Jump to content

Krzysztof Miś

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About Krzysztof Miś

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na razie doświadczenie podpowiada mi, aby ogłoszenie przez jakiś czas wisiało na tablicy. Jeśli nikt się nie zgłosi to poczekam aż Pan Jakub "złoży się do strzału" i oferuję się jako potencjalne źródło tych słuchawek do wypożyczenia.
 2. Mam nadzieję, że rozgorzała dyskusja nie przepędzi mi potencjalnych sprzedających
 3. Dzięki za komentarz. Przedłużacz od Audiofanatyka już nabyłem jakiś czas temu i tylko dlatego toleruję obecny stan rzeczy. Ceny kabli rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy dlatego liczę, że komuś takiego kabla jakimś cudem będzie zbywało lub Audiofanatyk "zlituje" się i taki specyficzny, choć pasujący też do innych słuchawek, spreparuje.
 4. Oczywiście chodzi o zamiennik dla kabla fabrycznego. Długość - 2,5 - 3,0 m.
 5. Może w uzupełnieniu tego tematu. Używam ATH-MSR7 na co dzień w domowym komputerze stacjonarnym w charakterze słuchawek "domowych" (czyt. ja, żona i dzieci). Mam je podpięte do Audio In Motion SC808 i słuchawki te towarzyszyły modowaniu tej karty: wzmacniacze operacyjne fabryczne -> 2x LME49720 + LM4562NA -> 3 x Burson Supreme Sound V5 (każdy stan, prócz ostatniego, to kilka miesięcy użytkowania). W tym ostatnim układzie wzmacniaczy odkrywam te słuchawki na nowo i jestem zdumiony zmianami jakie zaszły w tym tandemie. Moim zdaniem, kombinacja ATH-MSR7 + DragonFly Black, prezentuje tylko część możliwości tych słuchawek (mam też DragonFly Black, używam go mobilnie i tę kombinację również jak najbardziej polecam). Oczywiście to inny pułap cenowy, ale niesamowite połączenie w ramach "DAC do ATH MSR7".
 6. Proszę o przesunięcie do archiwum.
 7. Witam, Mam te Sennheiser'y HD 4.40 BT. Nie słucham na nich muzyki, więc tutaj się nie wypowiem, natomiast zwracam uwagę, że to słuchawki nauszne i jest w nich bardzo ciepło. Akumulatory trzymają ponad 30 h.
 8. Ja BARDZO czekam na kabel do słuchawek Audioquest NightOwl. Zakupiłem u Autora kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo), ale używam go w połączeniu z Audio in Motion SC808 (gra to wszystko wspaniale). Tymczasem natywne połączenie tych słuchawek z moim mobilnym rozwiązaniem (AudioQuest DragonFly Black v1.5 - tutaj boję się wręcz o uszkodzenie portu USB w notebooku) oraz stacjonarno-mobilnym (iFI Audio Nano iDSD Black Label) doprowadza mnie do szewskiej pasji. Jak producent okablowania mógł zaopatrzyć swoje słuchawki w takie niefunkcjonalne rozwiązanie (sztywność i długość kabla). Ale to tak na marginesie, bo BARDZO proszę o zarwanie jeszcze jednej nocki przez Autora i wyczarowanie kabla do Audioquest NightOwl
 9. Gra wspaniale. Jestem na etapie wygrzewania słuchawek AudioQuest NightOwl Carbon na tym urządzeniu i jestem oczarowany. Gratuluję Tobie artykułowanych tu i ówdzie rekomendacji, a sobie zakupu
 10. Dziękuję za odpowiedź. Ad.1. Liczyłem bardzo na to wyjście ze względu na słuchawki Beyerdynamic Byron i mobilny charakter tego urządzenia, bo wyjście Direct daje mi na nich zbyt mocne wzmocnienie. Nie przejmowałbym się tym wcale, gdyby nie problem z balansem w niskich zakresach wzmocnienia (tak do 3% odkręcenia gałki). Ad.2. Nie wiem jakimi drogami chadzają decyzje firmy iFi, ale chyba w trzech urządzeniach tej firmy te filtry są zastosowane i to są urządzenia gdzie liczy się każdy centymetr (małe gabarytowo). Ja bym raczej stawiał na najbardziej użyteczne i flagowe funkcje. No nic. Z tego co widzę to chyba obie technologie nie są stosowane w nowszych urządzeniach. Szkoda, że tak to wygląda, bo jestem i tak pod wrażeniem.
 11. Posiadam to urządzenie już kilka miesięcy i chciałbym zasięgnąć opinii na temat jego dodatkowych funkcjonalności. Zaznaczam, że jestem bardzo zadowolony z zakupu (dziękuję za polecanie tego urządzenia na łamach forum przez @bachankas, bo to on rozbudził moją ciekawość), ale kilku rzeczy nie mogę rozgryźć (przeczytałem czy obejrzałem sporo testów/recenzji, ale przecież wiem co słyszę). 1. Wyjście "iEMatch" jestem rozczarowany bardzo stłumionym dźwiękiem na słuchawkach jak poniżej (sprawdzałem też na innych niskoomowych) - kabel, brak jakiejś optymalizacji sterowników? 2. Przełącznik z tyłu pomiędzy filtracją „Measure” (Linear Phase) a „Listen” (Minimum Phase) - tylko na słuchawkach MH40 słyszę, że jest minimalna różnica, ale nie potrafię określić czy na plus czy minus - ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? Słuchawki: Master&Dynamic MH40 (32 Ohm), AudioQuest NightOwl Carbon (25 Ohm), Beyerdynamic Byron (23 Ohm).
 12. Damn. Właśnie rozpakowałem zamówiony kabel "Kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo)". Nie spodziewałem się takiej fantastycznej jakości w tej cenie. Na dodatek wszystko brandowane "od A do Z". Czuję się mile połechtany w moim zamiłowaniu do cieszących oko rzeczy Czekam zatem teraz aż pojawi się możliwość zamówienia kabla do słuchawek Audioquest NightOwl.
 13. Śledzę bloga już kilka miesięcy i uwagi skierowane przez właściciela tego wzmacniacza iFi pod adresem Pana Jakuba utwierdzają mnie w pewnej obserwacji - Autor bloga, który ma w nazwie "fanatyk", jest jedną z najbardziej racjonalnie myślących osób w swoim podejściu do sprzętu audio.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...