Jump to content

fantazyn

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About fantazyn

 • Rank
  Nowy
 1. Dziękuję bardzo, o to (APO Equalizer) mi chodziło : )
 2. Podczas oglądania filmów i słuchania muzyki głos (szczególnie żeński) jest znacznie słabszy i przytłumiony względem tła (basowe szumy, itp.) Czy znacie jakiś program do wzmocnienia głosu? Jeśli ma to jakieś znaczenie to korzystam z DACa Nuforce Udac3.
 3. Cześć, mam bardzo laickie pytanie : ) Kupiłem głośniki Microlab Solo7C, planuję kupić do nich NuForce Icon μDAC-3, więc będę musiał też kupić przy okazji nowe kable (osobny na lewy i prawy kanał / 2xRCA - 2xRCA). Aktualnie myślę nad kablami Prolink Exclusive: http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-cinch-prolink-exclusive-10m-i5815818593.html Jako, że całkowicie się nie znam to prosiłbym o opinię i bonusowe pytanie, czy długość tych kabli ma znaczenie (czy nie będzie problemu jak kupię kable długości 3m? a 10m?)
 4. Zdaje się, że winą była zintegrowana karta muzyczna w laptopie - próbowałem na 3 laptopach i tylko na jednym (Lenovo Ideapad 700) dźwiek jest ok. Będę musiał kupić pewnie jakiegoś DACa.
 5. Podbiłem soprany na +7 (max wartość do +8), bassy są na -4 (min wartość to -8).
 6. Cześć, kilka dni temu odebrałem swoje kolumny Microlab Solo7c. Zestaw podłączyłem do laptopa (zintegrowana karta muzyczna) i jestem ... niepewny czy one poprawnie grają. Mam wrażenie, że dźwięk jest "spłaszczony", treble mało wyraźne i chyba cichsze. Odtworzyłem plik testowy z częstotliwościami od 50Hz do 22kHz ze strony (https://www.doctormix.com/blog/test-your-speakers) i dźwięki wysokie są nawet głośne. Niestety np. podczas oglądania filmów niskie częstotliwości (nawet po redukcji na kolumnie) są za silne i słabo słychać głosy aktorów (szczególnie kobiet). Czy można jakoś samodzielnie potwierdzić poprawne działanie tych kolumn (może jakiś program na komórkę : ))?) Mogę też gdzieś podrzucić te głośniki do kogoś, żeby je sprawdzić (okolice Serock, Legionowo,..) za jakaś gratyfikację : ) Pozdrawiam

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...