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  8,219
 • Joined

 • Days Won

  661

Everything posted by EvilKillaruna

 1. Tak było kiedyś z Musical Fidelity MF200. 1200 cena sklepowa, 199 cena iboodowa, 350-600 ceny na allegro w resellingu u spekulantów. Także choć nie mam takowych informacji o tym modelu, może być podobnie. PS. nie ma potrzeby cytować całych wypowiedzi pisząc post pod postem.
 2. Taka sytuacja może sugerować, że słuchawki nie robiły wrażenia w swojej cenie sklepowej (patrząc po niektórych ocenach z Amazona łatwo zgadnąć dlaczego), po czym nastąpił jakiś drop na iboodzie lub peperze, ludzie nakupowali, a teraz wystawiają z zyskiem. Cena nie zawsze jest równa wartości produktu. Testowałem słuchawki za 9000 zł, które nie były warte 400 zł. Tego modelu akurat nie testowałem, ale byłbym bardzo ostrożny w zakupach.
 3. Nie można z kabla TRS zrobić kabla TRRS. Aby mikrofon w słuchawkach nie-BT działał, musi być zastosowany kabel TRRS obustronny. Aby mikrofon umieszczony na kablu działał, kabel musi mieć końcówkę wchodzącą do urządzenia w standardzie TRRS. Aby mikrofon w słuchawkach BT działał, muszą one być połączone via BT i nie mogą być połączone kablem. Jeśli posiada Pan słuchawki BT i w zestawie nie było kabla z mikrofonem zakończonego wtykiem TRRS, należy takowy specjalnie dokupić. Przykład jakiegoś no-name'owego kabla tego typu: https://www.amazon.com/Replacement-Control-C
 4. Dioda pokazuje jedynie, że jest zasilanie. W kablu, przynajmniej typowym USB 2.0, na 4 piny dwa odpowiadają za sygnał cyfrowy, dwa za zasilanie. Dlatego albo może być to uszkodzony kontroler USB w urządzeniu, albo - mimo wszystko - kabel. Prościej jednak będzie po prostu oddać sprzęt na reklamację.
 5. Jeśli sprzęt był testowany na trzech komputerach i na wszystkich było to samo, to winny jest albo kabel, albo samo urządzenie.
 6. Padło pytanie na które mogłem udzielić odpowiedzi, więc odpowiedziałem.
 7. Zapewne dlatego, że to forum audio, a nie drugi pclab.
 8. Archaiczny zatem jest dźwięk, bo od zarania dziejów jest to cały czas ta sama fala dźwiękowa i te same zjawisko fizyczne. O archaicznych głośnikach można mówić w przypadku konstrukcji z lat 50-60, choć i tu nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia. To, że jakiś model jest czymś zastępowany, nie znaczy że nagle poprzednik staje się bezużyteczny, zły i przestaje dobrze grać. I wiele jest przypadków, gdzie następca grał de facto gorzej/inaczej niż poprzednik.
 9. W przypadku Dropa i braku wysyłki do PL, można skorzystać z carriera, który zajmuje się spedycją międzynarodową. Ale jak rozumiem HD8XX udało się mimo wszystko zakupić? Trudno powiedzieć. Przez pandemię wszystko się pokaszaniło, także z terminami wysyłek.
 10. Heheszki heheszkami, ale problem jest wbrew pozorom poważny, bo człowiek ma wcale nie takie tanie słuchawki, które grają mu inaczej niż oczekiwał. Na to jest kilka patentów, ale musiałbym mieć je u siebie i zrobić przede wszystkim pomiary oraz porównać je z tym co mierzyłem poprzednio, gdy wcześniejsze 2C były u mnie na warsztacie. Żeby nikt mnie nie posądził że bawię się w druciarza-serwisanta: te patenty to stare dobre wkładki akustyczne od strony wew i zew. Redukują przez to napowietrzenie i scenę, ale mogą dać trochę mięsa.
 11. A tymczasem ta integra jest średnicowa i tylko trochę ocieplona, a kabel jasny i przestrzenny. Musiała to więc być rewizja stara albo transplant . No i właśnie to jest to o czym mówiłem. Takie K1000 mają 2 rewizje i generalnie grają podobnie. Takie HD800 grają wszystkie podobnie, choć niektórzy twierdzą że jest tam kilka rewizji. Tylko u Audeze jest loteria fantowa. Najbardziej spójne brzmieniowo są u nich jedynie iSine/LCD-ix.
 12. To raczej nie to że ja trafiłem, a po prostu taki został przysłany - pochodził wprost od dystrybutora, niedługo po wprowadzeniu. Niestety takie są właśnie historie z Audeze i powód, dla którego recenzja praktycznie po roku jest już w stanie się zdezaktualizować. To dobrze że producent rozwija i ulepsza swoje produkty, ale robiąc to tak jak Audeze, mamy do czynienia albo z losowo grającymi produktami, albo z takimi problemami jak tutaj, gdzie nie ma pewności czy aby różnice w odbiorze słuchawek X nie są spowodowane przez zmiany producenta, o których "przypadkiem" zapomniał nas użytkowników poin
 13. @Tommy66 Ale przecież napisałem, że SC808 gra bardzo podobnie co S6. Jest nawet identycznie jasny. Jedyny plus w dźwięku jaki zyska to wyższą klasę dźwięku wprost z pudełka, więcej mocy od balansu i niższą impedancję wyjściową. Nie zmieni to jednak tonalności w żaden sposób na cieplejszą modłę. Obawiam się więc, że autor zatoczy koło w obecnej sytuacji i znajdzie się w takim "lepszym punkcie wyjścia". Tyle co znam te słuchawki, nie wiem jak można je rozgrzebać aby grały jasno. Jakieś customowe pady, może nieszczelność i bass leakage, ale poza tym nic innego mi nie przychodzi do głowy aby
