Jump to content

pablo650

Użytkownik
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

pablo650 last won the day on September 9

pablo650 had the most liked content!

Community Reputation

168 Excellent

About pablo650

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Biorąc pod uwagę skalę i wielkość przetworników, to będą kosztować fortunę , chyba że jest to własna produkcja właściciela zestawu. A te głośniki wysokotonowe to chyba tubowe. Zobacz co je napędza monobloki McIntosh, pewnie te 1,25 KW.
 2. Widzę, że mamy upodobanie do Cambridge Audio, u mnie stoi taki sam zestaw , tylko bez strumieniowca, o przepraszam różni się kolorem. A co napędza, bo u mnie Dynaudio Focus 140 i suba Velodyne Microvee.
 3. Wydaje mi się że to Altusy, chyba 110, ale może większe 130.
 4. M 2, to moje ulubione, szczególnie podobały mi się w jasnym drewnie. Z podłogówek świetnie grają Tannoy Revolution XT 8F, jedne z ciekawszych zestawów, ten dzwięk może się podobać.
 5. Różnica jest , ale w moim przypadku nie ma żadnej, monitory grały w tym samym miejscu , na tych samych podstawkach , odsunięte od ściany . Boki i tył wygłuszony pianką akustyczną . więc warunki takie same ,dla obu par . Wzmacniacz i kable w teście też te same . Wynik był jednoznaczny, taki jak opisałem wyżej . Wzmacniacz to integra Dual mono, która,gra dośc mocnym i mięsistym basem, to Xindak XA 6950. Różnica jest jak ktoś ustawi je na półce przy ścianie, albo w narożniku , ale jak jest metr , to nie ma znaczenia, monitor musi grać neutralnie, tak jak został zestrojony przez producenta.
 6. Jakieś dwa tygodnie temu dotarły do mnie Chorusy , a następnego dnia Pylony Diamondy , pograłem sobie na obu monitorach, i okazało się że Pylony grają świetnie w całym paśmie, dynamicznie ,z wykopem i bardzo równo, natomiast Chorusy wyrażnie ustępują im w zakresie basowym.
 7. Chorusy są przereklamowane ,sam osobiście je sprawdzałem jak grają , bas był najsłabszym punktem monitorów.
 8. Zapewniam Cię że dobry sub, to coś idealnego do muzyki, wystarczy żeby wspierał monitory, i mamy inny poziom dzwięku. Ja mam w pokoju 15m , najmniejszą welodynę i muszę powiedzieć że, jest to cudo inzynierii, sub chodzi na 20-30% mocy bo nie ma potrzeby grać głośniej .
 9. Ja bym proponował Rela, np 1003, albo większego, chociaż w subwooferach , wielkość nie jest wyznacznikiem niczego, albo , mniejszą welodyne. Dzisiaj podłączałem właśnie tego Rela i Jamo J10.
 10. Ja lubię wiedzieć co to za potwór kinowy ,trzymasz schowany . Sam wolę zestaw 2.1 , ale jeśli do dobrego stereo , to sub musi być dla mnie dobry pod nuzykę , żadna masa dzwięku, precyzyjny i kontrolowany bas. A-S701 , to chyba bardzo dobra zamiana, to jednak kawał wzmacniacza.
 11. Jeśli można wiedzieć, jaki wzmacniacz do nich wybrałeś, czy to będzie system 2.0, czy może coś mocniejszego 2.1. to są BOWERS & WILKINS – 686 S2, czy 685 S2
 12. Częstotliwość próbkowania ustawia się samemu, i ile by się nie ustawiło, to i tak nie pójdzie więcej, jak plik jest nagrany. Lepiej trzymać się rozsądnych częstotliwośći próbkowania. Głębią bitową, bym się nie przejmował, raczej dobrej jakośći plikami . Alternatywą dla Foobara i Roona jest JRiver .
 13. Cena kabla gotowego, zakupionego u dystrybutora, to 2819 zł . Jest to cena za dwa metry kabla z wtykami . Cena kabla na metry to 469 zł za metr, wtyk banan to ok 120 zł ,i dwa mini jacki, jak u mnie to 20 zł. Splitera jeszcze nie mam , a portki i termokurcze, to koszt ok 5 zł. Wykonanie we własnym zakresie , lub zlecenie komuś . Latwo policzyć że oszczędzamy sporo. Kabel jest elastyczny, łatwo się układa, wygląda bardzo solidnie. Ostatnia wiadomość, takiego gotowca już nie kupimy Wireworld zakończył sprzedaż kabli konfekcjonowanych. Na pewno wersja platinum jest też opłacalna do słuchawek Hiendowych, tam metr kosztuje juz ponad 1000, ale cały kabel, wychodzi też dużo korzystniej, jak gotowiec, który może jeszcze jest gdzieś dostępny.Żeby nie było, że nie wiem cena platinum to 4229zł. Wczoraj wpisałem zaniżone kwoty kabli konfekcjonowanych, wynikło to z pomyłki w odczycie z cennika, wartośći zostały poprawione. Oszczędzamy sporo, to powiedziane delikatnie, po podliczeniu wychodzi że kupujemy ten tańszy za mniej niż 50 procent wartośći. To daje dużo do myślenia .
 14. Kabel sprzedaje Audiocenter.pl , Czas oczekiwania na kabel ,to dwa trzy tygodnie, bo kabel jest sprowadzany od Wireworlda. Ten krążek, to są dwa metry, kabel iest bardzo giętki i przyjemny w dotyku. Materiał z którego jest zrobiony, to najczystsza miedz pokryta srebrem . Jest to drugi kabel z oferty firmy, i ustępuje tylko wersji platinum, która jest z litego srebra. Z tego co wiem jest, pięć modeli w ofercie, i rozbieżność cenowa jest duża. Ja zamawiałem w SKD. Lubin, bo było taniej.Wtyk 6,3mm jest też od Wireworlda. Czekałem, prawie trzy tygodnie. Ten kabel nie jest tani, ale biorąc pod uwagę jakość, to koszt całośći w porównaniu z konkurencją, a to jest półka jakościowa Nordosta heimdalla - to, jest to okazja .
 15. Jest szansa, że Magni dostaną w przyszłym tygodniu nowy kabel, ale trochę z innego poziomu jakościowego. Myślę, że ta wymiana może, otworzyć nowe możliwości tych słuchawek . Z spliterem jest trochę kiepsko, nie ma w czym wybrać, i chyba będą portki, do czasu , aż znajdę, coś estetycznego, i o odpowiedniej średnicy.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...