Jump to content

Tommy66

Użytkownik
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Tommy66 last won the day on December 4 2019

Tommy66 had the most liked content!

Community Reputation

121 Excellent

About Tommy66

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to bardzo Cię przepraszam iż nie ,,potrafię '' czytać ze zrozumieniem. Spróbuję od innej strony. @jazzobled napisał 1- ,,Słuchawki są z 2016 więc przedostatnia rewizja...'' [pierwszy jego post dzisiaj] 2- ,,W Audiomagic powiedzieli mi po serwisie wcześniej miały starszą wersję driverów i żebym się przygotował na zmiany w brzmieniu.'' [drugi jego post dzisiaj] Tak więc sytuacja nieco się skomplikowała. Nie ma za co. Ja od siebie życzę Ci abyś miał nowsze przetworniki,ale skoro zacytowałeś @Jakub Łopatko to nie wiem czy cytujesz wybiórczo bo tak Tobie pasuje? Następne zdanie w poście @Jakub Łopatko za treścią podaną przez Ciebie brzmi - ,,Oznacza to, że albo zmieniono coś jeszcze (np. nauszniki), albo słuchawki mimo bycia wyprodukowanymi w 2016 roku miały starsze przetworniki, albo istnieją 3 rewizje przetworników. ''
 2. Rozumiem że już nikt chyba nie rozumie.. Przeczytaj pierwszy post w tym wątku z dzisiaj - @jazzobled . Biorę jeszcze pod uwagę opcję iż przetworniki [podobnie jak opaski] nie były zmieniane z początkiem roku kalendarzowego. Z tego wynika iż pewność co do wersji przetworników uzyskasz w bezpośrednim porównaniu ze słuchawkami znacznie młodszymi. Największą pewność uzyskasz porównując z egzemplarzem mającym nową opaskę [z nr.ser] ew.z egzemplarzem ze starą opaską ale zakupionym z kablem zaplatanym [nie taśmą] Ale i tak najważniejszą rzeczą jest czy Ci podeszły. Jak Chcesz być pewny na 100% to spróbuj zapytać w Audeze podając nr.ser. Powinni odpowiedzieć.
 3. Czyli najpewniej Miałeś słuchawki zakupione w 2016r. [prawdopodobnie prod.2015] i stąd uprzedzili Cię przed zmianami. Ja porównywałem Lcd 3 prod.2018 - roczne z prod 2019 - nowe, na tranzystorze i dwóch lampach i jedyne zmiany jakie zauważyłem to kapkę jaśniejsza góra w nowych.Ale wynika to ze zmiany padów.Stąd moje pytanie. Naprawdę musiałem się wysilić aby to wyłapać w nagraniu testowym,bo w normalnym odsłuchu we dwóch nie słyszeliśmy różnic. Jest też różnica w niskim basie [wykresy w tym wątku] ale tego akurat nie usłyszałem, może nie słyszę tego zakresu.
 4. @jazzobled ,, Obecnie po wymianie driverów wygrzewają się ale już po 50 godzinach grania widzę zmiany na lepsze.'' Jesteś pewny że drivery się wygrzewają,a nie lampy w LDmk6+ ? Wzmacniacz Kupiłeś nowy czy używkę?
 5. A moja propozycja to... Sprzedać to S6pro a piejondze przeznaczone na S7pro i uzyskane z S6pro przeznaczyć na Burson Conductor V2+ [używka]. Ostatnio widziałem za 4,5 kzł. Będzie wyższy level i przyszłościowo pod lepsze hełmofony.
 6. Poznałem osobiście właściciela tych za 7900. Bardzo uczciwy, życzliwy i sympatyczny człowiek.
 7. Co do żartu to zrozumiałem. S6 miałem ok.pół roku , słuchałem wtedy z lapka i Pc.Nie miałem problemu z ustawieniami.Słuchałem na Pm-2 i Lcd 2c. Pierwszych na kablu Se i Xlr + przejściówka z Se na Xlr, drugich na trzech kablach. Pamiętam że na innym forum chyba w Fanklub Aune ktoś słuchał na skali głośności zbliżonej do moich wartości i też coś mu nie pasowało.Widocznie ta osoba lubiała też w miarę głośno słuchać. Mnie S6 właśnie z powodu mocy nie pasowała, chociaż wtedy w tych 2.5kzł to chyba nie było na nią bata.
 8. Pewnie można przerobić/zmienic kabel ,tylko koszta pewnie przekroczą wartość słuchawek. No i z pamięci zysku na Xlr względem Se miałem ok 10%. Nie zmienia to jednak faktu iż S6 według mnie też miał za mało mocy.No ale ja słucham na 3 wzmacniaczach tak od h 8.15 do h 10.00. Wyjątkowo na Oppo po Se h 11 -12. Po prostu słucham dość głośno i lubię mieć zapas mocy. [używam Bypass na wzmacniacze zewnętrzne w Oppo - coś w rodzaju Gain]
 9. @Palpatine Pewnie słuchasz cicho? a nie zapomniałeś dodać na xlr? U mnie było po Se ok 85 % ,po Xlr ok75 % [Pm-2 i Lcd2c] bez Reveal i dla mnie było słabo.Jak podniosłem gain w Reveal to słuchałem na 40-50% wtedy byłem zadowolony.
 10. Miałem podobny problem z S6. Wtedy przeskoczyłem to instalując Audeze Reveal. - https://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/ i podnosząc Gain. Słucham głównie przez Foobar. Nie wiem jakie Masz słuchawki ale może ustawienie z któryś Audeze podejdzie jako tako.
 11. @pablo650 Nie chce się modrzyć bo jak Wiesz nie mam o tym zielonego pojęcia .Mnie te ustawienia robił kolega. Ale może wersja sterownika SACD, zależy od wersji Foobar'a , a być może też używanego Dac'a? Na moich zdjęciach powyżej [lapek] jest Foobar v 1.4.8 ,na Pc mam wersję Foobar v 1.3.16 i na wyświetlaczu Oppo Ha-1 efekt w obu przypadkach jest taki sam.Dodam tylko że w obu przypadkach sterownik SACD jest w wersji 1.0.5
 12. Z ,,wrodzonej'' kultury gdyby były na sklepie nie śmiał bym kierować gdzie indziej.
 13. Widzę że w tutejszym sklepie brak. Skontaktuj się z Top Hi-Fi, kiedyś mieli po 400zł. Montaż na pewno opisany tutaj w wątku Fanklub Audeze ,jak ciężko znależć to - https://www.youtube.com/watch?v=9LkaQsxcNSM
 14. Jest jak jest. Ale jeśli ktoś jest na kupnie to zapewne znajdzie dzięki tym wskazówkom.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...