Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  8,306
 • Joined

 • Days Won

  672

EvilKillaruna last won the day on May 7

EvilKillaruna had the most liked content!

Community Reputation

3,953 Excellent

About EvilKillaruna

 • Rank
  I support this message

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Słuchawki (pozostałe)
  AKG K240 MKII / AKG K271 MKII / 1MORE H1707
 • IEMy
  Audeze LCD-i3 / Audio-Technica ATH-CK3TW
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MKII / ASUS Essence STX / AF ST-3200A
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium (6N1P-EW OC)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  ASUS K004 / MuVo TX / iFP-895
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80 Custom by Lucarto Audio
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Lucarto Audio IA100PP Custom
 • Okablowanie i zasilanie
  Lucarto Audio KS300 / Lucarto Audio LPS / własne okablowanie

Recent Profile Visitors

16,362 profile views
 1. Czyli masz po prostu zapalenie ucha. Słuchawki temu bardzo pomogły. Mam znajomego który po zapaleniu ucha nie jest w stanie korzystać z 98% słuchawek i przeszedł niemal w całości na kolumny.
 2. Ale ja mówię o wewnętrznej części. Nie zaszkodziłoby. Miałem tak z dużym korkiem woskowym. Ból odczuwasz od ciśnienia wewnętrznego. Dlatego nie korzystam ze słuchawek dokanałowych poza LCD-i3 i może CK3TW na piankach. Wzmagają i tak dużą produkcję woskowiny. Jeśli korzystasz często z dokanałówek - to dobry moment aby przestać. Sprawdź też czy nie masz problemów od korzystania ze słuchawek zamkniętych. Prawdopodobnie rozwiązaniem będzie regularne czyszczenie środkami tak jak wskazałem, czyli na bazie olejków eterycznych, bo mają dobre właściwości rozpuszczające woskowinę,
 3. Testowałem różne środki i pomógł mi tylko jeden: Otosan. Jedno ucho było u laryngologa, drugie udało mi się perfekcyjnie wyczyścić samodzielnie. Mi chodzi tylko o jedno - jeśli ustalamy sobie jakiś cel w audio, np. drogie słuchawki czy kolumny, to KAŻDY wydatek po drodze będzie hamulcowym. Każdy. Jeśli potrzebujesz, to spoko, jeśli tylko z ciekawości, to tu już sam musisz decydować. Nawet drobne wydatki typu 100, 200 zł potrafią mocno wyhamować dany zakup. Tak samo każde 100-200 zł potrafi go mocno przyspieszyć. Sprzedaj 5 rzeczy zbędnych po te 100-200 zł i masz 500-1000 zł na zakupy.
 4. Na nowe ejple . Nowości nowościami, ale pytanie czy na pewno tego potrzebujesz. A Empyreanów w takim razie to chyba nigdy nie kupisz. Zawsze będzie coś po drodze. Zawsze będzie coś. Znam po sobie z dawnych lat.
 5. Nie wiem, ale wiem, że silver a silver-plated to troszkę inna para kaloszy, a często stosowana w uproszczeniu jako ta pierwsza, także w recenzjach. Inaczej kabel byłby bardzo sztywny i kruszył się przy załamywaniu/zginaniu. Musi być więc w środku jakaś ilość miedzi. Ale ja się nie znam jak coś .
 6. Dla pewnego wyklarowania, pozwolę sobie tylko jeszcze raz podkreślić, że nie są to kable srebrne, tylko srebrzone, prawdopodobnie napylane srebrem, jeśli są bardzo elastyczne. Takie moje 3 grosze niezwiązane bezpośrednio z przedmiotem recenzji.
 7. To złącze nazywa się miniToslink. Wystarczy odpowiednia przejściówka lub kupienie od razu gotowego kabla. Przejściówka kosztuje parę groszy.
 8. Z ukłonami dla @Palpatine, choć proszę brać poprawkę na to, że będzie to recenzja pisana z perspektywy "stacjonarnika", który lubi duże słuchawki. Ale też może to i dobrze, bo taka perspektywa także się być może komuś przyda. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-astellkern-sa700/
 9. Nie, żaden Xonar nie powinien siać zakłóceniami. Jeśli A-S301 miałaby być używana po optyku, tym bardziej spokojnie można instalować Xonara na pokład.
 10. D1 ma wyjście optyczne. Tzw. pisk śmierci. Opisywałem to w specjalnym artykule na blogu: https://www.audiofanatyk.pl/optymalizujemy-i-polepszamy-dzwiek-na-kartach-asus-xonar-essence-st-stx/ Podpowiem, że jest to związane z działaniem karty w trybie miksera windows i nie występuje ani w trybie ASIO, ani po optyku. Nie znam płyty do której podłącza się sprzęt przez micro-USB. Prędzej przez zwykłe pełne USB, ale i tam jest mimo faktu cyfrowego sygnału wiele miejsca do usprawnień. Natomiast DAC ma znaczenie i to na jakich komponentach jest zbudowany, tak samo wzmacniacz. Z ko
 11. Na pewno większe niż Samsung i AKG .
 12. Z kodem bcfriyay wszystko u Wintorego za -50%! (tylko przez 24 h) https://austinwintory.bandcamp.com/
 13. Słuchawek bezprzewodowych nie podłącza się pod żadne karty dźwiękowe. Słuchawki mają w sobie odbiornik, baterię i mikro-wzmacniacz. Karta dźwiękowa to kompletnie inne urządzenie przeznaczone do słuchawek przewodowych.
 14. Tak samo ja z serwerem. Gdy okazało się że wszystko jest już na miejscu i działa, a projekt został ukończony w 100%, teraz jestem na etapie oczekiwania na kości OPA i będę fine-tuningował dźwięk pod przyszłe kolumny oraz pod HD800 właśnie. Ale ma to też swój plus, bo zrobiłem kilka ulepszeń przy okazji, np. nieco inny montaż dysku, zwiększenie porowatości dolnej płyty pod kartą i przygotowanie jej do pracy z kośćmi piętrowymi twin-single. Niestety również nic mi o tym nie wiadomo. Stare powiedzenie, że "lepsze jest wrogiem dobrego" .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...