Jump to content

MIR05LAV

Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MIR05LAV last won the day on February 1

MIR05LAV had the most liked content!

Community Reputation

53 Good

About MIR05LAV

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czy piękne zdjęcie, ale wzmacniacz bardzo mi się podoba Burson 3xp
 2. Może burson playmate? Można albo kupić nówkę w wersji basic i potem dokupić sobie opampy, albo polować na używkę v6 - chodzą po ~1800zł.
 3. Hehe, trochę takie wnioski właśnie
 4. Hehe, fakt:) Pierwsza sprawa - to Hugo 1 Hugo jeden przy Bursonie i Sinusie wypadł wg mnie dość.. sucho? Głównie jeśli chodzi o średnicę. Przy Etherach C Flow jego podbicie basu, dodatkowa dynamika i dodatkowe szczegóły bardzo pomagały, ale przy ZMF-ach basu jest odrobinę za dużo i góra robi się, może nie męcząca, ale trochę jakby za bardzo zaznaczona. Dla ZMF-ów najbardziej podobała mi się lampa, choć raczej przy spokojniejszym repertuarze, wokalach(!) , potem Burson (lepiej jako wzmacniacz do każdej muzyki) i dopiero na końcu Hugo. Choć słucham właśnie w tej chwili w pracy i wydaje mi się bardzo dobrze Kwestia bezpośrednich porównań, to nie jest tak, że nie pasuje i w ogóle źle zagrają razem. W porównaniu z playmatem everest góra jest jednak bardziej gładka w hugo. Bądź tu mądry.. Do Lcd-3 zdecydowanie bardziej pasował i w niektórych kawałkach nawet potrafił nam się najbardziej podobać. Nie sposób wybrać tylko jednego zwycięzcę niestety. W dynamicznych utworach było ekstra na hugo a tak sobie na Sinusie. Inna sprawa to, że jeszcze nie ma docelowych lampek
 5. I bardzo dobrze, właściwie pozostaje mi się tylko z powyższym zgodzić Nie ma co szukać nie wiadomo czego Dla mnie wielkim plusem jest to, że ZMF-y wcale dużo nie odstają, bardziej kwestia preferencji czy sygnatury (choć też nie są one tak bardzo rozbieżne). Trzeba zaznaczyć, że słuchaliśmy Eikonów na padach Auteur, które podbijają wyższe rejestry, dają więcej powietrza i troszkę odejmują basu. W takiej konfiguracji mają one trochę więcej góry od trójek, minimalnie mniej wysuniętą średnicę i troszkę więcej basu (głównie sub-basu). Jak @bpiotrow13 pisał, są bardzo zbliżone brzmieniowo na lampie do LCD-3 na CV2, co dla zamkniętych słuchawek jest nie lada wyróżnieniem Nie są wcale ciasne i nie czuć za bardzo ich zamkniętości. Co prawda chór kościelny z pogłosami i echem był oddawany ciut lepiej na LCD, ale znów nie była to jakaś wielka różnica. Utwierdzam się powoli w przekonaniu, że ZMF-y to mój endgame zamknięty. Troszkę szkoda, że nie udało się porównać LCD-3 z Abyssami, ale pewnie będzie jeszcze kiedyś możliwość!
 6. Udało się, dzięki @bpiotrow13! Było co porównywać. Lcd-3 są fantastyczne! ZMF-y też dzielnie się broniły Fajnie było w końcu posłuchać ich na dobrej lampie!
 7. Poprawione, sam się dziwię, że tak napisałem Nie sugerowałem, że słuchawki magnetostatyczne są ciepłe mimo, że XC dynamiki nie brakowało to mimo wszystko wydaje mi się, że słuchawki dynamiczne mają tu lekka przewagę w tej tak zwanej makrodynamice. Przyznam, że nie słuchałem Meze, ani d8000
