Jump to content

andy79

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About andy79

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  LCD-3, Ultrasone Edition 15, T90, DT990Pro.
 • Sprzęt źródłowy
  RME ADI-2, Ayon HA-3.
 • Odtwarzacze
  Ayon CD10.
 • Głośniki / kolumny
  Aktywne Eve Audio SC-407 i Adam A8X.
 • Inny sprzęt
  Rega Planar 6 Ania.
 1. Welurowe pady od Dekoni bardzo fajnie się spasowały. Całą operacja trwała może z 10 min. Welur przyjemny w dotyku, komfortowy. Jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu, czuję, że pójdę za ciosem i wymienię sobie też na nowy pałąk.
 2. Jak dobrze pójdzie dostanę je na początku przyszłego tygodnia, wtedy dam znać..
 3. Zależy od nastroju, ostatnimi czasy w takich i podobnych klimatach czyli ogólnie "jesiennie"😎. John Campbell - Down In The Hole. Peter Green - A Fool No More. Terence Blanchard - Dear Jimi.
 4. Dzięki za info. To teraz mi tylko powiedzcie wybór miedzy eko skórką a tą jagnięcinką 😊 Z doświadczenia nie mam zaufania do eko wynalazków... ale do zagorzałych obrońców praw zwierząt też mi daleko... Cena ta sama. Hmm...🙄
 5. Przy okazji zamówienia na welurowe pady Dekoni pod LCD-3 zaciekawił mnie temat pałąka bo widzę jest takowy dostępny. Może już ktoś nabył i podzieli się swoimi wrażeniami ? Nie ukrywam chodzi głównie o jego wagę i jak się ona ma do tego dostarczanego przy słuchawkach fabrycznie, czy coś tutaj zyskamy... ?
 6. Napędzam je Ayon'em HA-3, a czasem prosto z dac'a RME Adi-2.
 7. Od wczoraj słucham Ultrasone Edition 15. Na forum jestem od niedawna ale od dłuższego czasu związany jestem bardziej z dźwiękiem i techniką studyjną niż branżą hifi. Brzmienie liniowe - naturalne, beż żadnych podkolorowań - to mam głównie na co dzień. Stąd też aktywne monitory studyjne w wbudowanymi końcówkami mocy są odpowiednio zestrojone już na etapie produkcji, aby wszystko zabrzmiało tak jak zostało wypuszczone ze studia po masteringu. Ale szukając swojego brzmienia, będąc ciekawym innego no i w sumie całkiem przypadkiem ( pełno ich w życiu) zakupiłem jakiś czas temu LCD-3 a do nich lampowy wzmacniacz... no i tu zaczęło robić się ciekawie. A teraz znów wracam do dynamików - ale słuchając ich już kiedy są napędzane meshowymi 45' kami. Więc tak na szybko w porównaniu do LCD-3: - w Ultrasone jednak większa scena, dłuższe wybrzmiewanie, w końcu więcej górnych rejestrów - pasma w którym wszystkie smaczki i detale wyłożone są jak na przysłowiowej tacy. Sporo też niespodzianek wyciągniętych na nowo w "regałach" - utworach, które znałem już przecież na pamięć. W tym aspekcie są wręcz chirurgiczne, wychwytują różnice w sposobie realizacji nagrań, nawet ustawienia mikrofonów - jest to bardzo czytelne. Pokazują całą prawdę o nagraniu... -...ale w LCD-3 klimat i holografia jest jedyna w swoim rodzaju, Audeze grają tak jak by w innym wymiarze, zupełnie inaczej ułożona scena, vocal w pierwszym rzędzie. Dlatego też u mnie w sumie zostają i będą świetnym uzupełnieniem 15-stek jako też swego rodzaju narzędzia do codziennej pracy z dźwiękiem. Powoli więc zaczynam rozumieć kolekcjonerów słuchawek, jest podobnie jak mam akurat z samochodami, nie ma jednego do wszystkiego... 😎
 8. Znam Audio Technice ze sprzętu studyjnego, mikrofony mają bardzo dobre, głównie pojemnościowe. W temacie słuchawek zawsze coś mieli... ale recenzowaną konstrukcją wskoczyli z automatu w najwyższą ligę, muszę koniecznie posłuchać, recenzja bardzo zachęcająca.
 9. A nie mówili na stanowisku czy to świeżo wyjęte z pudełka czy już "ograne"... ? Podobno potrzeba im spoooro czasu aby doszły do formy 😉
 10. @Compton słuchałeś tych Ultrasonów Edition 15 ze zdjęcia ? Bo tylko wspomniałeś o Hugo... Pytam bo we wtorek, środę... mają dojechać do mnie w/w i będę robił bezpośrednie porównanie z LCD-3.
 11. W miejscu styku wydziela się ciepło no i najnormalniej z czasem się pocisz.. nie jest to taki pot, że leci ciurkiem 😉 ale pewien dyskomfort jest. Ogólnie brak cyrkulacji powietrza.
 12. Ktokolwiek widział, ktokolwiek miał, słyszał i coś wie... 😊 Mam kilka zestawów lamp 45... i w oparciu właśnie o nie chciałbym zbudować mały system oparty na wysokowydajnych kolumnach. Wersja "baloon" posiada nos'y RCA, za zachodnią granicą mamy dystrybutora... A może, mielibyście jakieś inne propozycje ?
 13. Jest szansa, że w przyszłym tygodniu będą już rozsyłane paczki z zamówionymi akcesoriami ? Osobiście czekam na welurowe pady pod LCD-3, jestem przekonany, że komfort użytkowania zmieni się diametralnie i będzie można dłużej cieszyć się odsłuchem w bardziej komfortowych warunkach. Fabryczne skórkowe nauszniki niestety szybko męczą w kontakcie ze skórą na twarzy. Ciekawe co zmieni się w brzmieniu. LCD-3 znam na wylot więc zapowiada się ciekawie. Poniżej link jak "rozbebeszyć" LCD'ki przy podmianie, może komuś się przyda. https://www.youtube.com/watch?v=9LkaQsxcNSM
 14. Używam Psvane Treasure Mark II 12AU7-T przesiadka z zielonych Sylvani była natychmiast wyraznie odczuwalna w calym paśmie. Lampy maja bardzo dobra opinie wsrod uzytkownikow.
 15. Cześć. Jestem zdecydowany na EPZ-LCD-ELVL pod LCD-3, będzie jeden wolny komplet ? W sklepie nie ma update...

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...