Jump to content

Barthuss

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Barthuss last won the day on January 19 2018

Barthuss had the most liked content!

Community Reputation

10 Neutral

About Barthuss

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  DT911,DT150
 • Sprzęt źródłowy
  Mytek Stereo 96DAC + Gustard U12
 • Odtwarzacze
  CD Denon DCD-1700GAT, QED Digit DAC
 • Głośniki / kolumny
  Philips MFB544, Grundig Aktiv Box 30
 • Inny sprzęt
  Grundig XV7500, T7500, Saba 900

Recent Profile Visitors

892 profile views
 1. Być może pytanie dotyczy tego egzemplarza: https://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-diy-forum608v-od-piotrka608-i7526641552.html Ja gorąco polecam wzmacniacz forum608V, szczególnie w wersji pełnej, w obudowie 44cm. Za te pieniądze urządzenie bez wad. Miałem i używałem z HD600 z dużym powodzeniem. Teraz Piotrek zmienił trochę topologię układu i lepiej radzi sobie z mniejszymi impedancjami pewnie. Pokażcie mi inne urządzenie za te 300 zł które się chociaż zbliża do tej jakości brzmienia : @EvilKillaruna nie rozumiem wypowiedzi pod tytułem "nie wiem ale się wypowiem". Wzmacniacz który pokazujesz wyszedł z ręki Majkela najprawdopobniej z tego co widzę, ja kiedyś miałem coś podobnego od Mikołaj612 i też się popsuło Nie rozumiem czemu zaraz całe DIY musi być złe szczerze mówiąc to często dobrze wykonane "DIY" na dobrych komponentach zjada na śniadanie tanie chińskie wynalazki.
 2. Wytłumienie wełną owczą z tyłu muszli za przetwornikiem zwiększa impakt, poprawia rozdzielczość i transparentność. To są słuchawki monitorowe więc nie będą grały "po audiofilsku" (co dla mnie nie jest wadą) ale niewielkim wysiłkiem można z nich zrobić słuchawki bardzo wiernie i równo grające. Swoje dodatkowo rekablowałem (canare le5c). Welurowe pady od DT100 faktycznie zniekształcają dźwięk. Pytanie czy ktoś z Was już próbował takich padów: https://vesperaudio.com/earpads?brand=97
 3. Głos na Koss Porta Pro lub lepiej dobre chińskie jak Takstar Pro80 lub TS671 gdzie już wogóle mógłbym spokojnie funkcjonować
 4. Jedno, drugie i trzecie. Nawet jeśli teoretycznie jest stać na "lepsze" klocki to żadna w tym frajda. Dla mnie najfajniesze jest to że czasem za małe pieniążki można uzyskać świetne efekty. Ale najważniejszym wnioskiem jest to że to hobby zajmuje za dużo uwagi, bo część kasy można odzyskać ale czasu już nigdy Poza tym gonienie króliczka nie ma końca i tym samym radości obcowania z muzyką jako doświadczeniem emocjonalnym. Są tylko w większości na końcu negatywne emocje sprzętowe (bo przecież można lepiej ). Doświadczam dużo fajniejszych rzeczy w tym czasie zamiast siedzieć przed kolumnami/w słuchawkach i ... słuchać sprzętu. Przecież to bzdura, zaprzeczenie humanistycznej idei zawartej w muzyce. Audiofile najcześciej to ingnoranci muzyczni - tak zauważyłem. I ja zacząłem takim się stawać. Tak więc downgrade jest potrzebny i szczerze polecam.
 5. Fajny temat, brzmi jak historia choroby Jak pisałem na żółtym forum że ja zrobiłem "downgrade" - i jest mi z tym dość przyjemnie to spowodowałem wiele kąsliwych uwag . Posiadałem sam również zestawy staxa i HD800. Dziś z przyjemnością słucham muzyki na Beyerdynamikach DT911 z wyjścia mojego CD ale również DT150 mod. z wyjścia preampu (równie starego ). Ale po tym jak pies z kulawą nogą nie chciał nabyć ode mnie słabego przecież CAYIN`a HA-3 dokupiłem idealnie dopasowane do niego HD650(HD6XX). Nigdy nie słuchałem tak fajnie grających tych słuchawek (o, pardon - słuchałem na Audio Show ich ze wzmacniaczem Abraxas). I to są super grające teraz dynamiki ! ... ale szkoda mi czasu na ślęczenie tylu godzin przy słuchawkach , tyle pięknych rzeczy wokoło.
 6. Darł czyli dźwięk krzykliwy, ostry. CHyba każdy DAC bez normalnego zasilania będzie grał słabo niestety. Ja kupiłem zasilacz ABASCO 12v/3A i wystarczył z dużym zapasem. Generalnie standardowe opampy w chińskich DACach są zazwyczaj do wymiany, na jakie tutaj trzeba sobie dobrać do preferencji.
 7. Ja miałem przelotem FX Audio DAC X6 i byłem zadziwiony jakością dźwięku w systemie stereo przy użyciu porządnego zasilacza zewnętrznego (Abasco) oraz lepszego opampa na wyjściu LM4562HA lub Muses8820. Grało super w dość porządnym torze, byłem zadziwiony. Te sprzęty wogóle nie grają na standardowych badziewnych zasilaczach i najtańszych opampach (był OPA2134 który za bardzo się "darł" ).
 8. Skusiłem się niedawno na studyjnego Myteka
 9. CSR (Chris Sound Research) - to nie jest jakieś tam DIY. Krzysztof Jarkowski to znane nazwisko i duży autorytet. CSR to uznana polska marka Hi-End bez kompromisów. To może zagrać fenomenalnie : http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-chris-sound-research-i7136471278.html
 10. Jeśli chodzi i modowanie wzmacnianie określonych częstotliwości odbywa się na zasadzie zastosowania tzw lustra akustycznego i wytłumianie różnymi rodzajami materialów. Tutaj doświadczenie ma kolega Perul. Jednakowoż "nowsze"beyerdynamic mają charakterystykę V czego nie można powiedzieć np. o stockowych DT150. Ale wczoraj przy za dużym wytłumieniu też otrzymałem taką charakterystykę choć fakt że grały wtedy mega precyzyjnie ale ze schowaną średnicą. Musiałem ująć materiału i pasma się wyrównały.
 11. Ale lepsze brzmienie mam bez trudu ze sprzętów vintage szczególnie w połączeniu z DT911 i bądź tu mądry
 12. Miałem Focal Listen i mam o nich jak najlepsze zdanie. Wspaniale grały wprost z dziurki ... iphone 5 Tak sobie myślę że Focal - tak jak w rynku głośników - odrobił lekcje porządnie i wyższe ich model to mogą być bardzo ciekawe słuchawki. Tyll chwali pod niebiosa model Clear ....
 13. Przecież zakres średnicowy jest najważniejszy - oraz jego płynność. Zaprojektować dobre zamknięte słuchawki to jest sztuka moim zdaniem. Tym samym wyżej wspomniane LCD-XC odesłałem dystrybutorowi bez żadnego komentarza . Ale niektóre cechy miały jednak wybitne (bas, przestrzeń jak na zamnięte, rozdzelczość w całym pasmie).
 14. Audeze LCD-XC dostałem kiedyś do przetestowania od dystrybutora (przez muzostajnię). I potwierdzam, są szybkie i mają wspaniały dolny zakres pasma. Ale są bardzo nierównomierne na średnicy i dla mnie jest to szokiem szczerze mówiąc . Otwarte Audeze nie mają takich podbarwień średnicowych. Dla mnie dziwne zaprojektowane słuchawki.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...