Jump to content

Tommy66

Użytkownik
 • Content Count

  379
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Tommy66 last won the day on December 4

Tommy66 had the most liked content!

Community Reputation

116 Excellent

About Tommy66

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prawda Panie ,prawda. ,,dopiero'' trzeci raz [pewnie ostatni ] u mnie.
 2. stara miłość nie rdzewieje -
 3. @Janek__ napisałeś ,,Ewentualnie jakie byłyby po prostu inne lekko ciemniejsze i cieplejsze alternatywy?'' Lata temu posiadałem równocześnie HD600 i HD650. Stąd taka moja odpowiedż. Swoją drogą proponuję zrobić test.Ile czasu wysiedzisz w HD600, bo ja po dłuższych odsłuchach byłem bardzo zmęczony psychicznie.
 4. Drugi weckend z rzędu lepszy niż jakieś amerykańskie B.F [jak dla mnie] H.P 430 G3 - i5 - 6200u ssd128. 4gb ram ddr4 Win 10pro, zepsuta bateria,ale cena rewelacja.
 5. ,,Nie ma czegoś takiego jak "sklep niezależny",...'' Miałem na myśli sklep nie będący powiązany z dystrybutorem na terenie PL . Konkretnie na P.W
 6. Panie Jakubie nie śmiem podejrzewać iż nie zrozumiał Pan ironii ani przenośni w cytacie powyżej. Uważam iż THF ma bardzo dobre ceny jeśli chodzi o np.Audeze. Na tym przykładzie widać ,,... jak wygląda łańcuch zależności między producentem a dystrybutorem i potem już samym sklepem. '' Jednak jak zapewne Pan wie można kupić taniej [kosztem czasu] w sklepie niezależnym. O ile mnie pamięć nie myli na temat ,, jeśli chce zrobić promocję, robi ją swoim kosztem, zarabiając w efekcie mniej, ale teoretycznie nadrabiając to ilością sprzedaży, zwiększając obrót.'' rozmawialiśmy chyba dwa razy. Można to też odwrócić - zarabiając więcej przy mniejszym nakładzie pracy. Przykład z ,,naszego podwórka'' produkt nie powiązany z THF - F.O.L [sądzę iż Pan pamięta}. Są sklepy sprzedające na przykład na alledrogo za cenę ,,X'' a w sklepie stacjonarnym można ,,ubić''/,,otrzymać promocję 5%''. Życzę powodzeni przy ew. ,,ubijaniu'' z THF, proszę jednak zwrócić uwagę na ,,Z tego co wiem to THF raczej nie ma negocjacji przy faktycznie nowym sprzęcie.Nie biorę pod uwagę egz.po testowych,powystawowych,ze zwrotów.''
 7. @Jakub Łopatko Panie Jakubie chyba zgodzi się Pan ze mną iż to co Pan napisał powyżej pokazuje nam tylko ogrom narzucanych marż przez dystrybutorów/sklepy ? Wydaje mi się iż nie ma to nic wspólnego z -
 8. @Jakub Łopatko Teraz rozumiem,a już się bałem o przyszłość tej firmy, bo myślałem iż często obniżają swoją marżę aby przetrwać.
 9. Chyba żle zrozumiałem pojecie negocjacji ceny. @LoCzekk a Mógłbyś podrzucić kto wynegocjował te niższe ceny?
 10. Z tego co wiem to THF raczej nie ma negocjacji przy faktycznie nowym sprzęcie.Nie biorę pod uwagę egz.po testowych,powystawowych,ze zwrotów.
 11. @Waifu ,,W tym wypadku to nie kwestia słuchu tylko tego, że ktoś "słyszy" coś czego nie ma prawa usłyszeć.'' , ,, A, że komuś wydaje się, że słyszy ? niech sprawdzi w ślepym teście ja już widziałem opowieści w których ktoś pisał, że kabel gra mu inaczej w zależności od tego którą stroną go podłączył'''' - tutaj ponoć chodziło o IC. - Pozwoliłem sobie Ciebie zacytować. Także na tym tle to co napisałeś dzisiaj powyżej to [jak dla mnie] szczyt ... Amen.
 12. @Jakub Łopatko ,,...skoro tylko zrealizowałem wprost porady otrzymane w tym wątku: że mam sobie sam poczytać o tym temacie, bo wszystko jest na sieci, a najlepiej samemu wszystko potestować '' Szło to nieco inaczej, ale jako że nie potrafiłem tego wytłumaczyć,to tak wyszło bo pewnie nie znalazłem na biegu danego wątku.Cieszę się że mogłem ,,pomóc'' w jakiś sposób. Moja i jak sądzę @pablo650 i wielu innych osób wiedza/wiara w tym temacie wzięła się właśnie z czytania, nabycia, testowania. Kolejność może być różna,niemniej w moim przypadku taka była. ,,(tj. w domyśle: za własne pieniądze i w ciemno)'' Nie miałem tego na myśli.
 13. Jako że tak powiem konsument muzyki, nie jestem,nie muszę być zainteresowany zagadnieniami technicznymi.Natomiast interesuje mnie efekt końcowy jakość tego co słyszę. Wydaje mnie się iż większość melomanów ,,tak ma''.Wielu zagadnień nie rozumiem.Jednak jeśli czegoś jestem ciekaw to pytam. Tylko Pan zadał pytanie techniczne [ nie negując tego co słyszą inni ] co z racji iż prowadzi Pan bloga.rozumiem. Pozostałe osoby niejako podczepiły się pod Pańskie pytania,wcześniej starając się przetworzyć swoje domysły na stwierdzenia. Zgadzam się z @pablo650 iż ,,Temat kabli , sieciówek i kondycjonerów zatoczył wielkie koło . '' Jednak to Pan podjął że tak powiem wyzwanie [które zresztą sam Pan sobie rzucił]. Niektórzy postarali się przynajmniej sprawdzić czy to co Pan napisał jest prawdą, inni już wiedzą [bo Jakub napisał] .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...