Jump to content

pablo650

Bywalec
 • Content Count

  693
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

pablo650 last won the day on July 10

pablo650 had the most liked content!

Community Reputation

393 Excellent

About pablo650

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  ,Audeze LCD-X, Audeze LCD-MX4,
 • Słuchawki (pozostałe)
  Kennerton Magni, Akg K701
 • Sprzęt źródłowy
  Zestw Marix X Sabre Pro, Konwerter Spdif, Controler Usb Element H
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  Pathos Aurium , Arcam Rhead
 • Głośniki / kolumny
  Dynaudio Focus 140
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Cambridge A 851a
 • Okablowanie i zasilanie
  Qed Genesis Silver Spiral, Pad Genesis , Pad Musaeus. Wireworld silver starlight USB, XLR - ZU Audio Varial, Wireworld Electra , Aurora ,Stratus , Listwa Tomanek DC bloker
 • Inny sprzęt audio
  CD Cambridge C 851,Gramofon Thorens TD309, SUB Velodyne Micro Vee

Recent Profile Visitors

1,154 profile views
 1. @brzytwa Nie zadziała . Do kabli głośnikowych, nie przykręca się wtyczek RCA , u ciebie trzeba je odciąć i końcówki i podłączyć na goło do głośników, a z drugiej strony do amplitunera, można też oskórować i przykręcić do terminali głośnikowych, zachowując polaryzację - czerwony do czerwonego, a czarny do czarnego i zachowując strony - lewy i prawy kanał. To wszystko, poza żródłem dzwięku, które trzeba podłączyć do amplitunera .
 2. Transport plików cyfrowych Giada F105D-BQ200, na SSD. Za 950 zł.
 3. Kennerton Magni sprzedaję
 4. @tmp262 Nie jest to dla ciebie strata czasu, bo na tym forum są ludzie, którzy maja wiedzę i sporo sprzętu. I jeżeli Pytałeś o słuchawki z dużą scena, granie akustyczne i naturalne wokale, to dostałeś odpowiedz LCD2F, a z jeszcze większą scena LCDX . Mowa była o słuchawkach nowych, jezeli jeszcze kupisz Xsy w dobrej cenie , to bedą również nowe. Czy to były szczątkowe odpowiedzi, raczej konkretne modele, ale do ciebie należy podęcie decyzji.
 5. @pabloj I o to właśnie mi chodziło, nie o moc, a o jakość i jego możliwości soniczne .
 6. Może ja się nie znam, ale przy zakupie słuchawek za 4k, czy twój system, będzie na tyle dobry, aby dotrzymać im kroku. Ja widzę tu poważne inwestycje w przyszłości, wtedy to ma wymierny sens. Czy wybierzesz LCD 2F, czy LCD X, lub Grado, takie słuchawki potrzebują toru, który pozwoli im zagrać na ich najwyższym poziomie, i czy to będzie zestaw za 10k, czy droższy, trzeba to brać pod uwagę.
 7. @brzytwa Ten się też nada, tylko żebyś nie utonął w obsłudze i ilości funkcji, oraz podłączeń. Porażająca moc na kanał, mądrze, używaj regulatora głośności , albo na samym początku ustaw, maksymalne wzmocnienie, przy twoich głośnikach, trzeba ustawić ogranicznik. Przy takim sprzęcie powinna być , taka możliwość w menu amplitunera.
 8. Ta Yamaha, propozycja od Evila, to chyba będzie idealna propozycja dla ciebie, ma wszystko i kosztuje tyle, co dobra flaszka. Kable głośnikowe, to cięte ze szpuli, nie grzeszą jakością, ale grać będą. Yamahę ustawisz w tryb stereo i będzie śmigać aż miło . Sam bym taniej nie wymyślił, a przy okazji masz markowy amplituner, z dużymi możliwościami podłączeniowymi i dodatkowe końcówki mocy, jak zapragniesz kina domowego, bedzie, jak znalazł.