 8. Nie ma sprawy Ja jestem naprawdę miło zaskoczony, bo to był taki trochę strzał w ciemno jeszcze się nad Z1r zastanawiałem, ale nie słuchałem ich. Wszystko się zgadza, jeśli chodzi o holografię to nie ocenię jeszcze, muszę się bardziej wsłuchać, ale wydaje się, że wszytko jest tam gdzie powinno, separacja bdb. Sporo informacji, tzn chodziło mi o niuanse i mikro-detale, słuchawki wyciągają sporo informacji z nagrania, tu ethery też były świetne. Izolacja jest dobra, nawet przy cichej muzyce zupełnie nie słyszę co żona mówi hehe Wydaje mi się, że bardzo wiernie oddają instrumenty, bez jakiś pogłosów jak owle czy metalicznych wysokich tonów. Choć nie jestem muzykiem, więc to zdanie laika Masa jest na pewno, ale nie przez zbyt ciepły dźwięk, tu chyba dynamiki mają przewagę nad planarami lekką? Ogólnie ZMF są cenione za takie naturalne brzmienie, porządna komora z drewna robi swoje, bioceluloza też coś daje, w denonach też czułem, że to jest ich spory plus (w D5200 i d7000). Kupiłem je przez head-fi, używane, z EU.
 9. Też mi chodziły od jakiegoś roku po głowie, w końcu się zdecydowałem zaryzykować i kupić w ciemno Zastanawiałem się jeszcze nad Atticusem, trochę ciemniejszym, ale trafił się Eikon i teraz wydaje mi się, że to dobra decyzja. Nie napiszę na razie za dużo, bo mam od niedawna a ostatni tydzień choruję sobie w domu i tylko trochę z telefonu moglem posłuchać (lg g7). W pracy mam bursona playmate everest i wydaje się, że całkiem dobrze się zagrywa. Basu nie ma za dużo, raczej punktowy i bardzo nisko schodzacy. Nic nie zalewa. Średnica, jak całe z resztą pasmo bardzo naturalna, brzmi bardzo realnie, ze sporą ilością informacji. Góra na zwykłych padach leciutko z tyłu, ale na Auteur jest jej więcej, tak w sam raz Porównać mogę tylko z Etherami C Flow, i to z pamięci. Eikony są bardziej muzykalne a całe pasmo też mają dość równe, co jest wg mnie sporym osiągnięciem! Bardzo lubiłem ethery, ale brakowało tam lekko emocji i uderzenia, nagłego skoku dźwięku, nie wiem nazwać heh. Scena znacznie lepsza w Eikonach, bardzo mnie zaskoczyła na plus, nie czuć zamknięcia, jest super Tu mi na razie niczego nie brakuje. W pon sprawdzę mam nadzieję na wzmacniaczu otl u @bpiotrow13 i porównam z lcd-3. Bałem się trochę 300 ohmów, ale one głośno grają już z telefonu na Bursonie zdarzyło mi się słuchać na 1/100 na hig gain. Aha, izolacja jest bardzo dobra!
 10. Nie pisałem tu jeszcze ale zdradziłem planary I melduję się z dynamikami, tym razem rozmiar XXL waga kuchenna pokazuje 585g Oto ZMF Eikon padauk.
 11. Zagrają lepiej z Hugo, bo w stosunku do bursona everest jest dynamicznienszy, do tej równości Dian taki zastrzyk muzykalności będzie, wydaje mi się taką kropką nad "i" Tak samo jest z Etherami C Flow, też równe i też lepiej z Hugo.
 12. A ja w poszukiwaniu zamkniętego substytutu Abyssów Diana dotarłem do tego Jak na razie, może nie licząc sceny, są w wielu aspektach podobne, szkoda, że nie mogę bezpośrednio porównać z LCD-XC, ale chyba (dla mnie) jak dotąd najlepsze zamknięte..
 13. Jednak się Pan z nimi rozstał? co w zamian?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...