Jump to content

Randomek

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Randomek

 • Rank
  Nowy
 1. Pozwolę sobie się nie zgodzić, te Geniusy w starej wersji X to był udany produkt i uzupełniają to, czego brakuje Edifierom. Na pewno nie odstają. Na tą jednak chwilę posłucham kolegów wyżej i będę myślał o zrobieniu miejsca pod sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Dziękuję za pomoc.
 2. tl;dr Zdaję sobie jednak sprawę ze sztuki, jaką jest takie połączenie, więc ponawiam pytanie - co zamiast Aune X1S mógłbym zastosować chcąc podłączyć ww. kolumny? Szukając natrafiłem tylko na nieprodukowanego już Asus Xonar D2, który jest na PCI, a wolałbym na USB. Maye chcę zmienić, bo ostatnio przy okazji zakupu laptopa porównywałem ją na słuchawkach z Prodigy Cube oraz integrą i wierność dźwięku pozostawia wiele do życzenia (nawet dźwięk głosu ludzkiego) i nie jestem w stanie nic z tym zrobić w equalizerze, a bez niego dźwięk jest bardzo płaski.
 3. Witam, posiadam zestaw kolumn Edifier R2730DB, Genius SP-HF1250X na froncie i Microlab Solo 6c jako surround, podłączone do Audiotrak Maya U5, z których korzystam w trybie stereo. Chciałbym zmienić MayaU5 na coś półkę wyżej zachowując na tą chwilę aktualne nagłośnienie i pojawia się pytanie na co. Interesuje mnie coś na USB, niekoniecznie wielokanałowego, ale umożliwiające uciągnięcie w akceptowalnej jakości wymienionych kolumn. Chciałbym, aby osoby posiadające wiedzę większą, niż wyłącznie domysły wypowiedziały się co sądzą o Aune X1S i skorzystaniu z rozdzielaczy minijack - 3x minijack oraz minijack - 2x RCA, a konkretnie Vitalco JR181 i JR635. Jak duże straty może nieść za sobą takie połączenie? Dodam jeszcze, że te trzy zestawy kolumn podłączone są za pomocą dwóch kabli 7m i jednego 15m (minijack - 2xRCA Vitalco). Ewentualnie proszę o propozycję jakiejś alternatywy dla Aune X1S, aczkolwiek z moich obserwacji wynika, że większa, niż 2x RCA ilość złącz jest w DACach spotykana dosyć rzadko. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
 4. Tak, podpięte są pod "Front", ale sprawdzałem też inne wyjścia, bo MayaU5 ma możliwość klonowania sygnału 2.0 na pozostałe dwa wyjścia liniowe. Poza tym, jak pisałem, testowałem również Prodigy Cube, z tym samym efektem. BTW. Z tym, że nie jest przystosowana do 2.0 to nie prawda, w sterowniku dedykowanym jest możliwość wyboru między 2.0, a 5.1. Także to zdecydowanie nie w karcie leży problem. Próbuję ustalić, czy głośniki 136W grają ciszej, niż 40W pod tą samą kartą, bo taka jest ich specyfika czy może są wadliwe. Przypomnę jeszcze o R2600, które prawdopodobnie grały dużo głośniej. I żebyśmy się zrozumieli, gdy rozkręcę wszystko na maxa, to i tak grają dość głośno, lecz ciszej, niż powinny. Oczywiście żadnych wymiernych wartości sprawdzić i podać w stanie nie jestem. A co do parametru ≥85 dBA, jest to stosunek szumu do sygnału, a nie efektywność. Edifiery R2600 miały taki sam, a Geniusy mają ≥80 dBA. https://allegro.pl/artykul/jak-czytac-specyfikacje-sluchawek-i-glosnikow-42383 "Stosunek sygnału do szumu" Pełna specyfikacja do znalezienia tu: http://tech.ayumilove.net/edifier-r2730db-studio-speaker-review/ https://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Edifier-R2730DB&jedna_strona=1
 5. Witam, mój problem jest następujący. Posiadam kolumny Edifier R2730DB oraz Genius SP-HF1250X wpięte do karty Audiotrak MayaU5. Z niezrozumiałych dla mnie powodów Geniusy, które mają moc 40W RMS grają głośniej, niż Edifiery o łącznej mocy RMS 136W. Dodam, że przez bardzo krótki czas i nie jednocześnie miałem także Edifiery R2600. Z tego co mi się wydaje (ręki uciąć sobie za to nie dam, bo nie rozkręcałem ich na maxa) tam problem nie występował, R2600 grały zdecydowanie głośniej od Geniusów. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić co jest tego przyczyną? Czy posiadane Edifiery R2730DB mogą być wadliwe? Rzeczy, które sprawdziłem w R2730DB: - wszystkie głośniki w obu kolumnach działają, membrany drżą, tweetery wydają dźwięk - sprawdzałem oba wejścia (Line 1 i Line 2), inną kartę (Audiotrak Prodigy Cube Black Edition), zmieniałem okablowanie Moją uwagę przykuły też dwie rzeczy w specyfikacji: Total power output: RMS 14Wx2 (treble) + 14Wx2 (mid-range) + 40Wx2(bass) (DRC ON) - Zapis (DRC ON) https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_range_compression https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompresja_dynamiki oraz Input sensitivity: Line in 1: 700 mV ± 50 mVLine in 2: 500 mV ± 50 mV - W przypadku Edifierów R2600 jest to 1000mV ± 50 na obu wejściach To jednak tylko moje domniemania, gdyż nie potrafię znaleźć punktu zaczepienia. Jeżeli ktoś jest w stanie, uprzejmie proszę o poradę, co może być przyczyną niskiej głośności Edifierów i co z tym fantem mogę zrobić. Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam serdecznie

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...