Jump to content

Tommy66

Użytkownik
 • Content Count

  437
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Tommy66 last won the day on December 4 2019

Tommy66 had the most liked content!

Community Reputation

140 Excellent

About Tommy66

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie @EvilKillaruna [basu jest bardzo o.k] i @pablo650 serdecznie dziękuję. Wszystko wskazuje na F2 lub Elac Debut B5.2 .Czekam na uwolnienie środków - odbiór zbędnych głośników. Temat można zamknąć.
 2. @EvilKillaruna Serdecznie dziękuję.Ciekawa propozycja.Biorę je [teraz] pod uwagę. Wcześniej wpisywałem monitory i podstawkowe i nic specjalnego nie znalazłem.Chwilowo dziwnie rozumuję.
 3. @EvilKillaruna Przepraszam. Zwróciłem się do konkretnej osoby w temacie kina. Nie chciałem zaśmiecać. Na przyszłość postaram się rozważniej zadawać pytania.
 4. @pablo650 Doradż coś na tyły do kina.Interesują mnie wyłącznie używki.Kiedyś miałem Tannoy m1 [chciałbym coś w tej klasie],lecz zmieniło się ustawienie i bass reflex musi być z przodu. Budżet 500-600zł. Przód to Tannoy F4 + dedykowany centralny.Ampli to Yamaha rx-v 657.
 5. @pablo650 Gratulacje. Kolor odpowiedni.
 6. Przyłączam się do pytania @pablo650 . Zarówno Pm-2 jak i Trójek słuchałem/słucham na dedykowanych i innych wzmacniaczach, kombach i Dac. Bywało lepiej i gorzej.Efektu zmęczenia nie doświadczyłem.Pm-2 jak były nowe to mnie kuły,problem zniknął po wygrzaniu. Próbowałem Pm-2 z kątowymi skórzanymi padami,traciły trochę na rozdzielczości,były bardziej dociążone,grały gęściej i klimat faktycznie tak w kierunku Lcd3. Jednak efekt ten działał chyba jakieś 20-30min z powodu zbyt miękkich padów. Ogólnie porównanie zdecydowało o zakończeniu kombinacji i sprzedaży Pm-2. Czy ten wyśrubowany tor to nie jest przypadkowe połączenie bardzo niepasujących zbyt jasnych jazgotliwych elementów? ,,Kabel dołączony jest wystarczająco dobry'' żeby grały owszem [jak w większości przypadków]. Ten niedołączony firmowy xlr jest znacznie lepszy. Szpece z Oppo wykonali b.dobrą robotę dobierając elementy dedykowane [za dopłatą] tym słuchawkom - pady skórzane,kabel i to duże takie. Stand słuchawkowy to kwestia gustu.Stand pod dac/amp ładny i ,,fajnie'' zbiera kurz.
 7. Odp.wydaje się banalnie prosta. - nie czytać o droższym sprzęcie, nie porównywać. -nie szukać dziury w całym. Niestety faktem z reguły jest to iż droższe gra lepiej.Chociaż znam osobiście 3 odwrotne przypadki na które zdecydowanie miał wpływ mój gust i zapewne sprzęt towarzyszący odsłuchom. Słucham głównie jazz,jazz-rock,stary rock,rock progresywny, vocale. Trzymam T.D - Kyoto wyłącznie za jakość. Nie słucham metalu, klasyki [bardzo rzadko] ani ,,nowszych gatunków'' . Lcd-3 [po 2016r,] uważam za słuchawki uniwersalne. W przypadku trójek to stopniowanie cenowe [jakość dżwięku] mnie się sprawdziło. Ten brak pazura możną osiągnąć na własne życzenie okablowaniem lub lampami.Można też w górę, ale to kwestia gustu.
 8. Dziękuję.To było moje ogloszenie. [potrzeba chwili,kłopoty] Higiena d ... jest dla mnie rzeczą oczywistą. Nauczyłem się na tym forum pojęcia ,,czytaj ze zrozumieniem''. Ale u mnie 54. Ponoć lepsze so Isk.
