Jump to content

oblivion

Użytkownik
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Good

About oblivion

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Świetny post, a co do powyższego cytatu, to kiedyś było, że jak skorzystało się z gwarancji to rękojmia przepadała. Dobrze, że zmienia się prawo na plus i przestaje być ostoją dla cwanych firm, które odrzucają gwarancję na buble, które sprzedają i po części pewnie stąd sytuacja, że dzisiaj wiele towarów nie dość, że jest mało trwałe to wręcz wydaje się projektowanych po pijaku.
 2. 250 przesyłek i to ogólnie, a nie z jednego dnia, a dziennie przechodzi wg artykułu kilka kontenerów każdy po minimum kilkanaście tysięcy przesyłek. Przesyłki z Chin chyba wszystkie będą przechodzić (jeśli już nie przechodzą) przez jeden wyspecjalizowany oddział. No ale piszą też, że zainstalowano skaner, więc coś ruszyło, ale wciąż jak widać tanizny nie zatrzymują, tylko najwyraźniej próbują wyłapać coś droższego.
 3. Tylko niewiele wynika z tego artykułu tzn. jaka wartość tych przesyłek, lecz biorąc pod uwagę, że zatrzymano zaledwie 250, raczej znaczy, że chodzi o droższe rzeczy, a nie groszowe.
 4. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem, wcześniej podany przeze mnie art. 55 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne jest nieaktualny w związku z wprowadzonym przez UE: Podstawa prawna: art. 23 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 "1. Z zastrzeżeniem art. 24 zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie. 2. Do celów ust. 1 „towary o niewielkiej wartości” oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę." Czyli zwolnienie z opłat celnych okazuje się, że jest dla towarów do wartości max 150euro, ale nie dotyczy on VATu za nie, więc sam VAT urzędnicy mogą naliczyć na towar+przesyłkę, nawet jakby kosztował kilka groszy.
 5. Można tak ująć, ale jak mawiają 'no risk no fun', z czym to hobby jest nieodłącznie powiązane i od czasu do czasu jest fun albo kubeł zimnej wody, jak kupione słuchawki jednak nie grają jak sobie wyobrażaliśmy...
 6. To, że na opineo jest 90% negatywów (na dzień dzisiejszy ) to wynika pewnie z tego, że sklep nie wysyła linków, żeby ocenę wystawić, dlatego tam opinie niezadowolonych przeważają. Ale dałem, żeby nikt nie był zdziwiony w razie czego. W dużych sklepach sprawdzonych, mimo, że negatywów może być z 1% tylko, to też czasem są różne jaja z reklamacją i innymi sprawami, ale o zbiorowych pozwach w takich sprawach to nie słyszałem. @LoCzekk niekoniecznie przerzucać, ale na pewno to są okazje o podwyższonym stopniu ryzyka, więc indywidualnie należy rozważyć taki zakup, np. czy zniżka wystarczająco duża (w tym przypadku raczej jest ).
 7. Chyba haczyk czasem jednak jest, zależy jak się trafi https://www.opineo.pl/opinie/ibood-pl Kiedyś był wątek na innym forum odnośnie iboodowych fa003ti (w skrócie pierwsza tura ok, a druga tura to ludzie dostawali z pęknięciami, pobrudzone, klejące, pościerane ).
 8. Jakaś różnica będzie, przynajmniej w grubości portfela po zakupie Nie wiem jak HDMI, ale osobiście wierzę w kable optyczne czy USB, ale zarazem uważam, że zakup ma sens jedynie, jeśli ich równowartość to max kilka procent tego co przeznacza się na resztę sprzętu, bo to jest jedynie szlif dźwięku, a nie jakieś diametralne różnice.
 9. Znalezione w okazjach na jaglanym: https://allegro.pl/interkonekt-cardas-hexlink-golden-5c-bcm-od-1-zl-i7704441743.html?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=obserwowane_wyszukiwania&utm_content=item_img ale szybko pojawiła się riposta na tą okazję: https://www.aliexpress.com/item/-/32811735679.html Widzę, że teraz zakup używanych kabli to już nie to samo co kiedyś
