Jump to content

Krzysztof Miś

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About Krzysztof Miś

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Najlepszy zakup: 1. 3 x Burson Supreme Sound V5 do karty Audio In Motion SC808. Uzasadnienie: Bardzo duże zmiany we wszystkich aspektach i dodatkowo zaskakujące elementy synergiczne z używanymi słuchawkami. Ogólnie niezbity dowód, że tego typu modowanie ma sens i nie jest li tylko wymysłem osób piszących recenzje. 2. Audioquest DragonFly Black. Uzasadnienie: Ciężko wycisnąć lepszy stosunek ceny do możliwości. Dla mnie kwintesencja rozsądku w świecie audio. 3. Burson Playmate + 4 x Burson V6 Vivid Dual. Uzasadnienie: Moje pierwsza poważna integra. Zachwyca mnie w połączeniu ze słuchawkami AudioQuest NightOwl.
 2. Użytkuję tę kartę, wprawdzie z wymienionymi wzmacniaczami operacyjnymi, ze słuchawkami ATH-MSR7, które można teraz kupić, jako nowe, w oczekiwanym pułapie cenowym. Słucham głównie muzyki elektronicznej, ale jestem bardzo zadowolony z tego duetu.
 3. Jestem po uważnej lekturze po relacji i przyznam, że mam poważne zagwozdki natury ogólnej. 1. Wysokie prawdopodobieństwo wyniesienia mylnych wrażeń odsłuchowych lub porównawczych z odsłuchów. Nie będę się rozpisywał na temat celu takich imprez, ale zaznaczam, że wiem ogólnie z czym się to je, bo byłem wielokrotnie także po drugiej stronie stoiska wystawcy, ale kompletniej innej branży. Tutaj natomiast ważnym czynnikiem wydają się być wrażenia z odsłuchów, bo to przecież niesamowita gratka móc obcować z taką masą sprzętu audio w jednym miejscu (zaznaczam, że dopuszczam myśl, że end-userzy i zaspokojenie ich oczekiwań nie są najważniejszym elementem takich imprez). W tym punkcie chodzi mi konkretnie o kolumny, bo jakbym był osobą, która chce kupić jakiś zestaw kolumn po wrażeniach wyniesionych z takich imprez to naprawdę bardzo łatwo trafić przysłowiową "kulą w płot". Pytanie czy takie imprezy "już tak mają" (fatalna akustyka stoisk z definicji) czy problemy leżą "w ludziach" (nie sądzę, aby obsługa merytoryczna stoisk była na tak niskim poziomie, bo producent sprzętu mógłby się wściec tu i ówdzie po takich targach)? Zdumiewa mnie to, że nie ma możliwości "posłuchania jak naprawdę grają" kolumn za kilkadziesiąt tysięcy złotych, tym bardziej, że pewnie mnóstwo osób szuka tam inspiracji czy "uzasadnienia biznesowego" dla potencjalnego upgrade'u. W słuchawkach i wszelkiej maści przetwornikach, jak czytam, jest z tym o niebo lepiej. 2. Słabe wykorzystanie okoliczności marketingowych. Tutaj chodzi mi o nasz rodzimy rynek i co tutaj mówić, wykorzystanie potencjału Autora. Na tym forum (oraz wortalu) na pewno przesiaduje dużo osób z branży i trochę nie mieści mi się w głowie, że nikt nie poprosił Autora, jako chodzącą żywą przynętę i autorytet, na swoje stoisko. Być może sprzęt sprzedaje się na pniu, a zainteresowanych raczej trzeba odganiać, ale fakt, że Autor nie jest szerzej znany osobiście osobom z naszego krajowego poletka, uważam za spore zaniedbanie. Ja bym zakręcił się biznesowo i towarzysko tak, abym mógł powiesić na stoisku banner "AUDIOFANATYK.PL - zapraszamy na spotkanie z autorem ... ". Ta relacja, i komentarze do niej, jest bardzo obszerna, i dziękuję za nią. Zachęca do odwiedzania takich imprez z czego kiedyś na pewno skorzystam.
 4. Sęk w tym, że nie wiem czemu. Mój nie współpracował. DF Black się nie wzbudzał. Robiłem wiele z tym telefonem prócz bootloadera (Huawei nie udostępniał już wtedy kodów odblokowujących) i przypuszczam, że mogło to mieć coś wspólnego ze starym Androidem też.
