Jump to content

mitch_richmond

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About mitch_richmond

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak też sądziłem biorąc pod uwagę żelazne pryncypia Autora tyczące się wiarygodności tworzonych recenzji. Tym lepiej świadczy to o recenzenckim warsztacie i poziomie szacunku dla czytelników. Pozostaje jedynie z niecierpliwością czekać na kolejne teksty Streszczę może pokrótce moje wrażenia odsłuchowe: D8000 i Empyreany napędzane Conductorem v3, na ustawieniu high gain minimalnie więcej "soku" potrzebowały Finale. W wydaniu Empyreanów wydarzenia muzyczne działy się w nieco większej odległości, scena była też szerzej zakreślona. Bas wydawał się miększy, pulchny, nieco wolniejszy. Wysokie lepiej wyciągnięte, średnica nieco mniej czytelna, ale niezwykle przyjemna w odbiorze. Ogólna temperatura względem japońskiego konkurenta nieco wyższa, brzmienie przyjemnie ciepłe. D8000 za to lepiej zróżnicowane basowo, scena o większym uporządkowaniu, dźwięki bardziej trójwymiarowe. Soprany skrzące się w ciemności, z której słuchawki japońskie wydobywają poszczególne elementy widowiska dźwiękowego. Obie pary nauszników prezentują świetny poziom, choć zdaje mi się, że minimalną przewagę pod względem aspektów technicznych zdobyły w tej konfiguracji sprzętowej Finale. Oczywiście biorąc pod uwagę, że test trwał nie więcej niż 0,5h, a więc do głosu nie doszła ergonomia
 2. Świetna, wyczerpująca i bardzo trzeźwa recenzja. Podczas lektury pojawia się jednak zasadnicze pytanie o bezpośredniego konkurenta Finali D8000 i swoistego "wielkiego nieobecnego" recenzji, spełniającego przynajmniej w zakresie sceny i wygody postulaty Pana Jakuba, tj. oczywiście Meze Audio Empyrean. Domyślam się, że przyczyną niezawarcia w tekście recenzji odniesienia do słuchawek rumuńskich była zbyt krótka i pobieżna z nimi styczność, o której wspominał Pan wzmiankowo w ramach relacji z tegorocznego AVS. Czy mimo to można prosić o podjęcie próby krótkiego porównania zawodników planarnej wagi ciężkiej: rumuńskiego i japońskiego? Kojarzę, że przy jednym ze stoisk toczyły się żywiołowe dyskusje na temat Meze i Finali napędzanych najnowszym Conductorem...
 3. Tak, jest nawet jakaś recka na kropka.audio. Problem tylko w tym, że przynajmniej na papierze nie różni się mocno od s6 pro - AKM 4497, XMOS, 360 mw w 300 Ohmów, więc może być to typowa pułapka sidegradowa. Oczywiście papier nie gra, ale zdaje się, że da-9 dałby wyraźniejszą różnicę brzmieniową od s6.
 4. O, to świetna informacja. Temat jest przyszłościowy. Z uwagi na Pana wiedzę popartą osobistymi doświadczeniami z zestawem aune miałem nadzieję na uzyskanie Pana głosu w temacie, za który uprzejmie dziękuję. Czy może Pan na tę chwilę zdradzić jakieś szczegóły dotyczące interkonektów? Oraz czy używa Pan/planuje umieszczenie w swojej ofercie przewodów USB do s6?
 5. Z chi-fi jest jeszcze yulong da-9, wyjście zbalansowane, lekko ocieplona sygnatura, do tego opcja żonglerki filtrami i modyfikacji brzmienia.
 6. Witam, chciałbym zapytać o polecane przez forumowiczów interkonekty XLR do zestawu aune s6 + s7. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 7. Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Czy ktoś z Was miał przyjemność przetestowania sennheiserów hd 660s z aune s6 lub bezpośredniego porównania ich na tym sprzęcie z hd 650/hd 6xx? Dla uściślenia - pytanie dotyczy wyjścia zbalansowanego chińskiej integry. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
 8. Panie Jakubie, faktycznie ciekawie to wyszło Nie zaznaczyłem tego być może dostatecznie wyraźnie w swojej pierwszej wypowiedzi, ale zamierzam tego x1sa nabyć osobiście w ChRL, a następnie przewieźć go w swoim bagażu do Polski. Udawało mi się już w ten sposób kilkakrotnie przewozić sprzęt elektroniczny bez "wpadki" celnej, oczywiście wyłącznie na własny użytek i w ilościach zdecydowanie detalicznych Bariera językowa nie stanowi tu problemu. Liczę, że i tym razem się uda, zwłaszcza, że od takiego zakupu można sobie w Państwie Środka odliczyć VAT. Tym niemniej jeżeli tylko dostrzegę na aukcji poleconego przez Pana audinsta, nie zawaham się raczej przed zmianą planów.
 9. Tak, zapoznałem się dokładnie z fragmentem tekstu opisującym różnice pomiędzy x1s a t1. Jak jednak zaznacza Pan Jakub, sprzęt aune testował już jakiś czas temu, zatem postanowiłem bardziej polegać na informacjach zawartych w recenzji t1 mk 3 Jego autorstwa. W tym tekście (podobnie jak w recenzji integry japońskiej) pojawia się uwaga o "ociepleniu" i mniejszej szczegółowości modelu t1, co skłania mnie w stronę x1s. Pozostaje jedynie rozwiązać kwestie logistyczne. Dziękuję za tę sugestię
 10. Ciekawa propozycja, ale to jednak sprzęt japoński. Z tego, co widzę jest on dość trudno dostępny w ChRL (taobao, tmall), pewnie ze względu na wzajemną niechęć obu nacji. W cenie 1300 zł trudno mu w moich oczach konkurować z chińskim aune za 6 stów. W każdym razie - dzięki za sugestię
 11. Witam wszystkich forumowiczów, Niedawno zamówiłem u znajomego w USA massdropowe sennheisery hd 6xx, które ten przywiezie mi prawdopodobnie w czerwcu. W międzyczasie prowadzę poszukiwania urządzenia, które zapewniłoby słuchawkom odpowiednie napędzenie, a jednocześnie polepszyło jakość sygnału wydobywającego się z płyty głównej mojego laptopa. Z uwagi na fakt, że mam możliwość sprowadzenia z Chin sprzętu marki Aune (x1s lub t1 se mk 3) po cenie chińskiej (oba urządzenia 1199 yuanów, a więc ok. 640 zł) naturalnie skłaniam się w tę stronę. Aune t1 ze względu na swoje gabaryty byłby łatwiejszy do przewiezienia, natomiast z krótkiego wywiadu, który przeprowadziłem wynika, że z wybór powyższego urządzenia może się wiązać z ryzykiem nadmiernego "zamulenia" wybranych przeze mnie słuchawek. Z drugiej strony zarzuty te mogą dotyczyć starszych wersji (mk 1 i 2), bowiem z recenzji na audiofanatyku wynika, że t1 "trójka" idzie w stronę czystszego i bardziej precyzyjnego x1s. Z drugiej strony mniejsza moc x1s byłaby argumentem przeciwko zakupowi tego urządzenia. Jest ono jednak powszechnie chwalone za jakość dźwięku i dobrą synergię z hd 6xx/hd 650. Czy ktoś miał okazję te urządzenia porównywać w bezpośrednich testach i mógłby mi w sprawie doradzić? Wszelkie wskazówki i sugestie dot. zakupu innych urządzeń są jak najmilej widziane. Z góry dzięki za pomoc.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...