Jump to content

Tommy66

Bywalec
 • Posts

  554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Tommy66 last won the day on October 1

Tommy66 had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tommy66's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Posting Machine Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post

Recent Badges

216

Reputation

 1. @pablo650 Ty posiadasz 4z? Powiem tak ,pamiętam jak ysis pisał że nie widzi różnicy klas między 4 a 3 . Posiadacz 4 i 3 tutaj pisał że 4 powinny kosztwać ok.10kzł , więc wyobrażałem je sobie jako za jasne [dla mnie]z nieco lepszymi technikaliami niż Lcd3. Wyobrażenia, wyobrażeniami. Praktyka robi różnicę a takie mam wrażenia z dzisiejszego odsłuchu - ,, Odwiedziłem sklep z myślą posłuchania, znalezienia konkurencji [ceny używek] dla Lcd3F [po 2016]. Oraz Dac/amp który gdzieś tam jest w moim zasięgu. Obstawiałem z góry Sony Z1r oraz Heed One. Myśle , nie będę słuchał powyżej zakładanego budżetu bo i tak kiepsko sypiam. Zakładałem że Połączenie Lcd3 + Burek 3xr to będzie clou programu. Podpiąłem Lcd3 pod Burka 3xr - wszystlo ok. - Czarne tło ,separacja, dynamika no i bas. Dobre granie , ali paszczu nie rozwarłem z zachwytu. Następnie pomyślałem, a co mi szkodzi posłuchać drożej? i tak będzie za jasno ,no i pośmieję się z tej różnicy klas. Wpiąłem Lcd 4z , no i pozamiatane. Czystość, separacja dynamika. Żadnego przejaskrawienia, zero ostrości czy sybilantów. Podkuliłem ogonek i Lcd 3 zawstydzony włożyłem do kuferka. Potem załamany założyłem na czerep Heed. Muzykalne i od razu słychać że technicznie lepsze od Lcd3. Jeno średnicę odebrałem jako taką sztuczną, techniczną [chyba nieco osuszoną] vs.Lcd3. No i z tą głębią faktycznie nie jest najlepiej, ale z tym akurat mogę żyć. Następne były Z1R - pierwszy kawałek i bas taki jakiś pogłosowy, miękki nachodzący na średnicę. Sprawdziłem na fortepianie i cud miód. Już nie szukam konkurencji dla Lcd3, marzą mi się Lcd 4z abo Lcd4 .A co pomarzyć nie można?''
 2. ,,Podpiąłem Lcd3 pod Burka 3xr - wszystlo ok. - Czarne tło ,separacja, dynamika no i bas. Dobre granie , ali paszczu nie rozwarłem z zachwytu. Następnie pomyślałem, a co mi szkodzi posłuchać drożej? i tak będzie za jasno ,no i pośmieję się z tej różnicy klas. Wpiąłem Lcd 4z , no i pozamiatane. Czystość, separacja dynamika. Żadnego przejaskrawienia, zero ostrości czy sybilantów. Podkuliłem ogonek i Lcd 3 zawstydzony włożyłem do kuferka.''
 3. Byłem dzisiaj na Event odsłuchowy w Katowicach. Zamieszczam 2 zdjęcia, różnicę klas usłyszałem od razu. Jakiś taki chory i markotny się zrobiłem. Było nie słuchać.. Kabelek cmok ,cmok [Entraq] jest własnością @Tytus1988, dziękuję za użyczenie.
 4. @Nehero Jeśli to bezpośrednio do mnie to proszę o cytat/link.
 5. @MichalZZZZ Zony nie oddam to już 40/36 lat. Łatwo się przyzwyczajam.
 6. Moja małżonka wybrałaby pewnie srebrne , pasowały by do kuchni.
 7. O gustach podobno się nie dyskutuje, jednak będąc wzrokowcem stawiam na miedziankę. Mam wrażenie że ten lakier na drewnie jest bardzo podatny na mikrorysy.
 8. Niedawno na żółtym były wypożyczane kable co prawda z innymi wtykami od gościa z renomą . Ostatni kabel kupiłem z ogłoszenia [kupił 2 takie same] od osoby prywatnej z możliwością zwrotu. Moim zdaniem w interesie producentów DIY jest mieć kilka testowych egz. , tak pracuje się na markę. Z tego co wiem FAW zaczynał na forum i MARKA jest. @Waldek1968 Jak pobędziesz na forum dłuższy czas, ludzie cię poznają, nabędziesz zaufania to pewnie trafisz kogoś kto Ci wypożyczy. To dość powszechna praktyka. ,, to w nic nie uwierzą na słowo '' to po co pytałeś ?
