Jump to content

EvilKillaruna

Audiofanatyk
 • Content Count

  7,118
 • Joined

 • Days Won

  561

EvilKillaruna last won the day on May 29

EvilKillaruna had the most liked content!

Community Reputation

3,215 Excellent

About EvilKillaruna

 • Rank
  Dobre audio nie jest złe

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Audeze LCD-XC / Sennheiser HD800
 • Słuchawki (pozostałe)
  AKG K240 MKII / 1MORE H1707
 • IEMy
  Etymotic HF2 / Audeze LCD-i3
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MKII / ASUS Essence STX
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium (6N1P-EW OC)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Redmi Note 4 MTK (Sandisk 200 GB) + AudioQuest DragonFly Cobalt
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Lucarto Audio IA100PP Custom
 • Okablowanie i zasilanie
  iFi Audio iSilencer 3.0 / Lucarto Audio KS300 / Lucarto Audio LPS / własne okablowanie

Recent Profile Visitors

12,091 profile views
 1. Na androidzie nie ma możliwości zastosowania Audeze HQ, także jesteśmy skazani na preset zapamiętany w Cipherze. Aczkolwiek on powinien zapamiętywać ostatnie ustawienie, więc można mu wsadzić inny preset i zapisać, a potem używać z nieOwocowym sprzętem via Anker. Również mam taką nadzieję .
 2. Taki jestem sponsorowany przez Audeze, że muszę od ludzi słuchawki po kątach pożyczać żeby coś napisać. A na poważnie, kłaniam się w pas p. Damianowi i Kacprowi za możliwość nie tylko przetestowania iSine 10 (kapitalne słuchawki, w tych pieniądzach co chodzą to jest steal), ale także sprawdzenia i użytkowania Ciphera v2 na PC. No i efektem tego ponad wszystkim jest obszerny test porównawczy. Wliczając w to: bardzo czytelny podział na konkretne elementy opisowe dla każdej pary słuchawek, wyszczególnione cechy brzmieniowe ogólne, rozpisane cechy brzmieniowe szczegółowe, osobne akapity dla innych sposobów podłączenia słuchawek, dokładne analizy porównawcze, opisy opłacalności i strategii migracji, pomiary porównawcze i korekcyjne. Jest to też od razu suplement dla krótkiego porównania na forum i odpowiedzenie sobie od razu na zagadkę Cipherów. Jedyne czego nie mam to zachowania się i10/i20 na Cipherach v1/v2 oraz ogólnie wrażeń od LCD-i4. https://www.audiofanatyk.pl/porownanie-audeze-isine-10-vs-isine-20-vs-lcd-i3/ Jeszcze raz bardzo dziękuję.
 3. Wrażenia to raczej już w regularnych wątkach na forum . Zaś w temacie wątku foto, przygotowywałem sobie kiedyś to zdjęcie do ava: Tylko boczne światło dzienne.
 4. Tak. Więc okazuje się, że i ja byłem w błędzie, bo zakładałem przy recenzji CBT, że to jest strojenie jak Cv2. A tutaj ktoś zrobił testy na LCD-i3 i okazuje się, że Cv2 gra inaczej niż CBT. Mój sprzęt nie pokaże dokładnie strojenia samego CBT/Cv2, a tylko strojenie wynikowe, ale nawet to da nam pogląd co się dzieje. Pomiar CBT vs stock już wykonywałem dla i3. To się nawet dosyć mocno pokrywa z tym co wyszło komuś na sprzęcie od AP. Tam oczywiście skala jest znacznie bardziej rozrzedzona, u mnie jest zaś skok co 5 dB. EDIT: Odpowiedź znaleziona. Pomiary które wcześniej dawałem są prawidłowe. https://www.audiofanatyk.pl/porownanie-audeze-isine-10-vs-isine-20-vs-lcd-i3/
 5. @Palpatine Vide dyskusja którą miałeś na innym forum, wg moich informacji brzmienie CBT, Cv1, Cv2 jest w każdym z tych przypadków inne. Pomiar wykonywany przez inną osobę: To jest oczywiście do sprawdzenia w praktyce co się tam dzieje, ale patrząc po tym prawdopodobnie wszystko jest strojone niezależnie od siebie. Będę starał się uzyskać na to finalną odpowiedź samodzielnie, co prawda bez użycia czegokolwiek Owocowego, ale przynajmniej będzie dostęp do softu pomiarowego. Jestem niemal pewien, że rezultaty akustyczne uzyskam inne niż na CBT. W sumie na to nawet liczę.
 6. Wigan, Nie sądzę aby obcy ludzie byli w stanie zdiagnozować zdalnie czemu słuchawki nagle przestały grać. Poza tym że nie płynie w nich sygnał. Raczej powinno się uderzyć do sklepu w którym dokonano zakupu, aby ten słuchawki przyjął na serwis.
