Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,969
 • Joined

 • Days Won

  645

Everything posted by EvilKillaruna

 1. Poduszki do K1000 już były, teraz czas na krótki powrót do tematu odrestaurowania K271 MKII. Przyszły naklejki. Efekty: Nie udało mi się uzyskać efektu "podwójnego dna" jak w oryginałach, a i technika też inna, co wymagało naklejenia ich na oryginalne naklejki, ale nawet z kolorem udało mi się w ciemno trafić. Na tą chwilę wykonane prace: odtworzone naklejki z modelu Made in Austria dobrane nowe wkładki oraz pady welurowe po palowaniu dla większej wygody i większych otworów na ucho ogólne czyszczenie W kolejce na późniejsze terminy
 2. Nie. Barwność nie wynika z podkreślonych skrajów, a z nasycenia dźwięku. K240 są jak na ironię bardziej barwnym modelem niż HD9999, ale to wszystko oscyluje wokół po prostu pewnej nomenklatury i sprowadza się do nadrzędnej obserwacji, że preferuje Pan dźwięk kompletnie inny niż ten ze współczesnych K240. Wzajemnie się to nie wyklucza. Jeśli jasność HD9999 nie przeszkadza, to może DT880 lub DT990. Z wirelessów może DSR9BT, ale przekraczają one próg cenowy, więc może M50xBT. Ponieważ K240 jak pisałem są bardzo kapryśne na materiały eksploatacyjne, zaś ja sam posiadam wersję Made in A
 3. Nie. To słuchawki bezprzewodowe, nie wymagające wzmacniacza. "Meliconi HP Digital to zaawansowane słuchawki bezprzewodowe do telewizora. W zestawie ze słuchawkami znajdziemy bazę ładującą."
 4. Bo nie może. Każdy użytkownik ma określoną anatomię i producenci często uśredniają profile padów oraz tworzą je tak, aby te mogły się wstępnie ugnieść pod kształt głowy użytkownika. Tak jest z welurami AKG. Ponieważ mam duże uszy, ich oryginalne welury są dla mnie za małe. A ponieważ mam wrażliwe skronie, to potrafią powodować ból migrenowy. Korzystam z nich jednak dlatego, ze forsownie wygniotłem im większy otwór oraz ugniotłem górę po prostu z nich korzystając dzień w dzień do oporu. Teraz nie mam żadnych problemów i preferuję welury na np. K271 bardziej niż skórki. Dla zwykłego uży
 5. Te pary są bardzo wyczulone na pady i ich rodzaj. K240 dobrze słucha się na skórkach, podczas gdy K271 lepiej sprawdzają się na welurach. Same welury też można modować poprzez palowanie, co poprawia wygodę i jeszcze dodatkowo tonalność. Wkładki także mają znaczenie. Kablem też się coś nie coś nadgania. Suma summarum to słuchawki dla cierpliwych. Na tle HD9999 wszystko jest bezbarwne. Gdyby zamontować na K240 np. stare pady gen 3 których się już nie produkuje, grałyby V-ką jak ISKi.
 6. Finalna wersja projektu padów do K1000 ukończona. Jednocześnie są to pierwsze pady Fanatum jakie ujrzały światło dzienne. Cechy: wariant skóropodobny oraz welurowy 100% DIY ręcznie szyte i klejone łatwy montaż i demontaż gąbka pamięciowa zróżnicowane profile między parami przednią i tylną, jak w oryginałach Choć robi się je wbrew pozorom bardzo trudno i długo, wyszły myślę tak dobrze, że na dniach pojawią się na sklepie jako normalny, regularny produkt. A ten powstać sam w sobie musiał, ponieważ moje oryginalne pod
 7. Jeśli koniecznie coś od Aune to DAC-80 + X7s powinny zmieścić się w budżecie, jeśli używane. Subiektywnie najlepsza jakość dźwięku z tego co słyszałem na własne uszy gdy sprzęt był u mnie.
 8. Na Aliexpress można spotkać wiele kabli i adapterów, które są tworzone kompletnie "z czapy" i nie mają prawa działać z danym modelem słuchawek, lub wprost mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Nie jestem pewien co chce Pan zrobić taką kombinacją, ale raczej nie będzie to możliwe.
 9. Skoro "teoria swoje, praktyka swoje", to proszę powiedzieć jak zamierza Pan podłączyć w kablu słuchawkowym 5-ty pin. A także czy posiada Pan wiarygodne dane pomiarowe, które opisałyby eliminację szumu w interkonektach PW-Audio. Jak również czy wie Pan jak zachowują się niektóre urządzenia po obsadzeniu BAL i SE jednocześnie. Chociażby na przykładzie Aune, bo tam producent opisuje to nawet w instrukcji obsługi. Wydaje mi się bowiem, że rozumiem o co Panu chodzi i co próbuje Pan przekazać, ale sytuacja z interkonektów jest moim zdaniem nie do końca przekładalna na sytuację z odbiornikiem (s
 10. Ale 4.4 ma sam w sobie już GND jako 5-ty pin. Dodatkowo nie powinno mieszać się lub użytkować jednocześnie gniazd SE i BAL. Uziemienie jest też w gniazdach XLR i stosuje się je głównie przy starym sprzęcie stacjonarnym, nie w słuchawkach.