 10. @ysis myślę, że codziennie, o ile jak samemu się zrobi, z druta znalezionego na wysypisku i wcale nie będzie to gorzej grać niż jakieś syntetyczne przewody z tańszych słuchawek A co do dnia darmowej dostawy, to w sumie to całkiem dobre, szczególnie jak coś się ma upatrzonego do kupienia, pod warunkiem, że sklep nie podniesie ceny produktu na ten dzień, co w naszym klimacie jak wiadomo może mieć miejsce
 11. Dzisiaj jest dzień darmowej dostawy - nie wszędzie, ale dużo sklepów uczestniczy w tej akcji.
 12. Poszukałem na necie: art. 55 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne "Organ celny nie księguje i nie pobiera kwoty należności przywozowych: 1) jeżeli suma kwot tych należności i należności podatkowych z tytułu importu towarów nie przekracza równowartości kwoty 10 euro; 2) jeżeli upłynął termin na powiadomienie dłużnika o kwocie należności." A proszę bardzo :) https://www.wykop.pl/link/4660541/otwarto-nowy-oddzial-celny-utrudni-zakupy-z-chin-bez-vatu/ https://www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/nowy-oddzial-celny-pocztowy-w-lublinie/pop_up?redirect=https%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fkrajowa-administracja-skarbowa%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_2UWl%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dpop_up%26p_p_mode%3Dview%26p_r_p_564233524_tag%3Dstrona%2Bg%C5%82%C3%B3wna%26_101_INSTANCE_2UWl_changeViewTo%3Dabstracts https://lublin.tvp.pl/40108475/celny-oddzial-pocztowy-przeswietli-kazda-przesylke-z-chin (tu jakiś filmik jest ) https://pclab.pl/news79335.html https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/nowy-oddzial-celny-pocztowy-w-lublinie-usprawni-ob,50899 https://kurierlubelski.pl/na-felinie-powstal-oddzial-celny-pocztowy-paczki-z-chin-przejda-tu-odprawe-celna-zdjecia/ar/13688924 https://www.infosecurity24.pl/sluzby-specjalne/nowa-jakosc-w-sprawdzaniu-paczek-z-chin-kas-i-poczta-polska-lacza-sily http://www.speedtest.pl/wiadomosci/news/oddzial-celny-pocztowy-w-lublinie-aliexpress/ https://www.russellbedford.pl/aktualnosci/zmiany-w-podatkach/item/995-ministerstwo-przeswietli-paczki-z-chin-powstaje-nowy-oddzial-celny.html
 13. Mi również wszystko z Chin przychodzi bez przeszkód (zamawiam drobiazgi, których w Polsce bym nawet nie kupował, bo przy cenach wysyłki jakich Polacy żądają to bym nic nie kupił, no bo jak tu kupić coś za np. 3 złote, jak przesyłka wynosi minimum od 6 do 15zł, w zależności od sklepu ). Do tanich drobiazgów to skrytka raczej nie jest potrzebna, bo one w większości z tego co czytam, przechodzą przez np. Belgię, więc do Polski dociera to jako towar z UE. Poza tym ponoć jest przepis, że aby nałożyć opłatę celną w Polsce to jej wartość musi wynosić minimum 10Euro. Może coś się jednak zmieni, bo z tydzień około uruchomiono nową placówkę, dedykowaną do obsługi przesyłek zagranicznych, i ma ona potrafić obsłużyć nawet 100tys. przesyłek dziennie. Mam podobne zdanie. Gdyby na przedmiot kupiony u Chińczyków za np. 1zł, został nałożony 23% vatu + 7% cła i do tego opłatę 10zł za naliczenie i 15zł za przesyłkę pobraniową to byłoby żenujące (co innego jakby podawano numer konta do przelewu i nie brano nic więcej od naliczonego cła i vatu ). Ale tak jak pisałem wcześniej, ponoć w przepisach jest, że aby naliczone zostały opłaty, suma wszystkich opłat musi wynosić minimum 10E.
 14. Najlepsza okazja to były lombardowe bez GW i chyba pudełka za 2k, ale taki zakup to zawsze ryzyko. Niektórzy swoje Eleary sprzedawali z gwarancją to chyba cena wynosiła ok. 2,5k, ale wtedy ceny Elear w sklepach nie wiem czy przypadkiem nie były nieco inne. Wątpie, że to kogoś z forum.
 15. Mam nadzieje, że @Compton żyje, ale widać po reakcji na jego post, czyli zacytowaniu Tylla i pisaniu, żeby się zastanowił nim napisze, to widać, że tam nawet jeden post w zupełności wystarcza, by narazić się na uszczypliwości

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...