 9. @rekinekMiałem możliwośc , odsłuchów modelu H8, i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ładne słuchawki, elegancko wykonane z dobrze zdefiniowanym dzwiękiem . Grające jasno i ciekawie, lekkie i wygodne. Pady średniej wielkości , ale komfortowe , dobrym docisku . Dzwięk mi się podobał, próbowałem, nawet chodzić w nich na zewnątrz budynku i trzymały łączność z telefonem , który był w środku, oczywiści w zakresie ich możliwości odbiorczych. Jedynym słabszym punktem, jak dla mnie, był dotykowy panel sterowania na deklu, jednej z muszli, miałem problemy z odpowiednim wyczuciem, jak to działa, i gdzie nacisnąć. Widziałem lepsze rozwiązania , takiego sterowania dotykowego, na przykład AKG N90Q, ale to akurat nie ma wpływu na jakość dzwięku. Swego czasu H8, były sprzedawane w bardzo atrakcyjnej cenie, sam się zastanawiałem, czy sobie zakupić, takie słuchawki, aby pozbyć się czasami kabla, w domu i na spacerze.
 10. @brzytwa Okej już wszystko rozumiem, budżet jest skromny , a my potrzebujemy , przetwornik i wzmacniacz , albo integrę w rozsądnej cenie. Poszukam czegoś i dam znać.
 11. @renifer CXA60, znam i jego większego brat 80, też . Fajny , dynamiczny i gra kulturalnie . Audiolaba 6000a, nie miałem okazji posłuchać, więc nie będę go porównywał. Ale mam też coś innego dla ciebie inną propozycję Arcam Sa10, ostatnio przez dwa dni słuchałem Arcama SA20, gra bardzo średnicowo i przestrzennie, ale nie brakuje mu basu, bardzo czytelny , góra jest wyrażna i świetna średnica , a bas nie szaleje , ale jest ładnie zdefiniowany . Jego młodszy brat powinien mieć takie same strojenie i może być takim czarnym koniem z ciekawym brzmienie, to nie jest granie efekciarskie, ale wszystko jest na miejscu, dobra rozdzielczość , przestrzeń i świetnie prezentowane wokale .
 12. @brzytwa Mam do ciebie kilka pytań, bo mówisz, że poprowadziłeś kabel z końcówką rca, tylko po co, bo nie wiem do czego ten kabel chcesz wykorzystać . Aby podłączyć twoje głośniki , potrzebny jest kabel głośnikowy , do każdego głośnika tradycyjny dwużyłowy i na końcu, bez konfekcji, tylko oskórowany i włożony do zacisków sprężynkowych . Z drugiej strony, potrzebny jest wzmacniacz z przetwornikiem , albo amplituner stereo z przetwornikiem, tak jest najprościej . Ale jest jeszcze kwestia, budżetu . Podaj więcej danych, bo da się zrobić, tak ,że podłączasz przetwornik nawet za 70 zł , i tani wzmacniacz np. używkę za kilka stów i do głośników, ale jakość może być marna . Jeżeli masz kabel z końcówkami rca, to jest to kabel sygnałowy, a nie głośnikowy.
 13. @Hir0 Użyłem skrótu , Mój jest Wireworld Nano Platinum Eclipse. to jest sreberko i tylko sreberko, bez dodatków. Ale masz rację jest, też model Nano Silver Eclipse, którego też byłem posiadaczem, to ten z prawej strony, który grał z Kennerton Magni - bardzo dobrej klasy kabel słuchawkowy, ale Platinum , to już inny poziom.
 14. @maszynista1987 Na początku myślałem, że będą dla mnie zbyt bliskie, że mogą przytłaczać swoim skupieniem i bliskim wokalem , a przyzwyczajony do LCD-X, z sceną , która idzie daleko w głąb i z tym że lubią wzmocnić pogłos. Ale po posłuchaniu , dostrzegłem, że grają świetnie, precyzyjnie , absolutnie rozdzielczo, i tworzą z moim sprzętem, niesamowicie dobre połączenie. Kable też robią swoją robotę, przy czym Nordost, jest bardziej do grania z mocną kontrolą na basie , na nim wszystko jest bardziej kontrolowane i precyzyjne w punkt, natomiast Nano Eclipse, pozwala słuchawkom, pokazać zejście , fakturę, muzykalność i bogactwo w średnicy, nie trzyma tak dzwięku na pasku, ale pozwala na granie na maksa, w końcu, to kabel z najczystszego srebra.
 15. @szpila22 Najbardziej opłacalna będzie Yamaha R-N602, ma wszystko, i gra dobrze i jest jedną z tańszych z mojej listy.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...