Jump to content

Glue

Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About Glue

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po wypuszczeniu Ciphera BT nabrałem ochoty na pozbawienie kabla moich Sine. Napisałem do Audeze i niestety, ani Sine ani EL8 nie otrzyma takiego upgrade'u. Nawet więcej - te serie nie sa już rozwijane. RIP.
 2. Audeze za 100$ dodaje do iSine system bezprzewodowy. Szczegóły na ich stronach. Świetny pomysł!
 3. Zaczynam się z czasem zastanawiać... Może jakiś kondensator? Podobał mi się tak, że poprosiłem admina, żeby mi drivery na firmowym lapku zainstalował. I zainstalował! Nie była to dramatyczna różnica. Tak jak pytał nowy właściciel - czy ten sprzęt był wygrzany.
 4. Oczywiście, że integra. Użyłem skrótu myślowego. Czy Tidal Master czy FLAC z NASa przez Foobar nie było różnicy. Reveala jeszcze nie było. Albo przyzwyczaiłem się do brzmienia zbyt szybko, albo brzmienie się wyrównało i przestało porywać. A miał być end game. Ja bardzo przepraszam, ale te 3 są nowe w tej cenie? Jeśli tak, to poproszę o namiar. Swoją drogą - czyżby szykowali nową wersję albo wersję closed???
 5. Miałem tego wzmaka. Nigdy magia z pudełka nie uleciała tak szybko jak z Dackarda. Nie wiem, jak to się stało. Po kilku miesiącach stwierdziłem, że to nie to. Kupujący zadzwonił do mnie po 2 tygodniach z pytaniem, czy sprzęt jest wygrzany. Coś mało angażującego.
 6. Mi padł prawy driver po około roku. Audeze dosłało komplet driverów nie tylko w specyfikacji nowszej (2016), ale i z 3 letnią gwarancją producenta. Oczywiście nowe pady. Jakość customer service Audeze jest wzorcowa. Ciekawe jak w HiFiMan.
 7. vs. 20 to przede wszystkim detaliczność, przestrzeń i precyzja. Rozciągnięte pasma. Wrażenie "mogą zagrać wszystko". Puszczałem sobie playlisty do testowania słuchawek i za każdym razem byłem bardzo zadowolony. Ich otwartość to taka niepożądana, ale technicznie niezbędna, cecha. Zabrać je do biura? Do samolotu? Na ulicę? Przecież nie założę ich idąc rower???
 8. Jak to ktoś ładnie napisał: Cypher pełni sprzętową rolę Reveala. Sam słuchałem ich na iPhonie używając Tidala HiFi. Mózg rozwalony. Niestety, wakacje za pasem.
 9. Myślę nad nimi już drugi dzień. Posiadacze LCD-4 i właśnie i4 porównują je jako niezwykle podobne. Jedynie "wygar" basu na LCD4 ma być większy. To najlepsze doki jakie słyszałem w życiu. Nie wiem jak wygląda kwestia kabla Cypher - dla właścicieli iSine jest za 60$, a nie wiem jak to z i4.. Może gratis?
 10. No kurde, a co mówiłem... Za 11 do wyrwania...
 11. Dla osłuchanych. Pojawiło się w paru recenzjach, że to LCD-2F dzięki lepszemu kablowi pozwala na zbliżenie się do poziomu LCD-3. LCD-3 ponoć już nie jest tak podatne na rekabling. Teraz Audeze LCD-3 za 1199$ prosto od producenta kusi jak diabli. Wadą rozwiązania jest konieczność wysyłki na adres w USA, ale to jest do obejścia. Pytanie jaki skok jakościowy to by był? To był zawsze dla mnie wzorzec do ostatniego AVS, kiedy słuchane równolegle z F8000 brzmiały jakby membrany były wykonane z tektury. Jeszcze trzy miesiące temu rzuciłbym się na tę ofertę jak Reksio na szynkę. Z drugiej strony LCD-MX4 nigdy nie słyszałem, a są właśne przecione o ... 50%.
 12. Audeze LCD-3 za 1199$ prosto od producenta. No ludzie! Wadą rozwiązania jest konieczność wysyłki na adres w USA. https://www.audeze.com/products/audeze-holiday-special-2018
 13. Jeszcze spróbowałem użyć Reveala przez foobara. I zagrało, jak powinno! Mniejsza ze szczegółami. Reveal + USB działa doskonale. Tyle, że dalej tu czegoś nie rozumiem. Czyżby audio z PC (USB i optyk) było tak niskiej jakości i trzeba używać poprawiaczy?
 14. Może ktoś to rozumie... Posiadam wspaniały w moich oczach i uszach Questyle 600i. Standardowo karmiony z optycznego wyjścia AK320 daje fenomenalny efekt. Dobry przez 6,3mm, a po balansie to sam miód. Mięsiście, żywo, z wykopem. Do komputera używam NADa połączonego przez USB, który napędza kolumny. Jeżeli potrzeba, to podłączam się przez małą dziurkę do wyjścia słuchawkowego NADa. Bez rewelacji, ale do Call of Duty ok. Wpadłem na pomysł, aby Questyle'a też połączyć przez USB. Miałem w pamięci dość przymulające wrażenie z przeszłości. Ale tym razem z driverami i ... bez zmian. Gra, ale bez szału. Poprawnie, tonacja się bardzo wygładza. Robi się tak studyjnie. Taka korekcja na zero. Pomyślałem, że skoro tak dobrze gra przez optyka z AK, to przecież optyk z PC da ten sam efekt. TIDAL Master, kabel Oehlbach i łączymy. Ups. Jakość identyczna jak przez USB. Ruszam heblem i przełączam źródła optyk i USB - jest identycznie. Jeżeli dobrze rozumiem, to po kablu optycznym przechodzi dźwięk cyfrowy i jest DACowany przez urządzenie na końcu kabla optycznego i potem wzmocniony. Czyżby odtwarzacz muzyczny wysyłał ten strumień w bardziej uporządkowany sposób? Kabel w AK jest za złotych 13, a w PC za ponad 100. Spróbowałem jeszcze połączyć 3,5mm wyjście analogowe z AK przez markowe RCA do Questyle'a. I tu było najgorzej. Cicho, nieszczegółowo. Po prostu słabo. Jest tu parę spraw na raz, ale może ktoś z Forumowiczów podzieli się swoją wiedzą lub przypuszczeniami.
 15. Zakładając, że porównujemy cenę retail do retail to z cłem nawet 5 czy 9% i VATem 23% to daje naprawdę suty zarobek. A przecież polski dystrybutor nie kupuje tego sprzętu w sklepie internetowym WOO, które samo narzuca 30-40%. To nie są absolutnie żadne zarzuty czy oskarżenia o złodziejstwo, tylko takie smutne stwierdzenie rzeczywistości. Choć z drugiej strony wielu dystrybutorów produktów markowych, czy też powszechnie dostępnych dostosowało się do sugerowanych cen sprzedaży i cena np. Audeze nie odstaje od ceny US czy EU. I to jest fajne. I to się chwali. I nie trzeba przeszukiwać odmętów internetu i ściągać pokątnie skomplikowanego sprzętu. Podobnie Pathos. Ja to lubię. A niektóre sprzęty jak Questyle jest w Polsce tańszy, niż poza Polską. Podobnie Astell.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...