Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,407
 • Joined

 • Days Won

  586

Everything posted by EvilKillaruna

 1. Kabel koaksjalny cyfrowy CONNECTOR CX (S/PDIF RCA) Wstępne testy wykazały, że na Essence STX z DSD/ASIO x64 jestem w stanie ścigać się na Pathosie z ich dedykowanymi sterownikami ASIO od M2Tech. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-koaksjalny-cyfrowy-connector-cx-s-pdif-rca/
 2. https://stateazure.bandcamp.com/ - znów wszystko name your price
 3. Ad.1 Nie wiem, nie jestem producentem ani dystrybutorem. Nie posiadam też żadnych danych serwisowych. Wydaje się jednak, patrząc po tym co ludzie piszą, że nadal występuje i nie od razu. 2. nie jest pytaniem. Da radę w zupełności. Zapewne bo księgowi tak zdecydowali.
 4. https://www.x-kom.pl/p/514239-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-orbit.html HyperX Cloud Orbit by Audeze 1400 zł. Dla porównania, Mobius Carbon = 1700 zł w promo na THF.
 5. Witam, Jeśli tylko wymiana samego jacka, mogę spróbować pomóc (wymiana na wtyk marki Hicon, wg potrzeb). Co prawda nie prowadzę regularnego serwisu tego typu rzeczy, ale myślę że tutaj powinno się akurat udać coś podziałać. Gorzej jeśli kabel będzie uszkodzony nie przy wtyku ale gdzieś indziej.
 6. Pianki cały czas dostępne. Proszę NIE pisać pod ogłoszeniami, w tym moim, tylko korzystać zgodnie z regulaminem działu z systemu wiadomości prywatnych.
 7. Wygłusza niskie częstotliwości, ale krzyk to raczej średnie + wyższe. Stukanie i walenie to już prędzej rzeczy które mogą dać się zredukować. Moim zdaniem nic nie przebije w tym względzie słuchawek dokanałowych zorientowanych na wysoką izolację od otoczenia w formule pasywnej. Szczytem izolacji były u mnie słuchawki dokanałowe na które zakładałem ochronniki słuchu (Peltor Optime III, ale już Optime II wystarczą.
 8. Żadnego z tych modeli nie testowałem. Wszystkie Sennheisery jakie trafiły do mnie na testy na blogu były albo kupionymi za moje własne środki, albo wypożyczone od znajomych/czytelników. Także niestety. Z tego co ogólnie wiem, HD700 to brzmienie na planie "V", zaś HD660S to bardziej szybkie i jasne brzmienie względem HD650/600.
 9. Witam, Nie. Wg mojej wiedzy HD660S nie są następcami ani 600, ani 650. To po prostu pewna wariacja na ich temat z przetwornikami z HD700.
 10. Nie wspominając o skandalicznie lakonicznym nazwaniu wątku, opublikowaniu go w dwóch różnych działach jednocześnie i późniejszym podbijaniu.
 11. Obawiam się że nie w tym przedziale cenowym. Z głośników podstawkowych muzykalnych warto rzucić okiem na KEF Q150, a z pełnowymiarów na Q550. Ultra-mega tanią opcją do nich byłby testowany przeze mnie niedawno miniaturowy M01G. Z czasem wymiana na coś sensowniejszego i po uzupełnieniu budżetu.
 12. Witam, Jeśli neko-friendly, to może w ogóle bez kabla i z dobrym mikrofonem? W tej cenie Xiaomi Mi True Wireless Basic zrobiły na mnie spore wrażenie. Wyżej od nich świetne w takich zastosowaniach są CK3TW, ale ze względu na nielimitowany czas czuwania, wciąż "Ksiajomi" mogą być paradoksalnie bardziej użyteczne. Alternatywa to przejście na słuchawki pełnowymiarowe. Tam kable są z reguły grubsze. W dokanałówkach w tej cenie nie dostanie się jednoznacznie pancernych kabli.
