Jump to content

MarKar

Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About MarKar

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak już napisałem sykliwość załatwiły Sundary.
 2. Idąc tropem Hifiman HE400i, które jak wspomniałem okazywały małą poprawę ostrych dźwięków względem 712, zdecydowałem się jeszcze wypróbować model wyższy czyli Sundary. Po różnych recenzjach w internetach wynikało, że mają bardzo spokojne średnie i wyższe rejestry. Muszę powiedzieć, że to jest to czego oczekiwałem. Jakość dźwięku względem 712 jest znacząco lepsza w moim odczuciu i to w każdym zakresie. Aż mnie zamurowało jak wielu rzeczy na 712 nie wychwytywałem. Wiem, że Sundary są o kilka stówek droższe ale zdecydowanie warto dopłacić. Gorąco polecam. No jedynie kabel jest do bani bo za krótk
 3. Audioquest chyba zaprzestał produkcji słuchawek. Generalnie są już niedostępne z tego co widzę na ceneo.
 4. Witam, Jestem od dłuższego czasu użytkownikiem Aune X1S 10th i AKG 712 zestawu polecanego również tutaj. Na początku po przejściu z tańszych słuchawek zamkniętych byłem oczarowany rozpiętością i otwartością sceny. Tak jest do dzisiaj natomiast coraz bardziej czuję, że doskwierają mi sybilanty damskich wokali (Katy Perry, Gaga Rihanna etc.) i niektóre wysokie tony. Potencjometr mam ustawiony tak na 50%. Czy to jest normalne, że im więcej się czegoś słucha tym bardziej zaczyna coś przeszkadzać i spoglądamy na nowe sprzęty? Na początek przetestowałem inne integry: Chord Mojo, IFI Zen DAC, Cr
 5. Mojo dotarło ale jest problem. Jak mam podłączony tylko kabel do komunikacji to urządzenie się wyłącza. Podpięcie kabla pod port ładowania rozwiązuje problem. Czyli jak rozumiem w trybie stacjonarnym Mojo i tak cały czas ładuje baterię?
 6. Trochę mnie zmartwiliście tym samoczynnym wyłæczaniem. Trochę lipa jak na 1500. Czy takie przegrzewanie występuje jak będę go używał tylko stacjonarnie? Druga sprawa to czy miał ktoś okazję posłuchać zaròwno mojo jak i ifi zena daca? Czy mojo jest znacząco lepszy i nie przystoi je nawet poròwnywać?
 7. 1500 to teraz normalna cena i chyba sobie zamòwię. Jedynie co mnie zastanawia to czy bateria cały czas się ładuje nawet jak mam podpiety tylko ten usb do komunikacji? Czy do pracy jako urządzenie stacjonarne i tak wymaga ładowania baterii z drugiego portu usb?
 8. Raczej chciałbym coś z potencjometrem. Testowo podłączyłem sobie Sencheiserki 569 pod x1s i tutaj też wokale i wysokie robią się jak dla mnie za ostre . W moim odczuciu x1s jednak przechyla się ku rozjaśnianiu. Te same słuchawki podpięte pod zwykły telefon nie są takie natarczywe i dòł też jest pełniejszy. Niestety 712 już nie uciągnie. Dochodzę do wniosku że wolę cieplejszy przekaz. Poczytałem dostępne recenzje na tym blogu i dominują tu wzmacniacze/dace raczej neutralno jasne. Ma ktoś propozycję z cieplejszczych dacy ze wzmacniaczem powiedzmy do 1500. Czy po prostu czekać na Ifi zena?
 9. IFI Zen ogólnie jest teraz niedostępny. Poleci ktoś jakiegoś zamiennika w granicach do 1000?
 10. Podpinam się pod temat aby nie spamować forum. Mam aktualnie X1S 10th z AKG 712 PRO - zestaw, który przez wielu był rekomendowany ale jak na moje ucho średnie i wysokie tony są trochę za ostre. Czy IFI Zen Dac ociepliłoby nieco przekaz w stosunku do X1S?
 11. Jeszcze jedna sprawa. W menedżerze urządzeń brakuje sterownika "aune dfu". Co to jest?
 12. Od niedawna używam Aune X1S podłączone do PC z Windows 10 i mam dwa pytania: 1. monitor przestał się wyłączać po określonym czasie nieaktywności (screensaver). Tak jakby komputer nie mógł przejść w tryb uśpienia. Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić? 2. czy X1S samo przechodzi w stan standby kiedy wyłączy się komputer czy konieczne jest każdorazowe użycie wyłącznika z tyłu?
 13. Kilka dni temu dotarło Aune X1S i muszę przyznać, że 712 brakowało tej mocy. Teraz wszystko gra genialnie. Każdy utwór "odkrywam" od nowa. Zdecydowanie polecam to kombo.
 14. AKG 712 pro dotarły i póki co podłączone są do amplitunera Pioneera. W porównaniu z AKG 550MK2 bas w 712 nie istnieje... Scena owszem większa ale zejścia na "dole" brakuje. Czy słuchawkom brakuje po prostu mocy i X1S poprawi sytuację zauważalnie? Teoretycznie na amplitunerze mogę jeszcze głośność zwiększać ale wtedy ogłuchnę Może po prostu po słuchaniu całe życie tylko i wyłącznie słuchawek zamkniętych muszę przywyknąć do "lekkości" otwartych?
 15. Jeszcze jedno pytanko: czy jeżeli pod x1s po spdif podepnę jakieś źródło dźwięku (np karta dźwiękowa z PC) to będzie wykorzystany DAC w x1s?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...