Jump to content

cezar1125

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About cezar1125

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli potwierdzasz, że lepiej długi usb i krótki interkonekt niż odwrotnie? Czy kabel USB Klotz to będzie kabel dobrej jakości?
 2. To jeszcze pytanie techniczne. Komputer od wzmacniacza dzieli kilka metrów. Chciałbym już mieć DACa który będzie miał również wejście optical żeby podłączyć tv. Któryś kabel musi być długi. Co będzie mniejszym złem z perspektywy jakości dźwięku - 5 m kabel USB A-B czy 5 m kabel RCA-RCA? Wydaje mi się że lepiej dłuższy USB bo to przesył cyfrowy, ale może jednak nie?
 3. Dziękuję za informację. A czy oba DACi na USB muszą mieć swoje sterowniki czy jedne xmos wystarczą?
 4. Z uwagi, że prawdopodobnie padł mój audiotrak a do aune t1 nie mogę podłączyć wzmacniacza stereo (moje problemy z Nadem omówione w innym temacie) chciałbym znaleźć tanim kosztem DACa. Stąd pytanie - czy nie ma jakichś technicznych przeciwwskazań, aby do jednego komputera i systemu były podłączone dwa DACi? Jeden aune t1 na którym będą używane słuchawki i jakiś drugi z którego będzie szło rca do NADa. Czy ma ktoś u siebie dwa przetworniki i się nie gryzą?
 5. cezar1125

  Przestery?

  Foobar jak i wiele innych odtwarzaczy - aimp, musicbee, wmp itp. Problem w tym że coś jest nie tak i warto wiedzieć co i sobie z tym poradzić, skoro po odłączeniu interkonektu dźwięk na słuchawkach jest idealny i nie przeszkadza mu maksymalna głośność foobara i miksera Windowsa.
 6. cezar1125

  Przestery?

  Tylko że to nie jest rozwiązanie, bo według wszelkich prawideł głośność powinna być maksymalna w odtwarzaczu i systemie. Sprawdziłem na odtwarzaczu BD/CD i jest to samo, to znaczy gałka NADa skręcona a dźwięk jest. Ponadto nawet wyłączenie NADa wyłącznikiem z tyłu nie zmienia faktu, że się gryzie z Aune. Czy rzeczony problem z potencjometrem może też powodować zakłócenia Aune? Jeżeli sobie NAD nie radzi to chyba wtedy właśnie powinien być problem jak jest włączony a nie wyłączony...
 7. cezar1125

  Przestery?

  Model to 316bee. Jeśli miałby to być problem z potencjometrem to tak samo powinno być podczas korzystania z odtwarzacza BD czy CD? Jutro to sprawdzę też. Foobar volume na maks, Windows na Maks, Nad na min a kolumny grają. Dopiero jak w foobarze zejdę na połowę to milkną. Coś jest chyba nie tak z nim.
 8. cezar1125

  Przestery?

  Hmm nie wiem szczerze mówiąc czy to kontrola analogowa czy cyfrowa, a nigdzie w specyfikacji tego nie widzę. Jak to sprawdzić? No właśnie jak jest odłączony to jest ok ale to nie jest rozwiązanie:-( Edit: analogowy
 9. cezar1125

  Przestery?

  Historia ma ciąg dalszy. Może znajdzie się ktoś kto będzie miał jakąś radę. Inny kabel 5m nic nie zmienił. Krótki interkonekt dobrej jakości też nie, tak więc to nie kwestia kabli RCA. Co ciekawe jak są podłączone słuchawki do Aune i mając je na uszach włączę NADa to ewidentnie zmienia się dźwięk w słuchawkach na plus - jest głośniej i znikają zniekształcenia. Dodatkowo mimo maksymalnego skręcenia gałki w dół w Nadzie słychać cichy dźwięk z kolumn - czy to normalne? Co prawda tak też było na audiotraku ale nie zwracałem na to uwagi. Może to jednak świadczy, że coś jest nie tak z Nadem? Spotkał się ktoś z czymś takim? Szczególnie dziwna jest zmiana dźwięku w słuchawkach po włączeniu wzmacniacza.
 10. cezar1125

  Przestery?

