Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Posts

  8,436
 • Joined

 • Days Won

  684

Everything posted by EvilKillaruna

 1. X2HR lepsze. W X3 jest problem z niedoborem basu i nadmiarem sopranu. Kompletna odwrotność poprzednika.
 2. I w budżetówce zdarzają się skarby. https://www.audiofanatyk.pl/test-grupowy-11-sluchawek-dokanalowych-kz-od-120-do-500-zl/ EDIT: uzupełniony opis paru modeli + dodane rekomendacje do najciekawszych egzemplarzy.
 3. Tymczasem wiele osób na nich kończyło zabawę ze słuchawkami i to w kontekście wielokrotnie droższych konkurentów. Znów więc: cena nie jest równa wartości, a ta ustalana jest subiektywnie. Z posiadanej przez Pana serii mam najstarszy wariant, bo HD 580, które również bardzo wysoko sobie cenię i które ostatecznie chyba nawet bardziej bym preferował od HD 560 S i HD 660 S. Kupiłem je używane za ułamek ceny obu modeli.
 4. Price =/= Value. Zwłaszcza w kontekście subiektywnych doznań.
 5. Nie gdy opaska jest już twarda. Zabiegi te są poza tym stosunkowo dyskusyjne.
 6. Opaski w tych modelach reagują z kwaśnym odczynem potu i łoju, który powoduje deformacje materiału w środku opaski. Zamienniki "za dwie dyszki" pochodzą najpewniej od chińskich modeli i niekoniecznie będą pasować (mogą być za duże) jak również mają inną grubość. Zdarza się im pękać na krawędziach i również twardnieć. Problem prawdopodobnie zniknie sam po czasie, gdy gumkonitki trochę się wyrobią. Dobrym pomysłem są materiałowe obicia na pałąk.
 7. Jeśli towar nosi ślady celowego uszkodzenia lub obniżenia jego wartości, oczywiście mamy prawo jako sprzedający do obniżenia kwoty zwracanej przy stosownym tego udokumentowaniu . Natomiast w tej sytuacji oczywiście nikt nawet nie podejrzewałby Pana o to, że produkt przez Pana zakupiony i zwracany miałby jakiekolwiek ślady użytkowania i narażał drugą stronę na stratę. Jeśli nie chce Pan korzystać z możliwości zakupu z opcją zwrotu, wówczas pozostanie jedynie sceptycyzm co do DFR i polowanie albo na układy wymienione przeze mnie, albo używane urządzenia spośród wymienionych. Kości: Sonic Imagery Labs: https://avcorp.pl/product-pol-4719-Sonic-Imagery-Labs-994Enh-Ticha-Dual-DIP8-podwojny-dyskretny-wzmacniacz-operacyjny.html Sparkos: https://avcorp.pl/product-pol-4721-Sparkos-Labs-SS3602-Dual-DIP8-podwojny-dyskretny-wzmacniacz-operacyjny.html LME49990: https://allegro.pl/oferta/lme49990-wzmacniacz-operacyjny-7216412653 z koniecznością dokupienia stolików podwójnych i samodzielnego lutowania. Jako alternatywę mogę polecić tylko https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-operacyjny-lme49720ma-l49720-ma-dual-10790756862 ale to nie jest dokładnie to. Urządzenia: S16: https://allegro.pl/oferta/aune-s-16-dac-dsd-32-384-10704049823 Quattro II: https://www.ebay.pl/itm/221937123868?hash=item33ac7bc21c:g:iBoAAOSwXXVat8j8 HPA-3B: https://allegro.pl/oferta/matrix-m-stage-hpa-3b-wzmacniacz-sluchawkowy-xlr-10680601229
 8. LME49990 lub Sonic Imagery Labs 994Enh to pierwsze co przychodzi mi do głowy. Ew. SS3602. Sam używam OPA2227P, ale nie stroję ST/STX na maksymalną jasność. Aune S16, wymieniony tu Matrix Quadro II, ze wzmacniaczy Matrix M-Stage HPA-3B. Wszystkie trzy nieprodukowane, ale jasne. Tylko że sam producent specjalnie pod NH stworzył tenże układ. Co prawda nie z NH, ale testowałem Reda z NO i było bardzo dobrze. Ma Pan ustawową taką możliwość. Jeśli nie ma się intencji zniszczenia produktu, zwrot jest czymś naturalnym. Sam również prowadzę biznes.
 9. Nie dalej jak wczoraj wrzuciłem na forum zdjęcie zrobionych przez siebie kabli tego typu.
 10. Jeśli uda mi się dokończyć prototyp, to może nawet i prawdziwe drewniane będą możliwe, zarówno na 2CB jaki XC.
 11. Bolec można zmierzyć suwmiarką. Tak samo otwór.
 12. W tej cenie może CK3TW. Sam mam i używam.
 13. Za mało informacji aby cokolwiek doradzić.
