Jump to content

Krzysztof Miś

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About Krzysztof Miś

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panie Jakubie, ubawiłem się "po pachy" czytając tę recenzję i piszę to na poważnie, bo kilka razy parsknąłem śmiechem. Uważam, że takie recenzje są bardzo cenne, bo na co dzień wortale branżowe oraz periodyki o tematyce audio, recenzują prawie wszystko pozytywnie lub bardzo pozytywnie, co od razu moze kojarzyć się negatywnie że sponsoringiem (mnie się nie kojarzy negatywnie, bo staram się podchodzić do tej pasji z rozsądkiem) lub z celowym unikaniem krytyki, co jest nieuczciwe. Za tego typu recenzje powinniśmy "całować Pana po rękach", bo dla mnie te słuchawki ocierają się o jakąś formę oszustwa, a znając Pana renomę, ktoś być może uniknie straty czasu i pieniędzy.
 2. Na razie doświadczenie podpowiada mi, aby ogłoszenie przez jakiś czas wisiało na tablicy. Jeśli nikt się nie zgłosi to poczekam aż Pan Jakub "złoży się do strzału" i oferuję się jako potencjalne źródło tych słuchawek do wypożyczenia.
 3. Mam nadzieję, że rozgorzała dyskusja nie przepędzi mi potencjalnych sprzedających 🙂
 4. Dzięki za komentarz. Przedłużacz od Audiofanatyka już nabyłem jakiś czas temu i tylko dlatego toleruję obecny stan rzeczy. Ceny kabli rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy dlatego liczę, że komuś takiego kabla jakimś cudem będzie zbywało lub Audiofanatyk "zlituje" się i taki specyficzny, choć pasujący też do innych słuchawek, spreparuje.
 5. Oczywiście chodzi o zamiennik dla kabla fabrycznego. Długość - 2,5 - 3,0 m.
 6. Może w uzupełnieniu tego tematu. Używam ATH-MSR7 na co dzień w domowym komputerze stacjonarnym w charakterze słuchawek "domowych" (czyt. ja, żona i dzieci). Mam je podpięte do Audio In Motion SC808 i słuchawki te towarzyszyły modowaniu tej karty: wzmacniacze operacyjne fabryczne -> 2x LME49720 + LM4562NA -> 3 x Burson Supreme Sound V5 (każdy stan, prócz ostatniego, to kilka miesięcy użytkowania). W tym ostatnim układzie wzmacniaczy odkrywam te słuchawki na nowo i jestem zdumiony zmianami jakie zaszły w tym tandemie. Moim zdaniem, kombinacja ATH-MSR7 + DragonFly Black, prezentuje tylko część możliwości tych słuchawek (mam też DragonFly Black, używam go mobilnie i tę kombinację również jak najbardziej polecam). Oczywiście to inny pułap cenowy, ale niesamowite połączenie w ramach "DAC do ATH MSR7".
 7. Proszę o przesunięcie do archiwum.
 8. Witam, Mam te Sennheiser'y HD 4.40 BT. Nie słucham na nich muzyki, więc tutaj się nie wypowiem, natomiast zwracam uwagę, że to słuchawki nauszne i jest w nich bardzo ciepło. Akumulatory trzymają ponad 30 h.
 9. Ja BARDZO czekam na kabel do słuchawek Audioquest NightOwl. Zakupiłem u Autora kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo), ale używam go w połączeniu z Audio in Motion SC808 (gra to wszystko wspaniale). Tymczasem natywne połączenie tych słuchawek z moim mobilnym rozwiązaniem (AudioQuest DragonFly Black v1.5 - tutaj boję się wręcz o uszkodzenie portu USB w notebooku) oraz stacjonarno-mobilnym (iFI Audio Nano iDSD Black Label) doprowadza mnie do szewskiej pasji. Jak producent okablowania mógł zaopatrzyć swoje słuchawki w takie niefunkcjonalne rozwiązanie (sztywność i długość kabla). Ale to tak na marginesie, bo BARDZO proszę o zarwanie jeszcze jednej nocki przez Autora i wyczarowanie kabla do Audioquest NightOwl
 10. Gra wspaniale. Jestem na etapie wygrzewania słuchawek AudioQuest NightOwl Carbon na tym urządzeniu i jestem oczarowany. Gratuluję Tobie artykułowanych tu i ówdzie rekomendacji, a sobie zakupu
 11. Dziękuję za odpowiedź. Ad.1. Liczyłem bardzo na to wyjście ze względu na słuchawki Beyerdynamic Byron i mobilny charakter tego urządzenia, bo wyjście Direct daje mi na nich zbyt mocne wzmocnienie. Nie przejmowałbym się tym wcale, gdyby nie problem z balansem w niskich zakresach wzmocnienia (tak do 3% odkręcenia gałki). Ad.2. Nie wiem jakimi drogami chadzają decyzje firmy iFi, ale chyba w trzech urządzeniach tej firmy te filtry są zastosowane i to są urządzenia gdzie liczy się każdy centymetr (małe gabarytowo). Ja bym raczej stawiał na najbardziej użyteczne i flagowe funkcje. No nic. Z tego co widzę to chyba obie technologie nie są stosowane w nowszych urządzeniach. Szkoda, że tak to wygląda, bo jestem i tak pod wrażeniem.
 12. Posiadam to urządzenie już kilka miesięcy i chciałbym zasięgnąć opinii na temat jego dodatkowych funkcjonalności. Zaznaczam, że jestem bardzo zadowolony z zakupu (dziękuję za polecanie tego urządzenia na łamach forum przez @bachankas, bo to on rozbudził moją ciekawość), ale kilku rzeczy nie mogę rozgryźć (przeczytałem czy obejrzałem sporo testów/recenzji, ale przecież wiem co słyszę). 1. Wyjście "iEMatch" jestem rozczarowany bardzo stłumionym dźwiękiem na słuchawkach jak poniżej (sprawdzałem też na innych niskoomowych) - kabel, brak jakiejś optymalizacji sterowników? 2. Przełącznik z tyłu pomiędzy filtracją „Measure” (Linear Phase) a „Listen” (Minimum Phase) - tylko na słuchawkach MH40 słyszę, że jest minimalna różnica, ale nie potrafię określić czy na plus czy minus - ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? Słuchawki: Master&Dynamic MH40 (32 Ohm), AudioQuest NightOwl Carbon (25 Ohm), Beyerdynamic Byron (23 Ohm).
 13. Damn. Właśnie rozpakowałem zamówiony kabel "Kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo)". Nie spodziewałem się takiej fantastycznej jakości w tej cenie. Na dodatek wszystko brandowane "od A do Z". Czuję się mile połechtany w moim zamiłowaniu do cieszących oko rzeczy Czekam zatem teraz aż pojawi się możliwość zamówienia kabla do słuchawek Audioquest NightOwl.
 14. Śledzę bloga już kilka miesięcy i uwagi skierowane przez właściciela tego wzmacniacza iFi pod adresem Pana Jakuba utwierdzają mnie w pewnej obserwacji - Autor bloga, który ma w nazwie "fanatyk", jest jedną z najbardziej racjonalnie myślących osób w swoim podejściu do sprzętu audio.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...