 9. @folab Szukaj na giełdzie hifi.pl po niedzieli. Wiele wskazuje na to iż będzie sprzedawała osoba paląca, gw.P.L
 10. Na wielu słuchawkach jest ten efekt z odwracaniem głowy.Pm-2 są lekko ocieplone,ale według mnie średnica jest ich wielkim atutem. Vocale są piękne,można lepiej ale za dużo więcej. Warto doinwestować je skórzanymi padami i firmowym kablem Xlr. Jak dla mnie jedyną wadą Pm-2 jest prawdopodobny brak serwisu. Oppo zaprzestało produkcji typowego audio. Jak napisałem wcześniej Pm-2 to wyższa liga niż 2c. Śmiem przypuszczać iż podobnie jest z pozostałymi wymienionymi Przez Ciebie słuchawkami. i po bólu - https://pl.aliexpress.com/item/4000970297237.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.15951807W1XPna&algo_pvid=4b809889-2e24-49a3-b399-a9dde45fc7ea&algo_expid=4b809889-2e24-49a3-b399-a9dde45fc7ea-2&btsid=0ab6fb8815912612501258427e1486&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 11. @Qaz123 Nie wiem jak Tobie wyszła podobna cena.Czy to porównanie nowych Lcd2c do używanych Pm2 ? Miałem Równocześnie Pm2 i lcd2c. Pm-2 to jednak wyższa liga. Przez jakiś czas używałem 2c do starego rocka a Pm2 do nieco lżejszej muzyki i jazzu [Aune s6 i Cayin Ha-1a]. W 2c brakowało mi klarowności i dzwięk był zbyt dociążony. Pm2 do starego rock'a dzwięk był znowu nieco zbyt lekki.Tak po zakupie Oppo Ha-1 wszelkie wady Pm-2 zniknęły i słuchawki okazały się dla mnie bardzo uniwersalnymi gatunkowo a posiadanie 2c straciło sens. Połączenie Pm-2 z Ha-1 wydawało mnie się dogonieniem króliczka. Jadnak jak to w naszym hobby bywa zachciało mi się szukać dziury w całym no i trafiłem w 10, z tym że ta 10 to prawie dwukrotność ceny nowych Pm-2 [nowe do nowych] Na aune s6 i Cayin Ha1a , Pm2 ,,całościowo'' pokonały min.Hex v2 z tym że HFM cudownie oddawały dżwięki fortepianu,ale nie było mnie stać na zakup tak drogich słuchawek do słuchania jednego instrumentu. @NuYam jeśli jesteś ze śląska to zapraszam na sesję z Ha-1,sądzę iż Możesz zostać bardzo pozytywnie zaskoczony.
 12. Szanowni przedmówcy. Oczywiscie zgadzam się iż nikt nie każe nikomu nic kupować,a wybór należy do nabywcy. Nie zarzucam też @daviox powiązania ze sklepem. Chodziło mnie tylko o zachowanie zdrowego rozsądku. Gdyż te ok.30% wartości słuchawek [nie mówiąc o używkach] kończy ostatecznie pod pokrowcem,czego nauczyłem się z tego forum i w żaden sposób nie przekłada się na dżwięk.[czytaj - lepiej dołożyć i kupić dobry kabel]
 13. @daviox Też jestem melomanem.[chyba nieco starszym] Nie mam nic przeciwko Tobie ani firmowemu sklepowi. Czy bierzesz pod uwagę wartość stojaka a wartość słuchawek posiadanych przez autora wątku? Druga rzecz ,,wygniatanie padów'' [Bez urazy proszę].
 14. @EvilKillaruna Przepraszam,nie bardzo zrozumiałem, może żle sformułowałem pytanie z tym ,,żeński Jack"" [ stressss - skasowali mi furmankę + pogrzeb w rodzinie]. Napisał Pan ,, Sam używałem tak LCD-3 swego czasu z M35. '' Czy mógłbym w takim razie podpiąć coś takiego - na jednym końcu cztery odczepy na wyjścia głośnikowe a na drugim gniazdo xlr żeńskie. Do tego wkładam kabel słuchawkowy xlr i słucham bezpiecznie?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...