Jump to content

Thrall

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Thrall

 • Rank
  Nowy
 1. Mały update z mojej strony: kupiłem w końcu FIIO Q5. W połączeniu z moim telefonem działa bez najmniejszego problemu, zarówno po połączeniu przez USB jak i BT. Jakość dźwięku jest po prostu REWELACYJNA Bardzo dziękuję wszystkim, którzy rozwiali moje wątpliwości i pomogli w ogarnięciu tematu. Pozdrawiam
 2. Spróbuję kupić dzisiaj taki kabelek OTG i przetestuję z pendrivem (https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-usb-typ-a-microusb-typ-b?gclid=EAIaIQobChMI97ix0qbH3wIVEuWaCh1RDwoVEAQYBSABEgLIRvD_BwE&gclsrc=aw.ds) Powiedzcie jeszcze, jeżeli zdecydowałbym się kupić inny DAC niż DragonFly, to czy będę mógł go podłączyć na takiej zasadzie: telefon -> kabel OTG microUSB męski - USB żeński -> zwykły kabel USB męski - męski -> DAC? Widzę, że tylko DragonFly ma wejście typu męskiego, cała reszta DAC-ów ma wejścia żeńskie - czy do nich trzeba mieć osobny kabel OTG męski - męski, np. https://www.amazon.com/CableCreation-Compatible-Kindle-Android-Tablet/dp/B01M5GZ3N0?
 3. @Evanduril Na stronie producenta Dragonfly znalazłem informację, że w przypadku urządzeń z Androidem należy sprawdzić aplikacją USB Host Check, czy dane urządzenie wspiera audio over USB - okazuje się, że mój telefon nie zapewnia wsparcia dla tej opcji. Teoretycznie można próbować to zmienić po zrootowaniu Androida, ale raczej nie zrobię tego, nie chcę ryzykować uszkodzeniem telefonu. Wszystko wskazuje na to, że w mojej sytuacji lepszym wyborem będzie jednak zakup przenośnego odtwarzacza.
 4. Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 5, znalazłem w sieci informacje, że powinien wspierać obsługę OTG USB. Czyli taki kabel OTG pozwala ominąć DAC telefonu i wyciąga z niego cyfrowy dźwięk? Czy telefon będzie widział podpięty w taki sposób przenośny DAC, a nie puści muzyki przez głośnik? Rozumiem, że powyższa metoda zadziała z każdym przenośnym DAC/AMP, np. FiiO E10K Olympus 2 czy Creative Sound Blaster E5, nie tylko z DragonFly?
 5. Czyli w przypadku telefonu z wyjściem 3.5 mm przenośny DAC/AMP nie ma zastosowania - dźwięk nie będzie lepszej jakości? Pozostaje zatem zakup przenośnego odtwarzacza. Jak sądzicie, czy słuchawki RHA T20 wykorzystają w pełni potencjał wspomnianych przeze mnie odtwarzaczy Shanling M3s, FIIO X5 III, czy może to jednak "overkill"? W końcu te odtwarzacze są znacznie droższe od słuchawek...
 6. Witam, mam pytanie dotyczące zastosowania przenośnych urządzeń typu DAC/wzmacniacz słuchawkowy. Otóż poszukuję źródła dźwięku do słuchawek RHA T20, które niedawno kupiłem. Początkowo chciałem zastosować połączenie smartfon + ww. przenośny DAC/AMP. Przeglądając jednak dostępne urządzenia nasunęło mi się klika pytań, które nie dają mi spokoju - dlatego zdecydowałem się poprosić w tym miejscu osoby o większej wiedzy o pomoc. Oto moje pytania: jak podłączyć telefon, którego wyjście audio to jack 3.5 mm do przenośnego DAC? Widzę, że wejście do większości tego typu urządzeń to port USB - czy jest sens kupić przejściówkę 3.5 mm - USB i w ten sposób dokonać połączenia? Z tym wiąże się kolejne pytanie - jaki jest sens podawania do DAC sygnału z gniazda 3.5 mm, który jest przecież sygnałem analogowym? Jaką rolę DAC miałby wówczas spełnić? W jaki sposób wpływa on na poprawę jakości dźwięku, który pochodzi z kiepskiego źródła, którym jest mój telefon? Nie do końca rozumiem zasadę działania wspomnianych urządzeń przenośnych i całego toru dźwiękowego, ale na chłopski rozum - w jaki sposób DAC/AMP ma poprawić jakość dźwięku, skoro ten został już okrojony przez kiepski układ dźwiękowy smartfona i wypuszczony w formie analogowej? Powyższe kwestie wywołują siłą rzeczy ostatnie pytanie - czy lepiej jest usiłować poprawić jakość dźwięku ze smartfona przenośnym DAC, czy zdecydować się na zakup dobrego, przenośnego odtwarzacza, np. Shanling M3s, FIIO X5 III, akceptując większy jego koszt? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, rady i sugestie.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...