 13. Z chińczyków niestety za wiele nie pomogę. Tam co drugi model się chwali, że wspaniały i cudowny, a po pół roku nikt nie pamięta że dana firma je produkująca w ogóle istniała . Z markowych słuchawek kablowych które testowałem Byron Wired oraz Brainwavz M1 były całkiem sensowne i w tym drugim przypadku pasujące do wymagań, ale niestety nie są już produkowane. Jeśli ma być naprawdę mocny bas, to bardzo fajne i tanie będą Audictusy Explorer 2.0. W budżetowych słuchawkach najczęściej pada niestety kabel i stąd, jeśli sam miałbym się w takie konstrukcje udawać, to nadal rozważałbym TWSy. One naprawdę grają świetnie a kosztują grosze i ten stosunek wcale nie jest taki oczywisty na korzyść przewodowych. Oczywiście będzie masa modeli grających gorzej jak na swoją cenę a będących wirelessami, ale trend się obecnie coraz mocniej odwraca. Sam osobiście korzystam z ATH CK3TW, ale żeby to zagrało tak jak życzy sobie znajoma, to najlepiej na piankach Comply T500. Jest to cenowo trochę poniżej ceny E1, Hardened ma CK3 oraz E1 i wyżej chwali sobie właśnie CK3, ale i tak jest to ponad budżet, więc poleciłem wielokrotnie tańsze alternatywy. Za 200 zł są jeszcze Encore Rockmaster One, bardzo podobne do QCY, wizualnie identyczne, ale grające jeszcze bardziej naturalnie i z minimalnie lepszym mikrofonem (choć rozmowy i tak ciężko było przez nie prowadzić).
 14. Adapter 4.4 mm Pentaconn do XLR-a 4-pin. Kolejna nowość. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-zbalansowany-bal44-xlr-4-pin-do-jack-4-4-mm-pentaconn/ Przetestowany na Zen DACu. Nawet fajnie działa. I faktycznie Zen DAC gra lepiej na 4,4 mm niż na 6,3 mm.
 15. Witaj, Jeśli wireless (TWS) to niech znajoma spróbuje QCY T2C, a jeśli większy atak i możliwość prowadzenia skutecznie rozmów telefonicznych, to Xiaomi Mi True Wireless Basic. Spokojnie dostanie obie pary do 100 zł, więc nie trzeba będzie eksploatować budżetu do końca. Testowałem obie i byłem pod wrażeniem. Ew. NuForce BE-Sport3 jeśli ma być ciepło i z basem (do 250 zł chyba szło je dostać na dropie). Miałem je parę lat i też bardzo chwaliłem, choć to tulejki T600 i warto mieć to na uwadze.
 16. A ja z native ASIO. Bo jest po prostu lepsze. Zaś w alternatywie do WASAPI z ASIO4ALL. Ale o tym będzie w artykule i to nawet z pomiarami . Tak czy inaczej dodanie panelu ML i operacje na katalogach tam wykonywane również rozwiązały mój problem.
 17. @jacmiszcz92 Nadal ten sam user, folder lokalny na dysku. Zamknięcie Foo i uruchomienie go normalnie = brak problemu, można przeciągać. Inaczej pokazuje się ikonka 🚫. Jeśli tak jak mówi daviox problem jest znany, to raczej nic nie wskóramy.
 18. @pabloj O tak: Dzięki temu kupujesz jeden kabel + takie adaptery jakie są Ci potrzebne i masz go pod wszystko co chcesz. Zresztą, teraz wiesz czemu większość moich słuchawek ma kable lub wtyki XLR mimo, że Pathosy mają wyjścia tylko jack 6,3 mm. Właśnie przez modularność.
 19. Jeśli masz XLR 4-pin to nie będzie z tym żadnego problemu. Ew. możemy zrobić przeróbkę już istniejącego kabla na wymienne końcówki na bazie XLR, jeśli udałoby się dopasować odpowiednio wtyk którego używam. Będziesz miał wtedy do wyboru możliwość podłączenia następujących końcówek: single-ended 3,5 mm single-ended 6,3 mm balans 2,5 mm balans 4.4 mm balans XLR 4-pin superbalans 2x XLR 3-pin superbalans 2x 6,3 mm mono
 20. Dzięki, to przynajmniej wiem że nie będę kręcił się w kółko. Czyli pozostaje korzystanie z ML.
 21. Zawsze zakładam kask, to zresztą jedyna ochrona jaką jako rowerzyści mamy. Wtedy zaś tylko TWSy się nadają. Dookoła ucha masz rzemyki kasku plus możesz klamrami zaczepiać o kabel tuż przy policzkach.
 22. Odpowiedź na to pytanie znajduje się przynajmniej w kilku recenzjach na blogu jakie popełniłem na temat tej serii. Jest tam bardzo dokładny i szczegółowy opis wraz z porównaniami do słuchawek znacznie większych i droższych. Są to słuchawki na tyle wysokiej klasy, że rywalizują z wieloma swoimi odpowiednikami cenowymi w modelach pełnowymiarowych. Aczkolwiek to konstrukcje dosyć specyficzne. Ponad 2 lata miałem iSine 20, niedawno bardzo mocno chwaliłem iSine 10 i zrobiłem na ich temat artykuł porównawczy z nimi oraz LCD-i3, które aktualnie posiadam.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...