Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,418
 • Joined

 • Days Won

  586

EvilKillaruna last won the day on August 6

EvilKillaruna had the most liked content!

Community Reputation

3,389 Excellent

About EvilKillaruna

 • Rank
  Nie znam się

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Słuchawki (pozostałe)
  AKG K240 MKII / 1MORE H1707
 • IEMy
  Etymotic HF2 / Audeze LCD-i3
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MKII / ASUS Essence ST/STX
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium (6N1P-EW OC)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Redmi Note 4 MTK (Sandisk 200 GB) + AudioQuest DragonFly Cobalt
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Lucarto Audio IA100PP Custom
 • Okablowanie i zasilanie
  iFi Audio iSilencer 3.0 / Lucarto Audio KS300 / Lucarto Audio LPS / własne okablowanie

Recent Profile Visitors

13,302 profile views
 1. W komentarzach jest już 5500$
 2. @pablo650 Proszę. Tam nikt autorowi nie odpisał, a ja sam nie sprawdzę, więc jeśli działa, to dobra nasza. Ja ze swojej strony będę jedynie podejmował temat konfiguracji Fb2k pod ASIO/DSD w najbliższym czasie. To tematyk które mnie interesują najmocniej nie ukrywam.
 3. @pablo650 Nic nie szkodzi, ja też nie jestem w stanie pomóc i stąd pisałem za siebie. Jak pisałem Tidala nie używam, ale ludzie którzy próbują to robić via Fb2k mówią, że da się. Cytując Boxerfan88 z forum Xtremeplace: Thanks to the post on Tidal's black friday offer, I just signed up for tidal hifi. I wanted to stream through foobar to take advantage of the foobar room correction plugin. Took a bit of research to come up with the setup below. I know by doing this it's no longer bit perfect. Setup: 1. Win10 desktop PC running TIDAL Desktop App + foobar2000. 2. Install VB-CABLE software https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm 3. Install foo_record plugin https://foobar.hyv.fi/?view=foo_record 4. Setup audio path as follows: a. TIDAL Desktop App -> HIFI quality -> VB-Audio Virtual Cable (INPUT) b. VB-Audio Virtual Cable (OUTPUT) -> foo_record plugin (44k1 24bit) -> ASIO USB driver -> DAC Looking for any feedback or suggestions to better optimize the playback. Tidal setting: foo_record setting: Być może zamiast wtyczki VB-Cable dałoby się skorzystać z ASIO4ALL, ale moim zdaniem lepiej trzymać się instrukcji. Jednocześnie drobna korekta do pierwszego postu autora. WASAPI nie jest trybem bit-perfect (ASIO4ALL też nie). To tylko wrapper umożliwiający tryb wyłączności. Generalnie lepszy oczywiście niż tryb DirectSound, ale na dłuższą metę jeśli ma się dobrze zaimplementowane sterowniki ASIO, należy ich używać. Tam faktycznie jakość powinna być konkretna. No i prawdziwe bit-perfect.
 4. @pablo650 Nie chcę siać negatywizmu i niewiary w naszą branżę, ale często wpisuje się rzeczy które są po prostu modne, albo używa się ich bardzo pobieżnie. Również nie posiadam tego programu, może kiedyś przetestuję, ale czuję się bardzo dobrze na Foo i póki nie wyeksploatuję do końca jego możliwości, pewnie nie spróbuję niczego nowego. Przyznam jednak że autentycznie BOJĘ się wspominać o programach czy sprzęcie z którego korzystam, bo użytkownicy mają tendencję do brania tego za najlepsze rozwiązania pod słońcem i tylko dlatego, że korzysta z tego jedna konkretna osoba. Natomiast w recenzjach często funkcjonuje to jako wprost reklama i tyle. Tak samo było z ROONem z na pewnym etapie, ale spooooro widać tego było z różnego rodzaju sprzętem. Wciąż jednak nie rozwiązuje to problemu Tidala. Przepraszam za offtop.
 5. Just Fang Bian things Obejrzałem to wideło i moje wnioski (przepraszam za nocny sceptycyzm): video faktycznie robione skrajnie amatorsko, to ja nie mając żadnego jeszcze doświadczenia bym takie zrobił, a może nawet lepsze, wstyd nawet na zdjęciach widać defekty produkcyjne przy muszlach, wyglądające jak wióry przy krawędzi drewna, poszarpania pady i obicie wyglądają jak z materiału skóropodobnego, a więc rwanie się i pękanie, choć mogę oczywiście się mylić proszę, niech ktoś powie że te uchwyty obicia pałąka nie są z plastiku If anyone gets these I can't wait for the screws to back out like on my HE4xx. Apparently Loctite isn't in their budget... Podsumowując, zostaję przy XC .
 6. Nie są to osoby zawodowo zajmujące się dźwiękiem w pojęciu stricte. Poza tym w tych redakcjach potrafią być achy i ochy na temat sprzętu kosztującego kilka tysięcy, a ścigającego się z kilkunastoletnimi kartami dźwiękowymi na kościach za 40 zł . Dlatego tutaj @Palpatine ma rację w całym swoim poście. Osobiście korzystam od lat z Foobara2000 i nie czuję się osobą w jakikolwiek sposób godną określenia, że pracuję na nim zawodowo i tylko dlatego, że robię to podczas pisania recenzji. Po prostu z niego korzystam . Kończy się recenzja, to Fb2k dalej działa. A i tak uważam że w wielu aspektach nawet nie liznąłem dobrze jego możliwości. Na temat ROONa jest sporo achów przez fakt, że ma spore możliwości jako aplikacja cross-platformowa i nowoczesna. Niestety nie korzystam z Tidala i nie wiem czy cokolwiek może się tu sprawdzić. Pewnie sam temat badałbym od strony Fb2k, ale jestem osobą o innym że tak powiem profilu użytkowym.
