Jump to content

pablo650

Bywalec
 • Content Count

  551
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

pablo650 last won the day on March 24

pablo650 had the most liked content!

Community Reputation

275 Excellent

About pablo650

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Jakub Łopatko Z tym kijkiem, to bym był ostrożny, Panie Jakubie, bo może się komuś spodobać. Sam też tak mówię, że kable nie grają, i jest to prawda, bo gra muzyka . Kable przenoszą sygnał elektryczny, nie licząc optyka i to jest ich zadanie, a potem jak już gra urządzenie , to zupełnie inna kwestia. W tym przypadku jedne kable robią to lepiej, a inne gorzej.
 2. @pabloj Sam widzisz jak się wszystko zmienia, a ludzie mówią że nie ma żadnej różnicy.
 3. @Danny_K Jedne i drugie są dobre, sam posiadam LCD-X , ale słuchałem też LCD-XC. Można kupić w dobrej cenie używane X. Ale polecam posłuchać i jednych i drugich zanim się zdecydujesz, bo warto.
 4. Przeczytałem opis i jak dla mnie, jak ktoś opisuje że w integrze układ daca - jest hiendowy, to ściemnia jak nic. Opis jest z punktu sprzedawcy idealny, z punktu prawdy, to typowa ściema, takich świetnych urządzeń są tysiące . Na przykład kable za 250zł z dopiskiem Hiendowy, zasilacze i inne produkty. Trzeba sobie powiedzieć że jest to przetwornik Budżetowy i nic więcej. Zagra zapewne w taką jakością ile jest warty. Dla słuchania muzyki z przyjemnością wystarczy , ale nie możesz liczyć na nie wiadomo co, jak by to było takie cudo za1000, to wszyscy by go już mieli w swoich kolekcjach, ja z resztą też. Druga sprawa jest, to czy Oelbah poprawił sterowniki do systemu Windows. Recenzja, jest też, taka sobie. Wybór, jak zawsze należy do Ciebie . Polecam jednak poszukać w zakładce recenzje- polecane Daci i karty dzwiękowe, oraz w- daci i wzmacniacze, bo jest dużo ciekawych urządzeń w tej cenie.
 5. @pablojTak to działa , aby poprawić jakość dzwięku nie tylko wymieniamy interkonekty, ale wszystko co jest słabe jakościowo i co blokuje tor. Ten Kabel USB, to dobry izolator i czysty przewodnik, oraz zaawansowana konstrukcja, która daje na lepszy dzwięk.
 6. @pabloj Na pierwszym osłuch może się wydawać że jest chudziej, ale, to tylko pozory, lepsza kontrola basu, szybkości i konturowość i plastyczność basu, jest właśnie tym co jest pożądane, zestaw i tak schodzi z basem bardzo nisko, nie ma efektu przelewania się za dużej ilości . Jeżeli podłączysz słuchawki, które schodzą jeszcze niżej z basem, to zobaczysz że jest bardzo dobrze z zejściem i kontrolą . Sztuką jest odtworzyć ścieżkę audio wiernie, tak jak została nagrana, bez pompowania i doenergetyzowania dzwieku. Hiendowe zestawy audio, dla ludzi, którzy nie są osłuchani - często grają za jasno i zbyt chudo na pierwszym odsłuchu, bo nie słyszeli wcześniej takiego dzwięku. Rozdzielczośc dzwięku jest tak wysoka że myślą że jest ostro i jasno. Wymiana kabla miała na celu, zmniejszenia, szumów , podniesienie dynamiki, zwiększenie przestrzeni . Teraz trzeba się osłuchać, bo dzwięk jest inny, od tego do którego się przyzwyczaiłeś.
 7. @pabloj Jedno to Ci mogę powiedzieć, będzie ładniej, a przede wszystkim lepszy dżwięk. @pabloj Wczoraj mnie naszło przepinanie kabli USB, Matrix kontra Wireworld Silver Starlight , i po dwóch godzinach Matrix musiał ustąpić pola lepszej czystości , większej przestrzeni i dynamice , chociaż sam kabel bardzo mi się podobał ,ale Starlight, to już kabel referencyjny, tu liczą sie już detale, smaczki, idealne czarne tło i dynamika mniczym nie hamowana
 8. Jest jeszcze kilka fajnych interkonektów, na rynku w rozsądnych cenach, ale potrafiących zagrać, na wysokim poziomie.
 9. @pabloj Ja wiedziałem że tak będzie, tylko nie chciałem nic mówić, dopasuj jeszcze USB, a wtedy odczujesz jeszcze poprawę.
