Jump to content

Krzysztof Miś

Użytkownik
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Krzysztof Miś

 1. Tutaj kupowałem: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/mh40-navy.html - w Katowicach.
 2. Ja gorąco polecam Master & Dynamic MH40. Przez dłuższy czas używałem ich stacjonarno-mobilnie.
 3. Można wiedzieć gdzie szanowny forumowicz mariuszryszard zakupił te słuchawki?
 4. Aune E1 to do dnia dzisiejszego najlepsze słuchawki dokanałowe jakie miałem w uszach. Przez dłuższy czas wraz z Audioquest DragonFly Black był to mój podstawowy zestaw mobilny-light (zabierałem go dosłownie wszędzie jak tylko wychodziłem z biura\z domu). Uważam, że wraz tym DAC\iem grają fantastycznie. Zgadzam się też z tymi tipsami co napisano powyżej.
 5. Noszę okulary stale ponad 20 lat i tutaj, moim zdaniem krytyczne są oprawki okularów - metalowe płaskie. Z powodu okularów wyeliminowałem słuchawki nauszne (mam Sennheisery HD 4.40 BT i ucisk jest jednym z powodów, dla których oddałem je synowi). Aspekt komfortu przy okularach jest dla mnie ultra ważny stąd wybór padł na Audioquest NightOwl i Fostex TH610. Oba modele mam na tyle długo, że mogę je, pod kątem komfortu odsłuchu w okularach, polecić w przysłowiowe "ciemno".
 6. Miłośnikom anime polecam: "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" "ONE-PUNCH MAN"
 7. Kolejne zwyczajne zdjęcie mojego fun'owego zestawu używanego przez domowników przy moim głównym komputerze stacjonarnym. Słuchawki zasilane przez AiM SC808 (3 x Burson Supreme Sound V5). Zestaw stanowi równocześnie swoisty poligon, na którym sprawdzam różne rozwiązania.
 8. Kolejne zwyczajne zdjęcie mojego high-end'owego zestawu pierwszego (zestaw drugi mam skonfigurowany z Fostex TH610) - desktopowego. Też po pracy, ale jeszcze nie odwieszony na stojak. Mam nadzieję wymienić dwa połączone szeregowo kable w jeden dedykowany z lokalnego sklepu.
 9. Nie trzeba mieć bogatej wyobraźni, aby poczuć ten dźwięk. Bardzo sugestywne to zdjęcie.
 10. Zwyczajne zdjęcie mojego podstawowego zestawu przenośno-desktopowego. Po pracy.
 11. Mam te słuchawki AKG K240 MKII i słucham w nich muzyki elektronicznej. Jako upgrade jakościowy traktuję ATH MSR7, w których też słucham tego gatunku muzyki i te słuchawki mieszczą się w założonym budżecie. To forum to istna kopalnia wiedzy, także w ramach zadanego pytania i warto skorzystać z wyszukiwarki i polecanych.
 12. Kupiłem w tutejszym sklepie ten kabel AC2 PRO do tych właśnie słuchawek, jak w tytule, kierując się także względami wytrzymałościowymi. Używam go z laptopem, a więc ten kabel jest co i rusz przekładany na różne strony, wyginany i naciągany i mogę zapewnić, że nic się nie dzieje z nim złego i jest daleko bardziej solidnie wykonany od kabla stockowego. Dodatkowo kabel nie skręca się i nie mikrofonuje (tak chyba nazywa się nieprzyjemny efekt odbierany w słuchawkach od uderzania kabla o cokolwiek). Są i inne zalety tego kabla.
 13. Dziękuję za recenzję. Po lekturze obu recenzji słuchawek tego samego producenta czuję u Autora pewne wyważenie opisów i ocen. Dlaczego piszę o tym wrażeniu wyważenia? Ano dlatego, że pewnego czasu skłaniałem się do zakupu słuchawek dynamicznych otwartych i brnąc przez rozmaite recenzje i wideorecenzje dostawałem swoistego oczopląsu gubiąc się w rozeznaniu jaki model tych rodzin "HD" słuchawek Sennheisera dziedziczy jakie cechy po jakim i jaki model stanowi rozwinięcie którego. Jakąś wskazówką jest oczywiście cena, ale na miły Bóg, ta masochistyczna konsekwencja w numeracji kolejnych modeli (prawdziwie niemieckie podejście do tematu) nie ułatwia analizy. Mam nadzieję, że Autor nie poczuje się dotknięty moją oceną owego poczucia wyważenia, ale musiałbym mieć chyba rozrysowany diagram tych rodzin słuchawek, zwłaszcza, że i Massdrop ma swoje edycje, aby móc zadecydować, których z tych słuchawek chciałbym przesłuchać i decydować o zakupie. I jeszcze jedno - czy te słuchawki skrzypią? Na pierwszy rzut oka dla mnie za dużo wrażenia plastikowości.
