Jump to content

pablo650

Użytkownik
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

pablo650 last won the day on September 9

pablo650 had the most liked content!

Community Reputation

192 Excellent

About pablo650

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mowa była o Matrix i Aurium , a nie o Aurium i Converto, oraz o CANie ,ale jakie ustawienia były ,tego nie wiem . Myślę że Zestaw Matrixi Aurium ,to chyba nie ta sama liga. Combo IFI jest fajne bez dwóch zdań, jest to kwestia tylko wyboru drogi.
 2. Oba zestawy grały super , choć z innym charakterem brzmieniowym. Feliks Euforia z opisu robi wrażenie , jak z Songolo zagrały , to z Euforia powinny również. Osobiście wolę szybsze i precyzyjne granie, ale nie za bardzo techniczne , dla tego gram na Aurium z Lampami Philipsa , które dodają szlifu analogowego na górze i wykańczają pięknie całość, nie tracąc rozdzielczości. Jak się nadarzy okazja , to odsłuch będzie obowiązkowy - Matrix i Songolo .
 3. Sam grałem na Empyrean na moim zestawie , a póżniej na Songolo i mogę to potwierdzić że na Matrixie i Aurium było szybciej precyzyjniej , bardziej rozdzielczo i bas był jak beton idealnie kontrolowany, natomiast na Songolo było miękko plastycznie z dłuższym basem i z mniejszą rozdzielczością, spokojnie ,elegancko i przyjemnie. Z ICANem nie miałem przyjemności się spotkać na odsłuchu , ale jeśli jego charakter jest taki jaki Pan opisuje , to nie jest dobre połączenie z Empyrean.
 4. Zawsze można lepiej , ale spróbować połączyć te dwa elementy nie zaszkodzi , a przynajmniej zobaczymy jak się zgrywają . W razie czego można w Matrixie załączyć łagodny filtr ustawienia sopranu. Resztę zrobi Songolo, to może zagrać.
 5. Niestety nie , ponieważ zestaw Matrixa był w innym pomieszczeniu , ale to mogło by rozwalić poważne konstrukcje. Przy następnym Meecie , wezmę to pod uwagę, ale bez odsłuch trudno powiedzieć jaki to może dać dzwięk. Szybki i precyzyjny i rozdzielczy Matrix, plus spokojny , ale niezwykle nasycony analogowy dzwiek z niezłym basem i przestrzenią .
 6. Chyba nie bardzo się rozumiemy, szukasz czegoś od wieży, i chcesz grać z gramofonu , oraz podłączyć to do wzmacniacza , oraz grać pliki Hi res. Za dużo rzeczy na raz. Edifier to zestaw aktywny i nie jest bogato wyposażony w gniazda wejściowe do rozbudowy systemu . To jest tańsze rozwiązanie systemu stereo , ale wcale nie lepsze . Lepiej kupić dobry wzmacniacz , dobrać do niego kolumny , i podłączyć wszystko co chcesz . Są wzmacniacze, lub amplitunery z przetwornikami , które załatwiają wejście cyfrowe sygnału do urządzenia , mają więcej funkcji jak takie głośniki aktywne i załatwiają sprawę gramofonu. Taka Yamaha R-N303D za 1500 zł, załatwia sprawę ,do tego Monitor Audio Bronze za 1600 zł i mamy cały zestaw do gry po analogu , lub cyfrowo . Czy to jest drogo - nie, jest to jeden z najtańszych zestawów , uniwersalnych . Aktywne monitory będą tańsze , chyba że kupujemy coś z wyższej półki . Wybur drogi należy do ciebie . Można np. zmienić amplituner na wyższy model, lub na typowy wzmacniacz np. na Cambridge Audio CXA60 , i jesteśmy już o klasę wyżej od amplitunera , chyba że kupimy Yamahę 803 , z dużą mocą i uniwersalnością ( ten amplituner potrafi zawstydzić duże wzmacniacze i gra z rozmachem ). Możliwości jest dużo , hamuje nas jedynie budżet . Polecam przemyśleć całą koncepcję systemu stereo i zbudować coś na papierze , a potem kupować.
