Jump to content

Flaguun

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Flaguun

 • Rank
  Nowy
 1. Świetnie, dziękuję bardzo. Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.
 2. Takie pytanie - czy do napędzenia LCD-3 wystarczy Aune S6, czy jednak warto się na S7 szarpnąć do kompletu?
 3. Używanych Hifimanów poleanych przez vonBarona nigdzie nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie. Dziś sobie posłuchałem, jak grają Kennerton Vali. Cudne brzmienie, ale cena i wygoda pozostawiają sporo do życzenia. Coś o podobnej sygnaturze brzmieniowej (ciut mniej basu) ale lepszej wygodzie byłoby idealne.
 4. Dziękuję za propozycje. Poczytam o tych słuchawkach i zobaczę, co ludzie o nich piszą. A czy macie jakieś sugestie co do słuchawek dynamicznych o takiej samej sygnaturze brzmieniowej?
 5. Jak w temacie. Z racji tego, że AFO są modelem raczej ciepłym i z lekko wycofaną średnicą, poszukuję otwartych słuchawek w podobnej klasie cenowej - około 4000 zł, ale bardziej eksponujących wokal. Będzie to u mnie grało na Aune S6. Zależy mi jednak, żeby nie grały za mocno górą, bo takie brzmienie dość szybko mnie męczy (słuchałem kiedyś Final Audio VI i kompletnie nie przypadły mi do gustu przez nadmiernie wyeksponowaną górę). Zamknięte Aeony też odpadają, bo brzmią dla mnie jakoś tak cienko. Z tego, co do tej pory czytałem, Hifiman Ananda chyba pasowałyby brzmieniowo. W grę jeszcze wchodzi Focal Clear, choć to już wyższa półka cenowa. Czy jakieś inne modele przychodzą szanownym kolegom jeszcze do głowy? Może coś z oferty Audio-Technica? Wcześniej używałem AD700, które bardzo mi odpowiadały, ale nie wiem, jak obecne modele się mają brzmieniowo do tych starszych.
 6. Czołem! Moje AD700 powoli wybierają się na zasłużoną emeryturę, więc potrzebuję je zastąpić jakimś nowym sprzętem, który dobrze sprawdzi się w grach i muzyce (w tej kolejności). Do muzyki stricte mam inne słuchawki. Z moich dotychczasowych poszukiwań w internecie znalazłem informacje, że AKG K712 Pro są dobrą pozycją do tych zastosowań, ale nie wiem, jakie jeszcze inne modele by się sprawdziły. Grać to u mnie będzie z Aune S6 i chciałbym się w 1000 zł zamknąć. Dobrze by było, żeby charakterystykę brzmieniową miały zbliżoną do AD700 - duża scena, dobre pozycjonowanie, bas raczej precyzyjny niż wszechobecny, wyrazista góra i środek, ale bez nadmiaru, bo słuchawki grające mocno górą mnie męczą. Z góry dzięki za sugestie.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...