Jump to content

adriano2510

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by adriano2510

 1. Hej, zainteresuje mnie każda oferta dotycząca HiFiMan HE1000(najlepiej SE lub V2), Audio-Technica ADX5000, Meze Empyrean oraz ZMF Verite.
 2. Jeśli wersja MSR7 z "b" w nazwie brzmi podobnie do zwykłej, zdecydowanie poleciłbym takie zestawienie. Miałem MSR7, miałem iFi xDSD i uważam, ze jego analogowa charakterystyka, lekko ocieplona i delikatna w wyższych rejestrach dobrze zrobi Audio-Technikom. Inna moja propozycja to Chord Mojo, czyli bardzo bezpieczny wybór. Skupia się na średnicowej prezentacji, delikatnie ją ocieplając i nie ingerując mocno w skraje pasma. MSR7 w moim mniemaniu miały tendencje do sybilizacji, wręcz potrafiły być ostre i męczące z źle dobranym źródłem. Oba powyższe urządzenia powinny się dogadać z ATH.
 3. Skoro HEXy pasują do wymagań i są głównym kandydatem, polecam Ci zapoznać się z ich następcą, czyli Hifiman Ananda, zwanymi przez niektórych HEX v3
 4. Idealne słuchawki filmowe i do gier w tym przedziale cenowym to AKG K701 lub K702 po wykonanym bas-modzie. Wspomniałem o modzie również dlatego, że masz szczupły budżet, a same słuchawki nie należą do najłatwiejszych w napędzeniu. Bas-mod sprawi, że zwiększa im się skuteczność i słabsze źródła osiągną z nimi lepsze efekty. Dlatego do tych K701 nawet Dragonfly Black mógłbym polecić i zmieścilibyśmy się w budżecie. To tani dac/amp o ciepłej charakterystyce brzmienia, która pasuje do AKG. Sam posiadałem niegdyś taki zestawik i było zadziwiająco dobrze. No ale jeśli możesz naciągnąć budżet, to zaw
 5. To nie włos w takim razie. Trzeszczenie objawia się dla fragmentów muzyki o niskich częstotliwościach? Bas trzeszczy? Słuchasz muzyki głośno?
 6. Bardzo prawdopodobne jest, że włosek jakiś się dostał do przetwornika. Próbowałeś zdjąć pady i przedmuchać drivery? Trzeszczenie dobiega z obu kanałów czy jedna słuchawka?
 7. K550 to wyraźnie większa scena o niezłym pozycjonowaniu. Również lepszy komfort. Miałem MSR7, słuchanie ich było mordęgą. Pałąk wrzyna się w głowę, pady cisną. Barwa dość agresywna, momentami wręcz wrzaskliwa. Ogólnie rozdzielczość dźwięku nieco wyżej stoi w ATH, ale to mało istotne, kiedy słuchanie muzyki nie sprawia przyjemności. Przy wielogodzinnych sesjach w grach moim zdaniem dużo lepsze będą K550/K551.
 8. Odkopuję Jestem w posiadaniu AKG K701. Czy to o taką fizelinę chodzi i o takiej gramaturze? http://allegro.pl/wigofil-60g-m2-wloknina-flizelina-podbitka-1mb-i6614268628.html A jeśli nie, to poprosiłbym o jakiś link, która będzie okej. Druga sprawa: W prezentacji modów dla Q701, spod kapselka została wyjęta gąbka, której nie ma w K701 czy K702. Czy ma sens ją podkładać w moich słuchawkach czy zmiany są minimalne, bądź na minus? Chciałbym delikatnie złagodzić je na górze i ocieplić.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...