 11. Można prosić o rozwinięcie? Nie mam zielonego pojęcia czy taka gimnastyka jakkolwiek zadziała niestety. Plus za dużo punktów potencjalne degradujących dźwięk.
 12. Witam, Te słuchawki nie mają sterowników, bo ich nie wymagają. Wszystko instaluje się automatycznie. Na swoim Win10 nie miałem problemów z tymi słuchawkami i w recenzji. Jeśli słuchawki nie pokazują, że "połączono: głos - muzyka", to znaczy że słuchawki nie zostały prawidłowo zainicjowane. Może to być kwestia kompatybilności nadajnika ze słuchawkami.
 13. https://www.audiofanatyk.pl/optymalizujemy-i-polepszamy-dzwiek-na-kartach-asus-xonar-essence-st-stx/ Aczkolwiek proszę sprawdzić.
 14. Ale te pyrczenie o którym Pan wspomina też się skądś bierze. Moim zdaniem jest to jakiś problem z podatnością na zakłócenia i kabel "antenuje". Samo pyrczenie i zakłócenia również zaliczają się do jakości. Do droższych kabli absolutnie nie namawiam. Tak naprawdę wybór jest w Pana rękach. Można spróbować z Cordialem, można i spróbować czegoś innego. Choć na pewnym etapie suma tych zakupów okaże sie taka, że wyszedłby jeden normalny droższy kabel.
 15. Sam sobie Pan w tym momencie zaprzeczył. Obraca się Pan w ramach podobnych rozwiązań, więc tak naprawdę jest to obojętne. Nie mam pojęcia jak będzie się to zachowywało w tym przypadku.
 16. W ramach bardzo budżetowych są w porządku, ale nie są neutralne brzmieniowo. Ciepły i matowy dźwięk, lepszy niż popularne Prolinki, ale wciąż. Długość wpływa na dźwięk. Jeśli ma być zachowana jakość przy długości 3 m, to: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-jack-35-mm-wtyk-jack-35-mm-gniazdo/ Tematy łączę, bo pytał Pan już o coś takiego. Nie sądzę aby uzyskał Pan inne odpowiedzi niż poprzednio.
 17. Pytanie czy faktycznie ma on aptX. Widziałem nadajniki tego typu mające spore problemy z poprawnym działaniem. W niektórych przypadkach w ogóle to nie działało i wychodziło to na jaw przy urządzeniach faktycznie zgłaszających na jakim trybie pracują.
 18. Bardzo dziękuję. Ten kabel to model eksperymentalny i nie jest planowany do sprzedaży, bo powstał jako jeden egzemplarz typu "proof of concept" na mój własny użytek. Wykorzystuje do absolutnego maksimum pojemność wtyków i możliwości płynących z gabarytów materiału. Konstrukcja na czystej miedzi, wykończenie w kolorze karminowym w stylu Heimdalla II, splitter z drewna Padouk także kolorystycznie bardzo czerwonego. Niestety buduje się go bardzo trudno, notorycznie używając siły i w reżimie odpowiedniej sekwencji kroków, a po skręceniu jakiekolwiek zmiany oznaczają w praktyce rozbiórkę całego kab
 19. Tak samo ja z XC. Pod K1000 buduję transport cyfrowy, pod kolumny wstawiłem odnogę analogową, a pod XC eksperymentuję z akustyką i kablami.
 20. Nie ma szans na takie bezpośrednie porównanie. Chyba że sam wypożyczysz i podeślesz, bo inaczej to obawiam się że słabo będzie . Natomiast pomiarowo mogę przyłożyć się tu do LCD-4z. Właśnie to jest zaleta pomiarów akustycznych, że można nawet i tą drogą oraz na bazie pamięci/doświadczenia dojść do konkretnych wniosków.
 21. Temat drewna na XC nie jest problemem, a przynajmniej nie będzie nim jeśli uda mi się zakończyć planowany projekt ich modyfikacji. Natomiast co do strawności - XC można modyfikować także i w tym rejonie, w efekcie robiąc z nich słuchawki bliższe umownej referencji. Chyba że ktoś planuje iść konkretnie w muzykalność, wtedy owszem. Jak już powiedziano, szansa jest, ale na tą chwilę nic powiedzieć nie umiem konkretnego. Jeśli byłaby takowa, na pewno porównaniom, pomiarom i opisom nie byłoby końca.
 22. Szkodzi, jeśli: nie robi się przerw (interwały) przesadza z natężeniem dźwięku nie stosuje się podstawowych zasad higieny doprowadza do nadmiernej potliwości i wysokiej temperatury wewnątrz kanałów słuchowych dociska się długotrwale głowę w czułych miejscach aplikuje się słuchawki bardzo głęboko używa słuchawek mających potwierdzony zły wpływ na nasz słuch (przeczulenie na konkretne częstotliwości, użytkowanie mimo bólu głowy itd.) Ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić. Cecha uwarunkowana anatomicznie u każdego użytkownika. Ogólnie można sprób
 23. Oj tam oj tam, kryzys jest i takie tam. Jest promka? Jest promka. Nie ma co drążyć tematu A na poważnie, m.in. dlatego odpuściłem sobie LCD-4.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...