Jump to content

-=krystian=-

Użytkownik
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Good

About -=krystian=-

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdaje sobie sprawę że przykład nie jet nie do końca może pasować, mógł być to jakikolwiek wykres, wzór, formuła. Rozumiem również że w dużej mierze przyczyniłem się do tej awantury, ale jeżeli ktoś do tematu zaprzęga jedną z nauk, pisze o tym cały elaborat, włącza do tego twierdzenie że można wyprowadzić wzór na gitarę oraz gazy ustrojowe, po czym część uczestników tego zamieszania twierdzi że niektórych aspektów tej że nauki nie da się wytłumaczyć, obliczyć. Przepraszam jeżeli kogoż uraziłem moimi wpisami, ale proszę mi wierzyć że nie taki miałem zamiar, proszę zrozumieć moje poirytowane, ale jeżeli ktoś stawia tezę na którą nie ma żadnych dowodów, zwłaszcza jeżeli twierdzi że jest to fizyka bądź jakakolwiek dziedzina nauki. Jeszcze raz wszystkich którzy poczuli się urażeni PRZEPRASZAM i Pozdrawiam
 2. @Nehero @Jakub Łopatko Panie Jakubie pozwoliłem sobie użyć grafiki z pańskich pomiarów aby wytłumaczyć entuzjastom teorii grających listew o co chodzi mi w moim pytaniu. Jest to pomiar po zastosowaniu różnych padów do konkretnego modelu słuchawek, jest tam oś x, y i jakiś wykres czyli coś zostało zmierzone. Nie muszę posiadać sprzętu do pomiarów skoro ktoś to zmierzył jest to wiarygodne źródło. "Nie muszę budować piekarni żeby zjeść chleb" Ale mam pomiar i wiem jag go interpretować, wiem czego się spodziewać w dużym przybliżeniu, więc niczego więcej nie oczekuję.
 3. Dlaczego do jasnej cho.........y( przepraszam za moją frustrację ) nikt dla potwierdzenia teorii o grających listwach i kablach sieciowych nie podeprze tego jakimiś pomiarami skoro jet to fizyka, to zapewne jakieś wzory, cyfry, bo jeśli nie da się tego zmierzyć a tylko pozostaje uwierzyć, to w takim przypadku nie jest fizyka a cała teoria nadaje się do działu z Archiwum X.
 4. No dobra. W wielu recenzjach z testów czy to słuchawek czy kabli transmisyjnych Pan Jakub oprócz oceny subiektywnej z reguły zamieszcza wykres z pomiarów czyli "Fizyka" w szerokim pojęciu, i nie rzadko wielu z nasz potrafi z tych wykresów coś wyczytać, czyli da się zmierzyć efekt zastosowania takowych elementów toru. Moje pytanie brzmi jeśli te osławione listwy to też fizyka to czy da się zmierzyć efekt?
 5. @Nehero Nie przypominam sobie żebym pisał o voodoo czy też o nie grających kablach, ale ok może pamięć mnie zawodzi, napisałem tylko że nie bardzo mi się chce wierzyć że listwa może robić takie różnice, wprowadzać takie zmiany. Jeżeli Kogoś uraziłem to przepraszam.
 6. Jestem raczej z tych sceptycznie nastawiony do tego typu opowieści o takich sprzętach (za niski stopień wtajemniczenia). Rozumiem że kable zasilające powinny być porządne, końcówki solidnie zaprawione, bo przecież jest to początek jakiegoś układu elekronicznego który musi działać nie zawodne, ale historia o listwach które poprawiają aż tyle parametrów. Hmmmmm wychodzi na to że całkiem nie potrzebnie się wykosztowałem na lepszą integrę, kabel hybrydowy, lepsze pady do moich LCD-2F, zamiast kupić listwę która ogarnie wszystkie te aspekty te aspekty na których mi zależało czyli lepszy bas, większą scenę oraz holografię. Takie all-ni-one solution.
 7. Witam, wczoraj dotarł do mnie Questyle CMA Twelve.
 8. Witam, dzięki firmie @Audiomagic.pl dotarł dzisiaj w rekordowym tempie od zamówienia, bo po niespełna 20 godzinach kabelek Cayin CS-30TCR USB Type-C to RCA Coaxial Cable .
 9. Witam, dotarł do mnie dzisiaj Cayin N6 MKII, i w zasadzie nie wiem czy nadaje się do tego działu bo to nie zakup a prezent. Przesiadka z Shanling M5S na to cacko.
 10. Witam. Pamiętam że kiedyś kombinowałem przy Msr7 z fizeliną i na pewno udało mi się troszkę załagodzić wysokie tony, stały się bardziej przyjemne ale co do wyższej średnicy to ze względu na czas jaki upłynął kiedy byłem ich posiadaczem nie jestem w stanie przytoczyć różnicy. Z resztą fizelina nie jest jakoś trudno osiągalna nawet w małej mieścinie znajdzie się sklep z materiałami krawieckimi a tam zapewne dostanie Pan fizelinę o różnej gęstości, więc polecam pokombinować. Pozdrawiam.
 11. U mnie dosyć długo gościły AKG K712 pro, lecz w tym rankingu prym wiodą LCD-2F, i wygląda na to że zostaną ze mną dłużej, o ile nie na stałe.
 12. Witam sam używam do moich Rosewood'ów 8 żyłowej hybrydy od FAW, kupiłem ten przewód zachęcony obszerną recenzją Pana Jakuba z testu 6 przewodów do Audeze, według autora jest to najrozsądniejszy wybór do LCD-2F i faktycznie czyni wiele dobrego dla tych słychawek. https://www.audiofanatyk.pl/test-6-kabli-do-sluchawek-audeze/ Nordost LS Blue Heaven podobo nie wiele wnosi do brzmienia względem stockowego przewodu.
 13. No tak ale jak napisał Pan Jakub w jednej z recenzji kabi, jeżeli planuje się kupno takiego drogiego przewodu to warto być przekonanym że słuchawki do których kupujemy kabe zostaną z nami na dłuższy okres.
 14. Pół roku to szmat czasu, bo o ile człowiek będzie pamiętał że zamówił, to może się okazać je już niepotrzebny.
 15. Ja na mój Noir Hybrid HPC czekałem 8 dni.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...