Jump to content

Ellu

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Ellu

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uważam, że do takiej muzyki potrzeba czegoś, co jest mniej detaliczne, ma ciemniejszą górę, bo inaczej talerze perki mocno się wrzynają w głowę i nie jest to przyjemne. Zależy też od produkcji danego albumu. Np. ostatni album Tool jest wyprodukowany gładko i nie piłuje uszu, jednak np. Threshold - Psychedelicatessen już potrafi być dosyć nieprzyjemny z uwagi na górę. Metropolis pt.2 od DT podobnie. Przynajmniej ja tak odczuwam po podłączeniu msr7 pod sabaja DA3, możliwe że z DFB to nabrałoby trochę ogłady i mocy na środku, chociaż pewnie kosztem sceny i detalu. Ja bym polecił w tym przedziale cenowym to co i poprzednicy - ATH-PDG1 no i Sennheisery Momentum m2 AEG. Dobre by mogły być też Beyerdynamic DT150, ale one mają już swoje wymagania napędowe.
 2. Powinien pasować do obu, chociaż nie wiem jaki lubisz typ grania, generalnie może być troche cieplej niż w redzie.
 3. @FreeQ do jakich konkretnie słuchawek byś używał tego sabaja?
 4. Sabaj DA3 do laptopa ok, do telefonu nie, bo prądu żre, więc nie jest do końca mobilny. Można też spróbować Sabaj DA2. Jeśli chodzi o różnicę między Sabajem DA3 i redem, to sabaj jest nieco ciemniejszy na górze, ogólnie brzmi neutralnie, scenę ma dobrą i okrągłą.
 5. No nie tylko mojego, koledzy wyżej niejako potwierdzili to co napisałem. No i podobnie jak autor tematu słucham sporo rocka i metalu progresywnego, potwierdzam też to o czym pisze @jurcio6 , że bardzo słychać gorszą produkcję na msrach, zwłaszcza taką, gdzie jest wyeksponowana szeleszcząca, słabej jakości góra. Rozumiem jednak Twój tok myślenia i też mimo wszystko uważam, że do metalu mogą być lepsze msr7 niż m50x, acz nie słuchałem tych drugich, kieruję się tylko recenzją i wykresem brzmienia. Jednak od obu tych opcji, jak sam stwierdziles, bedzie wiele lepszych.
 6. Wolałem zacytować, gdyż przedstawiłeś dwie słuchawki, które mają się nadawać do metalu, a mają kompletnie inne brzmienie.
 7. Z tym że msr7 i te finale to zupełnie inne słuchawki - jedne jasne, a drugie ciemne. Mam msr7 i do metalu wolałbym chyba coś ciemniejszego, ewentualnie parować je z muzykalnym źródłem.
 8. Gratulacje zakupu Nie było problemu z napędzeniem superluxów HD330? One mają jednak 150 omów chyba.
 9. Msr7 z welurami będą miały mega jasną i nieprzyjemną górę. Stracą też całkowicie bas. Nie polecam.
 10. beyery DT990 32 ohm, ATH-PDG1, akg k712 lub k702 (te drugie mają mniej basu, lecz wiekszą scenę)
 11. Spróbuj określić jaki dźwięk lubisz (tonalnie) i coś się doradzi. Niestety nie wiem jak brzmią Twoje AKG K514, pewnie to by musiało być coś podobne do tego, ale w wyższym przedziale cenowym. Myślę też, że kilkuminutowy odsłuch może wiele nie powiedzieć o słuchawkach, trzeba posprawdzać je na różnych kawałkach, ciągle wyciągać i wpinać poprzednie itd. Wtedy można zauważyć co się konkretnie zmienia i co nam bardziej podchodzi. Ja po zakupie swoich msr7 po superluxach hd669 też nie czułem jakiegoś "wow", wydawało mi się, że po prostu grają bliżej na średnicy, bez tak mocnego basu i góry, z czasem dopiero odczułem znacznie głębszą scenę, większą detaliczność i mniej takiego "plastikowego" dźwięku, dzwięk po prostu jest wierniejszy niż na superluxach. Msr7 mimo wszystko jednak nie polecam, gdyż one są specyficzne jeśli chodzi o wygodę, lubią sobie zaskrzypieć na szerokim rozsuwie, a góra bez dość ciepłego źródła też może być nieco ostra w niektórych kawałkach, no albo się to lubi, albo się tego nie lubi.
 12. Słyszałem, że są to ad900x, tyle że z mikrofonem.
 13. Z tego co pisał w recenzji Pan Jakub, a także z tego co testował użyktownik @jurcio6 to ATH-PDG1 będą słuchawkami bardzo wygodnymi, detalicznymi i dobrymi scenicznie, obecnie kosztują 699zł, może warto je sprawdzić?
 14. jest recka na blogu K7xx, w skrócie można powiedzieć, że to takie bardziej ocieplone K702, od audio-technic które próbowałeś mają też większe wymagania napędowe

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...