Jump to content

Krzemien

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Krzemien

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 12/24/1997

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K712 Pro, Bose QC35 II
 • Sprzęt źródłowy
  AiM SC808
 1. Posiadałem k550 mk1 i muszę przyznać, że do tego co napisałeś są praktycznie idealne. Mk2 i mk3 mają na pewno więcej basu, ale dalej fajnie nadadzą się do klasyki i gier. Z wad to mogę powiedzieć, że nowe wersje mają bardziej płytkie pady i zalecałbym ich wymianę (polecam skórzane od Brainwavz). Jeśli chodzi o różnice między mk2 i mk3 to wyczytałem że różnią się tylko odpinanym kablem więc możesz spokojnie brać.
 2. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Ostatecznie wybrałem AKG K712 Pro. W najbliższym czasie udam się do sklepu żeby osłuchać i ostatecznie ocenić słuchawki. Temat uważam za zamknięty.
 3. Po bardzo burzliwych poszukiwaniach zredukowałem ilość interesowanych mnie słuchawek do 3, a mianowicie: AKG K712 Pro (lub 7XX jak będą dostępne), Beyerdynamic DT150 (ponoć bardzo dobrze lubią się z AIMem) no i ostatnie Beyerdynamic DT990E 600 Ohm (do AIM nie lepiej wziąć 250 Ohm?). Monoprice M1060 odrzuciłem, ponieważ dużo złego słyszałem o ich jakości wykonania, a do tego dochodzi brak gwarancji na Polskę. Jeśli chodzi o moje typy, to AKG posiadają dość niską impedancję, a wyczytałem, że do SC808 najlepiej podpinać słuchawki 90 Ohm i wzwyż. W DT150 niepokoi mnie zamknięta konstrukcja,
 4. Witam, Zastanawiam się nad kupnem słuchawek stacjonarnych do muzyki i gier w proporcjach 70/30 odpowiednio. Aktualnie posiadam AKG K550 mk1, a mobilnie używam Bose QC35 II. Brzmienie AKG odpowiada mi, ale jednocześnie trochę mi się znudziły i nie pogardzę czymś nowym. Jako kartę dźwiękową używam AIM SC808. Kwotowo celuje w obszar z tematu, ale jeśli opłaca się nieznacznie dopłacić to też nie zawaham się. Przeglądałem się HiFiMAN HE-400i, AKG K702 i AKG K550 Mk3, ale nie wiem czy AKG jest odpowiednim rozwiązaniem biorąc pod uwagę praktycznie likwidację marki. Dodam jeszcze, że ni
 5. Ok, dziękuje bardzo za pomoc. Skontaktowałem się z serwisem AKG/JBL i napisali, że jedyną opcją jest serwis pogwarancyjny w Katowicach. Jak wrócę z urlopu to będę próbował je wysłać do naprawy (albo może czas na zmianę?).
 6. Paradoksalnie może 1, 2 razy ustawiłem maksymalną głośność na nich. Osłon brak, bo kiedyś odpadły przy wymianie padów. Jak się nie pojawi inna alternatywa, to wyślę do serwisu.
 7. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem pogorszenie się jakości dźwięku w lewej słuchawce AKG K550. Czasami dźwięk był ledwo słyszalny, a czasem było ok, ale wysokie i niskie częstotliwości powodowały trzeszczenie w lewej słuchawce. W poszukiwaniu problemu zdjąłem pady i odkryłem, że membrana na lewej słuchawce jest zdeformowana. Próbowałem rozebrać słuchawkę, ale głośnik jest prawdopodobnie przyklejony do obudowy na stałe. Dlatego mam pytanie, czy jest jakaś łatwa droga do naprawienia tego problemu? Ewentualnie czy zna ktoś jakiś serwis (preferencyjnie koło Wrocławia), który jest w stanie na

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...