 9. Jeśli ten kabel to Cardas Clear Light [Napisałeś - Lite ] to - faktycznie jest 4ro żyłowy. Ale na Twoim miejscu nie szukałbym ,,jakiegoś'' kabla 8 mio żyłowego , tylko patrzył bym na to jaki jest przewodnik , pod kątem czego oczekujesz od kabla , pod słuchany repertuar. Sądzę iż na jednym kablu się nie skończy. Napisałes 1000 zł. O.k , jednak ceny zależne są od przewodnika i długości kabla, rodzaju wtyków , i ... renomy producenta, no i ilości żył, ale to [8żył] bym sobie z doświadczenia akurat darował. Jak już ogarniesz temat przewodnika w kablu to pytaj producentów o kable demo za kaucją , ew. Szukaj życzliwych ludzi - zakup z możliwością zwrotu. W ten sposób nabyłem 2 kable. Natomiast kilka kabli opisywanych jako któryś tam cud , nie przypadło mi do gustu.
 10. @Waldek1968 Posiadałem Oppo Pm-2 i Lcd2c .Wtedy był dla mnie sens posiadania dwóch par słuchawek. Po zakupie Oppo Ha-1 stwierdziłem że Lcd 2c to lekko półka niżej niż pm-2 . Sprzedałem 2c i zostałem na połączeniu Pm2 + Ha-1 , do czasu aż nie zasmakowałem lcd3 z Ha-1. Jeśli Masz wydać na kabel 1000 -1500zł , to może lepiej spróbować Pm 2 na dedykowanym kablu xlr + Ha-1. To może być end game. Pm 2 idzie teraz z wiadomych względów wyrwać za psi pieniądz. Teraz Ha-1 używam głównie jako Dac pod lampki z załączonym bypass , choć bardzo szanuję wzm słuchawkowy w Ha-1. Jeśli szukasz lepiej [tranzystor] to szedłbym w Pm 2 lub Lcd3 [kwestia budżetu] w połączeniu z Ha-1.
 11. Biję się w pierś. Audeze daje 36 m-cy gwarancji na przetworniki od momentu zakupu. Przepraszam za ew. wprowadzenie w błąd , żle interpretowałem dodatkową gw. Audeze po zarejestrowaniu słuchawek na stronie producenta.
 12. ,, ale dolicz vat i przesylke w dwie strony, to wyjdzie powyzej 800.'' ???? Nie wiem czemu vat, skoro słuchawki są zakupione w P.L ,a Audeze jest bardzo wyrozumiałe i pewnie w papierach można napisać naprawa. ,,Nie wiem czy wymiany pogwarancyjne mozna zrobic w Polsce.'' Też nie wiem. Ale była tutaj opisana procedura w dziale sprzedam - że po upływie gw. [P.L] Audeze wysyła przetworniki do polskiego dystrybutora. Byc może tu jest haczyk zakupu w THF a u innego sprzedawcy. i teraz - 1. czy dotyczy to tylko dodatkowej gw.Audeze? 2. czy w ten sposób są traktowane też słuchawki po dodatkowej gw. Audeze zakupione w THF ? na szczęście póki co głowa mnie o to nie boli.
 13. No cóż potwierdziła się moja opinia o dwóch w/w osobach. Pierwsze lcd3 zakupiłem w czerwcu 2018r. Przed zakupem zaciągnąłem języka na temat kosztu wymiany drivrów. Jak pisałem otrzymałem odp. ok.400$. Okazuje się że osoby były faktycznie kompetentne, trzeba wierzyć w ludzi ! Ceny driver'ów do Lcd3 [i nie tylko] 1. lcd3 - luty 2015 - 800$ 2. sierpień 2016 - LCD-3 kosztuje 375 USD, LCD-X/XC to 325 USD, a LCD-2 kosztuje teraz 250 USD 3. lcd3 - wrzesień 2020 - 580$ Ciekawostki - ,,Nasze sterowniki są produkowane tutaj w USA w naszej fabryce w Kalifornii.'' obalamy mity na temat CHRL - ,, Gwarancja zależy od sposobu ich zakupu. Jeśli kupiłeś je za pośrednictwem dealera / dystrybutora, odbierają one urządzenie od Ciebie i wysyłają je do nas. Jeśli został kupiony bezpośrednio od Audeze, to w celu uzyskania gwarancji musisz go do nas odesłać.'' tfu tfu... moje na dzień dzisiejszy mają i grają 30m-cy Edit ; Ceny driver'ów Lcd3 [ i nie tylko ] 1. lcd3 styczeń 2015 - 800$ 4ty luty 2015 - LCD-3 kosztuje 375 USD, LCD-X/XC kosztuje 325 USD, a LCD-2 kosztuje teraz 250 USD [ nfo.Audeze 2. sierpień 2016 j.w 3. Lcd2 pażdziernik 2016 - 400$ [uszkodzone przez użytkownika] 4. lcd3 pażdziernik 2018 - 430$ 5. Lcd3 - wrzesień 2020 - 580$ ciekawostki - w 2013r była partia podatna na awarię po wysłaniu [info. Audeze] - gw. jest zbywalna - otwarcie słuchawek na gw. - ??? ja bym tego nie robił - driver z lcd3 nie wejdzie do puszek lcd2

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...