 14. Raczej nie zmiana toru a equalizacja jest wymagana. NH są dla fanów ciepłych i ciemnych słuchawek. Można dać jeszcze jaśniejsze kości, jeszcze jaśniejszy wzmacniacz, jaśniejsze kable, rozważać może jakieś modyfikacje, a na koniec dnia i tak stwierdzić, że to nie jest to. Lepiej sprzedać NH, zwłaszcza że kupione zostały w dobrej cenie, dołożyć budżet posiadany i za sumę kupić jakieś inne słuchawki. Jeśli mają być faktycznie jasne, to czasami można upolować w dobrej cenie Sennheisery HD800S, Beyerdynamic T1 v1, AKG K812 PRO itd...
 15. Co chcesz znajdować na ten temat? Po prostu różne są wtyki DC, tak jak różne są wtyki jack. Przykładowo serwer muzyczny 1.0 mam na DC 5.5/2.5, ale Aurium/Converto mam na 5.5/2.1 mm.
 16. Zrobione jakiś czas temu kable DC-DC z wtykami 2.5-2.1 pod Pathosa i nie tylko.
 17. Jeśli mowa o wtykach DC, to one mają różne standardy.
 18. Zależnie od perspektywy będzie to albo plus, albo minus. HD650 przypomnę miały kilka rewizji. Niektóre są jaśniejsze, inne cieplejsze. Do tego lubią się z tego powodu z jaśniejszym sprzętem, okablowaniem i modami. DT990/600 to ich totalne przeciwieństwo. Wyraźnie jaśniejsze również wspominam K612. Także widać ewidentnie że Pana preferencje uciekają w tą jaśniejszą stronę mocy .
 19. Każdy wtyk zbalansowany da się podłączyć pod single-ended, ale wymagana jest odpowiednia przejściówka. W przypadku kabli już z wtykami single-ended nie ma problemu z przedłużką: https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/przedluzacze-i-interkonekty/
 20. https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
 21. 2Qute i Qutest mają umiarkowanie dużą scenę. Chyba nawet Converto ma większą. DAC215 powinien mieć ją większą na tym tle, głównie na szerokość.
 22. @bpiotrow13 Wszystko zależy od topologii. Producenci mogą zrobić urządzenia tak, że większy przekaz jest w sekcji We lub Wy. Choć testowałem przyznam się znacznie więcej układów ze stopniami na układach scalonych niż lampach i tam sytuacja była od 50:50, po większy wpływ stopnia wyjściowego. Dlatego jednocześnie słuszne jest powiedzenie, że wszystko ma wpływ na wszystko. Oczywiście to też zależy jaka to krytyka. Tak samo niezwykłość zależy od tego czy jest na to ogólne przyzwolenie i czy ktoś czuje się z tym dobrze. Jeśli wszelką się tępi, także tą opartą o fakty i konkretne informacje, to jest to działanie ewidentne. Naturalnie każdy chce zarobić i będzie jak rozumiem bronił swojej marki czy sprzętu który oferuje, ale jest to taki rodzaj obrony, że odbywający się zawsze kosztem kogoś lub czegoś. Na ogół kosztem użytkownika i brandu który się reprezentuje. Należy zadać sobie pytanie wtedy, czy jest się skazanym na konkretne rozwiązania, konkretne marki, konkretne sklepy, czy może lepiej jest poszukać sobie alternatywy w czymś innym.
 23. Ale jest, bo panuje powszechne przyzwolenie na bylejakość, brak kontroli i brak powtarzalności. Ale nie tylko. Audeze tępiono za to i tępi się do dziś. Innym markom premium się nie obrywa. Zależy więc chyba to od tego kto sprzedaje. Jak "obcy" to jedziemy z koksem (i prawidłowo). Ale jak "swój" to zamiatamy pod dywan jak tylko się da. Tak właśnie napisałem.
 24. Wielu dystrybutorów tłumaczenia ma podobne. Po prostu ten fakt mnie tu rozbawił. Inpol 2 też jest hybrydą, może chodziło o jedynkę. Tam są jeśli dobrze pamiętam dwa trafa, więc możliwe. Niemniej miałem u siebie różne wzmacniacze, te brumiące i nie. Akurat mój Aurium należy do tych nie. Może więc jest tak jak u Pana z Ayonem. Choć w tej cenie wymagałbym od obu marek nieskazitelności, ponieważ nie podoba mi się popularna ostatnio mentalność "ale za to jak gra" i z automatu wszystkie grzechy mają być wybaczone. x2
 25. Standardowo, oczywiście jednostkowe przypadki, promil wręcz, a tak w ogóle to wszyscy inni też mają problemy, jest Pan przewrażliwiony itd. Nie może, bo nie ma tam transformatora. Sprzęt jest zasilany zasilaczem impulsowym + przetwornicą wewnętrzną. Aurium nie jest pełną lampą, to hybryda . Prędzej miał miejsce problem z przebiciami/pętlą masy.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...