Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,686
 • Joined

 • Days Won

  613

Everything posted by EvilKillaruna

 1. I kolejny adapter z tej samej serii, tym razem do AKG. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-mxg35-p3-do-sluchawek-akg-beyerdynamic-isk-wtyk-mini-xlr-3-pin/ Co ciekawe, robi się je jeszcze ciężej niż wersje 4-pin. Oba adaptery dla należytej dystynkcji zostały oznaczone jako MXG35-P3 oraz P4.
 2. @januszmuzy Wszystko się da, ale jeśli jest to z jakiegoś powodu niemożliwe i nie da się pisać bez obszernych traktatów filozoficzno-politycznych, wówczas wątek zostanie zamknięty.
 3. Jakiś czas temu opracowałem sobie króciutkie adaptery do kabla AC3 jack, które konwertowały go na wersję pod mXLR 4-pin. Były na kabelkach. Zrobiłem tak, że już nie muszą być. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adaptery-mxg35-do-sluchawek-audeze-kennerton-meze-zmf-mini-jack-35-mm/ Konstruuje się je fakt że masakrycznie ciężko i długo, ale mistrzostwo miniaturyzacji i możliwość konwersji dowolnych Audeze, Kennertonów itd. do wersji niemal z bezpośrednio wychodzącymi gniazdami jack 3,5 mm warta jest bólu palców i pleców . Zamiast oznaczenia malowanego, tym
 4. Ponawiam pytanie: czy można prosić BEZ POLITYKI?
 5. A można prosić bez polityki? Z góry dziękuję.
 6. Na Aliex trudno nawet ustalić czy pady rozmiarowo będą pasowały. Wiele z nich jest robionych niedbale, niechlujnie trzymając rozmiary, nie pasując często na słuchawki na które mają trafić, czy wręcz różniąc się wprost od zdjęć na karcie produktu, które są "pożyczane" sobie między ogłoszeniami.
 7. Niestety nie testowałem tego modelu i nie wiem jak gra. Czy warto - o tym decyduje wyłącznie nabywca przez pryzmat swoich wymagań. Tak samo jak są słuchawki za 15 tysięcy mniej warte zakupu niż model za 5 tysięcy dla jednej osoby, a na odwrót na drugiej, tylko dlatego że otrzymała coś, czego ten model jej akurat dostarczał. Najlepiej jest spróbować zakupu z ewentualnym zwrotem w terminie 14 dni.
 8. Sumaryczne drobne zakupy do XC: opaska karbonowa długie pręty regulacyjne puszki karbonowe Wyglądają troszkę dziwacznie w stanie ściągniętym do zera, ale już całkiem normalnie w rozłożeniu. Nowy pałąk z opaską spowodowały konieczność zawędrowania na ostatnie zęby zwykłych prętów. Jakby je postawić obok MX4 to wyglądają faktycznie jak z jednej serii:
 9. Niestety sprzętu już nie posiadam na warsztacie. I tak trzymałem go bardzo długo. To już jeśli ktoś sam będzie chciał eksperymentować. Zakładam że zwykły użytkownik i tak nie będzie na temat zasilania zwracał uwagi i traktował go jako ciekawostkę.
 10. Idąc za ciosem: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-koaksjalny-cyfrowy-signature-cx-s-pdif-rca/ Rozwojowa wersja Connector CX, flagowy interkonekt cyfrowy zakończony obustronnie blokowanymi wtykami RCA, dostosowany do połączeń cyfrowych S/PDIF COAX w sytuacjach o zwiększonym natężeniu zakłóceń EMI/RFI. Kabla nie planowałem przyznam się wrzucać na sklep i miał to być tylko prototyp zrobiony z czystej ciekawości. Okazało się, że tak świetnie wygląda i się sprawuje w praktyce, że postanowiłem wykończyć go na fest i zapodać. Elementy ozdobne/identyfikacy
 11. Witam, Czy bycie laikiem ma być automatycznie zwolnieniem z nazwania tematu pełną nazwą? Bardzo proszę o jego poprawienie, zanim cokolwiek dalej będziemy posuwali się w ramach poruszanych przez Pana problemów.
 12. Ja zaś przyznam że nie podjąłbym się ponownie tej roboty. W pewnym momencie jest to robota na 2 osoby albo zestaw porządnych ramion z chwytakami, bynajmniej do lutowania kabelków. Ogromna większość czasu z planowania poszła nawet nie na brzmienie, to tu szedłem niemal kompletnie na żywioł, ale na rozmieszczenie wszystkiego i zaplanowanie krok po kroku znając ich konstrukcję. A i tak okazało się, że trzeba było wszystko zrobić od podstaw, bo metoda bezpieczniejsza zawiodła. Przesłuchiwałem sobie za to je przez kilkanaście ładnych godzin i porównałem z ESP/950 pod kątem klasy dźwięku: bard