 7. Empyrean słuchałem we Wrocku na Meecie , na Songolo, a także na moim zestawie i bardzo mi się podobały , duży dzwięk , rozdzielcze i świetny bas, na Matrixsie lepsza kontrola i szybkość jak na Songolo, natomiast na Songolo bardziej analogowo. Obie prezentacje wyborne. Samo wykonanie słuchawek jest świetne , Dave i Empyrean, z pewnością system marzeń , a marzenia trzeba spełniać. Na dzień dzisiejszy skupiam się na TT 2 , zobaczymy co potrafi . Jest na rynku kilka dobrych Dacków , nie sposób wszystkie przesłuchać , ale na pewno warto mieć jak największą w tej dziedzinie wiedzę. Systemy bazujące na Porcie I2S , jak do tej pory są jeszcze mało znane, oczywiście same urządzenia są dostępne, ale całe systemy już żadziej , a w nich w tym momencie drzemią największe moce związane z przesyłem plików cyfrowych z jakością jakiej nie uzyska się na dotychczasowych łączach . Tu jest potencjał, który dopiero wchodzi z dużymi możliwościami . Na razie zostaję przy LCD X, we Wrocku przekonałem się jak grają w porównaniu do LCD 3 i do LCD XC, oraz do kilku jeszcze innych modeli , razem z czerwonym kablem , to jest naprawdę mocny zawodnik z dużymi możliwościami brzmieniowymi . Na Heimdallu grają fenomenalnie, szybkość , przestrzeń, bas i scena , wysoka czułość . A po zmianie w Marixsie na najbardziej wyczynowe ustawienie filtra dzwięku, grają jeszcze lepiej. Jak będzie już czas na coś bardziej wyczynowego, to wtedy pomyślę. Myślę że ttka sama bez dodatków zagra ciekawie i na wysokim poziomie, ale nie ukrywam że podłączę do niego to i owo, aby się pobawić w różne ustawienia i konfiguracje z czym się fizycznie da Słuchawki na razie zostają te same, ale w końcu to Audeze na sterydach i dają radę .
 8. Myślę że da się słuchać bez skalera , ale zamiast skalera mogę podłączyć konwerter SPDIF, jako zamiennik , to chyba urządzenie o podobnym działaniu . Skaler to koszt na dzień dobry 17 k To raczej jest pewne że będzie sprzęt na odsłuchu i zobaczymy jak się to ma do Matrixa Aurium . Jeżeli mnie zaskoczy, powiem precyzyjniej powali z nóg, to oświadczę to na forum, ale raczej nie spodziewam się takiego szoku , może innego charakteru grania jak Matrix. Już się przyzwyczaiłem do wysokiego SQ i raczej będę szukał czegoś więcej. Zestaw Matrixa z Aurium został prze zemnie do tego porównania przygotowany, poświęciłem sporo czasu na dobranie charakterystyki brzmienia , aby wycisnąć z zestawu maksymalną jakość . Po Meet we Wrocławiu jeszcze trochę pozmieniałem z korzyścią dla dzwięku i nie mam obaw o bezpośrednie starcie. Jeżeli będzie taka możliwośc, to Dave , też bym chciał posłuchać . Z tego co wiem, to różnica między TTką, a Davem nie jest aż tak duża jak by cena wskazywała . W tym przedziale jakościowym czasami różnice są w niuansach, ale one robią swoje i to co na końcu otrzymujemy , albo jest crème de la crème, albo bigos. Osobiście ja lubię bigos. Chciałbym DAVE, ale to może być przyszłość . Mytek , to jest też ciekawy dack, ale nie miałem możliwości odsłuchów na tym sprzęcie .
 9. Wilson Movix 5.0 to 1500 - 1700 zł TAGA HARMONY- TAV-606 v.3 to 1600 zł TAGA HARMONY TAV-506 V.2 to 1250 zł Magnat Monitor Supreme 802 5.0 to 1200 Subwoofer do zestawu Magnat Monitor Supreme Sub 202A w cenie 550zł, lub większy Magnat Monitor Supreme Sub 302A, za ok 715 zł Po niżej tych kwot, raczej wchodzi STX i zestawy komputerowe .
 10. Nie słuchałem ich , ale zbierają świetne opinie , natomiast H8 miałem na odsłuchach i są bardzo dobre i ekskluzywnie wykonane.
 11. Beyerdynamic Amiron Wireless, ale są droższe , ok. 2700zł. Chyba że uda się kupić w jakiejś promocji. Nie jesteś audiofilem , to może słuchawki, ale nie Hi -end, tylko porządne Hifi i będzie znacznie taniej np. Bang & Olufsen H8 lub H9, ale muszle nie są zbyt duże i trzeba przymierzyć. Ceny od 1500 do 2200.
