Jump to content

prohaks

Użytkownik
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by prohaks

 1. prohaks

  Hip Hop/Rap

  Od premiery nie ma dnia żebym sobie nie posłuchał paru kawałków z tej płyty.
 2. Jeszcze trochę poczekasz na swoje 3,39 Decyzja nie jest prawomocna, a jak każde korpo UPC będzie robić wszystko żeby nie wypłacić. Czyli odwołanie jest pewne jak w banku.
 3. LCD - 2C i iSine10. Paradoksalnie, po paru miesiącach od zakupu 2C włączyła mi się audionervoza. Już wybierałem następce, szukałem nowego źródła. Wyleczyłem się przez przypadek, w Warszawie. Jak się okazało że nie zabrałem ze sobą USB OTG do DFB i musiałem słuchać z telefonu + i10 zamiast telefon + DFB + i10. Wtedy zdałem sobie sprawę że i10 czy 2C sporo podciągną nawet przy słabym źródle. Nie potrzebuję po prostu nic więcej. Oczywista sprawa, jak będę narzekał na nadmiar gotówki to może zrobię sobie jakiś upgrade źródła ale będzie to raczej spowodowane chęcią podtrzymywania pasji a nie uzależnieniem.
 4. Zakupowi przyświecał tylko jeden cel. Musi być maksymalnie praktycznie. Najpierw miały być kolumny żeby móc razem z narzeczoną wspólnie od czasu do czasu coś posłuchać. Jak już się zdecydowaliśmy na kolumny to urodziły problemy: małe mieszkanie, budżet, rzadkość używania. Po zastanowieniu się padło na Marley'a bo: poniżej 500zł, małe, przenośne, bez kabli i jakość dźwięku adekwatna do ceny.
 5. Koniecznie skrobnij coś jak brzmią. Bo jak brzmią tak jak wyglądają to kurde, chciałbym takie hełmofony
 6. Wiem że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale patrząc na tą okładkę to skojarzenie mam tylko jedno. Jakaś "japońska popelina". Nie bij proszę, to tylko skojarzenia!
 7. Oczywiście masz rację. Ale świadczy to z pewnością o tym że DFB ma tej mocy dosyć sporo
 8. Ja czasem pędzę 2C na DFB I tak volume w systemie przy podłączeniu DFB jest ustawione na 2 do 4/100. Na przykład takie Aune T1 ustawione mam na 100/100, a pokrętło jest na urządzeniu w połowie skali...
 9. Albo dogadać się żeby właściciel sprzedał przez Allegro i skorzystać z ichnich rat:PP
 10. Moim zdaniem, prywatnym, będzie. Niech rekomendacją będzie że bardzo lubię do tego DAC'a podłączać swoje Audeze LCD - 2C gdzie stosunek ceny obu to niemal 1:10
 11. Co ja bym polecił na początek? Wyżej już wspomniany DFB + jakieś słuchawki grające V-ką(?). DFB do dostania w sieciach Top Hifi i pewnie bez większego problemu będziesz mógł sobie go u nich posłuchać.
 12. HD650 przewijały się przez forum ale to już kwota powyżej 1000zł. Może HD6XX, ale nie mam pojęcia jak to gra a i cena zamknie się pewnie powyżej tysiaka.
 13. prohaks

  Fanklub Grado

  Jeszcze jakiś czas temu, jak zaczynałem przygodę ze światem audio myślałem właśnie nad SR225 ale odrzuciłem je z jednego bardzo ważnego powodu: ergonomii. Moje uszy nie tolerują żadnego, ale to totalnie żadnego nacisku na małżowinę. Muszę mieć wielkie hełmofony (jak np. Audeze LCD-2C albo HE-4XX) lub doki. Inaczej szlag mnie trafia i mam ochotę i pierdyknąć słuchawkami o podłogę
 14. Nie tylko sprzętem człowiek żyje
 15. Recka jak zwykle bardzo dobra. Co do samych słuchawek. Dla mnie, nie mają one miejsca bytu. Już kupując iSine 10, które są 3x tańsze mocno się głowiłem czy na prawdę chcę inwestować tyle kasy w sprzęt przenośny, stricte outdoorowy. Bo do tego służyłby mi takie słuchawki jak Limonki. Już połączenie Opus #1 + i10 na początku sprawiało mi dyskomfort ( a co jak zgubię, zaleję itd. sprzęt o wartości circa 3 000). Chętnie bym oczywiście posłuchał i ocenił co tracę, ale niestety zwykły user nie ma raczej na to szans
 16. Ja bym powiedział że to już powoli zaczynamy się ocierać o audio voodoo...
 17. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audictus-explorer/ Dopiero do mnie dotarło że mają być nie dokanałowe, to chyba będzie ciężko cokolwiek znaleźć...
 18. Tak, wiem. Jeszcze niedawno pisałem że nie widzę sensu płacenia więcej niż 15zł za taki króciutki przewód. Nie widziałem dopóki po miesiącu szlag nie trafił tego przewodu za 15PLN. Różnice w jakości widzę na pierwszy rzut oka.
 19. Chyba najtańszym rozwiązaniem będzie DFB + przewód USB OTG. Sam obecnie chętnie korzystam z połączenia Xiaomi Redmi 5 Plus + DFB + iSine10. DFB oferuje świetne funowe brzmienie. Mój najlepszy zakup w kategorii "tanie audio".
 20. iSine 10 po BT? Shut up and take my money! Jak rozumiem wszystko będzie śmigać po androidzie, nie trzeba będzie już iSprzętu?
 21. Tor mobilny: Właściwie osiągnąłem granicę kwotową, przy której jeszcze nie chodzę i nie oglądam się przez ramię. Więc chyba zakończę inwestycje na jakiejś drugiej karcie w okolicach 200GB. Tor stacjonarny: Marzy mi się nowy DAC + Amp. Choć Aune T1 mk2 służy mi bardzo dzielnie, lampki też lekko skorygowały brzmienie pod moje oczekiwanie, to wiem że na bardziej precyzyjnym źródle otrzymam coś mocniej dostosowanego do moich preferencji ( a wiem to po sparowaniu 2C z Opusem #1). Jak zwykle będzie to walka serca z rozumem. Może bardziej serca z portfelem i rozumem. Aune S6 + S7? Maybe.
 22. Wygrzewanie traktuje bardziej jako zjawisko psychologiczne. Czyli osłuchanie się ze sprzętem. Z każdym produktem staję się coraz bardziej psychofanem Audeze... Co następne? 2F? 2CC? <pół żartem, pół serio>
 23. Więc do "mojej stajni" Audeze dołącza kolejny budżetowy model. iSine 10. Po pierwszej piosence doznałem opadu szczęki. Jestem zadowolony czas na wygrzewanie i prawdziwe odsłuchy.
 24. W ciemno. Zobaczymy cóż to będzie.
 25. Za fatalną jakość dźwięku nie musi odpowiadać tylko karta. Być może sam słuchawki nie oferują za wiele. Zamiast tej dziwnej, wieloprzetwornikowej konstrukcji zwróciłbym się w kierunku standardowych słuchawek stereo. W tej cenie kupisz spokojnie przyjemny headset.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...