 7. Witam, Własne okablowanie do takich słuchawek jest na liście rzeczy planowanych spod mojej własnej ręki. Niestety w tej chwili problemem są dla mnie konektory i ich umieszczenie na obecnej konstrukcji (AC3). Na tą chwilę chyba najszybciej będzie napisać do Jakuba na drutmistrz[małpa]gmail.com i zapytać o koszty oraz terminy.
 8. Tylko że byłoby to rozwiązanie niemodularne, jeśli na sztywno do konkretnego kabla, a raczej w jego wtyku. Plus to co mówi @Palpatine - tak działają wszystkie tego typu adaptery robi się (filtr dolnoprzepustowy) i tak samo dzieje się u mnie - część wysokich jest wygładzona, choć ja to odbieram akurat bardzo przyjemnie i naturalnie w ramach Essence STX, którego do takich rzeczy wykorzystuję. Mogę to próbować obejść, ale będzie zajmowało dużo miejsca i rozpasie obudowę, więc uznałem, że dla dobrej synergii po prostu tak to zostawię. Obawiam się że nie będę miał takich możliwości i takiej szansy.
 9. Albo sztucznie zwiększyć impedancję słuchawek bez ruszania impedancji wyjściowej. Przekleństwem Andromed jest to, że to diabelstwo jest bardzo czułe, właściwie na wszystko. Synergia może być bardzo dobra, ale coś im się tam nie spodoba i już całość obrazu przestaje się kleić. Najgorzej, że Andromed na warsztacie nie mam, więc odpowiedni adapter będę starał się stworzyć w oparciu o teorię stosunku konkretnych wartości i posiłkując się znacznie mniej czulszymi, choć wciąż, Etymotic HF2. LCD-i3 raczej będzie wszystko jedno, choć też nie do końca musi tak być.
 10. Niestety Cambridge znam jedynie ze słyszenia opinii trzecich. Wiele osób wskazuje ich sprzęty jako neutralne, dla jednych była to zaleta, dla innych wada. Trochę też obiło mi się o uszy o awaryjności, choć obecnie wielu producentów boryka się z różnymi bolączkami. Zen DAC dopiero niedawno trafił mi na warsztat i tutaj głównie porównuję go z DragonFly Cobalt, którego zakupiłem sobie jakiś czas temu. Ona urządzenia są dźwiękowo do siebie bardzo podobne i dopiero tutaj - z racji posiadania wiedzy na ten temat - mogę z przekonaniem się wypowiedzieć. Przełożenia jednak na porównanie z Cambridge z tego faktu nie mam. Zawsze staram się trzymać, czy to w recenzjach czy na forum, realnych doświadczeń i podejścia empirycznego co do sprzętu. Było, słuchałem, spisało się, mogę się pod tym podpisać. Dlatego też z Cambridge trzeba byłoby poszukać informacji na jego temat, licząc że ktoś nie sili się w nich na kolorowanie rzeczywistości . Osobiście spodziewałbym się zwyczajnego, neutralnego usposobienia. Beyerdynamic natomiast z reguły lubi cieplejszy sprzęt, jako że tam góra jest zazwyczaj rozbudowana i potrafi czasami zmęczyć (czasami nawet bardzo). Także Zen jest dla mnie na tą chwilę przynajmniej jednym z urządzeń bezpiecznych w zakupie dla tych słuchawek.
 11. Jeśli zamierza się Pan tak zwracać do użytkowników to temat zamykamy.
 12. Dziękuję, liczę że Panu również natura nie poskąpiła wdzięku i urody.
 13. Na tym forum staramy się pomagać użytkownikom operując też w dużej mierze na ich samodzielności, ale nie wyręczamy ich ani nie decydujemy za nich. Jeśli takie wypowiedzi jak powyżej uważa Pan za spam nic nie wnoszący do tematu, nie zadając sobie nawet trudu zorientowania się o jakie treści chodzi, to przykro mi, ale to tak nie funkcjonuje. Aby było jasne o czym mówi Nehero w swoim poście:
 14. Tak, to konsekwencja mocnego dampingu w tym trybie. Różnica w woltażu jest zbyt duża. M.in. dlatego pracuję nad własnymi rozwiązaniami w podobny deseń: Co prawda na razie pod duże jacki, bo takich głównie używam, ale i dla Cobalta będę coś szykował w tym zakresie, preferencyjnie właśnie pod Andromedy, ale głównie dla siebie pod i3. Co do jakości wykonania, u mnie korpusy są znacznie lepiej spasowane, nawet niż w recenzji, ale kable to skucha po całości na jakości wykonania. W CA patrząc po zdjęciach jednak lepiej się przykładają. Wygoda - tu akurat właśnie i3 czy może ogólnie te konstrukcje akurat były dla mnie wygodniejsze. Porównywałem na szybko na AVS z moimi i20, ale z Andro musiałbym jednak trochę przysiedzieć nad tym tematem.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...