 14. Tylko że doinwestowany SC808 do ok. 1000 zł uznawał wyższość jedynie Conductora V2+ i to głównie w cenie, także o ile zawsze znajdzie się coś "lepszego", o tyle kwestia kiedy dany komponent zaczyna się "kończyć". Fabryczne OPA na SC808 kończą się bardzo szybko, tak samo fabryczny kabel, choć na 2C będzie to zauważalnie mniej wyraźne, gdyż słuchawki grają i tak w niższej nieco klasie niż droższe modele (2CB tak samo). Przy 2C jest więc sens inwestować w kabel, ale też nie w każdy i nie ma najmniejszego sensu iść w te faktycznie drogie. Ważne aby był dopasowany i w miarę rozsądny. To natom
 15. Póki nie posłucha się czegoś lepszego. Wtedy wychodzą niestety wszystkie jego słabości . Ale oczywiście zawsze sprzęt i tor są najważniejsze. Jeśli autorowi jest na SC808 za jasno, to odradzam S6. Będzie to samo.
 16. Właśnie że firmowy gra neutralnie-jasno, stąd w ogóle pojawił się mój post. Testowałem wiele kabli na tych słuchawkach, a także kable fabryczne od praktycznie wszystkich modeli. Taki dźwięk rozwijałem w AC3, który też tą jasność utrzymywał. Dopiero AC4 zaburza ten kierunek i robi zwrot w przeciwnym kierunku. Testowane były zarówno plecionki w obu rewizjach, plecionka premium z LCD-4 oraz stara taśma, której nie produkują już od lat. Jest jeszcze możliwość przygotowania AC2 w takiej wersji pod Audeze, który będzie tańszy od AC4, a jeszcze cieplejszy, aczkolwiek jakościowo powinien być niż
 17. Na forum w dziale z OPA mamy poradniki w tym zakresie. Nie powinno tak się dziać w żadnym wypadku, nie przy tych słuchawkach. Jest Pan pierwszą osobą która próbuje je przyciemnić. Wszyscy użytkownicy raczej rozjaśniają je i przyspieszają, a więc w przeciwnym kierunku niż Pana intencje. Nie. DAC to DAC, a wzmacniacz to wzmacniacz. DAC i moduł wzmacniacza wspólnie mają np. integry słuchawkowe, czyli urządzenia integrujące w sobie oba te elementy. Tak. Nawet jeśli nie uda się rozwiązać problemu tonalności, jakość dźwięku powinna wyraźnie się podnieść. Ewentualnie, może
 18. LCD-2C są słuchawkami ciepłymi, nie mogą mieć sybilantów. Karta zaś ma bardzo duży potencjał sama w sobie. Zamiast nowego DACa (pomijam że potrzebny jest też wzmacniacz), można próbować podnieść im jakość dźwięku cieplejszym kablem (np. AC4) oraz definitywnie wymienić OPA na karcie na coś sensownego. Ludzie polecają OPA627 i AD825, ale warto sprawdzić OPA2111. Wyższej klasy OPA to Bursony SS V5i oraz Muses02. Jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy decydować się na kompletne przekopanie toru.
 19. W srebrnych na pewno był to problem, ale w czarnych, tyle co widziałem je na rynku wtórnym, jakoś nie widziałem ich poobijanych i obdrapanych. Poza recenzją jednak nie używałem regularnie HD800S, nie miałem też HD8XX. Na pewno nie. Koszt modyfikacji to tak naprawdę kwestia tego co chce się osiągnąć. Jest wiele modyfikacji do HD800, niektóre są bardzo inwazyjne, niektóre bardzo proste i szybkie. Poza samym kompletowaniem toru pod nie, w rzeczywistości najdroższy może się okazać jedynie porządny kabel i dopasowany stojak. Warto też jak pisałem wymienić okablowanie wewnętrzne, ale to taka w
 20. Każda z tych par ma swoje wady i zalety. Sumaryczna jasność: DT990 > HD8XX* > K7XX Wygoda: HD8XX* > K7XX > DT990 Scena: HD8XX* > K7XX > DT990 Synergiczność pod SC808: K7XX > HD8XX* > DT990 Sumaryczny koszt i dostępność materiałów eksploatacyjnych: DT990 > HD8XX* > K7XX * nie słuchałem, ale znam 800S i posiadam 800, więc mogę próbować estymować na bazie wiedzy dookólnej. Na pewno najbliżej DT150 będą tonalnie K7XX. Natomiast o ile HD8XX są najbardziej wygodne, mają najwyższą jakość dźwięku, największy potencjał i najle
 21. Na serwisie który linkowałeś na pewno. Autora kojarzę. Promowanie się na Wypoku na hejcie i wyśmiewaniu wszystkiego jak leci, nieważne czy ma to sens, czy nie. Kwintesencja tego słynnego nihilizmu. A wywołanie kontrowersji i komentarzy to zdaje się cel sam w sobie, byle gadali.
 22. Jako że wysłał Pan również zapytanie przez formularz mailowo, odpowiedziałem właśnie tą drogą.
 23. W 2018 było nawet na allegro: https://archiwum.allegro.pl/oferta/wyred-4-sound-recovery-konwerter-sygnalu-usb-i7745562995.html W sumie to sam bym sprawdził, ciekawe czy dałoby coś ponad moim serwerkiem, ale na razie wszelkie takie zakupy mam niestety wstrzymane do odwołania (tj. zrobienia systemu stereo do końca).

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...