Jump to content

adriano2510

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by adriano2510

 1. Nie uważam, żeby Burson C3X Performance był jasny. Mówię to jako posiadacz HE1000se, czyli teoretycznie neutralno-jasnych słuchawek. Nie ma mowy o ostrości, a najwyższa góra przedstawiona jest w sposób gładki. Bas ma swoją masę choć subbas nie jest najmocniej zaakcentowany. HEKom to zupełnie nie szkodzi, ale przy otwartych dynamicznych konstrukcjach gdzie zwykle są spadki w subbasie może być różnie. Średnica prezentuje się bardzo neutralnie. Z HEKse nie ma słodzenia, ale też nie uważam, żeby było chudo czy konturowo. Po prostu jest wiernie i bardzo przestrzennie. Jako całokształt C3XP moim zdaniem jest neutralny bez skręcania w jasno/ciemno, ciepło/zimno. To wszystko na opampach Vivid, a zawsze można zagęścić nieco brzmienie Classicami.

  • Like 2
 2. Jeśli wersja MSR7 z "b" w nazwie brzmi podobnie do zwykłej, zdecydowanie poleciłbym takie zestawienie. Miałem MSR7, miałem iFi xDSD i uważam, ze jego analogowa charakterystyka, lekko ocieplona i delikatna w wyższych rejestrach dobrze zrobi Audio-Technikom. Inna moja propozycja to Chord Mojo, czyli bardzo bezpieczny wybór. Skupia się na średnicowej prezentacji, delikatnie ją ocieplając i nie ingerując mocno w skraje pasma. MSR7 w moim mniemaniu miały tendencje do sybilizacji, wręcz potrafiły być ostre i męczące z źle dobranym źródłem. Oba powyższe urządzenia powinny się dogadać z ATH.

 3. Idealne słuchawki filmowe i do gier w tym przedziale cenowym to AKG K701 lub K702 po wykonanym bas-modzie. Wspomniałem o modzie również dlatego, że masz szczupły budżet, a same słuchawki nie należą do najłatwiejszych w napędzeniu. Bas-mod sprawi, że zwiększa im się skuteczność i słabsze źródła osiągną z nimi lepsze efekty. Dlatego do tych K701 nawet Dragonfly Black mógłbym polecić i zmieścilibyśmy się w budżecie. To tani dac/amp o ciepłej charakterystyce brzmienia, która pasuje do AKG. Sam posiadałem niegdyś taki zestawik i było zadziwiająco dobrze. No ale jeśli możesz naciągnąć budżet, to zawsze lepiej dać im coś o większej mocy niż ważka. 

  • Upvote 1
 4. K550 to wyraźnie większa scena o niezłym pozycjonowaniu. Również lepszy komfort. Miałem MSR7, słuchanie ich było mordęgą. Pałąk wrzyna się w głowę, pady cisną. Barwa dość agresywna, momentami wręcz wrzaskliwa. Ogólnie rozdzielczość dźwięku nieco wyżej stoi w ATH, ale to mało istotne, kiedy słuchanie muzyki nie sprawia przyjemności. Przy wielogodzinnych sesjach w grach moim zdaniem dużo lepsze będą K550/K551.

 5. Odkopuję :) Jestem w posiadaniu AKG K701.

  Czy to o taką fizelinę chodzi i o takiej gramaturze?

  http://allegro.pl/wigofil-60g-m2-wloknina-flizelina-podbitka-1mb-i6614268628.html

  A jeśli nie, to poprosiłbym o jakiś link, która będzie okej.

  Druga sprawa: W prezentacji modów dla Q701, spod kapselka została wyjęta gąbka, której nie ma w K701 czy K702. Czy ma sens ją podkładać w moich słuchawkach czy zmiany są minimalne, bądź na minus? Chciałbym delikatnie złagodzić je na górze i ocieplić. 

   

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...