 13. @pablo650 Bardzo dziękuję. To jeszcze w sumie nie koniec prac, bo będzie trzeba się teraz porządnie z nimi osłuchać i tak jak pisałem dorobić lepszej klasy adapter. Prawdopodobnie zrobię sobie też na pewnym etapie customowe poduszki skroniowe z materiału i jeszcze troszkę dopieszczę sobie tor. Słuchawki aktualnie osłuchuję, bo zyskały na wszystkim i mam wrażenie, że dostały konkretnego zastrzyku do jednej z wad, które od dawna w nich diagnozowałem: tendencji do gubienia się w niektórych utworach. Teraz przychodzi im to znacznie trudniej. Większa separacja robi swoje. Nie no, naprawdę jestem me
 14. Nie. 7C są ciepłe. Jak ma być jaśniej/neutralniej to Mackie CR3X albo R1700BT.
 15. Odnośnie K1000, pozwolę sobie pochwalić czymś trochę bardziej osobistym. Do projektu recablingu swoich K1000 zamierzałem się już od wielu miesięcy. Generalnie ideą było, aby: kabel nie był zbyt ciężki, kabel był bardzo solidnie zabezpieczony w zakresie montażu w słuchawkach, nie trzeba było demontować jakiejkolwiek większej ilości elementów, wykorzystać do maksimum konstrukcję słuchawek i nie wprowadzać innych przeróbek, kabel nie posiadał problemu "kleistej gumy" i był bardzo dobrze zabezpieczony zewnętrznie przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami,
 16. Dziękuję za informacje i sugestie. W AC2 wykorzystuję wtyki Acrolinka, nienajgorszej jakości, choć wymagają "okurczkowania". Jeśli natrafię na dobre jakościowo wtyki do TH610, to z miłą chęcią zamówię na próbę. Możliwe że będzie program wypożyczenia za kaucją, ale do takiej ewentualności jeszcze długa droga. Tymczasem kabel zamontowany na sztywno w K1000 - opis w Fanklubie AKG. Czyli nie trzeba węży ogrodowych, aby coś świetnie zagrało .
 17. Teoretycznie tak. W praktyce może być konieczne delikatne docięcie obudów wtyków, jeśli okaże się, że te nie dochodzą.
 18. Mi na rowerze nie wypadają, ale to jest uwarunkowane cechami anatomicznymi i potliwością kanałów. Jednej osobie może dany model słuchawek wypadać, innej nie. Znam opisy osób którym te same słuchawki potrafiły trzymać się super i wypadać co rusz. Do CK3TW pasują S400, T400 i T500. Dwa ostatnie modele mam u siebie prywatnie w razie czego: https://forum.audiofanatyk.pl/topic/5938-s-pianki-comply-pojedyncze-pary-t100sm-t400-tx400-t500l-smartcore/ Generalnie T400 są mniejsze, więc lepiej sprawdzają się w temacie domykania etui.
 19. Dziękuję. Kabel na całe szczęście nie został przygotowany w próżnię i jako sztuka dla sztuki, a zrodzony z konkretnej potrzeby i będzie od tej pory stałym elementem toru testowo-odsłuchowego na blogu. Nie słyszałem jeszcze interkonektu który zagrałby mi w taki sposób i w tej chwili żałuję, że moja IA100PP ma tylko gniazda RCA. Ale traktuję to też jako motywację do zabawy w podobny model z tej serii w wariancie RCA. Przygotowany interkonekt jest z serii wyższej o oczko niż czarny kabel do IEM który prezentowałem wcześniej. Jest przedstawicielem jednej z trzech mieszanek (czysta miedź) jakie ser
 20. Wreszcie udało mi się opracować do końca swoje XLRy. Interkonekty sześciożyłowe, nietypowo zaplatane (moja własna inwencja, po kilkunastu testach różnych sposobów ich stworzenia). Podwójny oplot (płaszcz wewn. z nylonu (tu: niebieski) + zewn. syntetyk w kolorze czarnym, pod kolor wtyków), podwójne splittery z ciemnego drewna bukowego z samodzielnym grawerem, wtyki złocone Furutecha, znaczniki kanału prawego. Kabel podzielony jest na 3 sekcje: dwie skrajne dla wtyków męskiego i żeńskiego oraz odcinek środkowy. Każda sekcja ma różny poziom napięcia oplotów i
 21. Albo wybrać słuchawki z dłuższym kablem. Na blogu i w polecanych są np. RX700.
 22. Niestety szuka Pan bardzo budżetowego kabla, którego wybór jest w zasadzie bez znaczenia. I tak gra to tak samo, i tak się zepsuje. Zajmuję się wytwarzaniem własnego kablowania co prawda, ale zapłaci Pan za nie ponad połowę kwoty za jaką planuje zakupić Pan słuchawki. Stacjonarnie w ME dostanie Pan takiej samej jakości kable jak w morelach. Encore są bardzo ciepłymi słuchawkami i tam wymagane są jaśniejsze kable lub przedłużacze.
 23. Nie są to kable godne jakiegokolwiek polecenia. Zwykła awaryjna chińszczyzna.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...