 5. Pytanie czy Redmi 4X będzie współpracował z Dragonfly Black (i ogólnie z DF)? Mój poprzedni telefon Huawei P9 Lite nie wzbudzał DF, a ten Redmi chyba do najnowszych nie należy.
 6. Witam, może warto pogrzebać w Opcje programistyczne\Domyślna konfiguracja USB? Opcje programistyczne włącza się w Ustawienia\O telefonie\Wersja MIUI i siedem tapnięć na wersji (u mnie pokazują się one w System i Urządzenie w Dodatkowe ustawienia).
 7. Dziękuję za bardzo dobrą recenzję. Kolejny volumen na półce Autora ze słuchawkami z serii Audeze i najlepsze pod tym względem systematyczne ujęcie porównawcze całej gamy tych produktów jakie można znaleźć (nie tylko w Internecie). To uporządkowanie pozwala mi na wnioskowanie, że mogą to być najbardziej odstające słuchawki od linii LCD z dość dziwnym dla mnie przeznaczeniem: „Audiofilskie słuchawki gamingowe”. Autor trafnie scharakteryzował gracza, ale cechy tych słuchawek (słuchawki otwarte, ciężkie (wygodne, ale ciężkie), no i drogie) plasują je raczej w kręgu zainteresowania audiofila i to jako taką trochę fanaberię, bo nie sądzę, aby to były dla audiofila słuchawki podstawowe. Zgadzam się, że gracz wydaje krocie na sprzęt, ale pcha go do tego konieczność, a słuchawki dla gracza raczej „mają wszystko co trzeba” w pułapie cenowym o rząd niższej kwocie. Oczywiście „kto bogatemu zabroni”, ale ja gamingowej kariery tym słuchawkom nie wróżę. Przy okazji - jako zagorzały czytelnik, życzyłbym sobie ewolucji recenzji do video-recenzji, bo tak jak teraz są to najlepsze recenzje pisane, to byłyby to jeszcze lepsze materiały wideo, o które naprawdę bardzo trudno, nawet przy tak szeroko dostępnych materiałach na wiodącej platformie YT. Proszę oczywiście nie szukać obcesowości w tym moim "życzeniu", bo Pana teksty czytam z uwagą i czasem po kilka razy.
 8. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów miał okazję dłużej użytkować Audeze LCD-2 Closed Back? Jest recenzja Autora, która stawia te słuchawki w bardzo dobrym świetle, są gdzie nie gdzie zdawkowe wpisy na forum w różnych wątkach (prawie wszystkie w tym, w którym teraz piszę), a w off-topicowym wątku "Subiektywny ranking słuchawek" nikt z doświadczonych użytkowników nie wspomina o nich, choć Audeze LCD-XC zajmują poczesne miejsce. Czy rzeczywiście jest aż tak duża różnica pomiędzy tymi dwoma modelami?
 9. Ten kabel to jakaś świeżynka. Na znanym medium społecznościowym piszą, że w salonie się pojawił ten kabel (ta konkretna długość 3,0 m) za cenę 610 zł. Ja się na pewno nie zdecyduję. Nadal czekam na inne okoliczności (kabel używany, nowy kabel "skręcony" przez Autora). Oszaleję z tym kablem fabrycznym
 10. Panie Jakubie, ubawiłem się "po pachy" czytając tę recenzję i piszę to na poważnie, bo kilka razy parsknąłem śmiechem. Uważam, że takie recenzje są bardzo cenne, bo na co dzień wortale branżowe oraz periodyki o tematyce audio, recenzują prawie wszystko pozytywnie lub bardzo pozytywnie, co od razu moze kojarzyć się negatywnie że sponsoringiem (mnie się nie kojarzy negatywnie, bo staram się podchodzić do tej pasji z rozsądkiem) lub z celowym unikaniem krytyki, co jest nieuczciwe. Za tego typu recenzje powinniśmy "całować Pana po rękach", bo dla mnie te słuchawki ocierają się o jakąś formę oszustwa, a znając Pana renomę, ktoś być może uniknie straty czasu i pieniędzy.
 11. Na razie doświadczenie podpowiada mi, aby ogłoszenie przez jakiś czas wisiało na tablicy. Jeśli nikt się nie zgłosi to poczekam aż Pan Jakub "złoży się do strzału" i oferuję się jako potencjalne źródło tych słuchawek do wypożyczenia.
 12. Mam nadzieję, że rozgorzała dyskusja nie przepędzi mi potencjalnych sprzedających 🙂

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...