 14. Dziękuję za recenzję. Przyznam, że odrzuca mnie trochę opisywana "plastikowość" konstrukcji w tej cenie. No a za dokładny opis taniego upgrade'u tych słuchawek poprzez wymianę padów to potencjalni nabywcy tych słuchawek pewnie będą bardzo wdzięczni. Uważam tu Autora za specjalistę w dziedzinie padów.
 15. Damn. W końcu recenzja w starym dobrym stylu Autora - rozbudowana, bogata w porównania, soczyste impresje i barwne opisy! Uderzyło mnie bardzo porównanie z cienką metalową płachtą dociskaną metalowym wybijakiem - bardzo dokładnie trafia ono w moje wyobrażenie. W kolejnej recenzji słuchawek wokółusznych jest poruszana kwestia docisku padów do głowy i pozytywnego wpływu tej operacji na dźwięk. To daje do myślenia o tyle, że nie kojarzę słuchawek, które miałyby regulowany ten "stopień swobody', a przecież producenci walczą o każde rozwiazanie konstrukcyjne, które ma wpływ na odbiór muzyki. Recenzja dla mnie szczególnie cenna, bo słuchawki te znalazły się, za jej przyczyną, nagle w kręgu pozycji mojego przystanku końcowego (obok LCD-XC), jeśli chodzi o słuchawki wysokospecjalizowane w muzyce elektronicznej. Dodatkowo Autor był na tyle uprzejmym, że dokonał bezpośredniego porównania tych dwóch par słuchawek. Na koniec uwaga - w pierwszym akapicie "AP2000Ti to wydaje, zamknięte słuchawki dynamiczne ... ' jest chyba literówka, bo powinno, jak mi się zdaje, być "wydajne'.
 16. Ciekawe. Moim zdaniem taki zakup w ciemno powinien dać raczej bardzo pozytywną niespodziankę patrząc na poziom odniesienia. Piszę to jako nabywca iFi DSD nano Black Label właśnie w opcji w ciemno, ale miałem słuchawki, które odpowiednio zareagowały na takie urządzenie.
 17. Moim zdaniem brak od razu widocznego efektu (czy to na plus czy to na minus) nie jest oczekiwaną/prawidłową sytuacją, a przynajmniej mnie się to nie zdarzyło nigdy. Oczywiście scenariusze mogą być rozmaite od sytuacji odniesienia (zmiana w stosunku do CZEGO?) poprzez kres możliwości słuchawek aż do niepoprawnego działania nowego sprzętu.
 18. Jestem okularnikiem i dla mnie z tego powodu zostały zdyskwalifikowane modele nauszne. Mam słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT, które to są modelem nausznym i jest to jeden z powodów ich nieużywania przeze mnie - słuchawki te mają dość grube i miękkie pady, ale nacisk słuchawek na uszy i ucisk małżowiny usznej na zauszniki okularów jest po jakimś czasie bolesny.
 19. Te słuchawki łapią synergię z neutralnym DAC'iem? Ja w tej chwili łącze je z Bursonem Playmate i uważam, że tym słuchawkom dobrze robi kolor. Na przykład z iFi DSD nano Black Label grały ciut za jasno.
 20. Uważam, że najważniejsza jest droga przez własne doświadczenia. Sugeruję spróbować w pierwszej kolejności posłuchać "jak to gra" bez dodatkowych urządzeń, bo być może nic nie będzie brakowało. Ja się też tak kulałem przez jakiś czas, ale kupiłem Audioquest DragonFly Black i byłem zdumiony różnicą. Używany Black to poniżej 200 zł, a nowy poniżej 300 zł.
 21. Dzięki za podzielenie się wrażeniami. " ... SR50BT wchodzi w ekstraklasę patoinżynierii ... " - jestem znokautowany tym określeniem ?
 22. Tak, są tańsze adaptery, np.: iFi Audio EarBuddy (https://www.audiofanatyk.pl/przeglad-akcesoriow-i-filtrow-ifi-audio-czyli-czy-filtracja-ma-znaczenie/). Na pewno można gdzieś kupić używany.
 23. Jako przystanek końcowy polecam: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-slim-jack-35-mm/ Ale w sklepie jest też wersja kątowa oraz rozwiązania innych producentów.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...