 10. @pabloj Ten zasilający to Elektra , kawał kabla, i sporo waży, to jest fabryczna konfekcja, a tutaj moja konfekcja na odcinku 3 metrowym, sam zrobiłem , ale wtyki założyłem , od modelu wyższego , też od tego producenta. Nigdy nie miałem problemów z włożeniem wtyków do gniazd, wchodzą ciasno, ale bez problemu , a ta śrubka jest do mocowania osłony wtyku i nie ma związku z wkładaniem wtyczek do gniazda. Sam używam w pracy dokładnie ten model kabla , w domu mam cyfrowy to jest coax, na tej samej wtyczce co Interkonekt i widać go z resztą na zdjęciu, to ten prawy z czerwonym oplotem. @pabloj Czasami są problemy ze zbyt ciasnymi wtykami, ale czasem jest tak że, wtyki są dopasowane i działają poprawnie ,tylko gniazda są przewymiarowane i to się nie dogaduje. ale jest to rzadkość. Mam nadzieję że wszystko zgra z połączeniem. Wygląda jakby to były dwa różne kable , ale to oświetlenie zmieniło kolor na jaśniejszy. Napisz czy udało się podłączyć, i jak to widzisz @Jakub Łopatko Kabel wygląda profesjonalnie, każdy sposób dojścia do doskonałości jest dobry.
 11. @pabloj A to ważna cecha Sam w swoim systemie miałem wypożyczony, ten najdroższy USB od Wireworlda Platinum, i muszę stwierdzć, że grał najlepiej, ale był za drogi i za długi, bo do testów dostałem 2m. Ale to przewodnik z najczystszej miedzi i dziwięk jak marzenie .
 12. Czasami na efekt trzeba poczekać, ale wiem że jak na początku zakup takiego kabla może wydawać się że , po odsłuchach nie widać różnicy, to dodając kolejne zmiany, okazuje się że to zupełnie inny dzwięk, inna przestrzeń i barwa .
 13. @pabloj Pamiętaj że nawet sygnał cyfrowy nie jest wolny od zakłóceń i strat . Nawet w przewodzie optycznym jest to zauważalne . Np. jitter. Zjawisko jittera odnosi się do zniekształceń sygnału cyfrowego. Idealna jego postać to perfekcyjny, prostokątny kształt odzwierciedlający zerojedynkową naturę przebiegów cyfrowych, z pionowymi zboczami i precyzyjnymi punktami taktowania. W rzeczywistości przejścia między stanami nie są idealnie pionowe, synchronizacja czasowa jest zachwiana. Niestaranne połączenia między układami mogą nawet powodować przekłamania w wartości kolejnych bitów. Najczęstszym błędem jest jednak sytuacja, w której sygnał podawany jest w złym punkcie czasu i takie przekłamanie punktu taktowania nazywamy właśnie jitterem. W chwili gdy zniekształcony (podany w złym czasie) sygnał trafia do przetwornika C/A na jego wyjściu, w efekcie konwersji, pojawia się inny od zamierzonego przebieg; nawet dwa identyczne sygnały cyfrowe, różniące się jitterem, mogą generować odmienne sygnały po konwersji. Aby zminimalizować jitter, można przetaktować sygnał umieszczając go w buforach i zasilając dodatkowym zegarem. Można także zadbać o minimalizację zniekształceń na wcześniejszych etapach, starannie projektując zegar taktujący i synchronizując z nim wszystkie bloki układu. Innym pomysłem jest bieżąca kontrola dokładności poprzez pętle synchronizacji fazy PLL. Tak więc nawet materiał z którego jest zrobiony kabel ma znaczenie dla sygnału cyfrowego, bo jeżeli założymy że w kablu optycznym w wersji standardowej nośnikiem sygnału jest Akryl , czyli tworzywo sztuczne , a w wersji premium jest szkło borokrzemowe , które jest lepszym nośnikiem światła, o wyższej czystości, i w kablu zbudowanym z niego Jitter bedzie o wiele mniejszy , co przekłada się na jakość samego dzwięku. Nie wystarczy zbudować super dokładne zegary do taktowania, ale też trzeba jakoś ten sygnał przesłać z punktu A do punktu B, bez strat i zakłóceń. A tu kłaniają się kable Najlepszy efekt brzmieniowy będziesz miał wtedy kiedy zmienisz interkonekty i kabel USB i zagrasz swoje ulubione utwory.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...