Jump to content

Krzysztof Miś

Użytkownik
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krzysztof Miś last won the day on March 9 2020

Krzysztof Miś had the most liked content!

Community Reputation

61 Good

About Krzysztof Miś

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kupiłem w tutejszym sklepie ten kabel AC2 PRO do tych właśnie słuchawek, jak w tytule, kierując się także względami wytrzymałościowymi. Używam go z laptopem, a więc ten kabel jest co i rusz przekładany na różne strony, wyginany i naciągany i mogę zapewnić, że nic się nie dzieje z nim złego i jest daleko bardziej solidnie wykonany od kabla stockowego. Dodatkowo kabel nie skręca się i nie mikrofonuje (tak chyba nazywa się nieprzyjemny efekt odbierany w słuchawkach od uderzania kabla o cokolwiek). Są i inne zalety tego kabla.
 2. Dziękuję za recenzję. Po lekturze obu recenzji słuchawek tego samego producenta czuję u Autora pewne wyważenie opisów i ocen. Dlaczego piszę o tym wrażeniu wyważenia? Ano dlatego, że pewnego czasu skłaniałem się do zakupu słuchawek dynamicznych otwartych i brnąc przez rozmaite recenzje i wideorecenzje dostawałem swoistego oczopląsu gubiąc się w rozeznaniu jaki model tych rodzin "HD" słuchawek Sennheisera dziedziczy jakie cechy po jakim i jaki model stanowi rozwinięcie którego. Jakąś wskazówką jest oczywiście cena, ale na miły Bóg, ta masochistyczna konsekwencja w numeracji kolejnych modeli (
 3. Dziękuję za recenzję. Przyznam, że odrzuca mnie trochę opisywana "plastikowość" konstrukcji w tej cenie. No a za dokładny opis taniego upgrade'u tych słuchawek poprzez wymianę padów to potencjalni nabywcy tych słuchawek pewnie będą bardzo wdzięczni. Uważam tu Autora za specjalistę w dziedzinie padów.
 4. Damn. W końcu recenzja w starym dobrym stylu Autora - rozbudowana, bogata w porównania, soczyste impresje i barwne opisy! Uderzyło mnie bardzo porównanie z cienką metalową płachtą dociskaną metalowym wybijakiem - bardzo dokładnie trafia ono w moje wyobrażenie. W kolejnej recenzji słuchawek wokółusznych jest poruszana kwestia docisku padów do głowy i pozytywnego wpływu tej operacji na dźwięk. To daje do myślenia o tyle, że nie kojarzę słuchawek, które miałyby regulowany ten "stopień swobody', a przecież producenci walczą o każde rozwiazanie konstrukcyjne, które ma wpływ na odbiór muzyki.
 5. Ciekawe. Moim zdaniem taki zakup w ciemno powinien dać raczej bardzo pozytywną niespodziankę patrząc na poziom odniesienia. Piszę to jako nabywca iFi DSD nano Black Label właśnie w opcji w ciemno, ale miałem słuchawki, które odpowiednio zareagowały na takie urządzenie.
 6. Moim zdaniem brak od razu widocznego efektu (czy to na plus czy to na minus) nie jest oczekiwaną/prawidłową sytuacją, a przynajmniej mnie się to nie zdarzyło nigdy. Oczywiście scenariusze mogą być rozmaite od sytuacji odniesienia (zmiana w stosunku do CZEGO?) poprzez kres możliwości słuchawek aż do niepoprawnego działania nowego sprzętu.
 7. Jestem okularnikiem i dla mnie z tego powodu zostały zdyskwalifikowane modele nauszne. Mam słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT, które to są modelem nausznym i jest to jeden z powodów ich nieużywania przeze mnie - słuchawki te mają dość grube i miękkie pady, ale nacisk słuchawek na uszy i ucisk małżowiny usznej na zauszniki okularów jest po jakimś czasie bolesny.
 8. Te słuchawki łapią synergię z neutralnym DAC'iem? Ja w tej chwili łącze je z Bursonem Playmate i uważam, że tym słuchawkom dobrze robi kolor. Na przykład z iFi DSD nano Black Label grały ciut za jasno.
 9. Uważam, że najważniejsza jest droga przez własne doświadczenia. Sugeruję spróbować w pierwszej kolejności posłuchać "jak to gra" bez dodatkowych urządzeń, bo być może nic nie będzie brakowało. Ja się też tak kulałem przez jakiś czas, ale kupiłem Audioquest DragonFly Black i byłem zdumiony różnicą. Używany Black to poniżej 200 zł, a nowy poniżej 300 zł.
 10. Dzięki za podzielenie się wrażeniami. " ... SR50BT wchodzi w ekstraklasę patoinżynierii ... " - jestem znokautowany tym określeniem
 11. Tak, są tańsze adaptery, np.: iFi Audio EarBuddy (https://www.audiofanatyk.pl/przeglad-akcesoriow-i-filtrow-ifi-audio-czyli-czy-filtracja-ma-znaczenie/). Na pewno można gdzieś kupić używany.
 12. Jako przystanek końcowy polecam: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-slim-jack-35-mm/ Ale w sklepie jest też wersja kątowa oraz rozwiązania innych producentów.
 13. Głęboko nie zgadzam się z takimi radykalnymi określeniami, ponieważ nadal pozostajemy mniej więcej w wymaganym przedziale cenowym. W żadnym wypadku nie nazwałbym słuchawek ISK HD9999 "zabawkami", bo nie daleko szukając, stanowiły one kamień milowy na mojej drodze w poznawaniu i wdrażaniu się w świat słuchawek i jestem przekonany, że wiele osób tymi słuchawkami jest zachwycona (vide: proszę spojrzeć na jakim modelu są one wzorowane). Bardzo wiele osób na tym forum ma słuchawki nawet z kilka\kilkanaście tysięcy złotych i przy takim podejściu wiele zapytań o słuchawki z przedziału 300 - 400
 14. Najbardziej uniwersalne słuchawki, które mam lub miałem to słuchawki ATH-MSR7 (mam) i ich uniwersalność zasadza się dla mnie na dużej przyjemności ze słuchania różnych gatunków muzyki (w zasadzie nie słucham jednak klasyki i jazzu). Najbardziej jednak cenię sobie "wąską specjalizację" i jeśli miałbym kiedyś zostać posiadaczem kilku/kilkunastu par słuchawek to ze względu na ich unikalne cechy, które zachwycają w konkretnym lub konkretnych gatunkach muzyki. Takim zachwytem w gatunku w jakim gustuję - muzyka elektroniczna, są dla mnie wymienione powyżej Audioquest NightOwl, których na p
 15. Najbardziej basowe słuchawki jakie miałem to ISK HD9999.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...