Jump to content

pablo650

Użytkownik
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pablo650 last won the day on June 11

pablo650 had the most liked content!

Community Reputation

78 Good

About pablo650

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest tylko jedno wytłumaczenie - słabe wzmacniacze słuchawkowe w tych urządzeniach. Sam z ciekawości jakiś czas temu drążyłem ten temat i doszedłem do stwierdzenia po odsłuchaniu różnych wzmacniaczy zintegrowanych, że ogólnie jest słabo . Zdarzają się czasem, że zagrają, ale za zwyczaj to drogie konstrukcje.Ogólnie w porównaniu z słuchawkowcami - wychodzą cienko podczas odsłuchu.
 2. Na to wygląda . To może być ciekawe doznanie. Podzielę się wrażeniami.
 3. Stara prawda, że okablowanie jest ważne potwierdza się . W takich systemach jak twój ,i mój każdy element jest ważny . Rozdzielczość i czułość systemu wymusza dobre kable ,a za to odwdzięcza się Hi-endowym dzwiękiem.
 4. Dopiszcie mnie do wersji standard . Właśnie takie coś jest mi teraz potrzebne. HirO jest dzisiaj bardzo hojny , duuże dzięki
 5. Wygląda dobrze , na pewno będzie ciekawe brzmienie po srebrze, napisz jak wrażenia . Jak z górą czy jest gładka . Czekam właśnie na Heimdalla od Nordosta do moich Audeze X.
 6. Ciekawi mnie to, co powiedziałeś na temat jakości dzwięku instrumentów i głosu w rme . Jak znajdę kogoś w pobliżu kto ma takie cacko to idę na odsłuch
 7. Ja też czytałem instrukcję Matrixa , dodatkowo konwertera. Jest to trochę opisane skrótowo bez rozwinięcia, ale porozmawiam z specjalistami od dystrybutora jak to poukładać w całość.
 8. Jest trochę pokręcone , ale zbadam dokładnie w czym rzecz.Najgorsze jest to że na ten temat jest bardzo mało informacji i ciężko dotrzeć do kogoś kto się na tym dobrze zna . Sam staram się nauczyć jak to działa w teorii i praktyce , najważniejsze że dobrze gra .
 9. Z tego co widzę na ekranie swojego Matrixa to nie . Chyba że jest to ukryte i Matrix tego nie sygnalizuje . W normalnym użytkowaniu Mqa działa i jest to widoczne na wyświetlaczu, ale po Hdmi jest zawsze na panelu nazwa portu i format w jakim idzie plik np. PCM , DSD . Jeszcze tego nie rozgryzłem do końca, ale wydaje mi się że mam rację. Jeżeli nie to proszę kogoś o korektę . Normalnie z pleyera sygnał wychodzi do konwertera Spdif i tu może być Mqa , ale konwerter po zmianie zworek przełącza gniazdo Hdmi do pracy natywnej i chyba tu juz sygnał mga może nie wyjśc do gniazdka Hdmi . Jeżeli nie dotrze do Matrixa w postaci mqa to jest widziany jako Pcm, lub np.Dsd. Z drugiej strony jeżeli ma to być sygnał natywny, czyli surowy bez obróbki ,to było by bez sensu wpuszczać kodowanie i zakłócać go .
 10. Myślę żę jakość dzwięku nie zmieniła śię na plus z nowym chipsetem w wersji Mqa , jedynym plusem jest samo dekodowanie dzwięku z Tidala . W przypadku odsłuchu po i2s natywnie , dekoder mqa nie ma żadnego znaczenia , ponieważ nie bierze udziału w procesie obróbki sygnału, a dzwięk jest i tak lepszy, chyba że się słucha muzykę niskiej jakośći . Tak na prawdę jeśli sie nie zamierza wykorzystywać Tidala jako główne żródo dżwięku, tylko jedno z wielu ,to tańsza wersja jest uzasadniona w pełni.Jeśli mogę coś podpowiedzieć w kwestii wyboru ,to Matrix oferuje po i2s fenomenalne osiagi tzn . Fenomenalną rozdzielczość , fenomenalną dynamike i scenę .
 11. Dokładnie , ale ja bym po negocjował , bo można urwać z tych sum . Różnicą w wersji z Mqa jest nie tylko dekoder , ale z tego co pamiętam to jest ziupełnie inny chipset. Reszta jest taka sama z drobną modyfikacją obudowy z tyłu , poprawiono dostęp do gniazd Xlr, a dokładnie ułatwiono wypinanie wtyków . Obie wersje są bardzo dobre .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...