 7. Nie testowałem, ale myślę że można spokojnie podłączać. Inna opcja to zastosowanie filtru dolnoprzepustowego generującego stałe obciążenie. Ale adaptacyjny w zupełności moim zdaniem wystarczy. Co ciekawe, może sprawdzić się na takich wzmacniaczach jeszcze lepiej, bo nie tylko zredukuje szum, ale takie wzmacniacze (przynajmniej stereo) z reguły lepiej radzą sobie na wyższych głośnościach i stąd śmielsze możliwości poczynania z pokrętłem mogą mieć dobre dźwiękowo korzyści. Aczkolwiek to tylko teoria.
 8. Z tym że WASAPI nie jest bit-perfect. ASIO jest. Także gra mimo wszystko jest warta świeczki.
 9. Adapter filtrujący IEM-GUARD AL35i 3,5 mm Slim Co to i dlaczego "Inteligentny EarBuddy" - specjalnie dedykowany do IEMów adapter z automatycznym filtrowaniem i wykrywaniem impedancji wyjściowej. W zależności od tego jak dużą impedancję wyjściową ma sprzęt źródłowy, adapter przejmuje jego wartość impedancji i samodzielnie dobiera stopień tłumienia. W teorii im bardziej zabrudzony i sypiący ohmami wzmacniacz, tym lepsze efekty. Adapter jest rekomendowany do źródeł o impedancji wyjściowej wyższej niż 3 Ohm. Podłącza się go między słuchawki i źródło, aby uzyskać dźwięk pozbawiony szumu tła, przebić i bez konieczności ostrożnego obchodzenia się z pokrętłem głośności. Cechy i zalety filtrowanie adaptacyjne - automatyczne filtrowanie i ograniczanie głośności w zależności od impedancji wyjściowej źródła (adaptative load - oznaczony niebieskim pierścieniem) funkcja detekcji impedancji wyjściowej - im większa, tym większa różnica w uzyskiwanej głośności przy tym samym natężeniu bardzo niska impedancja własna - ok. 1,6 Ohma czarne tło - duża redukcja szumu tła urządzenia źródłowego dedykowany do IEMów - zabezpieczenie czułych słuchawek typu IEM przed przewaleniem głośnością lub problemami technicznymi urządzenia źródłowego brak funkcji filtru dolnoprzepustowego - tj. nie ociepla dźwięku, choć może to być dla części osób wadą kompatybilność ze słuchawkami i źródłami TRRS - 1MORE na telefonie poszły bez żadnego problemu gabaryty - wszystko zmieszczone w bardzo kompaktowym pakiecie i w formie wysoce elastycznego adaptera pasujący do etui telefonów i DAPów - podniesiony trzpień wtyku nie zawadza o etui telefonów lub odtwarzaczy przenośnych, o ile nie są bardzo grube Czy to działa? Tak i to naprawdę fajnie muszę przyznać. Adapter testowałem głównie na LCD-i3 oraz Essence STX (10 Ohm) i tam wypada rewelacyjnie - znika szum tła (Essence ma delikatny szumik od TPA6120A2) i powinny też zniknąć przebicia jeśli takowe mamy. Tak samo ładnie działa z Converto MK2 czy telefonem. Prawdopodobnie na telefonie sprawdzi się lepiej niż IEMatch/EarBuddy ze względu na teoretycznie lepszą oszczędność baterii (mniejsza moc wymagana po stronie urządzenia źródłowego). Z kolei na Cobalcie oraz Zen DACu, które mają bardzo niską impedancję wyjściową już wprost z pudełka, efekty są praktycznie pomijalne. Są to jedyne urządzenia które wykazują się takimi właściwościami z tym adapterem. Oznacza to, że adapter nie ma tam skąd "brać" i tu potrzebna będzie najprawdopodobniej wersja stałoobciążeniowa, która możliwe że też się pokaże, jeśli tylko pomieszczę się w tak małych obudowach. Alternatywa to robienie "modułu" na kablu, ale chciałbym tego uniknąć.
 10. Natomiast co do granicy 50 Ohm, to jeśli istnieje, mogę spróbować zaprojektować odpowiednie adaptery.
 11. Nie zauważyłem niestety zmniejszenia VATu na surowce z których wykonuję kable czy stojaki . Sporo podwyżek natomiast, jak np. wtyków, wziąłem na siebie w wielu produktach. Niestety, DIY Audio też cierpli przez obecną sytuację.
 12. Kabel koaksjalny cyfrowy CONNECTOR CX (S/PDIF RCA) Wstępne testy wykazały, że na Essence STX z DSD/ASIO x64 jestem w stanie ścigać się na Pathosie z ich dedykowanymi sterownikami ASIO od M2Tech. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-koaksjalny-cyfrowy-connector-cx-s-pdif-rca/
 13. https://stateazure.bandcamp.com/ - znów wszystko name your price
 14. Ad.1 Nie wiem, nie jestem producentem ani dystrybutorem. Nie posiadam też żadnych danych serwisowych. Wydaje się jednak, patrząc po tym co ludzie piszą, że nadal występuje i nie od razu. 2. nie jest pytaniem. Da radę w zupełności. Zapewne bo księgowi tak zdecydowali.
 15. https://www.x-kom.pl/p/514239-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-orbit.html HyperX Cloud Orbit by Audeze 1400 zł. Dla porównania, Mobius Carbon = 1700 zł w promo na THF.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...