 12. Porównanie z dackami z górnej półki i chyba nie do końca przegrane, bo różnice były bardzo małe, a cena konkurencji zabójcza, szczególnie Esoteric D-07. Jak coś namierzę w dobrej cenie, to dam znać . Staram się wypożyczyć Hugo TT 2 do posłuchania i do porównania z moim zestawem, ale czy uda się to zorganizować w najbliższym czasie to zobaczymy. Może to i racja , ale tu nie ma co zwracać, bo brak jest Matrixów w sprzedaży bieżącej , a chętnych jest coraz więcej . A dostanie go w kolorze srebrnym, to jak wygrać szóstkę w toto lotto. Ale jaki kontakt jak towaru w sklepie brak, no chyba że dowieżli, to proszę bardzo kontakt wskazany.
 13. Odsłuch w takim towarze jest wskazany, ale wiem że jest mało matrixów na rynku . Jakiś czas temu był do kupienia na olx zestaw Dack i konwerter , na gwarancji i w dobrej , nawet w bardzo dobrej cenie i stał dość długo bez zainteresowania, ale wtedy były jeszcze na rynku modele bez Mqa dostępne w C4i , oraz w Audeos . Jak mnie pamięć nie myli , to było 4990 zł. za dacka, i 1400 zł za konwerter z kablem hdmi Lindy 0,5m. i długą gwarancją. Hydra Z , ZPM i Black Dragon , wygląda dobrze, ale to i tak sprzęt znacznie tańszy od zestawu Matrixa z konwerterem , bo dochodzi wzmacniacz , i tu musi być przynajmniej Aurium, i wtedy robi się trochę inna suma . Sam Matrix to cena Dragona . Chyba jest bliżej do tego drugiego zestawu cenowo w komplecie . Z drugiej strony droższa wersja oszczędza okablowanie, ale nie jest tak uniwersalna. Biorąc pod uwagę gniazda przyłączeniowe zestaw Sabre wychodzi tu znacznie lepiej , konwerter może pracować standardowo , lub natywnie . Na stronie Matrixa jest kilka recenzji i na jednej jest dużo pomiarów , zerknij ( AudioScienceReview). Inna recenzja autorstwa ( Hi-Fi Advice ) porównuje go z dwoma urządzeniami Exogal Comet oraz z Esoteric D-07, też warto poczytać . Hydry nie miałem możliwości posłuchać i nie wypowiem się co zagra lepiej i jakie różnice by były między systemami. Znam politykę C4i , klienci indywidualni dokonują zakupu na miejscu w sklepie, nie wysyłają towaru na odległość , trochę dziwne, ale tak jest. Ja bym czekał na okazję, bo co jakiś czas pojawia się coś na aukcjach. Warto go kupić samego , a w komplecie to już wyższa bajka .
 14. Nawet bardzo ciekawe. Sam grałem w różnych konfiguracjach, ale po I2S wymiata wszystkie łącza , a nie ma się tam do czego przyczepić , bo okablowanie jest na każdym połączeniu doinwestowane na maksa . Połączenie jest wyjątkowe , bo nie trzeba być geniuszem z uszami i słuchem jak Mozart, żeby zobaczyć różnicę .Wczoraj skończyłem tor zasilania, bo brakowało mi kabla zasilającego od gniazda, do listwy Tomanka,i zrobiłem sobie sam z komponentów Wireworlda, taką 3 metrową Elektrę, i teraz mam cały zestaw na Elektrze. Nie chciałem wkładać w tor innych kabli zasilających , bo ten jest dla mnie najbardziej ciekawy w każdym aspekcie jakościowym. Poczytam o tym systemie Audiobyta i porównam z Matrixem, przynajmniej co do funkcji, i osiągów. W Matrixsie można by sprawdzić zasilacz liniowy, i już gadałem jakiś czas temu z Lucarto , bo oni mają fajne modele, warte przetestowania. Jeśli nie słyszałeś jak gra dobry system po I2S, to warto poszukać gdzieś w pobliżu, bo możesz zmienić zdanie po jednym osłuchu, jakie drzemią tam możliwości . Jak będę już miał wszystko złożone do końca, to powtórzę odsłuch całego zestawu w Lubinie w SKD.
 15. Teoretycznie jak zastosujesz rozgałężnik 3,5 mm , i podasz sygnał na dwa zestawy powinno zagrać, czyli komputer z wyjściem 3,5mm z wpiętym rozgałężnikiem i dwa kable 3,5 mm , do zestawów Logitecha . Trzeba podłączyć i sprawdzić jak gra.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...