Jump to content

PeaceGuard

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PeaceGuard

 • Rank
  Nowy
 1. Hej Jemek, No nie przypuszczam, by można to było wziąć za zaletę. Paleta głośności na przykład w ramach danego utworu jest taka, a nie inna z premedytacją. Jeśli wyciszysz cichsze dźwięki, a podgłośnisz głośniejsze, to cała natura oryginalnego dźwięku się rozjedzie. No nic, będę na pewno pamiętał o tej kwestii i prędzej czy później sprawdzę na droższych słuchawkach/DACach, żeby sprawdzić, czy to zjawisko uniwersalne. Byłoby to przykre.
 2. De facto w przypadku wszystkich jest ten sam problem, ale okay, np.: https://www.youtube.com/watch?v=M1sddDHZiTc
 3. Nehero, Jak pewnie zauważyłeś półka cenowa wspomnianych przeze mnie produktów jest znacznie niższa, jednak zastanawia mnie czy przytoczona charakterystyka dotyczy wszystkich DACów, czy też być może jest to coś właściwego jedynie dla tych z niższej półki. Czy byłbyś w stanie sprawdzić na takim przykładzie, do jakiego ja się odwołuję (dajmy na to którekolwiek szeptane [nie soft spoken] nagranie na kanale YT Tinting ASMR), czy głośniej działa Ci sam NightOwl czy NightOwl + Chord Mojo? Tzn. najpierw ustawić taki sam poziom głośności na bazie jakiegoś utworu muzycznego, np. Windows 100% NightOwl = Windows 20% NightOwl + Chord Mojo i potem dla tych samych poziomów sprawdzić jak to wygląda na takim nagraniu ASMR? Jeśli będzie tak samo jak u mnie, to powinno się okazać, że wraz z DACiem jest znacznie ciszej niż bez i nawet przy znacznym zwiększeniu głośności na DAC nadal jest ciszej niż bez niego (choć pewnie DAC na poziomie Chord Mojo jest w stanie w pewnym momencie zwiększy głośność do poziomu powyżej tego bez DACa).
 4. Hej Nehero, Mam na myśli to, że opisana sytuacja ma miejsce w przypadku maksymalnych ustawień głośności czy to na integrze, czy na obu wspomnianych DACach. A więc ustawiam DB lub SMSL M2 na max (w przypadku DB odbywa się to przez ustawienie 100% w regulacji Windows, a przypadku SMSL M2 przez ustawienie maxa na analogowym pokrętle) i wciąż nagrania ASMR YT grają znacznie ciszej niż przy słuchawkach podłączonych na max na integrze. Oczywiście jeśli przejdę z takiego nagrania ASMR na inne wideo, uderzy mnie dźwięk na strasznie wysokim poziomie głośności, tak więc generalnie wzmacnianie ma prawidłowo miejsce, po prostu wydaje się, że im głośniejsze oryginalne nagranie, tym mocniejsze wzmocnienie, a im cichsze oryginalne nagranie, tym mniejsze wzmocnienie, aż do poziomu minusowego, a więc zmniejszenia głośności.
 5. Drodzy forumowicze, Posiadam DACi Dragonfly Black oraz SMSL M2. Testowałem na słuchawkach ISK HD9999, HyperX Cloud Alpha, Snab Euphony AF100, Shure SRH440, Somic V2, Superlux HD669. Wiecie może dlaczego podczas gdy poziom głośności większości dźwięków zostaje przez DACi znacząco zwiększony, to w przypadku określonych cichych dźwięków (np. nagrania ASMR na YT) odtwarzanie jest znacznie cichsze niż na słuchawkach bez DACa? Czy tak jest w przypadku wszystkich DACów, czy może droższe, mocniejsze DACi nie mają tego efektu i potrafią zwiększać głośność także tych najcichszych nagrań? Z góry dzięki za odpowiedzi

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...