  No więc tak... Sprzedawca wymienił mi na inny egzemplarz, wcześniej sprawdzając pierwszy i twierdząc, że wszystko z nim ok. Sprzęt odebrałem, podłączyłem wszystko, uruchomiłem... i to samo. Już miałem go brać do brata aby sprawdzić u niego, ale stwierdziłem, że zobaczę jak będzie bez podłączonego RCA w Line out. I trafiłem. Interkonekt łączący Line out z Nadem 316 powoduje zakłócenia. Nie wiem jeszcze, czy to kwestia jakości kabla (prolink exclusive) czy jego długości (5 metrów), a może i jednego i drugiego. Podłączyłem do tego gniazda inny, krótszy kabel i było ok, choć nie był on podłączony do NADa. W życiu bym nie pomyślał, że to może być przyczyną problemów. Jak wtedy sprawdzałem na laptopie to tylko przełożyłem usb z jednego kompa do drugiego, stąd brak efektu. Idzie do mnie inny 5-io metrowy RCA i zobaczę, co prawda też nie najwyższych lotów ale z drugiej strony nie mam pewności, że jakaś melodika za 3 stówy załatwi sprawę, bo może to kwestia długości. A krótszy być nie może bo mam taką a nie inną odległość od biurka do NADa. Reasumując - T1 jest super, ekstra zgrywa się z moimi V-kami:-) W tym miejscu chciałbym też wystawić jak najlepszą laurkę sklepowi Audeos za super podejście do klienta:-)
 11. cezar1125

  Przestery?

  Akurat lampy nie mam innej, żeby wymienić 😉 Czytałem w Pana recenzji, że właśnie nie grzeje się specjalnie mocno, a u mnie jednak jest mocno ciepłe. Sama obudowa oczywiście nie parzy, ale jest gorąca. Natomiast wtyk 6,3 nakręcany po wyjęciu z Aune trzeba odkręcić przez jakiś materiał - inaczej można się sparzyć. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak pisać do sklepu...
 12. cezar1125

  Przestery?

  I na dodatek buczy w nocy... Po Line in z audiotraka jest ok. Co to może oznaczać? DAC popsuty?
 13. cezar1125

  Przestery?

  O, właśnie, RCA. Out jest raczej ok, idzie na integrę NAD i dzisiaj jak słuchałem to było wszystko ok, aczkolwiek jednak na słuchawkach łatwiej wyłapać takie rzeczy niż na podłogówkach. Jutro zobaczę w trybie RCA IN, podłączę T1 do audiotraka. Edit: W Spotify to samo, więc to nie kwestia odtwarzacza na pewno. Starsze sterowniki w ogóle nie chciały wykryć Aune... Brzmi to tragicznie, nie tak miało być:( Ale tak naprawdę o co chodzi z tym zbyt mocnym sygnałem? Że słuchawki nie są w stanie wyrobić przy tym urządzeniu? Przecież w takim wypadku nikomu by to dobrze nie działało. A czy to normalne, że wtyk słuchawek po wyjęciu z włączonego T1 jest tak gorący, że aż parzy?
 14. cezar1125

  Przestery?

  Aune dostałem ustawione z najwyższym gainem (zresztą komentarz w Twojej recenzji T1 dotyczący tego jest mój), zmieniłem na najniższy ale nic to nie zmienia. Zmiana gniazda USB też nie. Poszukam jeszcze innych sterowników.
 15. cezar1125

  Przestery?

  Pozwolę sobie podczepić się pod temat, bo to co słyszę przypomina przestery właśnie. Mam od niedawna Aune T1, i jestem zaniepokojony pewnym faktem - dokładnie "brudem" gitarowym w niektórych nagraniach. Otóż mamy np. utwory Iron Maiden. Na Audiotrak Prodigy HD2 Advance - Foobar Wasapi na 30% głośności i gitary brzmią czysto. Głośniej nie zrobię bo wiadomo co. Na Aune T1 ten sam foobar z głośnością 100%, gałka Aune lekko odkręcona - czyli wszystko tak jak być powinno - gitary "pierdzą" i ogólnie jakość jest naprawdę słaba. Sporo lepiej jest jak zrobię w foo 50% a w Aune mocniej odkręcę gałkę. O co chodzi? Czy coś może być nie tak z T1? Czy czegoś nie ustawiłem w Foobarze? W innym playerze jest w sumie to samo. Po wyłączeniu Wasapi też. Na innym kompie to samo. Poproszę o porady co z tym zrobić, co ewentualnie jeszcze sprawdzić.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...